Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 110  Następna strona
 Pedofilia: temat do rozmowy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
W zwiazku z rewolucyjnymi zmianami w dziedzinie moralnosci np postulaty nauki czerpania przyjemnosci z odkrywania swojej seksualnosci juz w przedszkolu, aprobata zachowan homoseksualnych lub zmiana partnerow seksualnych nalezalo by sie spodziewac obrony wszystkich odpowiedzialnych za pedofilie przez srodowiska lewackie. Slyszal ktos cos?


Śr maja 20, 2020 14:09
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Mysle, ze kazdy, kto aktywnie uczestniczy w zyciu Kosciola powinien jasno znac roznice miedzy ofiara a sprawca i wymagac od ksiezy przejrzystosci i wspolpracy z wiernymi.
Dopiero przelamanie struktur jednoosobowej wladzy (proboszcza), ktory wszystko w parafii moze i nic nie musi, a boi sie, ewentualnie, biskupa, utrudniloby wykorzystywanie tej wladzy i manipulacje.

Ale, jak mysle, ani proboszczowie nie sa chetni na to, by im swieccy zagladali do kieszeni, ani swieccy nie pala sie do wziecia odpowiedzialnosci.
I to nie tylko ze wzgledu na opor materii klerykalnej. Takze niezyczliwosc i plotki innych swieckich nie ulatwialyby tej wspolpracy. Szczegolnie, gdyby konieczne byly decyzje niepopularne (nowe skladki na dziure w dachu, redukcja nsbozenstw itp.


Śr maja 20, 2020 16:12

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
robaczek2 napisał(a):
W zwiazku z rewolucyjnymi zmianami w dziedzinie moralnosci np postulaty nauki czerpania przyjemnosci z odkrywania swojej seksualnosci juz w przedszkolu, aprobata zachowan homoseksualnych lub zmiana partnerow seksualnych nalezalo by sie spodziewac obrony wszystkich odpowiedzialnych za pedofilie przez srodowiska lewackie. Slyszal ktos cos?


Skąd te wiadomości?

Należy oddzielić edukację seksualną od tematu zachowań homoseksualnych, a zachowania homoseksualne od zmiany partnerów seksualnych. Czyny pedofilne to już zupełnie inna sprawa - w związku homoseksualnym dwoje dorosłych ludzi bierze za siebie odpowiedzialność, a w przypadku czynów pedofilnych krzywdzi się dziecko. Także częste zmiany partnerów seksualnych ma zupełnie inne konsekwencje niż czyny pedofilne. Każdy z tych czynów wiąże się z zupełnie inną oceną moralną. Nie wrzucajmy wszystkiego do jednego worka i nie mieszajmy pojęć.

_________________
MODERATOR


Śr maja 20, 2020 16:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
ga1robe napisał(a):
Z września 2009 odsetek osób duchownych dokonujących naruszeń prawa na tle seksualnym wynosił 1,5–5%.

Marna to pociecha i każdy się zgodzi, ze to o te 1,5–5% za dużo.
ga1robe napisał(a):
W 80–90% aktów naruszeń seksualnych dokonują księża o orientacji homoseksualnej.

Robiono już pare takich badan ale one się nie przebiły bo lobby homoseksualne jest bardzo silne i reaguje histerycznie na tego typu badania także polityczna poprawność nie pozwala o tym mówić, żeby nie być podejrzewanym o homofobię, brak tolerancji, zaściankowość itp.
Jest to swego rodzaju "dogmat wiary", ze homoseksualiści już z samego założenia nie są i nie mogą być pedofilami.
ga1robe napisał(a):
Mimo to wszelkie przypadki molestowań nieletnich trzeba zgłaszać na bieżąco, a nie po 20 latach.


To jest tez ciekawe zagadnienie i na to nie ma mądrych. Jedni zgłaszają dość szybko i można wtedy przyskrzynić pedofila a zgłaszający/pokrzywdzony ma szanse to szybciej, lepiej lub gorzej przepracować.
Inni potrzebują na to wielu lat aby zdobyć sie na odwagę i powiedzieć otwarcie o tej traumie.
Sa tez przypadki, ze robi sie z pedofilii biznes (wysokie odszkodowania, "sprawca" nie może sie bronić bo albo już nie żyje albo musi udowodnić, ze nie jest wielbłądem) albo jest to forma zemsty na wymagającym nauczycielu, księdzu, współmałżonku z powodu rozwodu.

katon napisał(a):
Obirek mówi że do Kościoła nie chodzi i przynajmniej może z czystym sumieniem powiedzieć że nie wspiera tej organizacji i chciałby aby inni to samo robili.

Pan Obirek nie jest dla mnie wiarygodny i nie dlatego, ze jest byłym księdzem.
Szanuję jego decyzję odejścia z kapłaństwa, nic mi do tego. Problem jest w tym, ze on swoje osobiste problemy, których nie przepracował po swoim odejściu przerzuca na cały Kościół. Neguje i potępia w czambuł wszystko, w wielu sprawach ma rację ale trzeba podchodzić do tego jak chirurg ze skalpelem i ciąć a nie brać bejsbola i walić nim na oślep jak jakiś kibol.

Kael napisał(a):
Dopiero przelamanie struktur jednoosobowej wladzy (proboszcza), ktory wszystko w parafii moze i nic nie musi, a boi sie, ewentualnie, biskupa, utrudniloby wykorzystywanie tej wladzy i manipulacje.Ale, jak mysle, ani proboszczowie nie sa chetni na to, by im swieccy zagladali do kieszeni, ani swieccy nie pala sie do wziecia odpowiedzialnosci.I to nie tylko ze wzgledu na opor materii klerykalnej. Takze niezyczliwosc i plotki innych swieckich nie ulatwialyby tej wspolpracy. Szczegolnie, gdyby konieczne byly decyzje niepopularne (nowe skladki na dziure w dachu, redukcja nsbozenstw itp.

Problem pedofilii w Kościele to również problem władzy, nadużycia władzy, pewnego mobbingu, poczucia bezkarności i szczególnego wybraństwa fałszywie rozumianego.
Współpraca jest możliwa, trzeba ludzi poważnie traktować, jak partnerów, mówić im o powszechnym kapłaństwie.

_________________
ksiądz


Śr maja 20, 2020 18:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Zbigniew3991 napisał(a):
w związku homoseksualnym dwoje dorosłych ludzi bierze za siebie odpowiedzialność, a w przypadku czynów pedofilnych krzywdzi się dziecko. Także częste zmiany partnerów seksualnych ma zupełnie inne konsekwencje niż czyny pedofilne. Każdy z tych czynów wiąże się z zupełnie inną oceną moralną. Nie wrzucajmy wszystkiego do jednego worka i nie mieszajmy pojęć.

Po prostu ja widze zwiazek. Ale nie wymagam od kogokolwiek aby podzielal moja opinie.

Oczywiscie dzieci wychowywane w zwiazkach homo lub takie ktore sa swiadkami czestych zmian partnerow seksualnych przez mamusie nie sa krzywdzone i sa bardziej szczesliwe od tych ktore sa wychowywane w tradycyjnych rodzinach z wlasciwym kregoslupem moralnym.


Śr maja 20, 2020 19:55
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
robaczek2 napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
w związku homoseksualnym dwoje dorosłych ludzi bierze za siebie odpowiedzialność, a w przypadku czynów pedofilnych krzywdzi się dziecko. Także częste zmiany partnerów seksualnych ma zupełnie inne konsekwencje niż czyny pedofilne. Każdy z tych czynów wiąże się z zupełnie inną oceną moralną. Nie wrzucajmy wszystkiego do jednego worka i nie mieszajmy pojęć.

Po prostu ja widze zwiazek. Ale nie wymagam od kogokolwiek aby podzielal moja opinie.

Oczywiscie dzieci wychowywane w zwiazkach homo lub takie ktore sa swiadkami czestych zmian partnerow seksualnych przez mamusie nie sa krzywdzone i sa bardziej szczesliwe od tych ktore sa wychowywane w tradycyjnych rodzinach z wlasciwym kregoslupem moralnym.


Szanuję Twoje zdanie, ale jeśli już wypowiadasz taką opinię, to jesteś zobowiązany do jej dowodzenia. I w tych sprawach dowodzenie za pomocą ironii jest niestosowne - nie uważasz, że to zbyt delikatne sprawy na ironizowanie?

_________________
MODERATOR


Śr maja 20, 2020 20:26
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
katon napisał(a):
Rozumiem że ci co do Kościoła chodzą powinni się tu czuć jakoś winni bo wspierają zbrodniczą organizację- Kościół.

Ostra teza "zbrodnicza organizacja - Kościół"
Kościół to nie tylko księża diecezjalni, o których mowa była w filmach braci Sekielskich. To także zakonnicy - choćby Jezuici :)
katon napisał(a):
Ja to odbieram jak szantaż emocjonalny.

[… tekst wycięty, nie rozmawiamy o wyborach prezydenckich,bramin]
bramin napisał(a):
Pan Obirek nie jest dla mnie wiarygodny i nie dlatego, ze jest byłym księdzem.

Pan profesor Obirek jest byłym zakonnikiem, ojcem.[… tekst wycięty, nie rozmawiamy o statusie p. Obirka tylko o jego poglądach na temat pedofilii w Kosciele, bramin]

bramin napisał(a):
Szanuję jego decyzję odejścia z kapłaństwa, nic mi do tego. Problem jest w tym, ze on swoje osobiste problemy, których nie przepracował po swoim odejściu przerzuca na cały Kościół. Neguje i potępia w czambuł wszystko, w wielu sprawach ma rację ale trzeba podchodzić do tego jak chirurg ze skalpelem i ciąć a nie brać bejsbola i walić nim na oślep jak jakiś kibol.

Jak się szanuje czyjeś odejście, to czy powinno się politykować na jego temat?
[… tekst wycięty, uzasadnienie jak wyżej, bramin]


bramin napisał(a):
Problem pedofilii w Kościele to również problem władzy, nadużycia władzy, pewnego mobbingu, poczucia bezkarności i szczególnego wybraństwa fałszywie rozumianego.

Jak grzecznie nazywasz "problemem" przestępstwo jakim jest pedofilia.
Jakie biedulki, tyle "problemów".

bramin napisał(a):
Współpraca jest możliwa, trzeba ludzi poważnie traktować, jak partnerów, mówić im o powszechnym kapłaństwie.

[… tekst wycięty, osobiste uwagi proszę zachować dla siebie, bramin]
Proszę nie zaśmiecać wątku.


Śr maja 20, 2020 20:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Zbigniew3991 napisał(a):
jeśli już wypowiadasz taką opinię, to jesteś zobowiązany do jej dowodzenia.

Alez ja nie mam zamiaru czegokolwiek dowodzic i nigdy nie bylo moim zamiarem kogokolwiek przekonac do mojego stanowiska. Po prostu uwazam, zdanie "dzieci wychowywane w zwiazkach homo lub takie ktore sa swiadkami czestych zmian partnerow seksualnych przez mamusie sa krzywdzone" za prawdziwe. I nie wiem czy ilosc dzieci skrzywdzonych przez zboczencow w sutannach nie jest zdecydowanie mniejsza od tych drugich.


Śr maja 20, 2020 21:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Ja wiem, ze temat wywołuje wiele emocji ale proszę trzymać sie tematu bez zbędnych dygresji, a jeśli już ich nie można uniknąć, żeby one łączyły sie jakoś z tematem!

_________________
ksiądz


Cz maja 21, 2020 6:36
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
robaczek2 napisał(a):
W zwiazku z rewolucyjnymi zmianami w dziedzinie moralnosci np postulaty nauki czerpania przyjemnosci z odkrywania swojej seksualnosci juz w przedszkolu, aprobata zachowan homoseksualnych lub zmiana partnerow seksualnych nalezalo by sie spodziewac obrony wszystkich odpowiedzialnych za pedofilie przez srodowiska lewackie. Slyszal ktos cos?

Środowiska lewackie to ponad 60% posłów, dziennikarzy, prawicy pozostających w kolejnych zalegalizowanych, lub nie zalegalizowanych związkach??
Nie zapominaj nigdy słowa uczą, przykłady pociągają.

robaczek2 napisał(a):
Alez ja nie mam zamiaru czegokolwiek dowodzic i nigdy nie bylo moim zamiarem kogokolwiek przekonac do mojego stanowiska. Po prostu uwazam, zdanie "dzieci wychowywane w zwiazkach homo lub takie ktore sa swiadkami czestych zmian partnerow seksualnych przez mamusie sa krzywdzone" za prawdziwe. I nie wiem czy ilosc dzieci skrzywdzonych przez zboczencow w sutannach nie jest zdecydowanie mniejsza od tych drugich.

Chodzi o liczby, czy o zniszczone życie konkretnego człowieka?


Cz maja 21, 2020 7:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
@Believing, proszę nie zaśmiecać tego wątku swoimi prywatnymi uwagami.

_________________
ksiądz


Cz maja 21, 2020 10:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Alus napisał(a):
Środowiska lewackie to ponad 60% posłów, dziennikarzy, prawicy pozostających w kolejnych zalegalizowanych, lub nie zalegalizowanych związkach??
Nie zapominaj nigdy słowa uczą, przykłady pociągają..................
Chodzi o liczby, czy o zniszczone życie konkretnego człowieka?

Bardzo slusznie.
Srodowiska lewackie ale moze my wszyscy potrafimy przylaczyc sie do nagonki na zboczencow w sutannach ale nie potrafimy spojrzec szerzej. Np ze sa inne powszechne sytuacje albo nie pomagamy naszymi modlitwami.

Jezeli to zauwazymy bardziej zrozumiemy Jezusa: kto z was jest bez grzechu ...
Nie powiedzial ograniczajac sie do tematu: kto z was nigdy nie cudzolozyl ....


Cz maja 21, 2020 13:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Believing napisał(a):
Ostra teza "zbrodnicza organizacja - Kościół"

Czytając w co niektórych mediach opinie na temat Kościoła to chyba już niedużo brakuje aby dojść do takich skrajności.
Niestety Kościół nie postępując odpowiednio w sprawie pedofilii im to ułatwia.
Jak staniesz w obronie Kościoła wobec często skrajnych, niesprawiedliwych i zmanipulowanych informacji to możesz stać się obrońcą pedofilów.


Cz maja 21, 2020 15:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
bramin napisał(a):

katon napisał(a):
Obirek mówi że do Kościoła nie chodzi i przynajmniej może z czystym sumieniem powiedzieć że nie wspiera tej organizacji i chciałby aby inni to samo robili.

Pan Obirek nie jest dla mnie wiarygodny i nie dlatego, ze jest byłym księdzem.

Myślę że powinien być bardziej konsekwentny i ze względu na lansowanie europedofila Cohn-Bendita przez GW Obirek nie powinien dla tej gazety w ogóle się wypowiadać.
Ów poważany europedofil sutanny nie nosi, a więc przez samo to jest mniej winny.

"W 2009 roku podczas debaty z Ganleyem Cohn-Bendit wyjaśnił, że wypowiedzi te były wynikiem szerszego społecznego trendu eksperymentów społecznych, w tym badań nad „dziecięcą seksualnością”, na fali rewolucji seksualnej"
https://pl.wikipedia.org/wiki/Daniel_Cohn-Bendit

Właściwie to nie musi się z tymi swoimi eksperymentami kryć bo co mu można zrobić?


Cz maja 21, 2020 15:28
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Abp Ryś administratorem diecezji kaliskiej, decyzja papieża Franciszka.
Przestroga dla części polskich biskupów, zwłaszcza uwikłanych w ochronę księży pedofilów, dla krytykantów papieża Franciszka okazja do kolejnych ataków.


Cz cze 25, 2020 12:12
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 110  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL