Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Wojna miedzy konserwatystami i librelałami 
Autor Wiadomość
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Saqura napisał(a):
Alus napisał(a):
Czyli wielu tracących wiarę i ponownie do niej powracający, nadal jest potępionych??
Mamy rozumieć, słowa Jezusa o dobrym pasterzu pozostawiającym stado dla dla jednej owcy, która się zagubiła jako co - bajka dla dorosłych?


Piszę jedynie za apostołem Pawłem, zresztą wszystko zależy od tego jak blisko Chrystusa ta owieczka była. Jezus wygłaszając twardą mowę, nie biegał za tymi którzy odchodzili, lecz pozwalał im odejść. Cytat mówiący o celnikach i cudzołożnicach dotyczył i przeciwstawiał sobie ludzi którzy się opamiętali i tym samym uwierzyli, przeciw tym którzy wciąż nie uwierzyli.Wyrwany z kontekstu może sugerować wszystko co sobie zamierzymy.

Konkretnie które wersy autorstwa św Pawła???


Śr lip 29, 2020 15:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Alus napisał(a):
Konkretnie które wersy autorstwa św Pawła???


Np. ten :
"Bo jeśli otrzymawszy poznanie prawdy, rozmyślnie grzeszymy, nie ma już dla nas ofiary za grzechy, lecz tylko straszliwe oczekiwanie sądu i żar ognia, który strawi przeciwników. Kto łamie zakon Mojżesza, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie zeznania dwóch albo trzech świadków; O ileż sroższej kary, sądzicie, godzien będzie ten, kto Syna Bożego podeptał i zbezcześcił krew przymierza, prze którą został uświęcony, i znieważył Ducha łaski!” Hbr 10.26-27 lub ten:
"Jest bowiem rzeczą niemożliwą, żeby tych – którzy raz zostali oświeceni i zakosztowali daru niebiańskiego, i stali się uczestnikami Ducha Świętego, i zakosztowali Słowa Bożego, że jest dobre oraz, cudownych mocy wieku przyszłego – gdy odpadli, powtórnie odnowić i przywieść do pokuty” Hbr 6.4-6
Dla porównania ST: "Jeżeli go szukać będziesz, da ci się znaleźć, lecz jeżeli go opuścisz, odrzuci cię na wieki” 1Krn 28.9
"gdy sprawiedliwy odwróci się od swojej sprawiedliwości i popełnia bezprawie, i czyni wszystkie te ohydne rzeczy, których dopuszcza się bezbożny, czy ma żyć? Nie będzie mu się przypominało tych wszystkich sprawiedliwych czynów, które spełnił; z powodu niewierności, której się dopuścił, i z powodu swojego grzechu, który popełnił, [u]umrze[/u]!” Ez 18.23-24

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr lip 29, 2020 20:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Ostatnio dopadł mnie (kolejny) kryzys w wierze i naszły mnie takie myśli, że religia katolicka jest religią totalitarną. I dlatego dziękuję Saqura za powyższe cytaty. No bo cóż - nie czcisz Najwyższego Wodza i/lub jesteś zdrajcą lub nie przestrzegasz należycie jego praw - trafiasz do duchowego obozu koncentracyjnego - do miejsca duchowej kaźni, totalnej beznadziei, anihilacji.

Zresztą zaraz jak dopadły mnie w/w myśli postanowiłem wyguglać coś na ten temat i jak się okazało, nie ja pierwszy wpadłem na to skojarzenie - religia katolicka - totalitaryzm - kilka osobistości popełniło już na ten temat artykuły.
W pamięci pozostał mi taki oto cytat z jednego z nich
Cytuj:
To, że ludzkość jeszcze od tej „Dobrej Nowiny" nie zwariowała, zawdzięczamy własnej naturze ...


Śr lip 29, 2020 21:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Odnosnie wojny miedzy konserwatystami i liberalami przyszlo mi na mysl ze po raz pierwszy na tym forum (chyba) moze sie okazac ze ktos bedzie mial na tyle honoru ze potrafi powiedziec - przepraszam, mylilam sie.
Chodzi mi o wymiane zdan w innym watku kto jest odpowiedzialny za zezwolenie na forme wyborow za granica.
Sam nie mam na ten temat zadnego zdania bo sie tym nie interesowalem ale marzy mi sie aby jedna z dwoch: ALUS lub SAKURA potrafila powiedziec - przepraszam.


Śr lip 29, 2020 21:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Sysydlaczek napisał(a):
Ostatnio dopadł mnie (kolejny) kryzys w wierze i naszły mnie takie myśli, że religia katolicka jest religią totalitarną. I dlatego dziękuję Saqura za powyższe cytaty. No bo cóż - nie czcisz Najwyższego Wodza i/lub jesteś zdrajcą lub nie przestrzegasz należycie jego praw - trafiasz do duchowego obozu koncentracyjnego - do miejsca duchowej kaźni, totalnej beznadziei, anihilacji.


Błądzisz, chrześcijaństwu daleko do totalitaryzmu. Masz wolny wybór, "wódz" nikogo nie przymusza
do przestrzegania swoich praw, nie ingeruje we wszystkie dziedziny Twojego życia, bez Twojej zgody nie wejdzie tam gdzie Go nie chcesz, nie dopuścisz. Po drugie, nigdy ale to nigdy nie posiada nad Tobą pełnej kontroli :roll: No i gdzie tu autokratyzm? Chrześcijanin niczego z przymusu nie wykonuje, działa z miłości dla miłości, zresztą z drugiej strony(wodza) owo działanie jest identyczne.
Zastanawiałeś się kiedykolwiek, po co takie a nie inne prawa, dla tych którzy chcą z Nim żyć wiecznie, po co w ogóle jakiekolwiek nakazy czy zakazy??

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr lip 29, 2020 21:49
Zobacz profil
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Saqura napisał(a):
Alus napisał(a):
Konkretnie które wersy autorstwa św Pawła???


Np. ten :
"Bo jeśli otrzymawszy poznanie prawdy, rozmyślnie grzeszymy, nie ma już dla nas ofiary za grzechy, lecz tylko straszliwe oczekiwanie sądu i żar ognia, który strawi przeciwników. Kto łamie zakon Mojżesza, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie zeznania dwóch albo trzech świadków; O ileż sroższej kary, sądzicie, godzien będzie ten, kto Syna Bożego podeptał i zbezcześcił krew przymierza, prze którą został uświęcony, i znieważył Ducha łaski!” Hbr 10.26-27 lub ten:
"Jest bowiem rzeczą niemożliwą, żeby tych – którzy raz zostali oświeceni i zakosztowali daru niebiańskiego, i stali się uczestnikami Ducha Świętego, i zakosztowali Słowa Bożego, że jest dobre oraz, cudownych mocy wieku przyszłego – gdy odpadli, powtórnie odnowić i przywieść do pokuty” Hbr 6.4-6
Dla porównania ST: "Jeżeli go szukać będziesz, da ci się znaleźć, lecz jeżeli go opuścisz, odrzuci cię na wieki” 1Krn 28.9
"gdy sprawiedliwy odwróci się od swojej sprawiedliwości i popełnia bezprawie, i czyni wszystkie te ohydne rzeczy, których dopuszcza się bezbożny, czy ma żyć? Nie będzie mu się przypominało tych wszystkich sprawiedliwych czynów, które spełnił; z powodu niewierności, której się dopuścił, i z powodu swojego grzechu, który popełnił, [u]umrze[/u]!” Ez 18.23-24

Rozmyślnie grzeszyć - czyli w KK określany jako grzech p-ko Duchowi Świętemu, o którym mówił Jezus.
Nijak się to ma do ludzi, którzy z sobie znanych przyczyn upadają w wierze, by za jakiś określony czas, pod wpływem natchnienia powrócić do wiary - czyli jak ta zabłąkana owca - przylgnąć do Chrystusa.

robaczek2 napisał(a):
Odnosnie wojny miedzy konserwatystami i liberalami przyszlo mi na mysl ze po raz pierwszy na tym forum (chyba) moze sie okazac ze ktos bedzie mial na tyle honoru ze potrafi powiedziec - przepraszam, mylilam sie.
Chodzi mi o wymiane zdan w innym watku kto jest odpowiedzialny za zezwolenie na forme wyborow za granica.
Sam nie mam na ten temat zadnego zdania bo sie tym nie interesowalem ale marzy mi sie aby jedna z dwoch: ALUS lub SAKURA potrafila powiedziec - przepraszam.

Nie sądzisz, że to moja i Saqury sprawa, skąd wiesz, że obie czujemy się wzajem obrażone swoimi postami???
Zastosuj zasadę Matki Teresy z Kalkuty - NAPRAWIANIE ŚWIATA ROZPOCZNIJ OD SIEBIE.


Cz lip 30, 2020 7:30
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Sysydlaczek napisał(a):
Ostatnio dopadł mnie (kolejny) kryzys w wierze i naszły mnie takie myśli, że religia katolicka jest religią totalitarną. I dlatego dziękuję Saqura za powyższe cytaty. No bo cóż - nie czcisz Najwyższego Wodza i/lub jesteś zdrajcą lub nie przestrzegasz należycie jego praw - trafiasz do duchowego obozu koncentracyjnego - do miejsca duchowej kaźni, totalnej beznadziei, anihilacji.
Tylko że to zupełnie nie o to chodzi w chrześcijaństwie. To nie jest tak, że za odsunięcie się do Boga Bóg nas wrzuci do piekła, bo ma taki kaprys. To samo odsunięcie się od Boga jest piekłem.

Lepszą analogią byłaby relacja pacjent-lekarz. Jeśli słuchasz lekarza i stosujesz się do jego zaleceń, to zdrowiejesz. Jeśli nie słuchasz, chorujesz i grożą Ci konsekwencje tej choroby. To nie jest tak, że lekarz to totalitarny despota, który spuści na Ciebie chorobę za to, że go nie słuchasz. To Ty wybierasz sobie, czy chcesz korzystać z mądrości lekarza, czy też „wiesz swoje”.


Cz lip 30, 2020 7:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Alus napisał(a):
Rozmyślnie grzeszyć - czyli w KK określany jako grzech p-ko Duchowi Świętemu, o którym mówił Jezus.
Nijak się to ma do ludzi, którzy z sobie znanych przyczyn upadają w wierze, by za jakiś określony czas, pod wpływem natchnienia powrócić do wiary - czyli jak ta zabłąkana owca - przylgnąć do Chrystusa.


Grzeszyć nieświadomie a całkowicie odsunąć się od Prawdy(czyli stracić wiarę; nie mylić z zwątpieniem) to zupełnie dwie różne sprawy. a Ty pisałaś o utracie wiary i powrocie do niej :

Alus napisał(a):
Czyli wielu tracących wiarę i ponownie do niej powracający, nadal jest potępionych??


Ponownie za Pawłem napiszę że to niemożliwe, co potwierdza również zupełnie inny Jego cytat : "Niemożliwe jest bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego i stali się uczestnikami Ducha Świętego, 5 zakosztowali również wspaniałości słowa Bożego i mocy przyszłego wieku, 6 a [jednak] odpadli - odnowić ku nawróceniu. Krzyżują bowiem w sobie Syna Bożego i wystawiają Go na pośmiewisko" Hbr.6,4-6

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz lip 30, 2020 8:53
Zobacz profil
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Saqura napisał(a):
Alus napisał(a):
Rozmyślnie grzeszyć - czyli w KK określany jako grzech p-ko Duchowi Świętemu, o którym mówił Jezus.
Nijak się to ma do ludzi, którzy z sobie znanych przyczyn upadają w wierze, by za jakiś określony czas, pod wpływem natchnienia powrócić do wiary - czyli jak ta zabłąkana owca - przylgnąć do Chrystusa.


Grzeszyć nieświadomie a całkowicie odsunąć się od Prawdy(czyli stracić wiarę; nie mylić z zwątpieniem) to zupełnie dwie różne sprawy. a Ty pisałaś o utracie wiary i powrocie do niej :

Nie istnieje nieświadomy grzech - bo grzech z definicji to działanie świadome i dobrowolne.

Alus napisał(a):
Czyli wielu tracących wiarę i ponownie do niej powracający, nadal jest potępionych??


Cytuj:
Ponownie za Pawłem napiszę że to niemożliwe, co potwierdza również zupełnie inny Jego cytat : "Niemożliwe jest bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego i stali się uczestnikami Ducha Świętego, 5 zakosztowali również wspaniałości słowa Bożego i mocy przyszłego wieku, 6 a [jednak] odpadli - odnowić ku nawróceniu. Krzyżują bowiem w sobie Syna Bożego i wystawiają Go na pośmiewisko" Hbr.6,4-6

Odnosi się to do ludzi, którzy posiadają pełną świadomość dokonywanego przez siebie zła, ale zupełnie to lekceważą. Nie podejmują żadnych kroków zmierzających do zmiany swego postępowania - jeśli już nie z racji wiary w Boga, to z racji dobra bliżniego.


Cz lip 30, 2020 9:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Alus napisał(a):
Nie istnieje nieświadomy grzech - bo grzech z definicji to działanie świadome i dobrowolne.


Piotr został nazwany szatanem, nieświadomie stając się przeciwnikiem Boga. Jak pisałam już wcześniej, wszystko zależy od tego jak blisko, w danym momencie, Prawdy/Chrystusa jesteśmy.

Alus napisał(a):
Odnosi się to do ludzi, którzy posiadają pełną świadomość dokonywanego przez siebie zła, ale zupełnie to lekceważą. Nie podejmują żadnych kroków zmierzających do zmiany swego postępowania - jeśli już nie z racji wiary w Boga, to z racji dobra bliżniego.


W momencie gdy zmieniamy się w nowego człowieka, stary wraz z Chrystusem zostaje ukrzyżowany, ile razy możemy krzyżować Pana wraz ze sobą?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz lip 30, 2020 9:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Saqura napisał(a):
Masz wolny wybór, "wódz" nikogo nie przymusza
do przestrzegania swoich praw, nie ingeruje we wszystkie dziedziny Twojego życia, bez Twojej zgody nie wejdzie tam gdzie Go nie chcesz, nie dopuścisz. Po drugie, nigdy ale to nigdy nie posiada nad Tobą pełnej kontroli :roll: No i gdzie tu autokratyzm?

Każdy dobry chrześcijanin wie, że nie należy do samego siebie, a do Boga i każda myśl, czyn powinna odnosić się do niego i być robiona ze względu i dla Jego chwały. Każdy winien dążyć do zjednoczenia własnej woli z wolą Bożą. Gdzie tu autokratyzm ?
Innymi słowy bezpośrednio do niczego nie jesteś zmuszany ale konsekwencje nieposłuszeństwa są gorsze niż wstrętne pomysły wszystkich dyktatorów ziemskich razem wziętych.


Saqura napisał(a):
Chrześcijanin niczego z przymusu nie wykonuje, działa z miłości dla miłości, zresztą z drugiej strony(wodza) owo działanie jest identyczne.
Zastanawiałeś się kiedykolwiek, po co takie a nie inne prawa, dla tych którzy chcą z Nim żyć wiecznie, po co w ogóle jakiekolwiek nakazy czy zakazy??

Poganie też działają z miłości dla miłości. Zgadzam się, że Boże prawa prowadzą do dobrego życia. Problem w tym, że życie i ludzie są ułomni, grzeszą i będą grzeszyć. Do ewangelicznej doskonałości jest w stanie dojść pewnie garstka. Podsumowując, wtrącę cytat piosenki amerykańskiego zespołu zatytułowanej "We never had a chance"

Cytuj:
Czujesz miłość
Cóż, lepiej kochaj siebie
Uważaj teraz
Ponieważ miłość jest niezgodna z prawem
Tak wysoko, że prawo ma w dupie


Ludzie wierzą z różnych przyczyn - z mojej perspektywy- człowieka-chwasta zasługującego na spalenie, głównie z przyczyn egoistycznych. Dla wiecznej nagrody, by uniknąć wiecznej kary, religia może być ucieczką od rzeczywistości, próbą dowartościowania siebie, szukaniem: wytchnienia, sensu życia, wspólnoty, pocieszenia, siły do walki z nałogami itd.

Cytuj:
Lepszą analogią byłaby relacja pacjent-lekarz. Jeśli słuchasz lekarza i stosujesz się do jego zaleceń, to zdrowiejesz. Jeśli nie słuchasz, chorujesz i grożą Ci konsekwencje tej choroby. To nie jest tak, że lekarz to totalitarny despota, który spuści na Ciebie chorobę za to, że go nie słuchasz.

Gzaze A co z ludźmi, którzy złamali Boże prawa i np. rozwiedli się i prowadzą szczęśliwe życie w nowym związku ? Zasługują na potępienie, bo odwrócili się od Boga i Jego pomysłu na ich życie?
Albo co z ludźmi, którzy noszą w sobie jakieś psychiczne skazy i np. upijają się albo mają wysokie libido seksualne i nie opanowują tego ? Są winni wiecznych mąk?
Albo co z ludźmi, którzy wiodą normalne życie, są pospolitymi grzesznikami ale nikomu znaczących krzywd nie robią - też mają się smażyć w piekle ?
Życie nie jest idealne, ludzie bywają uwarunkowani w przeróżne sposoby i z tej perspektywy Boże prawo jest tylko ideałem, który rozmija się z rzeczywistością tego świata.
Poczytaj sobie cytaty, które kilka postów temu podała Sapura. Czy można je uznać, jako zobrazowanie relacji Boga do człowieka, jako Lekrarz-pacjent czy właśnie obrazują Go jako totalitarnego despotę ?


Cz lip 30, 2020 10:22
Zobacz profil
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Sysydlaczek napisał(a):
Gzaze A co z ludźmi, którzy złamali Boże prawa i np. rozwiedli się i prowadzą szczęśliwe życie w nowym związku ? Zasługują na potępienie, bo odwrócili się od Boga i Jego pomysłu na ich życie?
A to już zależy.
Cytuj:
Albo co z ludźmi, którzy noszą w sobie jakieś psychiczne skazy i np. upijają się albo mają wysokie libido seksualne i nie opanowują tego ?
Winni pokutować. Wszyscy mają jakieś „psychiczne skazy” – jest to prawda leżąca u podstawy chrześcijaństwa, że wszyscy mamy skazę grzechu.
Cytuj:
Albo co z ludźmi, którzy wiodą normalne życie, są pospolitymi grzesznikami ale nikomu znaczących krzywd nie robią
Się zdecyduj. Chrześcijaństwo definiuje grzech jako coś krzywdzącego.
Cytuj:
Życie nie jest idealne
Dlatego właśnie dana nam jest pokuta, sakramenty i modlitwa.
Cytuj:
Boże prawo jest tylko ideałem, który rozmija się z rzeczywistością tego świata.
Dlatego właśnie Apostoł Paweł pisał, że zbawiamy się nie przez przestrzeganie prawa, a przez wiarę.
Cytuj:
Poczytaj sobie cytaty, które kilka postów temu podała Sapura.
Kto?
Cytuj:
Czy można je uznać, jako zobrazowanie relacji Boga do człowieka, jako Lekrarz-pacjent czy właśnie obrazują Go jako totalitarnego despotę ?
Jeśli mamy rozciągać analogię tak daleko, to mówią one o człowieku, który został wyleczony przez lekarza, a potem dobrowolnie się ponownie zaraził i chodzi teraz opowiadając, że głupi konował się nie zna.


Cz lip 30, 2020 10:39
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Saqura napisał(a):
Alus napisał(a):
Nie istnieje nieświadomy grzech - bo grzech z definicji to działanie świadome i dobrowolne.


Piotr został nazwany szatanem, nieświadomie stając się przeciwnikiem Boga. Jak pisałam już wcześniej, wszystko zależy od tego jak blisko, w danym momencie, Prawdy/Chrystusa jesteśmy.

Piotr został nazwany szatanem i tenże sam Piotr z woli Jezusa został ustanowiony głową Kościoła Chrystusowego. Bo słowa Piotra wynikające z niewiedzy nie stanowiły grzechu.

Alus napisał(a):
Odnosi się to do ludzi, którzy posiadają pełną świadomość dokonywanego przez siebie zła, ale zupełnie to lekceważą. Nie podejmują żadnych kroków zmierzających do zmiany swego postępowania - jeśli już nie z racji wiary w Boga, to z racji dobra bliżniego.


Cytuj:
W momencie gdy zmieniamy się w nowego człowieka, stary wraz z Chrystusem zostaje ukrzyżowany, ile razy możemy krzyżować Pana wraz ze sobą?

Tyle razy, ile pozwoli sam Chrystus, który osobiście szuka zaginionej owcy. Bo TYLKO ON JEDYNY zna serce każdego człowieka. A u Jezusa prawo miłości stoi ponad prawem stanowionym przez człowieka.
Tak na marginesie - i nie musisz odpowiadać - nie jesteś katoliczką z własnego wyboru, czy z urodzenia w innej wierze?


Cz lip 30, 2020 10:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
gzaze napisał(a):
Jeśli mamy rozciągać analogię tak daleko, to mówią one o człowieku, który został wyleczony przez lekarza, a potem dobrowolnie się ponownie zaraził i chodzi teraz opowiadając, że głupi konował się nie zna.

Nie odpowiedziałeś na pytanie, pytałem na kogo obrazują te cytaty Boga - lekrarza, czy despotę ? Bo do lekarza możesz wrócić a w/w cytaty raczej to wykluczają.

Odnosząc się jednak do tego co napisałeś - nie przyszło Ci do głowy, że może jest tak, że ten ktoś wcale nie został wyleczony, tylko chwilowo zaleczony, po czym choroba wróciła ?


Cz lip 30, 2020 10:53
Zobacz profil
Post Re: Wojna miedzy konserwatystami i librelałami
Sysydlaczek napisał(a):
Nie odpowiedziałeś na pytanie, pytałem na kogo obrazują te cytaty Boga - lekrarza, czy despotę ? Bo do lekarza możesz wrócić a w/w cytaty raczej to wykluczają.
Ale konkretnie które?
Cytuj:
Odnosząc się jednak do tego co napisałeś - nie przyszło Ci do głowy, że może jest tak, że ten ktoś wcale nie został wyleczony, tylko chwilowo zaleczony, po czym choroba wróciła ?
A i tak się zdarza. Ktoś się zaleczy, wpada w pychę, że stał się „lepszy” i zaniedbuje pokutę, przez co wpada z powrotem w ten sam grzech. Ale jak to ma się do rzekomego despotyzmu Boga?


Cz lip 30, 2020 10:56
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL