Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 788, 789, 790, 791, 792, 793, 794 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
To może wiesz jakie ideały, do jakiej grupy należą polscy posłowie w sejmie żrący się, pomawiający, publicznie prezentujący wobec siebie wzajem i wobec społeczeństwa brak szacunku i czyniący to wszystko pod zawieszonym w sali krzyżem.

"To jest coś w tym stylu że jak zwrócisz uwagę jakiemuś alkoholikowi że za dużo pije to on ci odpowie że sąsiad pije więcej." (Katon)


Pt lip 31, 2020 16:59
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
robaczek2 napisał(a):
Alus napisał(a):
To może wiesz jakie ideały, do jakiej grupy należą polscy posłowie w sejmie żrący się, pomawiający, publicznie prezentujący wobec siebie wzajem i wobec społeczeństwa brak szacunku i czyniący to wszystko pod zawieszonym w sali krzyżem.

"To jest coś w tym stylu że jak zwrócisz uwagę jakiemuś alkoholikowi że za dużo pije to on ci odpowie że sąsiad pije więcej." (Katon)

Powtarzasz się, by nie uznać, że nie istnieją ludzie li tylko źli i tylko jedynie dobrzy, aby ich bez problemów kwalifikować do określonych grup.


Pt lip 31, 2020 17:19
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
robaczek2 napisał(a):
Dotyczy:
Ostatnie artystyczne malowidla i kolorowe plachty na pomnikach w Warszawie.
Jeden z naszych przyjaciol na innym forum zadeklarowal o krzyzu:
"Jesli go wieszasz u siebie w domu, nie ma dla mnie znaczenia.
Ma gdy go wieszasz w miejsu pracy gdzie razem pracujemy, czy w miejscu publicznym"

Moim zdaniem chodzi o to do jakiej grupy deklarujemy przynaleznosc. Mozemy sie opowiadac za albo przeciw czemukolwiek. Za albo przeciw krzyzowi, za albo przeciw teczowym barwom, za albo przeciw czerwonym gwiazdom, za albo przeciw ograniczeniom w wydatkach na administracje, za albo przeciw wyborze takiego czy innego prezydenta.
Tylko nie oszukujmy siebie i innych ze nalezymy do grupy ktora ma takie idealy i taki program. Albo inne idealy i inny program.


Mnie oburzaja flagi nacjonalistow na Jasnej Gorze. Do ktorej grupy naleze?

A wieszanie krzyza (gdzie popadnie) musi miec sens. Jaki sens ma dla robaczek2 krzyz nad biurkiem w pracy?


Pt lip 31, 2020 20:41
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ja w pracy na tablicy korkowej mam obrazek "Jezu Ufam Tobie".


Pt lip 31, 2020 20:45
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
A mozna wiedziec dlaczego go powiesiles i dlaczego nie w wymiarach metr na poltora metra na scianie? Siedzisz w pokoju sam, czy jest was tam dwadziescia osob roznych wyznan i przekonan?


Pt lip 31, 2020 21:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
A przecież kresem Prawa jest Chrystus, dla usprawiedliwienia każdego, kto w niego wierzy(Rz 10,4)...to podaj ustawione przez Chrystusa wersy prawa nakazujące karać śmiercią za grzech seksu homo.

Zbigniew3991 napisał(a):
Nie byłem jednak ostatnio świadkiem egzekucji cudzołożnika i myślę, że w naszym kraju nie spotkam się z taką sytuacją.


Znasz Pismo, więc doskonale wiesz że dopóki niebo i ziemia nie przeminą, nic w Prawie się nie zmieni. Te dwa ciała niebieskie to świadkowie Boga "Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładąc przed wami życie i śmierć"Pwt.30,19(wybór by przestrzegać Prawa) Prawo jest duchowe to też ciało nic nie mogło, dlatego potrzebny był Duch "Pan mówi: Oto nadchodzą dni, kiedy zawrę z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze......Umieszczę swe prawo w głębi ich jestestwa i wypiszę na ich sercu. Będę im Bogiem, oni zaś będą Mi ludem."Jer.31,31-33
Grzech to śmierć, a seks homo to grzech o czym stanowi całe Pismo "Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego." 1 Kor.6,9-10 Nie trzeba ich karać śmiercią, sami się nią karzą, a prawdziwa zdrowa miłość nakazuje o tym mówić(a nóż się ktoś opamięta i od grzechu odwróci)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lip 31, 2020 22:15
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Saqura napisał(a):
Alus napisał(a):
A przecież kresem Prawa jest Chrystus, dla usprawiedliwienia każdego, kto w niego wierzy(Rz 10,4)...to podaj ustawione przez Chrystusa wersy prawa nakazujące karać śmiercią za grzech seksu homo.

Zbigniew3991 napisał(a):
Nie byłem jednak ostatnio świadkiem egzekucji cudzołożnika i myślę, że w naszym kraju nie spotkam się z taką sytuacją.


Znasz Pismo, więc doskonale wiesz że dopóki niebo i ziemia nie przeminą, nic w Prawie się nie zmieni. Te dwa ciała niebieskie to świadkowie Boga "Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładąc przed wami życie i śmierć"Pwt.30,19(wybór by przestrzegać Prawa) Prawo jest duchowe to też ciało nic nie mogło, dlatego potrzebny był Duch "Pan mówi: Oto nadchodzą dni, kiedy zawrę z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze......Umieszczę swe prawo w głębi ich jestestwa i wypiszę na ich sercu. Będę im Bogiem, oni zaś będą Mi ludem."Jer.31,31-33
Grzech to śmierć, a seks homo to grzech o czym stanowi całe Pismo "Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego." 1 Kor.6,9-10 Nie trzeba ich karać śmiercią, sami się nią karzą, a prawdziwa zdrowa miłość nakazuje o tym mówić(a nóż się ktoś opamięta i od grzechu odwróci)

Opamięta się - Jego psychiczna geneza pozostaje w dużej części nie wyjaśniona - tyle Katechizm KK.
Nie ma potrzeby wyjaśnień psychicznej genezy cudzołożników - a takimi w świetle nauki Kościoła są związki/małżeństwa niesakramentalne - zatem w ich kierunku też płynie apel o opamiętanie i zaniechania stosunków seksualnych.
Gorzej gdy szczodrze orzeka sie o nieważności sakramentu małżeństwa, a zbulwersowanym ostentacyjnym ślubem w Łagiewnikach, katolicka dziennikarka radzi "mniej zaglądania w cudze sumienia".
Czyli - mniej zaglądania w sumienia wszystkich.


So sie 01, 2020 7:44
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
A mozna wiedziec dlaczego go powiesiles i dlaczego nie w wymiarach metr na poltora metra na scianie? Siedzisz w pokoju sam, czy jest was tam dwadziescia osob roznych wyznan i przekonan?

A od kiedy zdjęcie najlepszego przyjaciela jest niedozwolone. Ludzie mają w pracy zdjęcia rodzinne. U was to problem?
Małe jest wystarczające. Moc jest w osobie.
A co to ma do rzeczy czy jestem z kimś czy nie? Widać u nas jest większa tolerancja.


So sie 01, 2020 7:51
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
A mozna wiedziec dlaczego go powiesiles i dlaczego nie w wymiarach metr na poltora metra na scianie? Siedzisz w pokoju sam, czy jest was tam dwadziescia osob roznych wyznan i przekonan?

Ja też w pracy (jeszcze w czasach PRL) w biurze zawiesiłam malutki krzyżyk nad drzwiami, pracowało nas troje i wszyscy katolicy. Ten krzyżyk miał nam przypominać, aby w sytuacjach konfliktowych unikać słów godzących w godność drugiej osoby.


So sie 01, 2020 7:57
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Believing napisał(a):
Kael napisał(a):
A mozna wiedziec dlaczego go powiesiles i dlaczego nie w wymiarach metr na poltora metra na scianie? Siedzisz w pokoju sam, czy jest was tam dwadziescia osob roznych wyznan i przekonan?

A od kiedy zdjęcie najlepszego przyjaciela jest niedozwolone. Ludzie mają w pracy zdjęcia rodzinne. U was to problem?
Małe jest wystarczające. Moc jest w osobie.
A co to ma do rzeczy czy jestem z kimś czy nie? Widać u nas jest większa tolerancja.


Po prostu jest mniejsza roznorodnosc.

Jezeli zawiesiles dla siebie, zeby sobie o Nim przypominac, to jedno.
Jesli wieszasz, zeby inni widzieli i ich ten krzyz/obraz "klul w sumienie", badz przypominal, "kto tu rzadzi i jest gora", to co innego.

A jesli mimo krzyza, w miejscu pracy dzieja sie rzeczy gorszace i to, co gorsza, ze strony "obroncow obecnosci krzyza w zyciu publicznym", to jest po prostu grzech i obraza boska.

Poniewaz u mnie w pracy sa praktycznie wszystkie kolory skory, wyznania badz ich brak itp, temat religii jest zabroniony. Polityki zreszta tez, ale tu jest mniejszy problem, bo sa glownie cudzoziemcy, wiec nie bardzo chca polityke kraju gospodarzy "naprawiac".

Zawsze warto siebie zapytac: gdybym uslyszal to samo, co chce komus "wrzucic", od muzulmanina badz hinduisty, jak bym sie poczul?


Saqura napisał(a):

Znasz Pismo, więc doskonale wiesz że dopóki niebo i ziemia nie przeminą, nic w Prawie się nie zmieni. Te dwa ciała niebieskie to świadkowie Boga "Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładąc przed wami życie i śmierć"Pwt.30,19(wybór by przestrzegać Prawa) Prawo jest duchowe to też ciało nic nie mogło, dlatego potrzebny był Duch "Pan mówi: Oto nadchodzą dni, kiedy zawrę z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze......Umieszczę swe prawo w głębi ich jestestwa i wypiszę na ich sercu. Będę im Bogiem, oni zaś będą Mi ludem."Jer.31,31-33
Grzech to śmierć, a seks homo to grzech o czym stanowi całe Pismo "Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego." 1 Kor.6,9-10 Nie trzeba ich karać śmiercią, sami się nią karzą, a prawdziwa zdrowa miłość nakazuje o tym mówić(a nóż się ktoś opamięta i od grzechu odwróci)


Zapomnialas wytluscic powszechne grzechy "przecietnych obywateli".
Teraz widac, ze ani oszczercy, ani cudzoloznicy, ani pijacy, ani chciwi nawet, tez sie nie zalapia. Czyli trzeba drukowac plakaty z tym cytatem i wieszac we wszystkich monopolowych! Na pewno kogos "nawrocisz".

Czy Pan Jezus zaczynal kontakty z ludzmi od wyliczania ich grzechow? Czy ludzie nawracali sie ze strachu przed kara piekla?


So sie 01, 2020 8:25

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
@Saqura - Twój komentarz minął się z moją wypowiedzią. Co z tą kaszanką, której spożywania zabronili Apostołowie? Serio - to trochę problematyczne, kiedy ktoś stwierdza, że absolutnie nic z prawa nie może zostać zmienione, a jednocześnie omija się pewne rzeczy. Albo traktujemy Pismo całkowicie i konsekwentnie dosłownie we wszystkich fragmentach, także tych, kiedy Paweł zabrania kobietom wchodzić na zgromadzenia z odkrytą głową i odzywać się na zgromadzeniach liturgicznych, albo zachowujemy sens Pisma i rozumiemy metaforyczność i symbolikę Pisma.

_________________
MODERATOR


So sie 01, 2020 12:30
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
robaczek napisał(a):
"Jesli go wieszasz u siebie w domu, nie ma dla mnie znaczenia.
Ma gdy go wieszasz w miejsu pracy gdzie razem pracujemy, czy w miejscu publicznym"

Po pierwsze, w kraju w którym przynajmniej deklaratatywnie znaczna większość obywateli to katolicy. Krzyż w miejscu publicznym jest rzeczą normalną. Gdyby 90 % Polaków byłoby tęczowymi to i o wiele więcej byłoby tęczy w miejscach publicznych
Po drugie, nie mówimy tu o wieszaniu flag tęczowych w miejscach publicznych. Tylko o celowych profanacjach i aktach wandalizmu. Chyba widoczna jest tu elementarna różnica?
Po trzecie, tęczowi z powodu naklejek polecieli z płaczem do Strassburga, dlaczego zatem my i inni urażeni tą sytuacją mamy teraz mieć jakiekolwiek obiekcje przed karaniem tych wandali?

Kael napisał(a):
Mnie oburzaja flagi nacjonalistow na Jasnej Gorze

A u was murzynów bijo. To my też będziemy bić


So sie 01, 2020 12:38
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Aha, jeszcze wytłumaczę pewnemu użytkownikowi czym jest ideologia LGBT. Ideologia LGBT to ideologia w której postuluje się to iż pewna(znikoma część społeczeństwa) grupa ludzi. Jest prześladowania i represjonowana przez państwo. Więc wyznawcy tej ideologii za wszelką cenę chcą obalić ład społeczny, oczywiście pod pretekstem walki o równe prawa i równość. Ponadto, ideologia ta ma swoją flagę i postulaty polityczne. Również ideologia ta nienawidzi Kościoła Katolickiego

Jak widzimy powyżej, jest to czysty marksizm. Tylko że grupa uciskanych się zmieniła. Z robotników na ludzi którzy praktykują grzech wołający o pomstę do nieba :(


So sie 01, 2020 12:46
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Quinque napisał(a):
Aha, jeszcze wytłumaczę pewnemu użytkownikowi czym jest ideologia LGBT. Ideologia LGBT to ideologia w której postuluje się to iż pewna(znikoma część społeczeństwa) grupa ludzi. Jest prześladowania i represjonowana przez państwo. Więc wyznawcy tej ideologii za wszelką cenę chcą obalić ład społeczny, oczywiście pod pretekstem walki o równe prawa i równość. Ponadto, ideologia ta ma swoją flagę i postulaty polityczne. Również ideologia ta nienawidzi Kościoła Katolickiego

Jak widzimy powyżej, jest to czysty marksizm. Tylko że grupa uciskanych się zmieniła. Z robotników na ludzi którzy praktykują grzech wołający o pomstę do nieba :(

A to już nie chodzi o pedalenie dzieci :D
"Ideologia nienawidzi" - z greckiego idea - pojęcie występujące w filozofii, w naukach społecznych i politycznych, potrafi nienawidzić?
Cytuj:
Po pierwsze, w kraju w którym przynajmniej deklaratatywnie znaczna większość obywateli to katolicy. Krzyż w miejscu publicznym jest rzeczą normalną.

I nie zobowiązującą :(


So sie 01, 2020 13:24

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
@Quinque - jest w tym dużo prawdy, z tym, że nie należy generalizować. Część z osób homoseksualnych odcina się od ideologii LGBT. Część z tych osób zachowuje czystość (z powodów przynależności do Kościoła lub z innych powodów). Część z osób homoseksualnych żyje w związkach jednopłciowych, a więc jak to stwierdzasz: grzeszą. Odcinają się ni jednak od postulatów grup LGBT - chcą oni w spokoju pracować i tworzyć swoje związki. Problem pojawia się w grupach, które rzeczywiście mają postulaty polityczne, które czasem nie są w żaden sposób "pokojowe".

_________________
MODERATOR


So sie 01, 2020 13:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 788, 789, 790, 791, 792, 793, 794 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL