Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 357, 358, 359, 360, 361, 362, 363 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Kochana moderacjo. Moze warto by bylo sie zastanowic nad tymi ostrzezeniami ktore sa niczym wiecej niz pokazywaniem swojej wladzy i forsowaniem jedynie slusznego bo swojego stanowiska.
Mam na mysli:
Kara śmierci za konkretne grzechy nie jest prawdą wiary Kościoła. Za kolejne próby głoszenia "prawd wiary", które tylko Ty uważasz za katolickie, otrzymasz ostrzeżenie. Zbigniew

skierowane do marekrogowicz.
Z wieloma tezami naszego przyjaciela sie nie zgadzam ale to nie powod aby zabraniac mu przedstawiania swoich pogladow. A kara smierci byla akceptowana przez dluugi, dluugi czas rowniez przez Kosciol. I wystepuje w Biblii chociaz tam ma inne znaczenie.


So lip 25, 2020 20:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Kochany Robaczku2,
formuła tego forum jest na tyle pojemna, ze jest miejsce dla konserwatystów, progresistów, tych, którzy są gdzieś pośrodku ale również tych poszukujących i wątpiących, nie wspomnę już o przedstawicielach innych religii lub ateistach.

Gospodarzami tego forum są katolicy wiec byłoby dziwne i świadczyłoby o jakiejś moralno-intelektualnej schizofrenii katolików, gdyby akceptowali tezy, które nie są zgodne z ich Tradycja (tradycja), moralnością itp.

Marekrogowicz może dyskutować i przedstawiać swoje poglądy ale w niektórych jego wypowiedziach są właśnie tylko jego poglądy i on te poglądy przedstawia jako poglądy Kościoła katolickiego co jest oczywistym kłamstwem.

Kara śmierci za różne przestępstwa przez długie wieki nie była potępiana przez Kościół, to prawda.
Co do kary śmierci za czyny homoseksualne sprawa wygląda inaczej i Marekrogowicz pisząc o tym, ze za te czyny zawsze była kara śmierci zwyczajnie kłamie lub po prostu nie ma o tym pojęcia.

_________________
ksiądz


So lip 25, 2020 21:52
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
@robaczek2 - w tym przypadku zaważyło na mojej decyzji to, że Marekrogowicz przedstawił karę śmierci za czyny homoseksualne jako prawdę wiary Kościoła. To nie jest prawda wiary Kościoła. Gdyby Marekrogowicz stwierdził, że jest za karą śmierci za czyny homoseksualne, byłoby to nadal niedopuszczalne, ale przynajmniej nie wprowadzałby nikogo w błąd co do prawd wiary Kościoła.

To, co robię, nie jest pokazaniem mojej władzy i forsowaniem stanowiska. To wprowadzanie porządku. Nie wszystko i nie wszędzie można napisać i powiedzieć. Wolność słowa kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innego człowieka.

Kodeks Karny zabrania znieważenia Prezydenta RP. Czy to oznacza, że w Polsce prawo zabrania wyrażania swojej opinii? Jest to próba pokazania władzy Prezydenta? Raczej nie. Jest to słuszny zakaz obrażania Prezydenta. W podobny sposób na tym forum nie można przedstawiać czegoś niezgodnie z prawdą i nie można stwierdzać czegoś, co mogłoby kogoś zranić.

_________________
MODERATOR


N lip 26, 2020 8:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Zbigniew3991 napisał(a):
To, co robię, nie jest pokazaniem mojej władzy i forsowaniem stanowiska. To wprowadzanie porządku

Czasami sa stosowane podwojne standardy. Mozesz dac sobie uwage za Twoje:
"Na razie głosisz prawdę... o swojej pysze. Pomiędzy liberalizmem a konserwatyzmem jest dużo miejsca. Ty obrałeś skrajność i przekroczyłeś granicę. Uważasz, że masz monopol na prawdę, a wszyscy inni się mylą - to wlaśnie może świadczyć o pysze. Obaj wiemy, że nie ma katolickiej prawdy wiary głoszącej konieczność kary śmierci dla osób popełniających grzech przeciw szóstemu przykazaniu z osobami tej samej płci. To już nie jest katolicki konserwatyzm, bo to już nie jest katolicyzm."

bo to powinno byc w uwagach a nie w watku o liberalizmie.
Chyba nikt na calym swiecie nie wzialby wypowiedzi o karze smierci w Kosciele powaznie. Dla mnie to tylko przenosnia podkreslajaca wage grzechu. Z ktora sie nie zgadzam zreszta ale ten typ tak ma wiec niech sobie mowi. Chodzi mi tylko o naduzywanie czerwonego koloru tam gdzie mozna po prostu rozmawiac.


N lip 26, 2020 13:44
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
@robaczek2 - to nie są podwójne standardy. Ten post dotyczy tematu - konserwatyzm ma granice, które można przekroczyć.

Takie przenośnie mogą być niestosowne. Ta niestosowność podlega ocenie moderacji. Trzeba rozmawiać, ale kulturalna dyskusja ma swoje zasady.

_________________
MODERATOR


N lip 26, 2020 14:22
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Ponieważ mija niedługo tydzień od mojego pytania, pozwalam sobie na powtórzenie go:

Czy na tym forum wolno oceniać czyjąś przynależność do chrześcijaństwa na podstawie politycznych wyborów, jak to uczynili andej i Widzący, zaś bramin im przyklasnął? Czy też jest to zakazane?

Jeśli odpowiedzi na to pytanie moderacja nie może udzielić jeszcze teraz, to pragnę zapytać się o przybliżony czas, kiedy takowa może się pojawić.


Wt lip 28, 2020 10:39

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
gzaze napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Cytuj:
No ale nie ma przykładów na to, że komuś grzechy zatrzymywali.
Oczywiście są, ale Ty nie czytałeś NT tylko się opierasz na tym, co sobie ubrdałeś.

Czy na tym forum wolno oceniać, że ktoś nie czytał NT, na podstawie powyższej wypowiedzi, jak to uczynił gzaze? Moim zdaniem, jest różnica między przeczytać, a zapamiętać czy zrozumieć.


Wt lip 28, 2020 12:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
george45 napisał(a):
Czy na tym forum wolno oceniać, że ktoś nie czytał NT, na podstawie powyższej wypowiedzi, jak to uczynił gzaze?


Na podstawie wypowiedzi można przypuszczać, wyrazić przypuszczenie iż ktoś nie czytał NT.
Nie można tego twierdzić lub oceniać.

_________________
ksiądz


Wt lip 28, 2020 12:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Dziękuję za szybka odpowiedź, myślę, że będzie również zrozumiała dla gzaze.


Wt lip 28, 2020 12:49
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
gzaze napisał(a):
Jeśli odpowiedzi na to pytanie moderacja nie może udzielić jeszcze teraz, to pragnę zapytać się o przybliżony czas, kiedy takowa może się pojawić.

@Gzaze, na początku kierowałeś swoje pytanie do Asienkki, czyli do administratora forum. Rozumiem, że zmieniłeś zdanie i jednak adresujesz pytanie do moderacji? Trudno oczekiwać odpowiedzi, gdy zmienia się jej adresatów, gdyż wprowadza to pewne zamieszanie i przykładowo ja zrozumiałam, że odwołujesz się do wyższej instancji, której podlegają modzi, czyli do admina. Jeżeli aktualnie wystarczy Ci odpowiedź modów, to czy mógłbyś zacytować konkretnie w którym miejscu @bramin przyklasnął @andejowi i @Widzącemu?

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Wt lip 28, 2020 20:58
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bramin napisał(a):
Gospodorzami tego forum są katolicy wiec byłoby dziwne i świadczyłoby o jakiejś moralno-intelektualnej schizofrenii katolików, gdyby akceptowali tezy, które nie są zgodne z ich Tradycja


Gdybyśmy mówili o jakiejś schizofrenii moralnej sprzecznej z katolicyzmem. A nie mówimy, Kościół Katolicki od zawsze uznawał karę śmierci w pewnych przypadkach za sprawiedliwą. I mam nadzieję że powróci do tego poglądu

Cytuj:
Co do kary śmierci za czyny homoseksualne sprawa wygląda inaczej

Marek podał przynajmniej jeden argument za poparciem swojej tezy. Natomiast moderacja zamiast przedstawić argumenty na rzecz, tezy przeciwnej. To straszy go karami


Wt lip 28, 2020 21:32
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Mrs_Hadley – dziękuję za odpowiedź, bo już myślałem, że cała administracja wody w usta nabrała.
Mrs_Hadley napisał(a):
@Gzaze, na początku kierowałeś swoje pytanie do Asienkki, czyli do administratora forum. Rozumiem, że zmieniłeś zdanie i jednak adresujesz pytanie do moderacji?
Czy ktoś zatem jest mi w stanie powiedzieć, kiedy Asienkka odpowie? Generalnie interesuje mnie opinia administracji forum jako do kolektywu. Czy odpowie mi Asienkka czy odpowie mi ktoś z moderacji podając decyzję, na którą zgodziła się cała moderacja to już jest drugorzędne. Ciężko, żeby moderacja była w tak istotnej sprawie niezgodna.
Cytuj:
Jeżeli aktualnie wystarczy Ci odpowiedź modów, to czy mógłbyś zacytować konkretnie w którym miejscu @bramin przyklasnął @andejowi i @Widzącemu?

Cytuj:
To co Andej napisał jest przesadzone ale tez nie do końca. Można to zrozumieć w ten sposób i tak sugeruje ten plakat, ze ci w mniejszości (38,49%) biorąc udział w wyborach wyznali swoja wiarę, byli po stronie Boga, dekalogu itd. Jest to bardzo duże uproszczenie.
Z drugiej strony nie jest to kłamstwo kiedy się napisze, ze te 61,51% poparło niektóre rzeczy które pośrednio lub bezpośrednio były zawarte w programie kandydata, a które to rzeczy nie są do pogodzenia z Ewangelią.
Zatem zdaniem bramina rzeczywiście ludzie głosujący na Trzaskowskiego popierają jakieś rzeczy nie do pogodzenia z Ewangelią, które są zawarte czasami „pośrednio” w programie kandydata. Natomiast osoby głosujące na Dudę, co prawda nie muszą koniecznie głosować „wyznając wiarę”, jednakże taka opcja istnieje. Poprzez głosowanie na Dudę „wyznajemy wiarę”. Poprzez głosowanie na Trzaskowskiego nie „wyznajemy wiary”. Dodatkowo Trzaskowski ma w programie „pośrednio” zawarte rzeczy „nie do pogodzenia z Ewangelią”, a Duda – nie ma.


Śr lip 29, 2020 7:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
krzysiekniepieklo napisał(a):
bert04 napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
J
Łk 8

49 Gdy On jeszcze mówił, przyszedł ktoś z domu przełożonego synagogi i oznajmił: «Twoja córka umarła, nie trudź już Nauczyciela!» 50 Lecz Jezus, słysząc to, rzekł: «Nie bój się; wierz tylko, a będzie ocalona». 51 Gdy przyszedł do domu, nie pozwolił nikomu wejść z sobą, oprócz Piotra, Jakuba i Jana oraz ojca i matki dziecka. 52 A wszyscy płakali i żałowali jej. Lecz On rzekł: «Nie płaczcie, bo nie umarła, tylko śpi». 53 I wyśmiewali Go, wiedząc, że umarła.



"wiedząc". Dla pewności sprawdziłem w interlinearnych źródłach, użyte w tym miejscu słowo "eidotes" oznacza wiedzę, więc nie ma tu wątpliwości. Według Łukasza ludzie wiedzieli, że dziewczynka zmarła. Nie wydawało im się to tylko.


To jeszcze powiedz, ze ci ludzie mieli rację, jak się śmiali z Jezusa, który mówił - "nie umarła", skoro uważasz, że jednak umarła i Jezus się w tej kwestii mylił. A może zależało Mu na tym żeby się śmiali i żeby im jeszcze bardziej szczęki opadły, jak ją postawi na nogi?
No a może to, co ludzie wiedzą jest dla Ciebie bardziej godne wiary od tego, co mówi Bóg?



Co za oblechowate, obraźliwe dla chrześcijanina i niczym nie uzasadnione wnioski :shock: Nie dość, że wpiera rozmówcy przekonanie o omyłce Jezusa, to jeszcze sugeruje mu przedkładanie ludzkiej wiedzy nad Słowo Boże.
Proszę moderację o interwencję w sprawie manipulowania wypowiedzią adwersarza przez krzysiekniepieklo.

_________________
Tylko Bogu chwała


Śr lip 29, 2020 11:59
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
@Quinque - nie przypominam sobie, żeby Marek przedstawił jakiś argument.

_________________
MODERATOR


Śr lip 29, 2020 12:14
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Zalinkował konkretną wypowiedź św. Pius'a V na ten temat. Więc nie zmyślaj


Śr lip 29, 2020 14:15
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 357, 358, 359, 360, 361, 362, 363 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL