Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 304 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna strona
 Grzech w spadku 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Grzech w spadku
krzysiekniepieklo jesteś tak wielki że się w Kościele nie mieścisz? Swoje dogmaty wymyślasz, zamiast skorzystać z tego co mówią święci i Ojcowie Kościoła? Może zapytaj się Barneya.
Stwierdziłeś że uniknięcie zjedzenia owocu nic by nie dało, bo kto inny i tak popełnił by inny grzech.
Bóg nie potępia za sam grzech pierworodny, zwłaszcza gdy jest chrzet, święci poza Maryją nie byli niepokalanie poczęci.
Ten grzech pierworodny to skłonność do innych grzechów.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz cze 04, 2020 20:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Grzech w spadku
Według Ciebie stworzony człowiek w Raju miał od razu upadłą naturę?
Grzech Pierworodny to podstawowa prawda wiary obok Zmartwychwstania i tego że nie jedliśmy z Drzewa Życia.
Więc albo nasza natura nie jest upadła (jak wytłumaczysz wieżę Babel?) albo Bóg od razu stworzył upadlych ludzi w Raju (a było "to bardzo dobre")
Zachowujesz się jak pożyteczny idiota, bo doktryna o braku grzechu pierworodnego myślę że będzie bardzo potrzebna Antychrystowi.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz cze 04, 2020 20:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Grzech w spadku
Wybawiony napisał(a):
Należy zadać sobie pytanie : Czy chrzest małego dziecka powoduje, że przestaje ono wykazywać skłonność do popełniania zła?


Takie wątpliwości, to bym określił jako krok w złą stronę. Wiara polega na tym, że człowiek wierzy w to, co Bóg powiedział. Szukanie potwierdzenia tego, co Bóg powiedział i uzależnianie wiary od takich potwierdzeń, to oczekiwanie, że Bóg nam udowodni, że to co mówi, to prawda. Taka postawa, to brak wiary. Wielu przestaje przystępować do Komunii, bo nie widzi efektów swoich starań. To też oczekiwanie, że Bóg nam udowodni, że Komunia pomaga w relacji z Bogiem. Wiara jest właśnie wtedy, kiedy nie widzimy efektów ale robimy to, bo wierzymy w to, co Bóg powiedział. Na efekty trzeba trochę poczekać. Nic od razu i na zawołanie. To tak na samym początku nawrócenia czasami są takie efekty zachęcające ale prawdziwa wiara, to wiara wypróbowana w takich właśnie oschłościach i bez dowodów.


Cz cze 04, 2020 20:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Grzech w spadku
Andy72 napisał(a):
Według Ciebie stworzony człowiek w Raju miał od razu upadłą naturę?
Grzech Pierworodny to podstawowa prawda wiary obok Zmartwychwstania i tego że nie jedliśmy z Drzewa Życia.
Więc albo nasza natura nie jest upadła (jak wytłumaczysz wieżę Babel?) albo Bóg od razu stworzył upadlych ludzi w Raju (a było "to bardzo dobre")
Zachowujesz się jak pożyteczny idiota, bo doktryna o braku grzechu pierworodnego myślę że będzie bardzo potrzebna Antychrystowi.


No ale Ty się zastanów Andy jeszcze raz. Ten grzech pierworodny, to nie jest Twój grzech. To jest takie zwalanie winy na Adama i Ewę. Żeby nie oni, to byśmy sobie beztrosko żyli w raju. No, jeśli drugiego chcesz obarczać winą, to komu zależy żebyś to robił, a żebyś sam się w ten sposób wybielał? Z tym grzechem, to właśnie o to chodzi.


Cz cze 04, 2020 21:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Grzech w spadku
Bez takich chwytów. Oczywiście, gdyby nie grzech Adama i Ewy, to byśmy byli w Raju.
Ale ja nie zwalam na nich winy, bo sam będąc na miejscu Adama też zapewne bym został skuszony przez węża.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz cze 04, 2020 21:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Grzech w spadku
Jeśli uznajemy zjedzenie zakazanego owocu za coś złego to wychodzi na to, że ludzie mieli skłonność do zła zanim go zjedli, bo gdyby jej nie mieli to by po prostu nie posłuchali Węża i nie zjedli...
Można też uznać, że nie było to złe, ale chyba ta opcja nie będzie dla Was łatwiejsza.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz cze 04, 2020 21:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Grzech w spadku
krzysiekniepieklo napisał(a):
Wybawiony napisał(a):
Należy zadać sobie pytanie : Czy chrzest małego dziecka powoduje, że przestaje ono wykazywać skłonność do popełniania zła?


Takie wątpliwości, to bym określił jako krok w złą stronę. Wiara polega na tym, że człowiek wierzy w to, co Bóg powiedział. Szukanie potwierdzenia tego, co Bóg powiedział i uzależnianie wiary od takich potwierdzeń, to oczekiwanie, że Bóg nam udowodni, że to co mówi, to prawda. Taka postawa, to brak wiary. Wielu przestaje przystępować do Komunii, bo nie widzi efektów swoich starań. To też oczekiwanie, że Bóg nam udowodni, że Komunia pomaga w relacji z Bogiem. Wiara jest właśnie wtedy, kiedy nie widzimy efektów ale robimy to, bo wierzymy w to, co Bóg powiedział. Na efekty trzeba trochę poczekać. Nic od razu i na zawołanie. To tak na samym początku nawrócenia czasami są takie efekty zachęcające ale prawdziwa wiara, to wiara wypróbowana w takich właśnie oschłościach i bez dowodów.

Zadałem moje pytanie w określonym kontekście. Nie musisz mi tłumaczyć czym jest wiara. No i do czyjej wiary w ogóle się odnosisz?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz cze 04, 2020 21:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Grzech w spadku
IrciaLilith napisał(a):
Jeśli uznajemy zjedzenie zakazanego owocu za coś złego to wychodzi na to, że ludzie mieli skłonność do zła zanim go zjedli, bo gdyby jej nie mieli to by po prostu nie posłuchali Węża i nie zjedli...
Można też uznać, że nie było to złe, ale chyba ta opcja nie będzie dla Was łatwiejsza.

Drętwa sofistyka.
Gdyby sprostano wówczas próbie kolejne ludzkie pokolenie nie znały by śmierci i grzechu.
Warto posłuchać https://www.youtube.com/watch?v=vEPMcjbjS2I

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz cze 04, 2020 21:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Grzech w spadku
IrciaLilith napisał(a):
Jeśli uznajemy zjedzenie zakazanego owocu za coś złego to wychodzi na to, że ludzie mieli skłonność do zła zanim go zjedli, bo gdyby jej nie mieli to by po prostu nie posłuchali Węża i nie zjedli...
Można też uznać, że nie było to złe, ale chyba ta opcja nie będzie dla Was łatwiejsza.


Ale skoro było tak, że

Cytuj:
wąż był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył.
Rdz 3.1

To możemy przyjąć, że wykorzystał Adama i Ewy, ludzką głupotę, nieświadomość i naiwność związaną z tym, ze byli istotami pierworodnymi.
W związku z tym nie musieli mieć skłonności do zła.


Cz cze 04, 2020 21:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Grzech w spadku
Przecież całe zło opiera się na głupocie, niewiedzy, ignorancji, nieświadomości, naiwności, braku samokontroli...

Andy, gdyby wcześniej nie było śmierci nie mogłoby być też rozmnażania, bo bakterie, ew inne szybko rozmnażajce się organizmy przejęłyby wszystko w bardzo krótkim czasie. Nic nie wskazuje na to, że ludzie byli nieśmiertelni a prostsze organizmy nie.
Za to jest fragment:
Po czym Pan Bóg rzekł: «Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki»
Ciekawi mnie jak go interpretujecie.
Przy okazji na czym polegało to kłamstwo Węża? Bóg mówi, że serio stali się jak Bóg i znają dobro i zło, oraz ich śmierć nastąpiła setki lat później...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz cze 04, 2020 21:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Grzech w spadku
NIe było śmierci, rozmnażanie było. Widocznie z limitem kilkudziesięciu milardów. Bakterii raczej w raju nie było.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz cze 04, 2020 22:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Grzech w spadku
Andy, czyli Eden był jeszcze bardziej nielogiczny i łamiący prawa natury niż myślałam... krów też nie było, tak?
Rozumiem, że mięsożercy jedli rośliny i śmierć roślin to nie śmierć, tak?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz cze 04, 2020 22:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Grzech w spadku
Andy72 napisał(a):
Bez takich chwytów. Oczywiście, gdyby nie grzech Adama i Ewy, to byśmy byli w Raju.
Ale ja nie zwalam na nich winy, bo sam będąc na miejscu Adama też zapewne bym został skuszony przez węża.


Andy - to Ewę skusił wąż. Adam dał się namówić Ewie. No i widzisz. Żeby nie Ewa, to ........


Cz cze 04, 2020 22:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Grzech w spadku
Wybawiony napisał(a):
Zadałem moje pytanie w określonym kontekście. Nie musisz mi tłumaczyć czym jest wiara. No i do czyjej wiary w ogóle się odnosisz?


Wiesz, taki jest mój styl dyskusji, że czasami nie odpowiadam wprost, tylko piszę, co akurat mi przyjdzie do głowy, czytając taki tekst. Ja to nazywam natchnieniem, bo nie trzymam się sztywno pytania. Mam nadzieję, że Tobie to za bardzo nie będzie przeszkadzało.
A odnosiłem się do wiary w pojęciu ogólnym, a nie do wiary kogoś konkretnego. Myślałem, ze z kontekstu jest to czytelne.


Cz cze 04, 2020 22:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Grzech w spadku
Sysydlaczek napisał(a):

To możemy przyjąć, że wykorzystał Adama i Ewy, ludzką głupotę, nieświadomość i naiwność związaną z tym, ze byli istotami pierworodnymi.
W związku z tym nie musieli mieć skłonności do zła.


No to ostro poleciałeś. No bo chodzą słuchy, że Adam i Ewa pępków nie mieli. Domyśl się dlaczego?


Cz cze 04, 2020 22:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 304 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL