Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Piekło nie jest puste. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Piekło nie jest puste.
Saqura napisał(a):
Sysydlaczek napisał(a):
Życie w niebie lub życie w piekle

Kiedy? Przez całe Pismo jest wybór pomiędzy życiem i śmiercią. Życie wieczne które daje Chrystus to wyróżnienie/nasz wybór lub nie, bo nie rozumiem :roll:


To męki piekielne, potępiony odbywa martwy - czyli ich nie odbywa, czy dusza ludzka jest nieśmiertelna? bo ja Ciebie nie rozumiem.


Śr sie 12, 2020 22:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Piekło nie jest puste.
Sysydlaczek napisał(a):
To męki piekielne, potępiony odbywa martwy - czyli ich nie odbywa, czy dusza ludzka jest nieśmiertelna? bo ja Ciebie nie rozumiem.

Zależy czym jest dla Ciebie dusza; nie wierzę w wieczne cierpienie w ogniu. Śmierć też ma tam te męki przechodzić, podobno (jako ostania) też ma tam być, w tym samym piekle?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr sie 12, 2020 22:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Piekło nie jest puste.
Jak się podzielisz tym co bierzesz, to wtedy pogadamy. Póki co jestem trzeźwy jak świnia, śpiący, pozbawiony abstrakcyjnego myślenia. Cześć.


Śr sie 12, 2020 22:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Piekło nie jest puste.
Cytuj:
A niby co w Niebie jest takiego fajnego? co ja bym tam smakował?

Niebo to przede wszystkim duchowość, a czasami przeżycia duchowe mogą być znacznie bardziej przyjemne od cielesnych doznań od dobrych emocji, przypuszczam, że gdybyś raz zasmakował życia w Królestwie Niebieskim to już nigdy nie chciałbyś stamtąd odejść.


Cz sie 13, 2020 9:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Piekło nie jest puste.
Kapral135 napisał(a):
Niebo to przede wszystkim duchowość, a czasami przeżycia duchowe mogą być znacznie bardziej przyjemne od cielesnych doznań od dobrych emocji, przypuszczam, że gdybyś raz zasmakował życia w Królestwie Niebieskim to już nigdy nie chciałbyś stamtąd odejść.


Duchowość? bycie duchem to takie fajne? nijak nie rozumiem czym się w tym Niebie mam zachwycać?

Sysydlaczek napisał(a):
To męki piekielne, potępiony odbywa martwy - czyli ich nie odbywa, czy dusza ludzka jest nieśmiertelna? bo ja Ciebie nie rozumiem.


W wielu fragmentach Biblii mówione jest że karą za grzechy jest śmierć, w innych fragmentach jest mowa że za grzechy karą jest wieczne piekło, i jeśli ktoś się w tym wszystkim pogubi, to efekt końcowy jest jaki jest.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz sie 13, 2020 21:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Piekło nie jest puste.
Rozwój duchowy i wchodzenie na jego co raz wyższe stopnie może być bardzo przyjemny i cieszący duszę, Królestwo Niebieskie jest przepastne każdy kto tam trafi, oprócz zanurzenia się w Boskiej nieskończonej miłości będzie miał możliwość skorzystania z różnych ciekawych doznań duchowych które oferuje Bóg dla człowieka.


Pt sie 14, 2020 12:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Piekło nie jest puste.
Kapral135 napisał(a):
Rozwój duchowy i wchodzenie na jego co raz wyższe stopnie może być bardzo przyjemny i cieszący duszę,


Nie jest mi to do niczego potrzebne, nic nie rozumiem co może być w takim rozwoju fajnego?

Kapral135 napisał(a):
skorzystania z różnych ciekawych doznań duchowych które oferuje Bóg dla człowieka.


Doznania duchowe? brzmi to naprawdę dziwnie, nijak nie rozumiem, z jakiej racji coś takiego, ma być atrakcyjne?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt sie 14, 2020 23:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Piekło nie jest puste.
Robek napisał(a):
Kapral135 napisał(a):
Niebo to przede wszystkim duchowość, a czasami przeżycia duchowe mogą być znacznie bardziej przyjemne od cielesnych doznań od dobrych emocji, przypuszczam, że gdybyś raz zasmakował życia w Królestwie Niebieskim to już nigdy nie chciałbyś stamtąd odejść.


Duchowość? bycie duchem to takie fajne? nijak nie rozumiem czym się w tym Niebie mam zachwycać?

Kupiłeś sobie sztabkę za kilka tysięcy no, pewnie po to żeby się nią zachwycać. Nie wiem na jak długo starczy Ci tego zachwytu ale nie sądzę żeby ten zachwyt był trwały. No bo jak zaczniesz robić pod siebie, to Twój zachwyt minie bezpowrotnie. No a człowiek może się zachwycić prawdziwie jak doświadczy czegoś zupełnie nowego. No a że jesteś malkontentem, to i wyobrazić sobie nie potrafisz takiego zachwytu. Ty nawet siebie Robek nie znasz, a wydaje Ci się, że ogarnąłeś Boga.


So sie 15, 2020 8:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Piekło nie jest puste.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Kupiłeś sobie sztabkę za kilka tysięcy no, pewnie po to żeby się nią zachwycać.


Zachwyt zachwytem, ale za te 10 lat jak złoto zdrożeje, to mogę to sprzedać, z dość dużym zyskiem.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Nie wiem na jak długo starczy Ci tego zachwytu ale nie sądzę żeby ten zachwyt był trwały.


Nie można się zachwycać w kółko tą samą sztabką, trzeba to kontynuować, kupiłem również sztabkę dużo tańszego srebra, no i okazało się że waga tych sztabek jest taka sama, ale jednak sztabka srebra jest większa, w końcu to jest lżejszy metal :mrgreen: też kupuje sobie 2 uncjowe srebrne monety, które są ogromne, myśle nad kupnem kilogramowej srebrnej monety :lol: więc jak sam widzisz, tutaj jest dużo monet i sztabek, nad którymi, można się zachwycać.

krzysiekniepieklo napisał(a):
No a że jesteś malkontentem, to i wyobrazić sobie nie potrafisz takiego zachwytu.


Nadal nie rozumiem, czym mam się zachwycać, bo samo to twoje wyrażenie, "życie duchowe" nijak mi się z niczym nie kojarzy, nie wiem co to jest, czym mam się tutaj zachwycać?

krzysiekniepieklo napisał(a):
Ty nawet siebie Robek nie znasz, a wydaje Ci się, że ogarnąłeś Boga.


Dlaczego mam siebie nie znać? przecież po tym jak świat wygląda, można ogarnąć jaki jest jego stwórca.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sie 15, 2020 9:50
Zobacz profil
Post Re: Piekło nie jest puste.
Robek napisał(a):
Nie wiem czy jestem aspołeczny
Pisałeś, że jesteś.
Cytuj:
i masz pretensje że gardzę forumowiczami?
Tak.
Cytuj:
a jak ktoś mówi że ukrzyżowałem Jezusa, to jak mam na to reagować?
A w jaki sposób tekst jednej osoby ma usprawiedliwiać okazywanie pogardy wszystkim użytkownikom forum?


Wt sie 18, 2020 13:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Piekło nie jest puste.
gzaze napisał(a):
Pisałeś, że jesteś.


W tak wyglądającym społeczeństwie, to jestem aspołeczny, no ale w innej bardziej odpowiadającej mi wersji, to by było inaczej.

gzaze napisał(a):
A w jaki sposób tekst jednej osoby ma usprawiedliwiać okazywanie pogardy wszystkim użytkownikom forum?


Może faktycznie, za bardzo się rozpędziłem :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sie 19, 2020 0:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 22, 2019 21:43
Posty: 213
Post Re: Piekło nie jest puste.
Robek napisał(a):
W wielu fragmentach Biblii mówione jest że karą za grzechy jest śmierć, w innych fragmentach jest mowa że za grzechy karą jest wieczne piekło

Jest mowa tylko, że karą za grzech, jest śmierć, nic ponadto!

Biblijne teksty o piekle, są niczym innym, jak syntezą średniowiecznej myśli teologicznej, która wprowadziła nowe standardy szerzenia panicznego strachu przed potępieniem.

To dość proste, ST jest z oryginały pisany językiem hebrajskim, a NT językiem greckim.
I tam występują 4 określenia, które średniowieczne tłumaczenia mianują jako piekło.

1 Szeol.
2 Gehenna.
3 Hades.
4 Tatrar.

I to w zasadzie wszystko, tak to wygląda w oryginale... a większość tych słów, przeflancowano na słowo "piekło", zgodnie z myślą przewodnią poematu wg Dantego Alighieri, Włoskiego poety. No i mamy Boską komedię, tak dosłownie, jak i w przenośni.

Nie ma innej Biblijnej kary za grzech, jak tylko śmierć!

_________________
Don't try to fix me I'm not broken
Hello, I'm the lie living for you so you can hide...


Cz sie 20, 2020 15:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Piekło nie jest puste.
Whispernight napisał(a):
Robek napisał(a):
W wielu fragmentach Biblii mówione jest że karą za grzechy jest śmierć, w innych fragmentach jest mowa że za grzechy karą jest wieczne piekło

Jest mowa tylko, że karą za grzech, jest śmierć, nic ponadto!

Biblijne teksty o piekle, są niczym innym, jak syntezą średniowiecznej myśli teologicznej, która wprowadziła nowe standardy szerzenia panicznego strachu przed potępieniem.

To dość proste, ST jest z oryginały pisany językiem hebrajskim, a NT językiem greckim.
I tam występują 4 określenia, które średniowieczne tłumaczenia mianują jako piekło.

1 Szeol.
2 Gehenna.
3 Hades.
4 Tatrar.

I to w zasadzie wszystko, tak to wygląda w oryginale... a większość tych słów, przeflancowano na słowo "piekło", zgodnie z myślą przewodnią poematu wg Dantego Alighieri, Włoskiego poety. No i mamy Boską komedię, tak dosłownie, jak i w przenośni.

Nie ma innej Biblijnej kary za grzech, jak tylko śmierć!


Z tego co wyczytałem, to Tartar jest wiecznym piekłem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sie 22, 2020 0:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Piekło nie jest puste.
Ap 20
9 Wyszli oni na powierzchnię ziemi
i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane9;
a zstąpił ogień od Boga z nieba
i pochłonął ich.
10 A diabła, który ich zwodzi,
wrzucono do jeziora ognia i siarki,
tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok.
I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków1
13 I morze wydało zmarłych, co w nim byli,
i Śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli,
i każdy został osądzony według swoich czynów.
14 A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia12.
To jest śmierć druga - jezioro ognia.
15 Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia,
został wrzucony do jeziora ognia.

To jezioro ognia, to jest przejście miedzy światem, gdzie Bóg jest, a światem, gdzie Boga nie ma.
Dla tych, którzy odrzucili królowanie Boga będzie świat bez Boga. Tam znajdą się wszyscy, którzy wybrali inaczej. Zostaną sami ze sobą. Taki samolubny świat, gdzie toczy się nieustanna walka. To właśnie jest piekło.


So sie 22, 2020 6:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 22, 2019 21:43
Posty: 213
Post Re: Piekło nie jest puste.
Robek napisał(a):
Z tego co wyczytałem, to Tartar jest wiecznym piekłem.

No to źle wyczytałeś.
Tartar nie był wieczny, bo bogowie opuszczali Tartar, jak Kronos, czy nawet sam Apollo, który również został wtrącony do lochów Tartaru... co by świadczyło o tym, że to miejsce jest po prostu więzieniem.
Natomiast co najważniejsze, Biblijne odniesienie do Tartaru, posiada dokładnie taki sam charakter!

W Biblii pojęcie "Tartar", jest użyte tylko jeden raz, i tylko w stosunku do aniołów:
2 Piotra 2:4

Tysiąclatka "mówi" tak:
"Jeżeli bowiem Bóg aniołom, którzy zgrzeszyli, nie odpuścił, ale wydał ich do ciemnych lochów Tartaru, aby byli zachowani na sąd"

A w Biblii Gdańskiej czytamy:
"Albowiem jeśli Bóg Aniołom, którzy byli zgrzeszyli, nie przepuścił, ale strąciwszy ich do piekła, podał łańcuchom ciemności, aby byli zachowani na sąd"
http://www.biblia-internetowa.pl/2Piotr/2/4.html

Stąd powstaje pytanie, czy przypadkiem do piekła nie trafiają dusze dopiero po sądzie ostatecznym?

W pojęciu Greckim, Tartar był wiezieniem, i właśnie w takiej formie został użyty w Biblii, jako miejsce izolacji w stosunku do aniołów oczekujących na sąd! Nie ma tu żadnej mowy o jakiejkolwiek kaźni i katuszach! Bo chrześcijaństwo to nie wierzenia greckie, mimo że używa pojęć greckich!

To jest bardzo prosty przykład nadinterpretacji i wypisywania bzdur!


krzysiekniepieklo napisał(a):
A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia.
To jest śmierć druga - jezioro ognia.
Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia,
został wrzucony do jeziora ognia

Tak jak mówiłem, jezioro ognia, podobnie z resztą jak Gehenna, oznacza śmierć, a nie piekło!

_________________
Don't try to fix me I'm not broken
Hello, I'm the lie living for you so you can hide...


So sie 22, 2020 9:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL