Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Prawo i niesprawiedliwość 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Prawo i niesprawiedliwość
Czy prawo, które jest w oczywisty sposób niesprawiedliwe, to jest jeszcze prawo, czy tylko bezprawie? No bo w jakim miejscu my się teraz znaleźliśmy? Relacje pomiędzy ludźmi tak się skomplikowały, że pisze się coraz więcej przepisów prawa, które mają regulować te relacje. No ale czy z tego powodu jest więcej sprawiedliwości i coraz mniej niesprawiedliwości? No, komplikowanie prawa niesie wręcz odwrotne skutki. Coraz trudniej prostemu człowiekowi o elementarną sprawiedliwość. Sprawiedliwość stała się towarem i to z każdym dniem coraz droższym. Czy biedak ma dzisiaj jakiekolwiek szanse przed sądem żeby dochodzić sprawiedliwości? No, według mnie, można takie przypadki traktować jako cud. No i teraz można by się zastanowić nad przyczynami komplikowania przepisów prawa. No a tych przyczyn jest wiele. Jedna sprawa to różnorodność społeczeństwa. Im bardziej wymieszane jest społeczeństwo, religijnie, narodowościowo, rasowo i im większe różnice w mentalności, tym coraz więcej przepisów prawa regulujące te relacje. A im bardziej jednolite społeczeństwo, tym mniej przepisów, bo oczywistych zasad, które wszyscy wyznają, to regulować nie trzeba. No i jest jeszcze druga przyczyna komplikacji prawa. Powstała kasta ludzi, którzy żyją z tego, że rozstrzygają spory pomiędzy ludźmi, pomiędzy ludźmi, a władzą. Dla nich takie skomplikowane prawo (a czasami wręcz bezprawie) jest bardzo korzystne, bo mają coraz więcej okazji żeby sprzedawać „sprawiedliwość” za pieniądze. No bo wyrok przy tak skomplikowanym prawie de facto zależy od uznania sędziego, no a żeby sędziego przekonać, to potrzebna jest armia prawników, którzy będą wykazywać to, co strona sobie życzy. No a biedak został sam sobie, bo sprawiedliwości za darmo już dawno nie ma.
No a te wszystkie ruchy migracyjne zostały wywołane po to, żeby to wymieszanie podnieść na jak ja wyższy poziom.
Wtedy społeczności staną się taką bezładną masą kłócącą się nieustannie pomiędzy sobą. Dla władzy jest to bardzo wygodne, bo skłóconymi jest łatwiej rządzić. A w Polsce bardzo dużo się robi żeby temperatura kłótni była na jak najwyższym poziomie. No i te dwa obozy, które się tak nieustannie kłócą, do tak naprawdę jest jeden obóz, któremu zależy na tym żeby nikt im władzy nie odebrał.
Ja sam miałem nieprzyjemność zderzyć się z bezprawiem. Urzędnik w sposób oczywisty złamał prawo. Zgłosiłem do prokuratury, a sędzia mi poradził żeby założyć sprawę cywilną. No ale kto odpowiada za przestrzeganie prawa przez urzędnika? To państwo powinno za to odpowiadać. No okazuje się, że państwo za to odpowiedzialności nie bierze.
No i doradzono mi żebym się podzielił swoim majątkiem z prawnikami. ( no ale gwarancji sukcesu nikt mi nie da)


N sie 02, 2020 11:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Prawo i niesprawiedliwość
krzysiekniepieklo napisał(a):
Ja sam miałem nieprzyjemność zderzyć się z bezprawiem. Urzędnik w sposób oczywisty złamał prawo. Zgłosiłem do prokuratury, a sędzia mi poradził żeby założyć sprawę cywilną. No ale kto odpowiada za przestrzeganie prawa przez urzędnika? To państwo powinno za to odpowiadać. No okazuje się, że państwo za to odpowiedzialności nie bierze.


Ty w ogóle wiesz na jakich zasadach świat funkcjonuje? :mrgreen: bo jakoś tego po tobie nie widać.
Ludzie podjęli decyzje, że chcą niższy wiek emerytalny, oraz 500+ i tutaj likwidacja Trybunału Konstytucyjnego, podporządkowanie sądów, ogólne bezprawie nic nikogo nie obchodzi, to są rzeczy pomijalne, najważniejsze to 500+ i wcześniejsza emerytura, jak ci to nie pasuje to wyjedź i zamieszkaj w kraju gdzie to prawo działa lepiej.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 02, 2020 11:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Prawo i niesprawiedliwość
Robek napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Ja sam miałem nieprzyjemność zderzyć się z bezprawiem. Urzędnik w sposób oczywisty złamał prawo. Zgłosiłem do prokuratury, a sędzia mi poradził żeby założyć sprawę cywilną. No ale kto odpowiada za przestrzeganie prawa przez urzędnika? To państwo powinno za to odpowiadać. No okazuje się, że państwo za to odpowiedzialności nie bierze.


Ty w ogóle wiesz na jakich zasadach świat funkcjonuje? :mrgreen: bo jakoś tego po tobie nie widać.
Ludzie podjęli decyzje, że chcą niższy wiek emerytalny, oraz 500+ i tutaj likwidacja Trybunału Konstytucyjnego, podporządkowanie sądów, ogólne bezprawie nic nikogo nie obchodzi, to są rzeczy pomijalne, najważniejsze to 500+ i wcześniejsza emerytura, jak ci to nie pasuje to wyjedź i zamieszkaj w kraju gdzie to prawo działa lepiej.


Ja się Robek Ciebie pytam - czy Tobie to pasuje? No i innych tez się pytam, czy Wam to pasuje, co się w kwestii prawa i jawnej niesprawiedliwości dzieje w naszym kraju. No bo jak większości takie bezprawie i jawna niesprawiedliwość nie pasuje, to może czas na to żeby wyjechali ci, którzy w ten sposób chcą nam meblować nasze życie.


N sie 02, 2020 13:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Prawo i niesprawiedliwość
krzysiekniepieklo napisał(a):
Czy prawo, które jest w oczywisty sposób niesprawiedliwe, to jest jeszcze prawo, czy tylko bezprawie?

Ciekawy temat. Zeby tylko nie byl zepsuty przez komentarze adpersonam i opisywanie swoich historyjek.
1. Co to znaczy "w oczywisty sposob" bo dla jednego oczywiste jest zdanie A a dla drugiego jego zaprzeczenie.
2. Nie ma i nigdy nie bylo idealnego prawa.
3. Nie ma i nigdy nie bylo prawnikow ktorzy sa zawsze w 100% obiektywni. Zawsze jest jakas porcja swoich pogladow. Temida z opaska na oczach to mit.
4. Co ja moge zrobic aby zblizyc sie do idealu?


N sie 02, 2020 14:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Prawo i niesprawiedliwość
robaczek2 napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Czy prawo, które jest w oczywisty sposób niesprawiedliwe, to jest jeszcze prawo, czy tylko bezprawie?

Ciekawy temat. Zeby tylko nie byl zepsuty przez komentarze adpersonam i opisywanie swoich historyjek.
1. Co to znaczy "w oczywisty sposob" bo dla jednego oczywiste jest zdanie A a dla drugiego jego zaprzeczenie.
2. Nie ma i nigdy nie bylo idealnego prawa.
3. Nie ma i nigdy nie bylo prawnikow ktorzy sa zawsze w 100% obiektywni. Zawsze jest jakas porcja swoich pogladow. Temida z opaska na oczach to mit.
4. Co ja moge zrobic aby zblizyc sie do idealu?


No ale jak to nie ma idealnego prawa? To prawo Bóg wypisał w sercach tych, którzy mu uwierzyli.
Problem jest w tym, że ludzie nie chcą uwierzyć. Wydaje im się, że to prawo ich ogranicza.
To prawo jest bardzo krótkie i wszyscy są w stanie się tego prawa nauczyć. I to prawo wystarczy żeby wszyscy szczęśliwie żyli.

Jr 31
33 Lecz takie będzie przymierze,
jakie zawrę z domem Izraela
po tych dniach - wyrocznia Pana:
Umieszczę swe prawo w głębi ich jestestwa
i wypiszę na ich sercu18.
Będę im Bogiem,
oni zaś będą Mi narodem.
34 I nie będą się musieli wzajemnie pouczać
jeden mówiąc do drugiego:
"Poznajcie Pana!"
Wszyscy bowiem od najmniejszego do największego
poznają Mnie19 - wyrocznia Pana,
ponieważ odpuszczę im występki,

a o grzechach ich nie będę już wspominał».

Wystarczy uwierzyć w naukę Jezusa i żyć według tej nauki, a całe te wszystkie tomy prawa napisane przez ludzi staną się zbędne.
A ci wszyscy, którzy sprzedają "sprawiedliwość" za pieniądze, pójdą z torbami.
To jest kwestia tego, jak pozbyć się tych, którzy srebrnikami deprawują świat.


N sie 02, 2020 15:29
Zobacz profil
Post Re: Prawo i niesprawiedliwość
Kto i na jakiej podstawie powinien rozstrzygac spory?
Proboszcz na bazie Ewangelii?
To uslyszysz, ze podatki masz placic bez zwloki, a jesli ktos chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz!

https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=248

O takie sprawiedliwe prawo ci chodzi?


N sie 02, 2020 15:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Prawo i niesprawiedliwość
krzysiekniepieklo napisał(a):
No ale jak to nie ma idealnego prawa? To prawo Bóg wypisał w sercach tych, którzy mu uwierzyli.

Ja znam jedna taka - Maryja.
Bardzo to ladnie przedstawiles ale ja gdzies czytalem - nie ma sprawiedliwego....


N sie 02, 2020 16:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Prawo i niesprawiedliwość
krzysiekniepieklo napisał(a):
Ja się Robek Ciebie pytam - czy Tobie to pasuje?


Mi to nie pasuje, bo PiS wspiera emerytów, którym ja nie jestem, wspiera rozmnażającą się patologie, którą ja nie jestem, wspiera skrajnie biednych ludzi, do których ja się nie zaliczam.
Tak samo działania PiS na szkodę rolnictwa, większe i dodatkowe podatki, popieranie Kościoła, którego ja muszę z własnych podatków utrzymywać, można tu jeszcze tego wyliczać i wyliczać :mrgreen: więc jak sam widzisz PiS mi bardzo nie pasuje.

krzysiekniepieklo napisał(a):
No i innych tez się pytam, czy Wam to pasuje, co się w kwestii prawa i jawnej niesprawiedliwości dzieje w naszym kraju.


Skoro PiS ma największe poparcie z wszystkich partii politycznych, to znaczy że ludziom to pasuje.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Wystarczy uwierzyć w naukę Jezusa i żyć według tej nauki, a całe te wszystkie tomy prawa napisane przez ludzi staną się zbędne.
A ci wszyscy, którzy sprzedają "sprawiedliwość" za pieniądze, pójdą z torbami.
To jest kwestia tego, jak pozbyć się tych, którzy srebrnikami deprawują świat.


Nauka Jezusa wypłaci ci emeryturę? :D ty poważny jesteś? przecież w Biblii wyraźnie pisze, że jeśli ktoś nie chcę pracować, to niech nie je, więc śmierć głodowa dla emerytów, nie jest chyba najlepszym pomysłem?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 02, 2020 18:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Prawo i niesprawiedliwość
Kael napisał(a):
Kto i na jakiej podstawie powinien rozstrzygac spory?
Proboszcz na bazie Ewangelii?
To uslyszysz, ze podatki masz placic bez zwloki, a jesli ktos chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz!

https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=248

O takie sprawiedliwe prawo ci chodzi?


Chodzi mi o takie prawo:
Jr 31
Umieszczę swe prawo w głębi ich jestestwa
i wypiszę na ich sercu.


Ten tekst jest o Nowym Przymierzu we Krwi Chrystusa (Jr 31, 31)
Każdy, kto przystępuje do Tego Przymierza, ma w sobie Bożego Ducha i ten Duch każdego poucza.


N sie 02, 2020 20:28
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Prawo i niesprawiedliwość
@Robek - kiedy patrzę na to, co dzieje się w mediach (telewizja, prasa) zastanawiam się nad tym...
Czy rzeczywiście jest tak, że PiS wygrywa wybory, bo ta partia pasuje ludziom, czy też PiS umie bardziej manipulować ludźmi?
Nie rozstrzygnę tego sporu, bo ja jestem tylko filologiem (z zainteresowaniami filozofią i psychologią), więc dostrzegam manipulację językową i emocjonalną, ale nie znam się na socjologii i politologii, więc trudno mi powiedzieć w jaki sposób ta manipulacja przekłada się na wyniki wyborów.

Naukę Jezusa należy zachowywać i należy nią żyć, ale należy też funkcjonować w państwie, którego jesteśmy obywatelami. Prawo świeckie należy więc szanować.

_________________
MODERATOR


N sie 02, 2020 20:41
Zobacz profil
Post Re: Prawo i niesprawiedliwość
krzysiekniepieklo napisał(a):
Kael napisał(a):
Kto i na jakiej podstawie powinien rozstrzygac spory?
Proboszcz na bazie Ewangelii?
To uslyszysz, ze podatki masz placic bez zwloki, a jesli ktos chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz!

https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=248

O takie sprawiedliwe prawo ci chodzi?


Chodzi mi o takie prawo:
Jr 31
Umieszczę swe prawo w głębi ich jestestwa
i wypiszę na ich sercu.


Ten tekst jest o Nowym Przymierzu we Krwi Chrystusa (Jr 31, 31)
Każdy, kto przystępuje do Tego Przymierza, ma w sobie Bożego Ducha i ten Duch każdego poucza.


Czyli konkretnie co? Co to prawo wedlug ciebie zawiera? I jak przeklada sie na konkret zycia codziennego? Jakies przyklady?


N sie 02, 2020 21:00

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Prawo i niesprawiedliwość
Robek napisał(a):

krzysiekniepieklo napisał(a):
No i innych tez się pytam, czy Wam to pasuje, co się w kwestii prawa i jawnej niesprawiedliwości dzieje w naszym kraju.


Skoro PiS ma największe poparcie z wszystkich partii politycznych, to znaczy że ludziom to pasuje.


No wiesz Robek. Ludzie mają wybór pomiędzy PiS i PO. To mniej więcej jest taki sam wybór jak pomiędzy syfilisem a kiłą. No i nie jestem do końca pewny, czy dobrze mnie zrozumiesz. No i praktycznie wszyscy są przekonani, że innego wyboru nie mamy. No bo propaganda wszystkich przekonała, że tak jest. No a jak wszyscy będą się słuchali telewizji, to faktycznie innego wyboru nie będzie.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Wystarczy uwierzyć w naukę Jezusa i żyć według tej nauki, a całe te wszystkie tomy prawa napisane przez ludzi staną się zbędne.
A ci wszyscy, którzy sprzedają "sprawiedliwość" za pieniądze, pójdą z torbami.
To jest kwestia tego, jak pozbyć się tych, którzy srebrnikami deprawują świat.

Robek napisał(a):
Nauka Jezusa wypłaci ci emeryturę? :D ty poważny jesteś?


Robek: kiedyś nie było emerytur, a ludzie jakoś żyli. Taka emerytura to jest dość złudna niezależność. Najpierw cały czas ciebie doją, a już jak szczęśliwie dożyjesz, to kombinują, jak darmozjada się pozbyć. I to ma być niezależność.


N sie 02, 2020 21:06
Zobacz profil
Post Re: Prawo i niesprawiedliwość
Ludzie umierali wczesniej. Od kiedy czas zycia.ludzi sie wydluza?


N sie 02, 2020 21:18

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Prawo i niesprawiedliwość
Kael napisał(a):

Czyli konkretnie co? Co to prawo wedlug ciebie zawiera? I jak przeklada sie na konkret zycia codziennego? Jakies przyklady?


No wiesz. Tego prawa nie da się zeskanować ani wydrukować. Mogę Ci tylko trochę naświetlić, jak to u mnie funkcjonuje. Ludzie często przeżuwają to wszystko, co według nich było bardzo negatywne. Ja szukam we wszystkim jakichś pozytywów. Umarła mi żona. Miałem piękne przeżycie właśnie związane z jej śmiercią. Napisałem tekst - "Moja żona jest w niebie"
Kiedyś w krótkim odstępie czasu dwa razy ukradli mi akumulator. Obserwując to, co się ze mną działo, napisałem świetny tekst o grzechu. No i cały czas czuję, że Bóg jest ze mną i to, co innym spędza sen z powiek, to dla mnie jest tylko epizodem, z którego próbuję wyciągnąć to, co najlepsze. Po prostu znam ten świat i nie próbuję się z koniem kopać. Często wolę sobie odpuścić i spokojnie sobie żyć, a potrafię żyć bardzo skromnie. To tak w skrócie.


N sie 02, 2020 21:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Prawo i niesprawiedliwość
krzysiekniepieklo napisał(a):
No wiesz Robek. Ludzie mają wybór pomiędzy PiS i PO. To mniej więcej jest taki sam wybór jak pomiędzy syfilisem a kiłą. No i nie jestem do końca pewny, czy dobrze mnie zrozumiesz. No i praktycznie wszyscy są przekonani, że innego wyboru nie mamy. No bo propaganda wszystkich przekonała, że tak jest. No a jak wszyscy będą się słuchali telewizji, to faktycznie innego wyboru nie będzie.


Sam stworzyłeś sytuacje w której nie ma innego wyboru niż PiS i PO, bo jeśli teraz napisałeś że są tylko te dwie partie, to wśród znajomych też tak mówisz, i powoli utrwalasz w ludziach myślenie że nie ma więcej partii niż te dwie.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Robek: kiedyś nie było emerytur, a ludzie jakoś żyli.


Więc Jezus nie wypłaci ci emerytury, a skoro jak się nie pracuje, to i się nie je, więc śmierć głodowa.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Taka emerytura to jest dość złudna niezależność. Najpierw cały czas ciebie doją, a już jak szczęśliwie dożyjesz, to kombinują, jak darmozjada się pozbyć. I to ma być niezależność.


Jaka niezależność? co ty wymyślasz? to przecież banknotami z emerytury się nie najesz, nie zamieszkasz w nich, przecież cały czas jesteś zależny choćby nawet od służby zdrowia która w trudnych momentach musi ci pomóc.
I co to za jakieś słowo "niezależność"? w jakim to sensie mówisz? chcesz żeby ludzie na starość izolowali się od innych ludzi? do końca nie rozumiem o co ci tutaj chodzi? emeryt ma się izolować od społeczeństwa w którym przez dekady funkcjonował?
I mówisz że na emeryturze to ludzie będą mieli źle, a wcześniej przed emeryturą to tak dobrze? ludzie żyją jak w bajce?

Kael napisał(a):
Ludzie umierali wczesniej. Od kiedy czas zycia.ludzi sie wydluza?


Medycyna się rozwija, więc i ludzie żyją dłużej.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 02, 2020 21:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL