Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 362, 363, 364, 365, 366, 367, 368 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Od jakiegoś czasu czytam przepowiednie o rychłej śmierci tego forum. Jak się okazuje: forum nadal trwa...

_________________
MODERATOR


Pn sie 31, 2020 19:29
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Dziś zauważyłam na moim koncie, że nadal wisi ostrzeżenie z 4 kwietnia, czyli ponad 4,5 miesiąca.


Wt wrz 01, 2020 7:43
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Nie, nie ma takiego ostrzeżenia. Masz ostrzeżenie z 9 lipca.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt wrz 01, 2020 8:01
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
Nie, nie ma takiego ostrzeżenia. Masz ostrzeżenie z 9 lipca.

Przegapiłam.


Wt wrz 01, 2020 12:39

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Tekst bramina w temacie:

viewtopic.php?p=1064949#p1064949

bramin napisał dość długi tekst o sukcesji po Piotrze, a później mnie informuje, że nie rozmawiamy o sukcesji apostolskiej i straszy mnie ostrzeżeniem. To co. Jemu wolno rozmawiać o sukcesji, a mnie nie wolno. No i wyciął znaczną część mojego postu właśnie odnoszącą się do sukcesji.
Może sam sobie tą skargą strzelam w kolano ale nie jestem z tych, którzy kierują się strachem.
Jeśli to, co piszę, jest dla Was nie do przyjęcia, to powiedzcie otwarcie. Nie będę się narzucał.
Bana nie chcę, bo mam bloga i ban utrudnia mi życie na blogu.


Wt wrz 01, 2020 17:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 10, 2019 11:46
Posty: 231
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bramin napisał(a):
Jesteś kolejna osobą wieszczącą koniec tego forum.

Ja mam inne zdanie na ten temat.

Jeśli cenzurą nazywasz interwencje moderatora w przypadku chamstwa, spamu czy trollingu a tutaj w Twoim przypadku usuniecie całej cytowanej wypowiedzi Twojej przedmówczyni to Twoja sprawa.

Nie znam sprawy i kompletnie mnie ona nie interesuję.
Forum może i będzie ale katolików czyli faktycznych gospodarzy tego forum, będzie jak na lekarstwo.


Śr wrz 02, 2020 7:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
krzysiekniepieklo napisał(a):
bramin napisał dość długi tekst o sukcesji po Piotrze, a później mnie informuje, że nie rozmawiamy o sukcesji apostolskiej i straszy mnie ostrzeżeniem.

Zacytowałem świadectwa wczesnochrześcijańskich pisarzy o roli Piotra i jego pobycie w Rzymie. W tych cytatach pojawia sie tylko dwa razy słowo "sukcesja".

krzysiekniepieklo napisał(a):
No i wyciął znaczną część mojego postu właśnie odnoszącą się do sukcesji.


Wyciąłem posta, który nie odnosił sie do tematu bo pisałeś o sukcesji i o pasterzach.
To jest Twój wycięty post:

Cytuj:
Te wszystkie wygibusy odnośnie dyskredytowania roli Piotra są nielogiczne. Skoro Jezus mu zmienił imię na "Piotr", to po to właśnie żeby podkreślić jego rolę w Kościele. No i to jest raczej podkreślenie pewności tej nauki, którą głosił, a nie uzasadnienie władzy dla jego "następców"
Piotr był ostatnim pasterzem w Kościele Chrystusowym, bo tylko jemu Jezus powiedział - "paś owce moje". Do innych uczniów tego nie powiedział, więc ich pasterzami nie uczynił. No i nie ma sukcesji władzy Piotra, bo Piotr żadnej władzy nie miał. A co do pasterzowania, to w Ez 37 jest wyraźnie, że to Jezus jest tym jedynym pasterzem:
Ez 37
24 Sługa mój, Dawid, będzie królem nad nimi i wszyscy oni będą mieć jedynego Pasterza, i żyć będą według moich praw, i moje przykazania zachowywać będą i wypełniać.
No i skoro Jezus jest jedynym pasterzem, to obok niego nie ma żadnych pasterzy.
To potwierdza również Jan w swoim liście:
1 J 2
26 To wszystko napisałem wam o tych, którzy wprowadzają was w błąd.
27 Co do was, to namaszczenie,
które otrzymaliście od Niego, trwa w was
i nie potrzebujecie pouczenia od nikogo,
ponieważ Jego namaszczenie9 poucza was o wszystkim.
Ono jest prawdziwe i nie jest kłamstwem.
Toteż trwajcie w nim tak,
jak was nauczył.


krzysiekniepieklo napisał(a):
Jeśli to, co piszę, jest dla Was nie do przyjęcia, to powiedzcie otwarcie. Nie będę się narzucał.


Powiem otwarcie: posty, które piszesz nie na temat są nie do przyjęcia.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Bana nie chcę, bo mam bloga i ban utrudnia mi życie na blogu.


Jak nie chcesz mieć bana to przestrzegaj regulaminu. Jak nie będziesz przestrzegał regulaminu, to nastąpi uroczyste pożegnanie.

_________________
ksiądz


Śr wrz 02, 2020 15:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bramin napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
bramin napisał dość długi tekst o sukcesji po Piotrze, a później mnie informuje, że nie rozmawiamy o sukcesji apostolskiej i straszy mnie ostrzeżeniem.

Zacytowałem świadectwa wczesnochrześcijańskich pisarzy o roli Piotra i jego pobycie w Rzymie. W tych cytatach pojawia sie tylko dwa razy słowo "sukcesja".

krzysiekniepieklo napisał(a):
No i wyciął znaczną część mojego postu właśnie odnoszącą się do sukcesji.


Wyciąłem posta, który nie odnosił sie do tematu bo pisałeś o sukcesji i o pasterzach.
To jest Twój wycięty post:

Cytuj:
Te wszystkie wygibusy odnośnie dyskredytowania roli Piotra są nielogiczne. Skoro Jezus mu zmienił imię na "Piotr", to po to właśnie żeby podkreślić jego rolę w Kościele. No i to jest raczej podkreślenie pewności tej nauki, którą głosił, a nie uzasadnienie władzy dla jego "następców"
Piotr był ostatnim pasterzem w Kościele Chrystusowym, bo tylko jemu Jezus powiedział - "paś owce moje". Do innych uczniów tego nie powiedział, więc ich pasterzami nie uczynił. No i nie ma sukcesji władzy Piotra, bo Piotr żadnej władzy nie miał. A co do pasterzowania, to w Ez 37 jest wyraźnie, że to Jezus jest tym jedynym pasterzem:
Ez 37
24 Sługa mój, Dawid, będzie królem nad nimi i wszyscy oni będą mieć jedynego Pasterza, i żyć będą według moich praw, i moje przykazania zachowywać będą i wypełniać.
No i skoro Jezus jest jedynym pasterzem, to obok niego nie ma żadnych pasterzy.
To potwierdza również Jan w swoim liście:
1 J 2
26 To wszystko napisałem wam o tych, którzy wprowadzają was w błąd.
27 Co do was, to namaszczenie,
które otrzymaliście od Niego, trwa w was
i nie potrzebujecie pouczenia od nikogo,
ponieważ Jego namaszczenie9 poucza was o wszystkim.
Ono jest prawdziwe i nie jest kłamstwem.
Toteż trwajcie w nim tak,
jak was nauczył.


Cały czas w swoim poście uzasadniałeś sukcesję piotrową. Ja w swoim poście podałem kontrargument do takiej sukcesji. No a że było o pasterzach, to chyba oczywiste, skoro Jezus kazał mu paść swoje owce.
No i wygląda na to, że nie da się z Tobą normalnie podyskutować skoro tak reagujesz na kontrargumenty.


Śr wrz 02, 2020 15:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bramin napisał(a):
Niektóre posty o sukcesji zostały przeniesione do wątku w dziale ekumenizm: viewtopic.php?f=7&t=24863

Tam proszę dyskutować o sukcesji tak jak ją rozumieją Kościoły i wspólnoty protestanckie.
W tym wątku chodzi o początki Kościoła, którego podwaliny założyli Piotr i Paweł. Dyskutujemy tu z pozycji katolickich.

Wyjaśnij:
"Dyskutujemy tu z pozycji katolickich."?

- To znaczy? Że fakty historyczne, które nie są wypowiadane w zgodzie z linią historyczną głoszoną z "punktu widzenia katolickiego", nie mogą ujrzeć światła dziennego w tamtym wątku?

- To znaczy? Że protestant(lub wyznawca innej religii) już nie może się wypowiedzieć, bo jak miałby się wypowiedzieć z "punktu widzenia katolickiego"?

- A rolą Piotra nie było czasem przekazywanie władzy dalej w formie sukcesji według katolickiego punktu widzenia? kolejne kuriozum.....

- Rację miał użytkownik krzysiekniepiekło w tej kwestii. Sam umieściłeś fragmenty wyraźnie mówiące o sukcesji, ba... nawet bezpośrednie użycie tego słowa w nawiązaniu do roli Piotra. Sam napisałeś o sukcesji, a innym o niej piszących zarzucasz pisanie nie na temat? Kuriozalne.....

Czy inni moderatorzy mogą się wypowiedzieć w tej kwestii?

Wiesz, że jak są jakieś wątki tylko dla wyznawców danej religii, czy jakiegoś innego wyznania, to większość forum na jakich piszę, jest to wyraźnie zaznaczane i wyznawcy z innych religii tam nie piszą. Wątek mieści się w dziale Kościół/Biblia, nie ma tam nic o zakresie pisania dla konkretnych wyznań, w środku wpisów zaczynasz wprowadzać jakieś niepisane w regulaminie reguły?

Przenieś cały temat/wątek w takim razie, a nie konkretne posty.

Mocno zalatuje dyktaturą, a nie moderowaniem......, coraz wiecej "widzimisię" u moderacji.....robi się coraz ciekawiej ...... Przypominają mi się pewne metody cenzurowania Biblii z ostatniej 1000 letniej historii Kościoła......


Śr wrz 02, 2020 15:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
krzysiekniepieklo napisał(a):
Cały czas w swoim poście uzasadniałeś sukcesję piotrową.


Nie, podałem cytaty wczesnochrześcijańskich pisarzy, które mówią o pobycie Piotra w Rzymie i jego znaczącej roli w Kościele pierwotnym. To, ze niektóre cytaty zawierają myśli o sukcesji to jest inna sprawa. Ich autorzy wspomnieli przy okazji o sukcesji.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Ja w swoim poście podałem kontrargument do takiej sukcesji.

Ale tematem wątku nie jest sukcesja.
Przeemek napisał(a):
Wyjaśnij:
"Dyskutujemy tu z pozycji katolickich."?


Ponieważ przeniosłem posty do wątku ekumenicznego o sukcesji, uważałem ze logiczne jest, aby w wątku o opoce można było dyskutować biorąc od uwagę katolicki punkt widzenia i nie dublować tematów.
Tym bardziej, ze deklarujesz sie jako protestant wiec protestancki ew. ekumeniczny punkt widzenia byłby dla Ciebie bardziej odpowiedni.
Nie oznacza to oczywiście ze dział „Biblia” jest przeznaczony tylko dla katolików.
Nawet gdybyś był katolikiem i tak przeniósłbym te posty do istniejącego już wątku na ten temat.

Ponadto autor wątku, zadał konkretne pytanie:
Cytuj:
Mam pytanie związane z dzisiejszym czytaniem Ewangelii. Jezus mówi tam do Piotra, że on będzie opoką, na której zbuduje Kościół swój.
Ale przecież wiemy, że rola Piotra w zbudowaniu Kościoła chrześcijańskiego była znikoma (ograniczyła się głównie do terenu Jerozolimy i Palestyny, gdzie chrześcijaństwo i tak wymarło), natomiast głównym budowniczym okazał się św. Paweł.
Chodziło mi bardziej o coś takiego: Czy więc słowa z dzisiejszej Ewangelii są nieprawdziwe?


Przeemek napisał(a):
Mocno zalatuje dyktaturą, a nie moderowaniem......, coraz wiecej "widzimisię" u moderacji.....robi się coraz ciekawiej ...


Gdyby była tu dyktatura to dawno by Cię tu nie było. Krzysiek i Ty jesteście rekordzistami jeśli chodzi o ilość upomnień, ostrzeżeń i banow. Może przygotuję dla Was jakieś ozdobne dyplomy z tej okazji :D .

A co do "widzimisię" parę cytatów z regulaminu. Tak ku pamięci:

„O sposobie moderowania zawsze decyduje moderator, nie autor tematu.

Linii tematycznej powinni się trzymać wszyscy rozmówcy (również autor tematu).

Należy trzymać się rozpoczętego wątku, bez zbędnych dygresji.

W trakcie dyskusji moderator może wydzielić z tematu wątki poboczne, gdy uzna, że temat stanie się czytelniejszy, lub na prośbę autora tematu”.

_________________
ksiądz


Cz wrz 03, 2020 15:22
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Cysznowna moderacja zasnela i zgloszen spamu nie widzi?

viewtopic.php?p=1065122#p1065122

viewtopic.php?p=1065004#p1065004

I jeszcze kilka jego klonow (zgloszonych)


Pt wrz 04, 2020 10:45
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Hmm, moderacja nie jest na etacie, w dodatku 24/24 :). Posty były z dnia dzisiejszego. Dziękuję za zgłoszenia i upomnienie :)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt wrz 04, 2020 11:33
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Nie tylko z dnia dzisiejszego. Jeden byl zgloszony 2 dni temu.
I nie wszystkie sa z dzialow przez Ciebie moderowanych.


Pt wrz 04, 2020 14:49
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Od jakiegoś czasu na forum mamy nalot wyspecjalizowanych trolii, którzy działają według sprawdzonego schematu, który polega na napisaniu posta/założenia wątku, który brzmi sensownie, a następnie czeka na reakcję, tylko po to, by zacytować samego siebie i umieścić w tekście spam. Taka pozorowana dyskusja jest działaniem na szkodę forum, tym bardziej, że potem nie wiadomo, czy poświęcając swój czas na odpowiedź danej osobie, nie wiemy czy to spam czy serio ktoś chce rozmawiać. Były zgłoszenia kandydatów do banów IP, wciąż robimy porządki z takimi spamerami.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pt wrz 04, 2020 19:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
""""Re: Sukcesja piotrowa w świetle nauki Jezusa.
Wątek ten wpisuje się w temat wątkuutworzonego przez bramina. Proszę tam prowadzić dyskusję. ZAMYKAM."""""""

Ja nie wiem, o jakim wątku piszesz.


Pt wrz 04, 2020 20:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 362, 363, 364, 365, 366, 367, 368 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL