Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Talent którego nie chce? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 19:52
Posty: 103
Post Talent którego nie chce?
Witam wszystkich :) Temat luźny i przyszedl do głowy a raczej wtargnął, gdy myślałem o czymś troszkę innym lecz podobnym :) Otóż patrząc na mój stan fizyczny (czuję się jak dziedek, tu kregoslup boli tu kolana..) i widzę, ze po prostu się zasiedziałem. Brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej powoduje ze czuję się nie najlepiej. Mam w planach trochę sie rozruszać. I właśnie, gdy tak nad tym rozmyślałem, coś zwróciło moją uwagę. Otóż, nie jestem typem człowieka któremu wszystko wychodzi i ma milion talentów. Wiele rzeczy robię źle i do wielu które robię nie mam po prostu smykałki. Ale jest jedna rzecz do której wiem ze mam "rękę", sa nią sztuki walki (nawiązując do sportu i aktywności fizycznej :)), uczęszczając na przestrzeni lat na treningi czy to boksu, kung fu, judo chcąc nie chcąc słyszałem opinie na moj temat trenerów. I teraz powstaje pytanie, czy wykorzystać predyspozycje, które Bóg mi dał i wrócić na treningi do czegoś co potrafię i się rozwinąć? Problem polega na tym, że jestem człowiekiem o słomianym zapale. Szybko mi wszystko nudzi. Szukam wymówek żeby zakończyć co zacząłem. Później stwierdzam że mi się to nie podoba. Jan od krzyża mówił, że czasem trzeba robić coś czego się nie chce, wybrać to co nam mniej odpowiada. Ale czy w tak błahych sprawach mozna sie tym kierować? Pozdrawiam :)


Pn cze 15, 2020 19:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Talent którego nie chce?
Moim zdaniem istotne jest uświadomienie sobie co i dlaczego ma dla Ciebie wartość. Jeśli np zdrowie i kondycja mają duże znaczenie oraz lubisz sztuki walki a do tego trafisz na dobrą ekipę z którą będzie się przyjemnie trenować właśnie z nastawieniem na zdrowie i dobrą zabawę nie powinno być problemu z motywacją.

Może warto też na spokojnie pomyśleć o przyczynach szukania wymówek?

Być może problemem jest nie tyle co słomiany zapał co niechęć do rutyny i warto po prostu zadbać o to aby treningi nie były nudne i monotonne? To tak z mojego doświadczenia, bo u mnie bywało to dużym problemem.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn cze 15, 2020 20:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 19:52
Posty: 103
Post Re: Talent którego nie chce?
Właśnie paradoks tego wszystkiego jest taki, że nie jestem typem sportowca za wyjątkiem kilku przebłysków z napaleniem się na mięśnie :) ale nigdy nie byłem sportowym alkoholikiem :) I właśnie do czegoś bez czego mógłbym żyć mam smykałke. I to jest to miejsce w którym trzeba sie zastanowić czy kierować sie sercem czy rozumem :) jak myślicie?


Pn cze 15, 2020 21:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Talent którego nie chce?
A trzeba wybierać to albo to? Nie da się tego połączyć?
Co dokładnie mówi serce a co rozum?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn cze 15, 2020 21:34
Zobacz profil
Post Re: Talent którego nie chce?
Sam piszesz (rozsadnie), ze musisz sie uaktywnic sportowo.

Jezeli sporty walki lubisz (bo nie chodzi tu przeciez o wyniki olimpijskie, tylko o sensowna aktywnosc fizyczna), to wroc do nich.
Jezeli ich nie lubisz, to choc zacznij biegac, intensywnie chodzic, albo jezdzic na rowerze.

Potrzebujesz nie tylko miesni, ale - moze przede wszystkim - ogolnej kondycji.

Przestan dywagowac nad wymyslonymi problemami (rozum czy serce, slomiany zapal) i po prostu zaczniej dzialac.

Postaw sobie za cel 1 miesiac (rok bylby lepszy, no ale od czegos trzeba zaczac) regularnej aktywnosci, zrob plan zajec, nie dopusc zadnych wymowek, a potem idz w kolejny miesiac.

I nie czekaj na kolejny miesiac zeby zaczac. Zacznij dzis.


Wt cze 16, 2020 5:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL