Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Czy w innych miastach też się na Was ludzie na ulicy gapią? 
Autor Wiadomość
Post Czy w innych miastach też się na Was ludzie na ulicy gapią?
Z czego wynika fakt, że gdzie nie pójdę, to się na mnie ludzie "gapią"? To irytujące. Czasem jak czuję na sobie dłużej czyjeś spojrzenie to nawiązuję kontakt wzrokowy, żeby dać do zrozumienia, że mi to nie odpowiada. 10% odwraca się, ale 90% dalej bezczelnie się mi przygląda. Jestem mało pewny siebie, czy to aż tak może być widać?

Czy to kwestia przykrych doświadczeń życiowych, czy wiary?

Dzięki.
M.


Pn sie 10, 2020 15:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy w innych miastach też się na Was ludzie na ulicy gap
mipa napisał(a):
Z czego wynika fakt, że gdzie nie pójdę, to się na mnie ludzie "gapią"? To irytujące. Czasem jak czuję na sobie dłużej czyjeś spojrzenie to nawiązuję kontakt wzrokowy, żeby dać do zrozumienia, że mi to nie odpowiada. 10% odwraca się, ale 90% dalej bezczelnie się mi przygląda. Jestem mało pewny siebie, czy to aż tak może być widać?

Czy to kwestia przykrych doświadczeń życiowych, czy wiary?

Dzięki.
M.


Ludzie już tak mają że sie gapią, przywyknij.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sie 10, 2020 17:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy w innych miastach też się na Was ludzie na ulicy gap
mipa napisał(a):
Czy to kwestia przykrych doświadczeń życiowych, czy wiary?


Z opisu to wygląda jak jakaś nerwica. Być może nerwica natręctw albo mania prześladowcza. Ale nie jestem tutaj fachowcem.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn sie 10, 2020 18:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Czy w innych miastach też się na Was ludzie na ulicy gap
Czy tylko na ciebie się gapią ?


Śr sie 12, 2020 20:52
Zobacz profil
Post Re: Czy w innych miastach też się na Was ludzie na ulicy gap
Chyba nie. Ale jak kiedyś czułem się pewniej to tak się nie przyglądali. Teraz kiedy jestem słabszy to pewnie to widać i to wykorzystują żeby sobie poużywać i podbić EGO.


Śr sie 19, 2020 14:30
Post Re: Czy w innych miastach też się na Was ludzie na ulicy gap
mipa napisał(a):
Chyba nie. Ale jak kiedyś czułem się pewniej to tak się nie przyglądali. Teraz kiedy jestem słabszy to pewnie to widać i to wykorzystują żeby sobie poużywać i podbić EGO.
A tak na logikę – nie jest bardziej prawdopodobne, że to Ty, dlatego właśnie że jesteś słabszy, masz wrażenie, że ludzie się na Ciebie gapią?


Cz sie 20, 2020 7:24
Post Re: Czy w innych miastach też się na Was ludzie na ulicy gap
No nie wiem. Już mnie 2 osoby zaczepiły. Jedna zaczęła mnie macać a inna zaatakowała mnie werbalnie. Nic im nie zrobiłem. Gapia się i atakują.


Cz sie 20, 2020 13:25

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Czy w innych miastach też się na Was ludzie na ulicy gap
No nie wiem, ale ty chyba nie jesteś sobą.


Pt sie 21, 2020 21:56
Zobacz profil
Post Re: Czy w innych miastach też się na Was ludzie na ulicy gap
Co masz na myśli?


So sie 22, 2020 7:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Czy w innych miastach też się na Was ludzie na ulicy gap
Każdy zespół przekonań i doświadczeń generuje powstawanie podobnych po to aby je utrwalić lub jako kontrowersyjne spowodować pewną zmianę. Chodzi o zmianę przekonań, myśli a w konsekwencji ich skutków.
Nie ze wszystkiego sobie zdajemy sprawę ( nie jesteśmy wszystkiego świadomi) dlatego bardzo pomocna może być rozmowa z psychologiem , który w rozmowie i pytaniach może nam uprzytomnić czyli wskazać na jakieś nasze zachowanie lub działanie na które zwracaliśmy tak małą uwagę ,że stało się dla nas niewidoczne. Z kolei inni na to co dla nas jest absolutnie nieważne przykładają wręcz olbrzymią wagę i z tego powodu reagują wręcz bardzo żywo lub spontanicznie. Musisz być bardzo wrażliwy i z tego powodu szybko wychwytujesz pewne reakcje. Tak w życiu już jest, że wszystko podlega ciągłym zmianom a zwykle właśnie tych zmian najbardziej unikamy ponieważ to co stare nie wymaga pracy nad tym i pozwala działać rutynowo czyli wręcz mechanicznie wg szablonu już wypracowanego. Jednak gdy coś nam przeszkadza to trzeba się zdobyć właśnie na ów wysiłek aby nad tym popracować. Kiedyś pomocni byli mądrzy przyjaciele, czy przyjacielscy ludzie, teraz powstała instytucja psychologa , który ma pewną wiedzę pomocną w dziedzinie kontaktów z ludźmi.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Śr sie 26, 2020 21:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL