Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz sie 18, 2022 3:04Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Jerycho, miasto przeklęte. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Jerycho, miasto przeklęte.
Joz 6
15 Siódmego dnia wstali rano wraz z zorzą poranną i okrążyli miasto siedmiokrotnie w ustalony sposób: tylko tego dnia okrążyli miasto siedem razy. 16 Gdy kapłani za siódmym razem zagrali na trąbach, Jozue zawołał do ludu: «Wznieście okrzyk wojenny, albowiem Pan daje miasto w moc waszą! 17 Miasto będzie obłożone klątwą dla Pana, ono samo i wszystko, co w nim jest. Tylko nierządnica Rachab zostanie przy życiu - ona sama i wszyscy, którzy są wraz z nią w domu, albowiem ukryła wywiadowców, których wysłaliśmy. 18 Ale wy strzeżcie się rzeczy obłożonych klątwą, aby was chęć nie ogarnęła wziąć coś z dobra obłożonego klątwą, bo wtedy uczynilibyście przeklętym sam obóz izraelski i sprowadzilibyście na niego nieszczęście. 19 Całe zaś srebro i złoto, sprzęty z brązu i z żelaza są poświęcone dla Pana i pójdą do skarbca Pańskiego». 20 Lud wzniósł okrzyk wojenny i zagrano na trąbach. Skoro tylko usłyszał lud dźwięk trąb, wzniósł gromki okrzyk wojenny i mury rozpadły się na miejscu. A lud wpadł do miasta, każdy wprost przed siebie, i tak zajęli miasto. 21 I na mocy klątwy przeznaczyli na [zabicie] ostrzem miecza wszystko, co było w mieście: mężczyzn i kobiety, młodzieńców i starców, woły, owce i osły.


Wielu ludzi ma problem właśnie z takimi opisami, gdzie Bóg każe wycinać w pień to wszystko, co obłożył klątwą. No ale czy ich oburzenie jest słuszne?
Standardy postępowania synów światłości (tych, co są pszenicą)są zgoła inne od standardów postępowania synów złego (tych, co są chwastem). W przypowieści o pszenicy i chwaście jest powiedziane, że Bóg pozwala jednym i drugim rosnąć aż do żniwa (do końca czasów), no ale jeśli chwast się rozpleni ponad miarę, to interwencja jest konieczna żeby był jakikolwiek plon, bo pszenica wymaga wsparcia tego, który ją uprawia. No więc, jeśli Bóg chce przygotować pole pod pszenicę, to najpierw musi wyplenić chwast aby pszenica miała szansę na wzrost. No i ten przykład z Jerychem jest właśnie takim zabiegiem pod uprawę pszenicy. Podobnie było z Sodomą i Gomorą. Tam chwast zagłuszył całkowicie pszenicę i dlatego Sodoma i Gomora zostały zniszczone, bo przecież Bóg nie będzie się przyglądał temu, jak jego dzieło jest rujnowane przez synów złego. Więc jeśli Bóg nakazuje swoim synom żyć według Jego praw, a synowie złego żyją według zupełnie innych standardów i zniewalają i wykorzystują jego dzieci, to powinien podejmować jakąś interwencję żeby bronić swoje dzieci, czy pozwolić na jawną niesprawiedliwość i gnębienie tych, którzy chcą żyć tak, jak Jezus nauczał?
Jeśli więc wytępi z powierzchni ziemi wszystkich tych, którzy się dopuszczają niesprawiedliwości, to postąpi słusznie, czy też będzie tyranem, który nie pozwala żyć ludziom tak, jak chcą żyć.


Śr sie 12, 2020 11:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Jerycho, miasto przeklęte.
Czegoś tu nie rozumiem. Z powyższego opisu wynika, że to święci byli agresorami i zaatakowali przeklętych, którzy sobie żyli w spokoju. Zatem to święci mieli problem z przeklętymi, a nie odwrotnie. Mogli ich zostawić w spokoju, a sami prowadzić życie pobożne gdzieś indziej.

W Sodomie też nie było chyba nawet 10 sprawiedliwych - więc w jaki niby to sposób oni zagłuszali tych, którzy chcą się Bogu podobać ?

Cytuj:
Jeśli więc wytępi z powierzchni ziemi wszystkich tych, którzy się dopuszczają niesprawiedliwości, to postąpi słusznie, czy też będzie tyranem, który nie pozwala żyć ludziom tak, jak chcą żyć.

Bóg nie tępi grzeszników tutaj na ziemi, bo z tego co wiemy, słońce i deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.
Cytuj:
«Nie będę już więcej złorzeczył ziemi ze względu na ludzi, bo usposobienie człowieka jest złe już od młodości
Rdz 8,21

Jeśli wytępi podczas sądu wszystkich tych, którzy dopuszczali się nieprawości i wrzuci w piec rozpalony, to wrzuci. Co my, żuczki możemy na to poradzić ?
Jeśli Bóg chce mieć w swoich spichlerzach tylko elitę, śmietankę to logicznym jest, że plewy odrzuci. Szkoda jednak tych ludzi, bo za skończone czyny, będą cierpieć w nieskończoność.


Śr sie 12, 2020 12:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3244
Post Re: Jerycho, miasto przeklęte.
Krzysiekniepieklo, chcesz wiedzieć kim jest Bóg , czy dobrze postępuje , czy źle ? Chcesz sądzić Boga za jego postępowanie?


Śr sie 12, 2020 20:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Jerycho, miasto przeklęte.
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Krzysiekniepieklo, chcesz wiedzieć kim jest Bóg , czy dobrze postępuje , czy źle ? Chcesz sądzić Boga za jego postępowanie?


No ale jak Ty chcesz znaleźć Boga, jeśli nie potrafisz rozpoznać jego sprawiedliwości? Jak nie zrozumiesz sprawiedliwości Boga, to szatan może Ciebie z łatwością złowić na "swoją sprawiedliwość". Wielu jest dzisiaj takich, którzy taką szatańską "sprawiedliwość" wcielają w życie.
Weź Hitlera. On wprowadził niesprawiedliwe prawo i wymagał od wszystkich jego egzekwowania.
Wielu się później tłumaczyło wypełnianiem tego prawa i wykonywaniem rozkazów. No ale czy byli niewinni? Jak by przestrzegali prawa Boga, to by nigdy takiego niesprawiedliwego prawa nie przestrzegali. No ale najpierw to ludzie musieli by zrozumieć, na czym ta Boża sprawiedliwość ma polegać.


Śr sie 12, 2020 21:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL