Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Nowe Przymierze Boga z ludźmi 
Autor Wiadomość
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
krzysiekniepieklo napisał(a):
No a czytałeś o synu marnotrawnym? To wiedz, że mało jest tych, którzy wracają. Wielu woli jeść strąki ze świniami i jeszcze są gotowi za te strąki sprzedać Ojca. A to szatan stara się skłócić wszystkich ze wszystkimi żeby każdy szedł sam. Wtedy najłatwiej mu każdego spacyfikować. No tyle, to powinieneś chyba rozumieć. To w jedności chrześcijańskiej jest nasza nadzieja, bo w tej jedności jest siła chrześcijan.


Chrześcijan nadzieja, siła, zbawienie to trzymanie się w kupie, bycie tłumem? To mi trąci naukami i praktykami Świadków Jehowy. Tłum jest brzydki, bez względu czy zgromadzi się w imię religii, narodowości rasy, nie ma znaczenia. Tłum popełniał i popełnia największe zbrodnie na świecie. Wiesz dlaczego, bo nie ma świadomości, tłum to zbiorowa nieświadomość. Świadomość czyni człowieka indywidualnym. Czy to tłum przyprowadził syna marnotrawnego, czy jego indywidualność, jego świadomość?
PS
Dlaczego uważasz, że Ty rozumiesz, a inni powinni zrozumieć. Masz jakieś objawienia, może jesteś jakimś pomazańcem, wybrańcem?


Cz cze 18, 2020 18:12

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
robaczek2 napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
odnosiło się tylko do relacji braterskich, a nie do tego ...........
Te słowa dotyczą tylko Piotra i nikogo innego

Jeden problem - to sa Twoje interpretacje i nie za bardzo widze podstawy aby byly poprawne.


Mt 16
18 Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą7. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie»

Czy ktoś wymienia skałę na której usadowiona jest budowla?
Co to są te klucze królestwa? No i czy Piotr komuś te klucze przekazał?

Zauważ, że Jezus tylko Piotrowi powiedział - paś baranki moje, paś owce moje. Tylko jego ustanowił pasterzem. To dlaczego dzisiaj jest tylu pasterzy?
No i na jakiej podstawie uważasz, że urząd Piotra miał mieć kontynuację, bo ze słów Jezusa to nie wynika. A u Ezechiela jest wręcz, że to Bóg sam będzie pasł.
Ez 34
23 I ustanowię nad nimi jednego pasterza, który je będzie pasł, mego sługę, Dawida. On je będzie pasł, on będzie ich pasterzem. 24 A Ja, Pan, będę ich Bogiem, sługa zaś mój, Dawid, będzie władcą pośród nich. Ja, Pan, to powiedziałem.

Ez 37
24 Sługa mój, Dawid, będzie królem nad nimi i wszyscy oni będą mieć jedynego Pasterza, i żyć będą według moich praw, i moje przykazania zachowywać będą i wypełniać. 25 Będą mieszkali w kraju, który dałem słudze mojemu, Jakubowi, w którym mieszkali wasi przodkowie. Mieszkać w nim będą, oni i synowie, i wnuki ich na zawsze, a mój sługa, Dawid, będzie na zawsze ich władcą. 26 I zawrę z nimi przymierze pokoju: będzie to wiekuiste przymierze z nimi. <Założę ich i rozmnożę>, a mój przybytek pośród nich umieszczę na stałe. 27 Mieszkanie moje będzie pośród nich, a Ja będę ich Bogiem, oni zaś będą moim ludem.

No i nic nie ma o Piotrze, który będzie swoimi decyzjami związywał niebo. Jest tylko o Jezusie, który będzie władcą na zawsze. Chyba nie sądzisz, że jest tutaj mowa o władzy papieży?


Cz cze 18, 2020 20:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
krzysiekniepieklo napisał(a):
No a czytałeś o synu marnotrawnym? To wiedz, że mało jest tych, którzy wracają. Wielu woli jeść strąki ze świniami i jeszcze są gotowi za te strąki sprzedać Ojca. A to szatan stara się skłócić wszystkich ze wszystkimi żeby każdy szedł sam. Wtedy najłatwiej mu każdego spacyfikować. No tyle, to powinieneś chyba rozumieć. To w jedności chrześcijańskiej jest nasza nadzieja, bo w tej jedności jest siła chrześcijan.

Czytałem przypowieść o synku marnotrawnym, ale nie widzę związku z marszem czwórkami czy wspólnotami do Nieba. Piszesz, że powinienem zrozumieć, a ja ani w ząb. Może prostszym językiem dotrzesz do mnie. Nie każdy jest taki kumaty, wytłumacz jeśli możesz.


Pt cze 19, 2020 9:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
nolda napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
No a czytałeś o synu marnotrawnym? To wiedz, że mało jest tych, którzy wracają. Wielu woli jeść strąki ze świniami i jeszcze są gotowi za te strąki sprzedać Ojca. A to szatan stara się skłócić wszystkich ze wszystkimi żeby każdy szedł sam. Wtedy najłatwiej mu każdego spacyfikować. No tyle, to powinieneś chyba rozumieć. To w jedności chrześcijańskiej jest nasza nadzieja, bo w tej jedności jest siła chrześcijan.


Chrześcijan nadzieja, siła, zbawienie to trzymanie się w kupie, bycie tłumem? To mi trąci naukami i praktykami Świadków Jehowy. Tłum jest brzydki, bez względu czy zgromadzi się w imię religii, narodowości rasy, nie ma znaczenia. Tłum popełniał i popełnia największe zbrodnie na świecie. Wiesz dlaczego, bo nie ma świadomości, tłum to zbiorowa nieświadomość. Świadomość czyni człowieka indywidualnym. Czy to tłum przyprowadził syna marnotrawnego, czy jego indywidualność, jego świadomość?
PS
Dlaczego uważasz, że Ty rozumiesz, a inni powinni zrozumieć. Masz jakieś objawienia, może jesteś jakimś pomazańcem, wybrańcem?


No a gdzie ja pisałem o kupie i tłumie?

J 17
20 Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; 21 aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. 22 I także chwałę8, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. 23 Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś.

To właśnie o taką jedność w Chrystusowym Duchu mnie się rozchodzi. To właśnie to Nowe Przymierze we Krwi Chrystusa rodzi taką prawdziwą jedność.
Mt 23
8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście.

No i to braterstwo rodzi się poprzez udział we Krwi Chrystusa. Poprzez Jego Krew stajemy się Jego braćmi i synami Boga.


Pt cze 19, 2020 11:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
Dla mnie braterstwo rodzi się z Miłości i świadomości, że jesteśmy jedną wielką rodziną a krzywda kogokolwiek mimo braku bezpośredniego powiązania dotyka każdego...
Bóg nigdy się nas nie wyrzekł tak samo jak Jezus, a syn marnotrawny nie potrzebował do powrotu niczego poza chęcią powrotu oraz przebyciem drogi do domu, co ważne- nikt go nie prowadził ani niczego specjalnego nie musiał spożywać.
Ogólnie uważam, że kluczowe jest to co w czasach Jezusa symbolizował chleb i wino oraz jaki jest cel robienia czegoś na pamiątkę.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt cze 19, 2020 14:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
IrciaLilith napisał(a):
Dla mnie braterstwo rodzi się z Miłości i świadomości, że jesteśmy jedną wielką rodziną a krzywda kogokolwiek mimo braku bezpośredniego powiązania dotyka każdego...
Bóg nigdy się nas nie wyrzekł tak samo jak Jezus, a syn marnotrawny nie potrzebował do powrotu niczego poza chęcią powrotu oraz przebyciem drogi do domu, co ważne- nikt go nie prowadził ani niczego specjalnego nie musiał spożywać.
Ogólnie uważam, że kluczowe jest to co w czasach Jezusa symbolizował chleb i wino oraz jaki jest cel robienia czegoś na pamiątkę.


A co ojciec zrobił jak on wrócił? Wyprawił dla niego ucztę. Właśnie ten powrót trzeba zacząć od uczty. (Komunii)


Cz sie 06, 2020 9:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
Krzysiek - i tą ucztą jest opłatek magicznie zamieniany w ciało Jezusa?
Zauważ, że owa 'uczta' jest na końcu drogi, gdy syn marnotrawny dotarł samodzielnie do domu, nie potrzebował magicznych uczt po drodze.

Nie uważam opłatka za nic więcej niż za opłatek, może on co najwyżej być symbolem pewnych ważnych rzeczy. Dla mnie symbol i to co symbol symbolizuje to nie to samo.

Ta sytuacja z przekonaniem, że sednem Eucharystii jest spożycie mąki z wodą uznanej za ciało Jezusa przypomina mi opowieści o roli kota w medytacji...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz sie 06, 2020 10:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
IrciaLilith napisał(a):
Krzysiek - i tą ucztą jest opłatek magicznie zamieniany w ciało Jezusa?
Zauważ, że owa 'uczta' jest na końcu drogi, gdy syn marnotrawny dotarł samodzielnie do domu, nie potrzebował magicznych uczt po drodze.

Nie uważam opłatka za nic więcej niż za opłatek, może on co najwyżej być symbolem pewnych ważnych rzeczy. Dla mnie symbol i to co symbol symbolizuje to nie to samo.

Ta sytuacja z przekonaniem, że sednem Eucharystii jest spożycie mąki z wodą uznanej za ciało Jezusa przypomina mi opowieści o roli kota w medytacji...


Jest wiele mglistych tłumaczeń, jak to z tą Komunią jest. Dla mnie Komunia, to jest dwa w jednym. Spożywasz Chleb i Wino, a w pakiecie dostajesz Boskie Ciało i Krew Chrystusa. Czyli spożywasz Żywego Boga i ten Żywy Bóg Żyje w Tobie i Ciebie poucza o wszystkim, o ile jesteś w stanie na tym etapie to przyjąć.


Cz sie 06, 2020 10:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
Czy gdy spożywasz Eucharystię otrzymujesz jakieś pouczenia lub choćby odczuwasz w jakiś względnie konkretny sposób Jedność? Czy ta czynność przynosi odczuwalne i pozytywne owoce? Odczuwalne zarówno przez Ciebie jak i przez Twoje otoczenie?

Przecież zawsze jesteś w Bogu a Bóg w Tobie- to tylko kwestia doświadczania tego stanu, to jak z biciem serca- bije zawsze, ale nie zawsze jesteśmy tego świadomi.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz sie 06, 2020 13:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
IrciaLilith napisał(a):
Ogólnie uważam, że kluczowe jest to co w czasach Jezusa symbolizował chleb i wino oraz jaki jest cel robienia czegoś na pamiątkę.

Kluczem do Eucharystii jest Pascha, kto wie czym ona była zrozumie sens i potrzebę dzisiejszego dzielenia się chlebem i winem.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz sie 06, 2020 13:58
Zobacz profil
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
Sysydlaczek napisał(a):
Tak się Piotruś rozłościl, jak chyba nigdy, o tą mamonę. To ma być zachowanie następcy Jezusa?

Zaiste ciekawe jest to że moderacja toleruje tak obrzydliwe wpisy. A gdy się tylko powie coś złego o lewicy czy modernistach zaraz lecą bany


Cz sie 06, 2020 14:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
Obrzydliwe to jest Twoje święte oburzenie. Może jakieś uzasadnienie, dlaczego moja opinia, co do zachowania Piotra i jego następstw (śmierci dwoje ludzi) jest obrzydliwa ?


Cz sie 06, 2020 14:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
Sysydlaczek napisał(a):
Obrzydliwe to jest Twoje święte oburzenie. Może jakieś uzasadnienie, dlaczego moja opinia, co do zachowania Piotra i jego następstw (śmierci dwoje ludzi) jest obrzydliwa ?

Dlaczego nazwałeś zachowanie Piotra skandalicznym? Piotr nikogo nie zabił, to był ich wybór którego dokonali. Piotr winny za mowę prawdy?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz sie 06, 2020 15:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
Tłumaczyłem to w kilku postach na poprzedniej stronie tego tematu - jak chcesz poczytaj.
Po prostu moim zdaniem zrobił z igły widły. Oszustwo wewnątrz wspólnoty wyolbrzymił do zbrodni przeciwko Bogu. Ponadto, po śmierci Ananiasza, bezczelnie powiedział do Safiry, że zaraz nią też wyprowadzą nogami do przodu.
Czy słowa Jezusa zabijały czy budowały ? Jezus wskrzeszał czy gromił ? Leczył czy przeklinał ?

Moim zdaniem Piotr pośrednio przyczynił się do ich śmierci, jest to oczywiste dla mnie. ale to nie ja jestem sędzią sprawiedliwym.


Cz sie 06, 2020 15:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
IrciaLilith napisał(a):
Czy gdy spożywasz Eucharystię otrzymujesz jakieś pouczenia lub choćby odczuwasz w jakiś względnie konkretny sposób Jedność? Czy ta czynność przynosi odczuwalne i pozytywne owoce? Odczuwalne zarówno przez Ciebie jak i przez Twoje otoczenie?

Przecież zawsze jesteś w Bogu a Bóg w Tobie- to tylko kwestia doświadczania tego stanu, to jak z biciem serca- bije zawsze, ale nie zawsze jesteśmy tego świadomi.


Mt 13

31 Inną przypowieść im przedłożył: «Królestwo niebieskie podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał na swej roli. 32 Jest ono najmniejsze ze wszystkich nasion, lecz gdy wyrośnie, jest większe od innych jarzyn11 i staje się drzewem, tak że ptaki przylatują z powietrza i gnieżdżą się na jego gałęziach».

Spróbuj zrozumieć tą przypowieść. Na samym początku, kiedy człowiek uwierzył, to tak jak posianie tego mikroskopijnego ziarenka. No a wzrost, to jest dość długotrwały proces i nic się nie dzieje natychmiast i od razu odczuwalnie. To jest proces wzrostu na całe życie. No a jaki będzie plon, to zależy od od tego, na ile człowiek pozwoli Bogu na ingerowanie w swoje życie. Im większe zaufanie, tym okazalszy plon.


Cz sie 06, 2020 15:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL