Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Wojna miedzy konserwatystami i librelałami 
Autor Wiadomość
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
marekrogowicz napisał(a):
Błędny wniosek.
Uzasadnij.
Cytuj:
Nie chodzi mi o to czy coś jest teorią naukową czy nie
Wcześniej twierdziłeś coś innego. Widać, że sam się gubisz we własnych bredniach.
Cytuj:
Miałem wykazać ? Kiedy ?
Jak nie chcesz wykazywać, to nie wykazuj. Ale nie bredź, że to nie są teorie naukowe.
Cytuj:
Zresztą już to zrobiono - model Kopernika obalił Tycho Brahe
Jak obalił?
Cytuj:
keplerowski - co pokazałem w innym wątku
Nie, nie pokazałeś.
Cytuj:
nie został dowiedziony, to tylko dzika spekulacja.
Model keplerowski tłumaczy obserwacje ciał niebieskich lepiej niż każdy model wcześniejszy. Oczywiście model Newtona – jeszcze lepiej, a obecny model, oparty na OTW – jeszcze lepiej.
Cytuj:
Teorię wielkowybuchową obaliło swymi obserwacjami kilku naukowców
Konkretnie których i jak? Oraz jaki model proponowali w zamian?
Cytuj:
Teoria ewolucji jest sprzeczna z eksperymentami naukowymi
Jakimi konkretnie?
Cytuj:
i źródłami historycznymi
Jakimi konkretnie?
Cytuj:
Nowa geologia jest sprzeczna m.in. z masą źródeł mówiących o potopie i niektórymi obserwacjami.
Którymi obserwacjami?
Cytuj:
więc muszę zakończyć
Wiedziałem, że jako człowiek bojący się konfrontacji swoich bredni z faktami stchórzysz i znowu uciekniesz z forum.


So lip 25, 2020 17:43
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Nasz Bog nie chce smierci grzesznika, ale zeby sie nawrocil i zyl, a slugom zabrania wyrywania chwastow przed zniwami.
Bog marekrogowicz to msciwy demon, ktory pozwala swoim wyznawcom niszczyc slepo innych grzesznikow. A swoich tez?


So lip 25, 2020 18:48

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
marekrogowicz napisał(a):
Widzę że liberalna cenzura się włączyła i po staremu tnie moje wypowiedzi. Chciałbym jeszcze coś napisać ale głosząc tylko prawdę a ta nie odpowiada moderacji i będzie i tak wykasowana, więc muszę zakończyć. Niestety liberałowie już tak mają że reagują alergicznie na katolickie prawdy wiary. Pozdrawiam myślących, jeśli tu są oczywiście


Na razie głosisz prawdę... o swojej pysze. Pomiędzy liberalizmem a konserwatyzmem jest dużo miejsca. Ty obrałeś skrajność i przekroczyłeś granicę. Uważasz, że masz monopol na prawdę, a wszyscy inni się mylą - to wlaśnie może świadczyć o pysze. Obaj wiemy, że nie ma katolickiej prawdy wiary głoszącej konieczność kary śmierci dla osób popełniających grzech przeciw szóstemu przykazaniu z osobami tej samej płci. To już nie jest katolicki konserwatyzm, bo to już nie jest katolicyzm.

_________________
MODERATOR


So lip 25, 2020 19:49
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Niestety istnieje ideologia liberalnego katolicyzmu, będącego połączeniem wiary chrześcijańskiej dotyczących wolnej woli, natury ludzkiej czy godności człowieka z libertariańską myślą polityczną. Chrześcijańscy libertarianie nie chcą się identyfikować z chrześcijańską lewicą, ani z chrześcijańską prawicą, uważając je nurty zbyt często odwołujących się do rozwiązań w działalności państwa.

Liberałowie katoliccy liczą na charytatywność niewspieraną przez państwo, sprzeciwiając się rozwiązaniom proponowanym przez socjalistów. Dla nich to [właśnie] socjalizm jest złem, uważając, że Jezus nie dzielił się dobrami, a wcześni chrześcijanie nikogo nie zmuszali do dobroczynności i potrafili uszanować własność prywatną. Nie zgadzają się z poglądem, że pieniądze są źródłem wszelkiego zła, lecz wszelkie zło pochodzi z przywiązania do pieniędzy.

Sprzeciwiają się niewolnictwu jaki miał miejsce w czasach starożytnego Rzymu. Według nich żaden człowiek nie jest niczyją własnością. Odnosi się to także do posiadania rzeczy: pierwszy posiadacz jest prawnym użytkownikiem i nikt siłą nie może mu tego odebrać. Bóg nakazał kochać bliźniego swego jak siebie samego, czyli na podstawie pokojowej współpracy bez zmuszania nikogo do podziału dóbr.

Według katolickiego księdza Jamesa A. Sadowsky'ego, słynącego ze swych libertariańskich poglądów, wielkim błędem dla ludzi religijnych jest liczenie na rządowe wsparcie. Ceną takiej pomocy jest służalczość wobec państwa.

Ciekawy pogląd, warty zastanowienia.


So lip 25, 2020 23:11
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
@ga1robe - jest w tym wszystkim jakiś sens, ale nie jestem do tego aż tak przekonany.
Na pewno jedna osoba daje coś drugiej, to mamy do czynienia z naturalnym poczuciem, że osoba obdarowana powinna się odwdzięczyć, choćby lojalnością lub poparciem. Można więc mniemać, że lepiej jest od nikogo nie brać niczego, albo ewentualnie się wymieniać - wziąć coś w zamian za coś. nie zawsze jednak jesteśmy w stanie coś dać. Nie zawsze też musimy podejrzewać, że jeśli coś otrzymamy, to zostaniemy od razu wmanipulowani w coś i wykorzystani.

_________________
MODERATOR


N lip 26, 2020 8:17
Zobacz profil
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Zbigniew3991 napisał(a):
@ga1robe - jest w tym wszystkim jakiś sens, ale nie jestem do tego aż tak przekonany.
Na pewno jedna osoba daje coś drugiej, to mamy do czynienia z naturalnym poczuciem, że osoba obdarowana powinna się odwdzięczyć, choćby lojalnością lub poparciem. Można więc mniemać, że lepiej jest od nikogo nie brać niczego, albo ewentualnie się wymieniać - wziąć coś w zamian za coś. nie zawsze jednak jesteśmy w stanie coś dać. Nie zawsze też musimy podejrzewać, że jeśli coś otrzymamy, to zostaniemy od razu wmanipulowani w coś i wykorzystani.

Mam osobiście odmienne zdanie, nigdy nie oczekuję jakiegoś rewanżu za coś podarowanego, czy za jakąś usługę i nie czuję sie zobowiązana do odpłacania za dar serca.
Znam takie osoby, które gdy coś otrzymają, od razu czują zakłopotanie "jak ja sie odwdzięczę", mnie takie pojmowanie irytuje.


N lip 26, 2020 9:53

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
A jak to się przekłada wobec państwa socjalnego? Państwo obdarowywuje nas licznym socjałami, by zabrać nam wolność, odebrać nam prawo do posiadania, uczynić nas swoimi niewolnikami. Wiele przecież wskazuje, że czeka nas kryzys finansowy, może nawet i brankructwo, a wraz z tym ryzyko [konfiskaty majątków]. Rząd w czasie kryzysu może zabrać obywatelom [dosłownie] wszystko. Wystarczy wprowadzić pewną ustawę, by przeszła ona przez nocne głosowanie w sejmie, by wraz z wejście w życie banda urzędników mogła wejść do domów [nieuczciwych] obywateli, [podejrzanych] miejsc pracy... i skonfiskować majątek. Państwo mogłoby spokojnie kłaść na to swą łapki, zostawiając obywateli z możliwością odzyskania pod warunkiem udowodnienia tego kwitami, rachunkami, że zostało to zarobione w sposób uczciwy i legalny.


N lip 26, 2020 10:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Taka ustawa jest już w zamysłach PiS, co tylko świadczy o tym jakich bezbożnych rządów znów się doczekaliśmy.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N lip 26, 2020 14:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Kael napisał(a):
Nasz Bog nie chce smierci grzesznika, ale zeby sie nawrocil i zyl, a slugom zabrania wyrywania chwastow przed zniwami.

Marne pocieszenie, bo wg. wizji wielu świętych, z tego "chcenia" niewiele wynika. Ludzi-chwastów jest mnóstwo i pójdą z dymem "aż miło" :

Cytuj:
153 W pewnym dniu ujrzałam dwie drogi: jedna droga szeroka, wysypana piaskiem i kwiatami, pełna radości i muzyki, i różnych przyjemności. Ludzie szli tą drogą, tańcząc i bawiąc się — dochodzili do końca, nie spostrzegając, że już koniec. Ale na końcu tej drogi była straszna przepaść, czyli otchłań piekielna. Dusze te na oślep wpadały w tę przepaść; jak szły, tak i wpadały. A była ich tak wielka liczba, że nie można było ich zliczyć.

Dz. Św Faustyny
Przerażający ten nasz Bóg. A może to ludzie w swoich urojeniach robią z niego totalitarnego tyrana?


Wt lip 28, 2020 22:03
Zobacz profil
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Sysydlaczek napisał(a):
Kael napisał(a):
Nasz Bog nie chce smierci grzesznika, ale zeby sie nawrocil i zyl, a slugom zabrania wyrywania chwastow przed zniwami.

Marne pocieszenie, bo wg. wizji wielu świętych, z tego "chcenia" niewiele wynika. Ludzi-chwastów jest mnóstwo i pójdą z dymem "aż miło" :

Cytuj:
153 W pewnym dniu ujrzałam dwie drogi: jedna droga szeroka, wysypana piaskiem i kwiatami, pełna radości i muzyki, i różnych przyjemności. Ludzie szli tą drogą, tańcząc i bawiąc się — dochodzili do końca, nie spostrzegając, że już koniec. Ale na końcu tej drogi była straszna przepaść, czyli otchłań piekielna. Dusze te na oślep wpadały w tę przepaść; jak szły, tak i wpadały. A była ich tak wielka liczba, że nie można było ich zliczyć.

Dz. Św Faustyny
Przerażający ten nasz Bóg. A może to ludzie w swoich urojeniach robią z niego totalitarnego tyrana?

Z wizji św Faustyny wynikałoby, że to tłumy liberałów pędzą na oślep do piekła, a Jezus konserwatystów dumnych ze swej postawy ostrzega - celnicy i cudzołożnice wyprzedzą was do raju.


Śr lip 29, 2020 6:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
No dobrze, ale niezliczona liczba cudzołożnic i celników, ku uciesze(?) konserwatystów, ląduje w piekle. I to jest dramat. I to mnie w tej boskiej grze przeraża.


Śr lip 29, 2020 11:14
Zobacz profil
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Sysydlaczek napisał(a):
No dobrze, ale niezliczona liczba cudzołożnic i celników, ku uciesze(?) konserwatystów, ląduje w piekle. I to jest dramat. I to mnie w tej boskiej grze przeraża.

Skąd niby Twoja wiedza kto i ile osób ląduje w piekle, zwłaszcza, że "Boża gra" zasadza się na miłosierdziu dzięki czemu wielu grzeszników w momencie śmierci umyka demonowi.


Śr lip 29, 2020 12:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Alus napisał(a):
Skąd niby Twoja wiedza kto i ile osób ląduje w piekle, zwłaszcza, że "Boża gra" zasadza się na miłosierdziu dzięki czemu wielu grzeszników w momencie śmierci umyka demonowi.


Są wyjątki, bo jeśli kto raz poznał prawdę a się od niej odwrócił dla tego nie ma już miłosierdzia, ponieważ bezczeszcząc krew Pana naszego wydajemy Go na pośmiewisko. To wszystko jest zapisane, jak również to, że Bóg to nie tylko sama Miłość, ale i Sprawiedliwość.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr lip 29, 2020 13:24
Zobacz profil
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Saqura napisał(a):
Alus napisał(a):
Skąd niby Twoja wiedza kto i ile osób ląduje w piekle, zwłaszcza, że "Boża gra" zasadza się na miłosierdziu dzięki czemu wielu grzeszników w momencie śmierci umyka demonowi.


Są wyjątki, bo jeśli kto raz poznał prawdę a się od niej odwrócił dla tego nie ma już miłosierdzia, ponieważ bezczeszcząc krew Pana naszego wydajemy Go na pośmiewisko. To wszystko jest zapisane, jak również to, że Bóg to nie tylko sama Miłość, ale i Sprawiedliwość.

Czyli wielu tracących wiarę i ponownie do niej powracający, nadal jest potępionych??
Mamy rozumieć, słowa Jezusa o dobrym pasterzu pozostawiającym stado dla dla jednej owcy, która się zagubiła jako co - bajka dla dorosłych?


Śr lip 29, 2020 13:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Alus napisał(a):
Czyli wielu tracących wiarę i ponownie do niej powracający, nadal jest potępionych??
Mamy rozumieć, słowa Jezusa o dobrym pasterzu pozostawiającym stado dla dla jednej owcy, która się zagubiła jako co - bajka dla dorosłych?


Piszę jedynie za apostołem Pawłem, zresztą wszystko zależy od tego jak blisko Chrystusa ta owieczka była. Jezus wygłaszając twardą mowę, nie biegał za tymi którzy odchodzili, lecz pozwalał im odejść. Cytat mówiący o celnikach i cudzołożnicach dotyczył i przeciwstawiał sobie ludzi którzy się opamiętali i tym samym uwierzyli, przeciw tym którzy wciąż nie uwierzyli.Wyrwany z kontekstu może sugerować wszystko co sobie zamierzymy.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr lip 29, 2020 13:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL