Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:15



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Dylemat 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz wrz 03, 2020 9:11
Posty: 1
Post Dylemat
Powiedzcie mi jak to jest jeśli chodzi o seks w małżeństwie niedługo planujemy się pobrać ale mam dylemat jak pogodzić seks z wiarą. Jestem osobą woerzaca i bardzo zależy mi na tym aby moje małżeństwo było szczęśliwe. Wiem że Kościół jest przeciwny antykoncepcji i stąd moje pytanie jak pogodzić przyjmowanie komunii świętej i seks czy kochacie się tylko w bezpieczne dni? Jak rozwiazujecie problem antykoncepcji I przyjmowania komunii ?


Cz wrz 03, 2020 9:17
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Dylemat
Kwestia antykoncepcji jest dość jasno i klarownie wyjaśniona przez Kościół, jeżeli szukasz "kruczków prawnych" tylko po to, by móc przyjmować komunię, stosując antykoncepcję, to niestety, nie ma takiej opcji.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pt wrz 04, 2020 20:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 10, 2019 11:46
Posty: 231
Post Re: Dylemat
witek12 napisał(a):
Powiedzcie mi jak to jest jeśli chodzi o seks w małżeństwie niedługo planujemy się pobrać ale mam dylemat jak pogodzić seks z wiarą. Jestem osobą woerzaca i bardzo zależy mi na tym aby moje małżeństwo było szczęśliwe. Wiem że Kościół jest przeciwny antykoncepcji i stąd moje pytanie jak pogodzić przyjmowanie komunii świętej i seks czy kochacie się tylko w bezpieczne dni? Jak rozwiazujecie problem antykoncepcji I przyjmowania komunii ?

Stosować NPR z nastawieniem, że jeśli dziecko się pocznie to zostanie przyjęte i kochane.


So wrz 05, 2020 18:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dylemat
witek12 napisał(a):
Powiedzcie mi jak to jest jeśli chodzi o seks w małżeństwie niedługo planujemy się pobrać ale mam dylemat jak pogodzić seks z wiarą.


Tego się nie da pogodzić, chcesz być dobrym praktykującym katolikiem, więc musisz ponieść tego konsekwencje.
No i co z ciebie za katolik? z jakiej choinki ty żeś się urwał? przecież musiałeś w szkole mieć wiele lat nauki religii, tam jest to omawiane, a nawet jakbyś czegoś nie zrozumiał, to zawsze można powiedzieć księdzu na tej lekcji religii, żeby wszystko dokładnie wyjaśnił.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn wrz 07, 2020 18:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 10, 2019 11:46
Posty: 231
Post Re: Dylemat
Robek napisał(a):
witek12 napisał(a):
Powiedzcie mi jak to jest jeśli chodzi o seks w małżeństwie niedługo planujemy się pobrać ale mam dylemat jak pogodzić seks z wiarą.


Tego się nie da pogodzić, chcesz być dobrym praktykującym katolikiem, więc musisz ponieść tego konsekwencje.
No i co z ciebie za katolik? z jakiej choinki ty żeś się urwał? przecież musiałeś w szkole mieć wiele lat nauki religii, tam jest to omawiane, a nawet jakbyś czegoś nie zrozumiał, to zawsze można powiedzieć księdzu na tej lekcji religii, żeby wszystko dokładnie wyjaśnił.

Taki jak 90 procent współczesnych, wybierający sobie co im pasuje


Wt wrz 08, 2020 19:36
Zobacz profil
Post Re: Dylemat
inga_hp napisał(a):
Taki jak 90 procent współczesnych, wybierający sobie co im pasuje

Skąd zaczerpnęłaś te dane, poproszę o źródło.


Wt wrz 08, 2020 21:16
Post Re: Dylemat
Zawsze tak było. Po prostu: dorośli po wsiach rozumieli doskonale, że z pewnymi sprawami do księdza się nie chodzi. Dzieci natomiast przyglądały się głupkom wiejskim, co wbrew dziadowskiej mądrości do księdza chodzili ze wszystkim; potem wyciągały wnioski. Tak to banglało przez stulecia i jeżeli gdzieś przestało, to nie mam pojęcia, czemu - a dowiem się chętnie...


Wt wrz 08, 2020 21:47
Post Re: Dylemat
nolda napisał(a):
Taki jak 90 procent współczesnych, wybierający sobie co im pasuje

Kto wie czy czasem nie lepiej wybrać to co pasuje, niż napłodzić 6 dzieci i później 5 własnoręcznie udusić.


Śr wrz 09, 2020 7:20

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Dylemat
Alus, nim podejmiesz decyzję, zwróć uwagę, że imputujesz noldzie słowa których nie wypowiedziała.


Śr wrz 09, 2020 8:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 24, 2012 11:32
Posty: 318
Post Re: Dylemat
W jakim stopniu ludzie, broniąc wiadomego podejścia do spraw intymnych w małżeństwie, są świadomi historii Kościoła? np

https://www.youtube.com/watch?v=oGPDPQA_gHk

A w jakim stopniu biorą pod uwagę różnice jakie występują między-ludźmi? Chodzi mi o różnice w naturze człowieka, które rzutują na zgodę bądź niezgodę między ludźmi (także w małżeństwie). np:

https://blog.melancholia.xyz/2020/07/29/16-pragnien/

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Śr wrz 09, 2020 13:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 10, 2019 11:46
Posty: 231
Post Re: Dylemat
Alus napisał(a):
nolda napisał(a):
Taki jak 90 procent współczesnych, wybierający sobie co im pasuje

Kto wie czy czasem nie lepiej wybrać to co pasuje, niż napłodzić 6 dzieci i później 5 własnoręcznie udusić.

Zaiste aborcja to zabojstwo w bialych rekawiczkach i wielu nie widzi w niej problemu tak jak w uduszeniu dziecka.


Śr wrz 09, 2020 14:20
Zobacz profil
Post Re: Dylemat
inga_hp napisał(a):
Alus napisał(a):
nolda napisał(a):
Taki jak 90 procent współczesnych, wybierający sobie co im pasuje

Kto wie czy czasem nie lepiej wybrać to co pasuje, niż napłodzić 6 dzieci i później 5 własnoręcznie udusić.

Zaiste aborcja to zabojstwo w bialych rekawiczkach i wielu nie widzi w niej problemu tak jak w uduszeniu dziecka.

Obsesja na punkcie aborcji.
Istnieje jeszcze antykoncepcja - promowana NPR to także antykoncepcja.


Cz wrz 10, 2020 7:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 24, 2012 11:32
Posty: 318
Post Re: Dylemat
Widzę, że mój post został zignorowany. W takim razie napiszę bardziej wprost.

Czy naprawdę tak trudno dostrzec ten fenomen, który dokonał się gdzieś około IVw n.e., kiedy to chrześcijanie, z ludzi (często) prześladowanych, zaczęli być hołubieni? Czy nie miało wtedy miejsce odejście od nauki Jezusa? Przecież samo wdrożenie religii katolickiej w ówczesnym państwie rzymskim, było zdecydowanie wbrew temu co nauczał Jezus.

A od tamtej pory. Ilu świętych było niszczonych przez Kościół Katolicki? Czy to było w zgodzie z tym co nauczał Jezus? Nie, to nie było w zgodzie. W zgodzie było postępowanie owych świętych. A czy dzisiejszy Kościół Katolicki można nazwać Jezusowym, jak wśród biskupów można by znaleźć osoby bardziej pasujące do kryminału, niż na przedstawicieli Jezusa?

Wydaje mi się, że z powyższych powodów, szykuję się powrót Kościoła do korzeni chrześcijaństwa, czyli do nauki Jezusa. Wiązać się to będzie ze spadkiem liczebności Kościoła i jego znaczenia społecznego. Tak to opisał gdzieś Benedykt VI. https://misyjne.pl/prorocze-slowa-bened ... -kosciola/

Co do antykoncepcji jak i wielu trudnych tematów. Uważam że nie byłoby ich, gdyby nie współczesne zakłamanie. I żeby właściwie do nich podejść, należało by najpierw samemu przejrzeć. T.j. wyrzucić belkę z własnego oka, gdyż zakłóca ona widzianą rzeczywistość.

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Cz wrz 10, 2020 7:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dylemat
biznes-info napisał(a):
Widzę, że mój post został zignorowany. W takim razie napiszę bardziej wprost.


Bo twój post to jakaś dziecinada, masz pretensje o to że ludzie popełniają grzechy?

biznes-info napisał(a):
Wydaje mi się, że z powyższych powodów, szykuję się powrót Kościoła do korzeni chrześcijaństwa, czyli do nauki Jezusa. Wiązać się to będzie ze spadkiem liczebności Kościoła i jego znaczenia społecznego.


Ludzie mają większe możliwości niż kiedyś, więc mogą zrezygnować z katolicyzmu na rzecz czegoś innego.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz wrz 10, 2020 9:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 24, 2012 11:32
Posty: 318
Post Re: Dylemat
Robek napisał(a):
Bo twój post to jakaś dziecinada, masz pretensje o to że ludzie popełniają grzechy?

Skąd ten wniosek?

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Cz wrz 10, 2020 13:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL