Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 14:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 361, 362, 363, 364, 365, 366, 367 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Klotnie będą sankcjonowane. Tylko dyskusja jest dopuszczalna, nie awanturnictwo.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt sie 21, 2020 9:23
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
Klotnie będą sankcjonowane. Tylko dyskusja jest dopuszczalna, nie awanturnictwo.
Aha. Czyli zgodnie ze złotymi standardami znanymi z innych forów będą już teraz bany za „awanturnictwo”. Nie wiedziałem, że to tak szybko pójdzie.


Pt sie 21, 2020 9:30
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Dlaczego moderacja toleruje obrażanie Katolików przez nazywanie ich rzymskokatolikami. Nie życzę sobie takich określeń i żądam aby osoby tak piszące były banowane. Skoro, mnie się banuje za rzekome obrazanie innych to ządam uczciwości

Albo w takim razie chce nazywać zgodnie z moim sumieniem protestantów szkodliwymi sekciarzami


Pt sie 21, 2020 16:14
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
@Quinque
Nie przeginaj. Określenie rzymskokatolik nie jest obraźliwe, bo Kosciół Katolicki to nie tylko ten, do którego nalezysz. Do KK należą Kościoły Wschodnie, np. grekokatolicy (mają czuć się obrażeni, jak ktoś ich nazwie grekokatolikami?).
Spróbuj nazwać kogokolwiek sekciarzem, a nie omieszkam użyć swoich uprawnień.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt sie 21, 2020 16:41
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Aha, czyli moje poczucie estetyki jest gorsze od twojego. Ciekawe


Pt sie 21, 2020 20:09

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Quinque napisał(a):
Aha, czyli moje poczucie estetyki jest gorsze od twojego. Ciekawe


Czemu to określenie Cię obraża?

To nie jest kwestia estetyki - Kościoły Wschodnie mają trochę inną liturgię i inną hierarchię od Kościoła Rzymskiego. Nie mniej Kościoły Wschodnie i Kościół Rzymskokatolicki są jednym, powszechnym Kościołem.

_________________
MODERATOR


Pt sie 21, 2020 20:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 10, 2019 11:46
Posty: 231
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Czemu na forum nie ma oznaczenia wyznania? To wprowadza zamieszanie, i tak naprawdę osoby nowe na forum nie wiedzą czy piszą z wierzacym,czy ateistą czy niewaidomo kim co moze wprowadzać zamieszanie w odpowiedziach


Wt sie 25, 2020 9:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Idąc tym tokiem rozumowania, należałoby oznaczyć czy jest tylko wierzący, czy też praktykujący. Ponadto powinno się określić jaką partię popiera, czy jest patriotą, żonatym, dzieciatym, kochającym zwierzęta(jakiej rasy) itd.


Wt sie 25, 2020 10:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
[quote="inga_hp"]Czemu na forum nie ma oznaczenia wyznania?[/quote

Taki jest profil tego forum.

Jest dość duża otwartość z pewnymi zastrzeżeniami:
- poglądy głoszone na forum nie mogą obrażać wiary gospodarzy,
- w niektórych działach bierzemy pod uwagę katolicki punkt widzenia.

Myślę, ze jest to dobry kompromis.

_________________
ksiądz


Wt sie 25, 2020 10:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Temat "Moja żona jest w Niebie". Post otwierający, choć umieszczony poza działem "Żyć wiarą", to jednak bez dwóch zdań, jest świadectwem wiary. Mimo to towarzystwo ochoczo korzysta, by popisać się swoim wątpliwym dowcipem:
ga1robe napisał(a):
Czyli ujrzałeś [za życia] Królestwo Niebieskie. Szczęściarz z ciebie. Niebo się otwarło, ujrzałeś Syna Człowieczego... i żonę wstępującą do Nieba, tak? Czy inaczej to wyglądało?
viewtopic.php?p=1064658#p1064658
george45 napisał(a):
Jakieś przecieki z Sadu Ostatecznego macie? Spytam nieśmiało, możne wiecie gdzie jest mój pradziadek, Ignacym go zwali, taka poczciwina z niego była?
PS
Boże, widzisz i nie grzmisz chciało by się rzec.

viewtopic.php?p=1064648#p1064648

Może autorowi to nie przeszkadza, ale to i tak bez znaczenia. Trolling ma swoje granice.

_________________
Tylko Bogu chwała


Śr sie 26, 2020 10:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Trolowaniem nazwałbym opisywanie swych "objawień" na forum, a nie ich wskazywanie.


Śr sie 26, 2020 11:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 10, 2019 11:46
Posty: 231
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bramin napisał(a):
inga_hp napisał(a):
Czemu na forum nie ma oznaczenia wyznania?[/quote

Taki jest profil tego forum.

Jest dość duża otwartość z pewnymi zastrzeżeniami:
- poglądy głoszone na forum nie mogą obrażać wiary gospodarzy,
- w niektórych działach bierzemy pod uwagę katolicki punkt widzenia.

Myślę, ze jest to dobry kompromis.

Nie wydaje mi się, nie chodzi o to aby kogoś wykreslać z dyskusji tylko jak ktoś o cos pyta zeby było wiadomo czy odpowiada mu katolik czy niewierzący czy mizlumanim czy ktokolwiek inny


Cz sie 27, 2020 15:32
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
@Białogłowo, @Małgosiaa dziś przeniosła do działu "Żyć wiarą" temat o którym wspomniałaś w swoim poście wczoraj. Dziękujemy za zgłoszenie.
@Robek & @george45 & ga1robe, każdemu można coś zarzucić, ale to jeszcze nie oznacza, że osobisty dramat danego człowieka jest dobrą okazją do żartów, bo akurat z danym użytkownikiem nam nie po drodze. Strata kogoś, kogo kochamy jest traumatycznym doświadczeniem i należy wykazać się odrobiną empatii, gdy ktoś nam o tym opowie. W takim przypadkach lepiej nic nie napisać, jeżeli poza złośliwością nie stać nas na nic ponadto. Piszę to ku przestrodze, jeżeli zdarzy Wam się popełnić takie posty ponownie, polecą oficjalne kary regulaminowe.


inga_hp napisał(a):
Czemu na forum nie ma oznaczenia wyznania? To wprowadza zamieszanie, tak naprawdę osoby nowe na forum nie wiedzą czy piszą z wierzacym,czy ateistą czy niewaidomo kim co moze wprowadzać zamieszanie w odpowiedziach

Ingo wczytaj się proszę w regulamin, który jasno określa formułę forum choćby w § I/6:
Autor tematu ma prawo do określenia jego charakteru (np. tematy rozważaniowe, dzielenie się doświadczeniem, rozważanie konkretnych wypowiedzi autorytetów lub dokumentów, czy konkretne pytanie w którym autor oczekuje odpowiedzi zgodnej ze swoim światopoglądem); może również w pewnym stopniu określić założenia konkretnej dyskusji (np. może wyrazić życzenie, aby w tym temacie dyskusja była prowadzona z punktu widzenia katolika czy chrześcijanina) albo zechcieć, aby w dyskusji np. na tematy etyczne nie odwoływać się do argumentów biblijnych, a jedynie naukowych (z oczywistych powodów to ostatnie ograniczenie nie może dotyczyć zagadnień, które są przedmiotem wiary). Takie ograniczenie powinno być szanowane. Nie może ono jednak nigdy dotyczyć wypowiadania się w danym temacie jednej osoby lub grupy osób, a jedynie założeń światopoglądowych.

bądź w § I/1. Forum portalu WIARA.PL jest miejscem spotkania ludzi pragnących pogłębić swoją wiarę, poszukujących Boga, zainteresowanych problemami religii, a chrześcijaństwa w szczególności. Forum stanowi zatem miejsce rozmowy katolików i niekatolików, chrześcijan i niechrześcijan, wierzących i niewierzących.

Na "dzień dobry" nowy użytkownik dowiaduje się, że na forum może spotkać różnych ludzi, nie tylko dojrzałych w wierze katolików, przedstawicieli innych religii czy niewierzących, ale także tych, którzy z różnych powodów są na życiowym zakręcie. Jeżeli nowy użytkownik ma potrzebę porozmawiania o swoich problemach życia w wierze w kontekście wykładni religii katolickiej, wystarczy że napisze w dziale "Żyć wiarą" lub "Prawdy wiary". Owszem, mogą pojawić się odpowiedzi od użytkowników, którzy nie deklarują katolicyzmu, ale liczy się treść, która powinna być zgodna z wykładnią UNK. Niejednokrotnie ktoś, kto nie jest katolikiem, udzielał odpowiedzi, które były zgodne z katolickim światopoglądem, z kolei osobom deklarującym swój katolicyzm zdarzało się negować prawdy wiary. Nie wskażę przykładów postaw godnych pochwały czy krytyki, bo nie w tym rzecz, lecz chodzi o sam fakt, że deklaracja przynależności religijnej nie zawsze pokrywa się z poglądami, jakie ktoś głosi. I to jest druga strona medalu, która wprowadza zamieszanie, gdy jest oznaczenie wyznania w profilu. Koniec końców, nigdy nie masz pewności, czy dany użytkownik oznaczył swoje wyznanie zgodnie z prawdą czy z różnych sobie znanych powodów wolał poświadczyć nieprawdę. Mało to wilków w owczej skórze?

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Cz sie 27, 2020 20:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 10, 2019 11:46
Posty: 231
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Robta jak chceta. To tylko była moja sugestia. To forum i tak powoli umiera. Większość użytkowników odchodzi przez nadmierną cenzurę moderacji.


Pn sie 31, 2020 8:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Jesteś kolejna osobą wieszczącą koniec tego forum.

Ja mam inne zdanie na ten temat.

Jeśli cenzurą nazywasz interwencje moderatora w przypadku chamstwa, spamu czy trollingu a tutaj w Twoim przypadku usuniecie całej cytowanej wypowiedzi Twojej przedmówczyni to Twoja sprawa.

_________________
ksiądz


Pn sie 31, 2020 12:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 361, 362, 363, 364, 365, 366, 367 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL