Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Paruzja - Iskra z Polski 
Autor Wiadomość
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
O tym, ze byly juz trzy Intronizacje, oczywiscie twoj ks Adam nie wspominal?

"Bóg nie chce śmierci grzesznika, ale by się nawrócił i żył" (Ez 33, 11),
Nikt nie twierdzi, ze nie ma piekla, ale smierc milionow ludzi jako narzedzie zemsty (?!) Boga?


Pn kwi 13, 2020 11:18

Dołączył(a): So kwi 11, 2020 13:03
Posty: 26
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
Wszyscy wiemy o wielu intronizacjach. Być może będą i kolejne. Nie jestem ekspertem by się wypowiadać, czy podane intronizacje zostały zaakceptowane przez Niebo.

"Bóg nie chce śmierci grzesznika, ale by się nawrócił i żył"

Bóg daje każdemu grzesznikowi miliony szans (każdy ma na to dużo czasu), ale zważ, że jeśli grzeszy zuchwale, to nadchodzi kara.


Pn kwi 13, 2020 11:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
lordjanusz napisał(a):
Dużo czytam, informacji z różnych źródeł :)
Dowody naukowe? To jest forum wiary. Pamiętasz który święty powiedział, że racjonalizm zabija wiarę?
Staram się omijać dowody naukowe, bo jak możesz zauważyć mnóstwo teorii naukowych było zmienianych po 10x. I pewnie wciąż będą zmieniane. Naukowcy nigdy do końca nie poznają dzieła stworzenia, bo ich umysły są na to zbyt małe. A w masowe wymieranie i klęski żywiołowe ok 438 mln lat temu, to wybacz, nie wierzę. Bardzo wątpię, żeby Ziemia miała więcej niż 20 tys lat.


Niestety mimo intensywnych poszukiwań nie wiem kto, kiedy i gdzie poza Tobą powiedział, że racjonalizm zabija wiarę. Możesz mi pomóc?

Czy potrafisz podać definicje różnicujące wiarę i wiedzę, dowody naukowe, teorie naukowe oraz hipotezy naukowe?

Na jakiej podstawie uważasz, że Ziemia może mieć mniej niż 20tys lat? Nie mam zwyczaju niczego odrzucać bez uważnej analizy podstaw danego założenia i chętnie przyjrzę się Twoim dowodom lub powodom.

Kim jesteś, że potrafisz cokolwiek powiedzieć o Bogu oraz Jego działaniach?
Mówimy, że Bóg jest tym a tym, że jest taki a taki, że robi to a to, podczas gdy tak na serio opisujemy tylko swój ograniczony obraz Boga za pomocą ograniczonego systemu językowego opartego o ograniczone przetwarzanie ograniczonych informacji zmysłowych zachodzace w ograniczonych umysłach...

A co jeśli Bóg po prostu nieskończoną ilość razy przekracza wszelkie ludzkie pojęcia i wyobrażenia i zwyczajnie nie mieści się w jakichkolwiek ramkach jakie jest zdolny wyobrazić sobie człowiek. Obraz jest obrazem, opis opisem, koncept konceptem, a Bóg jest Bogiem i serio niczego więcej o Bogu nie da się powowiedzeć: Jest tym kim jest. Reszta to tylko zabawa klockami...

Bóg robi to a to analogicznie do tego co czynią ludzie? Serio? Przecież ludzka miłość jest ograniczona tak samo jak ludzka sprawiedliwość i mądrość, bo oparta na oraniczonym dostępie do Prawdy. Cokolwiek powiesz o Bogu i Jego działaniu będziesz mówił tylko o swoim ograniczonym obrazie Boga. Ja i każdy inny jest w identycznej sytuacji, nie ma nawet znaczenia czy i jak doświadczamy Boga, bo zawsze jest to doświadczanie ograniczonego bytu...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn kwi 13, 2020 11:36
Zobacz profil
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
I tą "iskrę" ks Adama Kościół wyciszył...pora uświadomić wszystkim, jak to masoneria podporządkowała sobie polskich hierarchów.
Ci polscy i całego Kościoła hierarchowie mylą się głosząc, że fundamentem wiary chrześcijan jest Objawienie Jezusa.
Prywatne objawienia, wizje, nigdy nie będą mieć rangi równej Objawieniu.


Pn kwi 13, 2020 11:54

Dołączył(a): So kwi 11, 2020 13:03
Posty: 26
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
IrciaLilith napisał(a):
lordjanusz napisał(a):
Dużo czytam, informacji z różnych źródeł :)
Dowody naukowe? To jest forum wiary. Pamiętasz który święty powiedział, że racjonalizm zabija wiarę?
Staram się omijać dowody naukowe, bo jak możesz zauważyć mnóstwo teorii naukowych było zmienianych po 10x. I pewnie wciąż będą zmieniane. Naukowcy nigdy do końca nie poznają dzieła stworzenia, bo ich umysły są na to zbyt małe. A w masowe wymieranie i klęski żywiołowe ok 438 mln lat temu, to wybacz, nie wierzę. Bardzo wątpię, żeby Ziemia miała więcej niż 20 tys lat.


Niestety mimo intensywnych poszukiwań nie wiem kto, kiedy i gdzie poza Tobą powiedział, że racjonalizm zabija wiarę. Możesz mi pomóc?

Czy potrafisz podać definicje różnicujące wiarę i wiedzę, dowody naukowe, teorie naukowe oraz hipotezy naukowe?

Na jakiej podstawie uważasz, że Ziemia może mieć mniej niż 20tys lat? Nie mam zwyczaju niczego odrzucać bez uważnej analizy podstaw danego założenia i chętnie przyjrzę się Twoim dowodom lub powodom.

Kim jesteś, że potrafisz cokolwiek powiedzieć o Bogu oraz Jego działaniach?
Mówimy, że Bóg jest tym a tym, że jest taki a taki, że robi to a to, podczas gdy tak na serio opisujemy tylko swój ograniczony obraz Boga za pomocą ograniczonego systemu językowego opartego o ograniczone przetwarzanie ograniczonych informacji zmysłowych zachodzace w ograniczonych umysłach...

A co jeśli Bóg po prostu nieskończoną ilość razy przekracza wszelkie ludzkie pojęcia i wyobrażenia i zwyczajnie nie mieści się w jakichkolwiek ramkach jakie jest zdolny wyobrazić sobie człowiek. Obraz jest obrazem, opis opisem, koncept konceptem, a Bóg jest Bogiem i serio niczego więcej o Bogu nie da się powowiedzeć: Jest tym kim jest. Reszta to tylko zabawa klockami...

Bóg robi to a to analogicznie do tego co czynią ludzie? Serio? Przecież ludzka miłość jest ograniczona tak samo jak ludzka sprawiedliwość i mądrość, bo oparta na oraniczonym dostępie do Prawdy. Cokolwiek powiesz o Bogu i Jego działaniu będziesz mówił tylko o swoim ograniczonym obrazie Boga. Ja i każdy inny jest w identycznej sytuacji, nie ma nawet znaczenia czy i jak doświadczamy Boga, bo zawsze jest to doświadczanie ograniczonego bytu...


Właśnie chciałem zapytać kogoś mądrzejszego, który to święty tak opisał racjonalizm. Swego czasu znalazłem ten cytat, tylko nie mogę sobie przypomnieć autora.

Pozostałe pytanie i tezy postawione przez Ciebie są bardzo zacne. Jednak sprowadzają temat na inne tory. Tu powinien zostać założony osobny topik. Chciałbym, żeby dyskusja wróciła do tematu Paruzji - Iskry z Polski.


Pn kwi 13, 2020 11:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
Skoro odbiegają od tematu i nie wymagają objaśnień w tym wątku to napiszę, że zwyczajnie nie wierzę w paruzję w standardowym rozumieniu tego słowa, a całą ideę Iskry z Polski traktuję podobnie jak koncepcję młodej Ziemii czy płaskiej Ziemi właśnie na podstawie nie wymagających objaśnień podstaw na których opieram moje poglądy ;)

Aha, co do poruszonych tematów to jeśli masz odwagę je podjąć zapraszam na priva, ponieważ moim zdaniem w dłuższej perspektywie mogą porządne rozjaśnić także ten wątek.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn kwi 13, 2020 16:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
Paruzja to ponowne przyjście na świat Syna Bożego Jezusa Chrystusa, jeszcze to nie nastąpiło, dopiero to wydarzenie będzie, podobnie jak nie zostały złamane żadne z siedmiu pieczęci Apokalipsy.
Koniec świata jaki znamy i odnowienie przekształcenie Ziemi do konsystencji Nowej Ziemi też dopiero będzie po Apokalipsie. Żyjemy w bardzo ciekawych czasach zwanych czasami ostatecznymi.


Pn kwi 13, 2020 17:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
Nawet gdyby Jezus przyszedł na nasz świat to ciekawe po czym to poznacie? Jesteście pewni, że zrobi to zgodnie z Waszymi oczekiwaniami?
Po czym poznacie, że to On i że to Ten czas? A co jeśli już przyszedł, ale nie tak jak oczekujecie i zwyczajnie go nie rozpoznajecie? Skąd pewność, że dobrze interpretujecie podane informacje?
Piszę do wszystkich wierzących w paruzję i mających jakąś konkretną wizję tych wydarzeń. Jakie są podstawy tej wiary? Biblia? Przecież słowa tam zawarte można interpretować na wiele sposobów...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn kwi 13, 2020 18:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
Jak Jezus Chrystus nadejdzie to każdy będzie o tym wiedział, Jezus czynił znaki, cuda, poruszał ludzkie serca i umysły kiedy żył na Ziemi.


Pn kwi 13, 2020 18:21
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 11, 2020 13:03
Posty: 26
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
Żydzi do dziś czekają na Mesjasza, mimo że chodził 2000 lat temu po ich ziemii. Założę się, że gdyby Pan przyszedł dziś ponownie to znów większość ludzi by go nie poznało. Znalazłyby się tłumy sceptyków, niewiernych, którzy negowaliby każde jego słowo i czyn.


Pn kwi 13, 2020 19:01
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 11, 2020 13:03
Posty: 26
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
Ja myślę, że w związku z powyższym Jezus musi przyjść w wielkiej chwale, by żaden człowiek nie miał wątpliwości kim jest. Muszą temu towarzyszyć nadzwyczajne znaki na niebie.


Pn kwi 13, 2020 19:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 23, 2020 22:01
Posty: 57
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
Piszecie że to co "powie" kościół jest słuszne i prawdziwe. Czemu kościół "ukrywał" przez wiele lat Dzienniczki Faustyny ? Duchowni to tylko ludzie i są wśród nich tacy, którzy dbają tylko o własne interesy. Co mi ksiądz może więcej powiedzieć od tego co jest zapisane w NT ? Jest napisane w Biblii, że każdemu będzie dane zrozumieć PŚ w inny sposób. Mamy rizumieć tak jak dzieci, bez zbędnych kombinacji, interpretacji. Co Jezus mówił Faustynie o duchowieństwu ?
Co powiedział papież Franciszkowi przed założeniem zakonu ? Czy nie było powiedziane że diabeł wejdzie do kościoła ?
Powiedziane też było --> szukajcie prawdy a ją znajdziecie (tak dane było mi zrozumieć). Duchowni nie koniecznie wiedzą więcej od zwykłego Kowalskiego. Nie koniecznie uczeni w piśmie zrozumieją zrozumieją o co w nim chodzi. :)


N maja 24, 2020 12:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
mizar70 napisał(a):
Czemu kościół "ukrywał" przez wiele lat Dzienniczki Faustyny ? Duchowni to tylko ludzie i są wśród nich tacy, którzy dbają tylko o własne interesy.

W jakim celu Kościół miałby "ukrywać" Dzienniczek? Czy jakiś biskup lub ksiądz dostał za to pieniądze?
mizar70 napisał(a):
Co mi ksiądz może więcej powiedzieć od tego co jest zapisane w NT ?

Oczywiście , ze ksiądz nie może Ci powiedzieć więcej niż to, co jest zapisane w NT ale może Ci wyjaśnić pewne kwestie związane z Biblia gdyż zakładam, ze w seminarium miał wykłady z Pisma sw. i jako takie pojęcie o tym ma.
mizar70 napisał(a):
Jest napisane w Biblii, że każdemu będzie dane zrozumieć PŚ w inny sposób

Jest napisane również: 2 P 1,20-21
"To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia*. 21 Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili <od> Boga święci ludzie".

mizar70 napisał(a):
Duchowni nie koniecznie wiedzą więcej od zwykłego Kowalskiego.


Niekoniecznie, oczywiście ale zwykły Kowalski nie zajmuje sie "zawodowo" Biblią a duchowny tak.
Dla mnie to jest logiczne, jak trzeba stroić organy to nie pójdę do zwykłego Kowalskiego tylko zamówię firmę, która sie tym zajmuje.
Jak Kowalski ma problem z Biblia to może zapytać księdza bo on przynajmniej w teorii powinien się na tym znać.

Chyba że zwykły Kowalski studiował teologię, co zdarza sie coraz częściej.

_________________
ksiądz


N maja 24, 2020 12:48
Zobacz profil
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
lordjanusz napisał(a):
Założę się, że gdyby Pan przyszedł dziś ponownie to znów większość ludzi by go nie poznało.
Z kim się założysz? Pismo Święte mówi wyraźnie, że chrześcijanie rozpoznają paruzję i przestrzega przed fałszywymi mesjaszami.
Cytuj:
Jeźliby tedy wam rzekli: Oto na puszczy jest, nie wychodźcie, oto w tajemnych gmachach, nie wierzcie.
Albowiem jako błyskawica wychodzi od wschodu słońca i okazuje się aż na zachodzie, tak będzie i przyjście Syna człowieczego.
Gdziebykolwiek było ciało, tam się i orłowie zgromadzą.

Widać zatem, że Chrystus przewidział mącicieli Twojego pokroju i przed nimi swoich uczniów ostrzegł.


Pn maja 25, 2020 10:31

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
zefciu napisał(a):
Widać zatem, że Chrystus przewidział mącicieli Twojego pokroju i przed nimi swoich uczniów ostrzegł.

Zefciu, a nie jest to czasem tak, że to tylko Ty widzisz i imputujesz swe widzenie Chrystusowi?


Pn maja 25, 2020 11:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL