Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 19:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
 Nowe Przymierze Boga z ludźmi 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
Krzysiek- czy zgoda na ingerencję ze strony Boga czy pielegnowanie relacji z Bogiem Twoim zdaniem jest tym samym co wierzenie w prawdy wiary/dogmaty/ustalenia któregoś wyznania chrześcijańskiego ( kto i na jakiej podstawie ma dokonać wyboru które jest bliżej Prawdy?) lub uczestnictwo w takich a takich rytuałach?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz sie 06, 2020 16:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
IrciaLilith napisał(a):
Krzysiek- czy zgoda na ingerencję ze strony Boga czy pielegnowanie relacji z Bogiem Twoim zdaniem jest tym samym co wierzenie w prawdy wiary/dogmaty/ustalenia któregoś wyznania chrześcijańskiego ( kto i na jakiej podstawie ma dokonać wyboru które jest bliżej Prawdy?) lub uczestnictwo w takich a takich rytuałach?


Aby przystąpić do Nowego Przymierza,to potrzebna jest odpowiednia dyspozycja serca. (szczera chęć), no i na początek niezbędny jest chrzest. (W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego) Takiego chrztu może dokonać każdy, kto do tego Nowego Przymierza należy. No a później jest potrzebna Komunia, najlepiej Komunia codzienna. Według mnie Komunię mogą realizować minimalnie dwie osoby, aby mogły się przełamać Chlebem. No i w tym momencie, można powiedzieć, że te ziarenko zaczyna kiełkować. No i trzeba żyć nauką Jezusa, bo w tym, co powiedział Jezus jest źródło naszego Życia.
Nie od razu człowiek wszystko zrozumie i nie od razu wyzwoli się ze swoich grzechów ale Bóg będzie człowieka stopniowo oczyszczał z tego wszystkiego, co hamuje jego wzrost. Szczerym sercem Bóg nie pogardzi. Widzisz, wiara jest wolnym wyborem człowieka i nie da się zmusić człowieka do wiary w to, co według niego nie jest godne wiary. Dlatego betonowanie wiary poprzez dogmaty jest gwałtem na wierze. To, co w Piśmie nie jest jasno wyjaśnione, nie powinno być dogmatyzowane, bo to prowadzi do podziałów. No a podziały są trującym owocem takich zabiegów.


Cz sie 06, 2020 19:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
Sysydlaczek napisał(a):
Po prostu moim zdaniem zrobił z igły widły. Oszustwo wewnątrz wspólnoty wyolbrzymił do zbrodni przeciwko Bogu.

Jak napisano kilka wersetów poprzedzających to wydarzenie, wszyscy w tej wspólnocie byli jednego Ducha. Skłamał nie ludziom, a Duchowi św.
Sysydlaczek napisał(a):
Ponadto, po śmierci Ananiasza, bezczelnie powiedział do Safiry, że zaraz nią też wyprowadzą nogami do przodu.

Powiedział, lecz po tym jak z jej ust również padło kłamstwo.
Sysydlaczek napisał(a):
Czy słowa Jezusa zabijały czy budowały ? Jezus wskrzeszał czy gromił ? Leczył czy przeklinał ?

Czy wszystkich budowały, wskrzeszały?
Co według słowa dzieje się z tymi którzy nie uwierzyli?
Sysydlaczek napisał(a):
Moim zdaniem Piotr pośrednio przyczynił się do ich śmierci, jest to oczywiste dla mnie. ale to nie ja jestem sędzią sprawiedliwym.

Czytałeś o grzechach które niosą śmierć(by za takich się nie modlić?), lub grzechu przeciwko Duchowi św? Ananiasz i Safira sami śmierć wybrali. Jak myślisz skąd Piotr wiedział przed czasem że i ona poniesie śmierć?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz sie 06, 2020 20:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
Saqura napisał(a):
Czytałeś o grzechach które niosą śmierć(by za takich się nie modlić?), lub grzechu przeciwko Duchowi św? Ananiasz i Safira sami śmierć wybrali. Jak myślisz skąd Piotr wiedział przed czasem że i ona poniesie śmierć?


Wybór jest czynnością świadomą. Nie można mówić o konkretnym wyborze jeśli człowiek nie wie, jakie będą skutki wyboru. Jak by mieli świadomość, że za wyborem jest śmierć, to dopiero można by mówić, że wybrali śmierć., A tak, to co najwyżej można mówić o złym wyborze, którego konsekwencją była śmierć.
Ja uważam, że ta historia została zmyślona, aby przestraszyć tych, którzy postępowali właśnie w ten sposób, bo takie zachowania wśród Żydów były nagminne.


Cz sie 06, 2020 20:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
krzysiekniepieklo napisał(a):
Wybór jest czynnością świadomą. Nie można mówić o konkretnym wyborze jeśli człowiek nie wie, jakie będą skutki wyboru. Jak by mieli świadomość, że za wyborem jest śmierć, to dopiero można by mówić, że wybrali śmierć.

Oni byli z Jerozolimy, uważasz że nie znali słowa Bożego, to była wspólnota ludzi wierzących(jednego Ducha) Naprawdę uważasz że Bóg dopuścił zmyślone historie w swoim słowie, by straszyć ludzi, swoich przyszłych/ potencjalnych wierzących?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz sie 06, 2020 21:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
Saqura napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Wybór jest czynnością świadomą. Nie można mówić o konkretnym wyborze jeśli człowiek nie wie, jakie będą skutki wyboru. Jak by mieli świadomość, że za wyborem jest śmierć, to dopiero można by mówić, że wybrali śmierć.

Oni byli z Jerozolimy, uważasz że nie znali słowa Bożego, to była wspólnota ludzi wierzących(jednego Ducha) Naprawdę uważasz że Bóg dopuścił zmyślone historie w swoim słowie, by straszyć ludzi, swoich przyszłych/ potencjalnych wierzących?


Dlaczego uważasz, że list nie wiadomo kogo do niejakiego Teofila - też nie wiadomo kogo, to jest słowo Boga? Zauważ, że tekst o Ananiaszu i Safirze budzi grozę ale nikt o takim wydarzeniu nie wspomina w swoich listach. No i jak poczytasz uważnie Dzieje i Listy Pawła (list do Galatów), to zauważysz, że są tam sprzeczne opisy dziejów Pawła. Wniosek jest taki, że Dzieje napisano dość późno i autor Dziejów nie znał listu do Galatów. Być może Łukasz napisał coś takiego ale nie były to znane teksty dość długo, a po ich znalezieniu ktoś sobie pozwolił na zrobienie kilku wstawek korzystnych dla tych, którzy chcieli zarządzać chrześcijanami. No i w opis o Ananiaszu i Safirze nie wierzę, bo ten tekst jest sprzeczny z tym, czego nauczał Jezus. No a widzę interes tych, którzy chcieli rządzić strachem chrześcijanami. A ktoś, kto przystępował do gminy chrześcijańskiej, to na pewno niewiele wiedział o tym, co rzekomo miało by być przyczyną śmierci w takich okolicznościach. Weź pod uwagę, że nawet w dzisiejszych czasach wielu okrada wspólnoty w których żyją i nie są w ten sposób zabijani przez Boga. Zdarza się, że nawet proboszczowie zagrabiają pieniądze na budowę kościoła parafialnego.


Cz sie 06, 2020 21:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
krzysiekniepieklo napisał(a):
Dlaczego uważasz, że list nie wiadomo kogo do niejakiego Teofila - też nie wiadomo kogo, to jest słowo Boga?

Bo wierzę że Bóg zadbał o swój kanon Pisma.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Zauważ, że tekst o Ananiaszu i Safirze budzi grozę ale nikt o takim wydarzeniu nie wspomina w swoich listach.

Nigdzie również nie znajdziesz niczego o uzdrowieniach, których dokonywał cień przechodzącego Piotra.
krzysiekniepieklo napisał(a):
No i jak poczytasz uważnie Dzieje i Listy Pawła (list do Galatów), to zauważysz, że są tam sprzeczne opisy dziejów Pawła. Wniosek jest taki, że Dzieje napisano dość późno i autor Dziejów nie znał listu do Galatów.

Domyślam się że chodzi o ilość i kolejność podróży apostoła do Jerozolimy. Jestem chyba dość uważnym czytelnikiem Słowa i raczej dość dobrze zrozumiałam przekaz Pawła do Galatów, zamierzony cel osiągnął, sprzeczności z Dziejami Ap. nie widzę. A autor DZ.Ap. był także (od pewnego rozdziału życia Pawła) jego towarzyszem podróży, o czym świadczy narracja tego dzieła.
krzysiekniepieklo napisał(a):
No i w opis o Ananiaszu i Safirze nie wierzę, bo ten tekst jest sprzeczny z tym, czego nauczał Jezus

Bóg się nie zmienia, wciąż pozostaje taki sam(zapewne znasz ST ;) )
Bóg: " Nie będzie mieszkał w moim domu
ten, KTO PODSTĘP KNUJE.
Ten, KTÓRY KŁAMSTWA ROZGŁASZA,
nie ostoi się przed mymi oczami" Psalm 101,7
Jezus: "....nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj......Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim....Potem przyjdź i chodź za Mną" Mk.10,19-21; "Nie możecie służyć Bogu i Mamonie" Luk.16,13
krzysiekniepieklo napisał(a):
Weź pod uwagę, że nawet w dzisiejszych czasach wielu okrada wspólnoty w których żyją i nie są w ten sposób zabijani przez Boga.

Cel został osiągnięty, Pismo jest już głoszone po całej ziemi, teraz Słowo działa i spełnia swoją rolę, tak jak zostało to zamierzone.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt sie 07, 2020 6:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
Masz tutaj gwarancję Jezusa ale tylko na Jego własne słowo. Tego, co będą mówili inni to Jezus nie gwarantuje, że będzie to pochodziło od Boga.

J 14
25 To wam powiedziałem przebywając wśród was. 26 A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.


Pt sie 07, 2020 8:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
Saqura napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Wybór jest czynnością świadomą. Nie można mówić o konkretnym wyborze jeśli człowiek nie wie, jakie będą skutki wyboru. Jak by mieli świadomość, że za wyborem jest śmierć, to dopiero można by mówić, że wybrali śmierć.

Oni byli z Jerozolimy, uważasz że nie znali słowa Bożego, to była wspólnota ludzi wierzących(jednego Ducha) Naprawdę uważasz że Bóg dopuścił zmyślone historie w swoim słowie, by straszyć ludzi, swoich przyszłych/ potencjalnych wierzących?


Czyli uważasz, że w Biblii nie ma zmyślonych historii, mitów, legend lub innych form literackich, które nie odnoszą się do faktycznych wydarzeń choć mogą np nieść przesłanie metaforyczne? Że nie ma tam wyssanych z palca opowieści mających na celu np wzbudzenie strachu przed pewnymi zachowaniami?
Jezus notorycznie posługiwał się przypowieściami i zauważ, że nic nie wskazuje na to że poprzedzał je tekstem- 'teraz będzie przypowieść, to raczej nie zdarzyło się w fizycznej rzeczywistości i sensem jest przekaz metaforyczny' i to pomimo, że wydarzenia opisywane w przypowieściach są względnie realistyczne w przeciwieństwie do wielu innych opisów.

A jeśli jedne opowieści traktujesz dosłownie a inne metaforycznie to co decyduje jak które? Np przytoczona makabryczna opowieść o padnięciu trupem za kłamstwo czy ta o niedźwiedziach zabijających dzieci za wyśmiewanie bodajże łysiny? Obie Twoim zdaniem są oparte na faktach? A co z Jonaszem i wielkiej rybie?

Jeśli skaczę z wieżowca chcąc się zabić to wybieram śmierć, ale gdy moim celem jest zrobienie czegoś innego na dachu wieżowca i z jakiś powodów spadam to nie wybrałam śmierci a jedynie takie a takie zachowanie, którego nieprzewidzianą konsekwencją była śmierć.

Powiedzmy, że odratowano dwie osoby po locie z wieżowca.
A- była to nieudana próba samobójcza,
B- ktoś chciał sobie zrobić selfie i coś poszło nie tak.
Czy psychiatra i psychoterapeuta będzie z nimi pracował tak samo? Czy oboje wybrali śmierć?

krzysiekniepieklo napisał(a):

J 14
25 To wam powiedziałem przebywając wśród was. 26 A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.


Przypominać ma Duch Święty czy kapłanii i teolodzy oraz biblioznawcy?

W którym kierunku przebiega weryfikacja: Ocena prawdziwości przekazu od Ducha Świętego przez pryzmat ustaleń hierarchii kościelnej czy ustalenia hierachii kościelnej w jakiś sposob są konsultowane z Duchem Świętym i Duch potwierdza to np widocznymi i jednoznacznymi znakami?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt sie 07, 2020 8:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
krzysiekniepieklo napisał(a):
Masz tutaj gwarancję Jezusa ale tylko na Jego własne słowo. Tego, co będą mówili inni to Jezus nie gwarantuje, że będzie to pochodziło od Boga.
J 14
25 To wam powiedziałem przebywając wśród was. 26 A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.

Uznajesz ST? Więc powinieneś wiedzieć że przez autorów przemawiał Duch św., on również sie nie zmienia, tak jak Bóg i Jego Słowo. W poprzednim poście wykazałam jak bóg i Jezus odnoszą sie do mowy fałszywej i oszustw, dlaczego więc twierdzisz że to co przydarzyło się owej parze jest niezgodne z ich Duchem i sprawiedliwością?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt sie 07, 2020 9:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
Saqura napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Masz tutaj gwarancję Jezusa ale tylko na Jego własne słowo. Tego, co będą mówili inni to Jezus nie gwarantuje, że będzie to pochodziło od Boga.
J 14
25 To wam powiedziałem przebywając wśród was. 26 A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.

Uznajesz ST? Więc powinieneś wiedzieć że przez autorów przemawiał Duch św., on również sie nie zmienia, tak jak Bóg i Jego Słowo. W poprzednim poście wykazałam jak bóg i Jezus odnoszą sie do mowy fałszywej i oszustw, dlaczego więc twierdzisz że to co przydarzyło się owej parze jest niezgodne z ich Duchem i sprawiedliwością?


To dlatego, że ST (Stare Przymierze)jest oparty na prawie, a NT (Nowe Przymierze) na miłosierdziu w Jezusie Chrystusie. Na wybaczaniu i budowaniu jedności chrześcijańskiej. Na wspólnej drodze grzeszników do Nieba (ziemi obiecanej). No a to zdarzenie z Ananiaszem i Safirą sugeruje, że Stare Przymierze dalej obowiązuje i nic się nie zmieniło.


Pt sie 07, 2020 9:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
Saqura....
Czekaj- czyli dla Ciebie demonstracyjne zabijanie za kłamstwo jest czymś sprawiedliwym i oznaką bycia dobrym i kochającym bezwarunkowo bytem?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt sie 07, 2020 9:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
krzysiekniepieklo napisał(a):
No a to zdarzenie z Ananiaszem i Safirą sugeruje, że Stare Przymierze dalej obowiązuje i nic się nie zmieniło.

Bóg się nie zmienia, a Jezus mówi "Idź i nie grzesz więcej" a czym jest grzech jeśli nie przekroczeniem Prawa, Chrystus go nie zniósł a jedynie właściwie ustawił, ukazał.
IrciaLilith napisał(a):
Saqura....
Czekaj- czyli dla Ciebie demonstracyjne zabijanie za kłamstwo jest czymś sprawiedliwym i oznaką bycia dobrym i kochającym bezwarunkowo bytem?

W Bogu nie ma bezwarunkowej miłości, w Nim jest jeszcze sprawiedliwość, a byt doskonały, doskonale wszystko w sobie równoważy.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt sie 07, 2020 11:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
Saqura napisał(a):
Jak napisano kilka wersetów poprzedzających to wydarzenie, wszyscy w tej wspólnocie byli jednego Ducha. Skłamał nie ludziom, a Duchowi św.

Skłamał ludziom, którzy byli jednego Ducha, a nie Duchowi Świętemu.
Jeśli jakiś piłkarz skłamie w drużynie piłkarskiej, która jest jednego "Ducha", to okłamie ludzi z tej tej drużyny, a nie "Ducha", która ją łączy.

Cytuj:
Powiedział, lecz po tym jak z jej ust również padło kłamstwo.

No i co z tego ? Jakoś koryntian dopuszczający się kazirodztwa został tylko wykluczony ze wspólnoty. A tutaj za oszustwo, siłą perswazji,urodziły się dwa trupy.

Cytuj:
Czy wszystkich budowały, wskrzeszały?
Co według słowa dzieje się z tymi którzy nie uwierzyli?

Karciły głównie faryzeuszów i uważających się za sprawiedliwych. Karciły tych, którym wydawało się, że są blisko Boga, którzy mieli pełno Słowa na ustach. Natomiast Jezus stawał po stronie grzeszników, aż do własnej śmierci krzyżowej.

Cytuj:
Czytałeś o grzechach które niosą śmierć(by za takich się nie modlić?), lub grzechu przeciwko Duchowi św? Ananiasz i Safira sami śmierć wybrali. Jak myślisz skąd Piotr wiedział przed czasem że i ona poniesie śmierć?

Oni nie wybrali śmierci. Zakitrali sobie trochę kasy, bo chyba nie za bardzo wierzyli we wspólnotę "Świętych". Jak się okazuje, ich podejrzenia były słuszne, bo ta wspólnota w kontekście tej opowieści, to jakaś patologia, sekta.

Natomiast co do tego skąd Piotr "wiedział" że padną trupem, to czytałem gdzieś taką teorię (chyba na tym forum nawet), że szamani, buszmeni, przywódcy dzikich plemion również posiadają taki autorytet i skilla, że potrafią siłą swojego ducha, autorytaryzmu, autorytetu zabić gościa. Ale ile w tym prawdy to nie wiem.


Pt sie 07, 2020 12:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nowe Przymierze Boga z ludźmi
Sysydlaczek napisał(a):
Skłamał ludziom, którzy byli jednego Ducha, a nie Duchowi Świętemu.
Jeśli jakiś piłkarz skłamie w drużynie piłkarskiej, która jest jednego "Ducha", to okłamie ludzi z tej tej drużyny, a nie "Ducha", która ją łączy.

Spoiwem który łączy w jedno ciało z Chrystusem jest Duch św. a nie jakiś tam duch
"Ananiaszu - powiedział Piotr - dlaczego szatan zawładnął twym sercem, że skłamałeś Duchowi Świętemu i odłożyłeś sobie część zapłaty za ziemię?" Dz.Ap.5, 3
Sysydlaczek napisał(a):
No i co z tego ? Jakoś koryntian dopuszczający się kazirodztwa został tylko wykluczony ze wspólnoty. A tutaj za oszustwo, siłą perswazji,urodziły się dwa trupy.

Koryntianie pili mleko, a w Jerozolimie karmiono już prawdziwym pokarmem.
Sysydlaczek napisał(a):
Karciły głównie faryzeuszów i uważających się za sprawiedliwych. Karciły tych, którym wydawało się, że są blisko Boga, którzy mieli pełno Słowa na ustach. Natomiast Jezus stawał po stronie grzeszników, aż do własnej śmierci krzyżowej.

Jezus stanął po stronie tych, którzy Go pokochali lub mieli pokochać.
Sysydlaczek napisał(a):
Oni nie wybrali śmierci. Zakitrali sobie trochę kasy, bo chyba nie za bardzo wierzyli we wspólnotę "Świętych". Jak się okazuje, ich podejrzenia były słuszne, bo ta wspólnota w kontekście tej opowieści, to jakaś patologia, sekta.

Skąd niby Paweł o tym wiedział, że tak otwarcie sprawę mu wypomniał?
Z tego samego powodu po którym szamani podobno uśmiercają siłą swego ducha, woli??
Wiesz że o takich słowo też mówi, np. skąd i dlaczego u nich takie działanie...

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt sie 07, 2020 14:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL