Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 17:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 110  Następna strona
 Pedofilia: temat do rozmowy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
george45 napisał(a):
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Kościół to ja i ty, więc spróbuj zmienić siebie i w ten sposób zmienimy Kościół.

Ciekawy punkt widzenia, weźmy się i zrobicie. Masz to parcie na udzielanie rad, Wujka Dobra Rada wymiatasz. :-D

Rada w sumie nie taka zła, o ile i siebie jesteśmy gotowi zmieniać. Teoretycznie Kościół to my (nie kler), tylko brakuje nam asertywności i aktywności, by w nim działać i go kształtować.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Pn wrz 07, 2020 12:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1466
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Teoretycznie to po co mamy zmieniać Kościół. Relacja ja- Bóg jest chyba bezpośrednia. Czy może potrzebne są odpowiednie zasady savoir vivre do których ma dostęp tylko Kościół, który mamy stanowimy, ale w zasadzie nie znamy tych zasad, co powoduje przekazuje nam je kler, który jak piszesz nie jest Kościołem?


Pn wrz 07, 2020 12:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
george45 napisał(a):
Teoretycznie to po co mamy zmieniać Kościół. Relacja ja- Bóg jest chyba bezpośrednia. Czy może potrzebne są odpowiednie zasady savoir vivre do których ma dostęp tylko Kościół, który mamy stanowimy, ale w zasadzie nie znamy tych zasad, co powoduje przekazuje nam je kler, który jak piszesz nie jest Kościołem?

Dla jasności: nie chodzi o savoir vivre tylko o nasz wpływ na Kościół, którego jedynie częścią jest kler, a która to część całkowicie jest poza i ponad resztą wiernych.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Pn wrz 07, 2020 13:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3784
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
A kler to niby skąd się bierze, z Marsa? Jacy my, taki kler. Kler się z nas bierze.


Cz wrz 10, 2020 18:23
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
A kler to niby skąd się bierze, z Marsa? Jacy my, taki kler. Kler się z nas bierze.

Ostatnio do powstania wielu przyczyniła się też część kleru.
Ps
Nawet alimenty płaci.


Cz wrz 10, 2020 19:22

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3784
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Dzisiejsze seminaria zapychane są już byle kim, tak mało jest kleru ,zapotrzebowanie jest tak duże, że każdy w seminarium znajdzie miejsce, gej , pedofil, złodziej, pijak, każdy śmieć, znajdzie tam miejsce. Niech księży będzie mało, ale niech będą to tylko uczciwi ludzie. Powinna być jakaś ostra selekcja.


Cz wrz 10, 2020 22:31
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Dzisiejsze seminaria zapychane są już byle kim, tak mało jest kleru ,zapotrzebowanie jest tak duże, że każdy w seminarium znajdzie miejsce, gej , pedofil, złodziej, pijak, każdy śmieć, znajdzie tam miejsce. Niech księży będzie mało, ale niech będą to tylko uczciwi ludzie. Powinna być jakaś ostra selekcja.

I podobnie jak w Irlandii jeden wyświecony na cały kraj.
Gej w sutannie, to nie pedofil, obnosił ze swoją preferencją się nie będzie.
Nie uwzględniasz zupełnie w tej kalkulacji łaski Boga, który najgorszego łotra zmienia w świętego.


Pt wrz 11, 2020 6:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Dzisiejsze seminaria zapychane są już byle kim, tak mało jest kleru ,zapotrzebowanie jest tak duże, że każdy w seminarium znajdzie miejsce, gej , pedofil, złodziej, pijak, każdy śmieć, znajdzie tam miejsce


Masz jakieś dane na ten temat? Podziel się z nami.
A jak nie, to mam prawo podejrzewać, iż Twoja kondycja moralna nie jest zbyt wysoka jeśli bez dowodów rzucasz takie oskarżenia.
Twoje twierdzenie jak tak samo prawdziwe jak moje, kiedy stwierdzę, ze w firmie w której pracujesz są złodzieje, pijacy, pedofile itp. a Ty mógłbyś okazać się jednym z wyżej wymienionych.

Tez jestem za tym aby była ostra selekcja. Aby czas w seminarium był czasem dobrego rozeznania zarówno dla formatorów jak i kandydatów.
Aby przez różne praktyki, testy psychologiczne można było stwierdzić czy ktoś jest dojrzały emocjonalnie i duchowo.

_________________
ksiądz


Pt wrz 11, 2020 10:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3784
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Bramin, trochę słaby przykład, seminarium to nie zakład pracy, w zakładzie rzeczywiście przejdzie gej, pedofil, złodziej i pijak, bo tam nie patrzy się na to kto kim jest, lecz kto jak pracuje. W seminarium i później w Kościele jest troszkę inaczej, tutaj nie liczy się kto jak pracuje, lecz właśnie kto kim jest. W pracy można nosić sobie kolczyk w uchu, lecz w Kościele Ksiądz już raczej nie. Księdza nie rozlicza się za to co zrobił, lecz raczej za to jak wygląda i co powiedział, w pracy mało kogo interesuje jakim kto jeździ autem, a na Księdza pod tym kątem patrzy się szczególnie, a więc jednak to nie to samo. Ksiądz musi dobrze wyglądać, musi dobrze się reprezentować i moralnie, musi uważać na to co mówi, przecież reprezentuje samego Boga , który jest doskonały, a od zwykłego pracownika w zakładzie pracy to nie jest wymagane. Więc gej, pedofil, złodziej i pijak powinien raczej udać się do zakładu pracy, bo tam sobie jakoś poradzi, a nie do seminarium duchownego, bo tam raczej sobie już nie poradzi. Lecz Kościół daje tym śmieciom zielone światło , wstępujcie, bo potrzebujemy księży i oni wstępują skoro są zaproszeni i liczą na to że jakoś to będzie, no i jest no i mamy. Liczyliśmy na to że nie będą grzeszyć, ale grzeszą gdyż ich zła natura weźmie górę. I kto to grzeszy, to sami księża i biskupi teraz grzeszą a nie zwykli pracownicy w zakładach pracy. A kto z takich śmieci zrobił takich dostojników? Moim zdaniem ze śmiecia nic nie może być dobrego, ze śmiecia nie da się cokolwiek ulepić. Ja też nie twierdzę że dostojnicy Kościelni to same zło, bo to przesada, i żadnemu jeszcze niczego nikt nie udowodnił, bo to raczej nie możliwe. Ale do tematu podchodzę logicznie. Już na początku są takie elementy w naturze człowieka, które go powinny z tego seminarium dyskwalifikować i eliminować i nie ma co tutaj patrzeć na ilość, lecz na jakość.


Pt wrz 11, 2020 17:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Inny_punkt_widzenia, stosuj proszę akapity bo takie bloki tekstu źle się czyta.

Ja dobrze Cię rozumiem, wiem co masz na myśli i domyślam się do czego zmierzasz jednak Twoje poprzednie i niniejsze refleksje lekko mnie irytują.

Nie zgadzam się na żadne uogólnienia i nie jest po chrześcijańsku ani po ludzku nazywać śmieciem kogoś kto jest gejem, alkoholikiem czy nawet przestępcą. To jest wyraz pogardy i ponizanie drugiego człowieka.


Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Lecz Kościół daje tym śmieciom zielone światło , wstępujcie, bo potrzebujemy księży i oni wstępują skoro są zaproszeni i liczą na to że jakoś to będzie, no i jest no i mamy.


Za takie sformułowania dałbym Ci już ostrzeżenie gdybym ten dział moderował.
Możemy porozmawiać o tym jak wygląda formacja seminaryjna, możemy niektóre rzeczy krytykować, nawet bardzo ostro ale nie okazujmy pogardy.
Formacja seminaryjna jest jak jest, na pewno trzeba wiele zmienić. Obecne nowe "ratio studiorum" i pewne wytyczne maja być przełomem jeśli chodzi o formacje seminaryjna i kształcenie kleryków. Ma to bardziej odpowiadać temu czego oczekuje się od przyszłego księdza.
Daj Boże aby tak było.

_________________
ksiądz


Pt wrz 11, 2020 18:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3784
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Przepraszam jeżeli kogoś obrażam, nie było to moim zamiarem. Słowa śmieć używam w innym znaczeniu. Chętnie zastąpił bym to słowo innym znaczeniem, lecz nie znalazłem. Bo np. nie wiem jak delikatnie nazywać ludzi , którzy wstępują do seminarium duchownego tylko dlatego, że9 tam jest dużo ładnych chłopców. Albo jak delikatnie nazywać ludzi, którzy wstępują do seminarium duchownego tylko dlatego, że będą później mogli obmacywać małe dzieci, nie wiem też jak nazywać delikatnie ludzi, itd. Słowo śmieć , czyli coś niepotrzebnego coś co się wyrzuca wydaje mi się tutaj najodpowiedniejsze i najdelikatniejsze.


Pt wrz 11, 2020 19:14
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Przegiąłeś. Skąd znasz intencje tych, co wstępują do seminarium? A nie przyszło Tobie do głowy, że może mają wiarę, chcą być duchownymi i liczą, że tam właśnie uda im sie pozbyć tych skłonnosci?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt wrz 11, 2020 21:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3784
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Seminarium duchowne to nie szpital, to nie jest miejsce do leczenia naszych skłonności. To tak jakby wsadzić lisa do kurnika i oduczać go jeść kury.


So wrz 12, 2020 14:37
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Nie szpital, co nie zmienia faktu, że przegiąłeś z intencjami.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So wrz 12, 2020 15:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3784
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Ja mówiłem tylko o gejach, pedofilach, złodziejach i pijakach i tym podobnych. Innych nie komentuje, o ludziach uczciwych jestem spokojny, wszędzie sobie poradzą. Ja mówię tylko o takich , których nikt i nic nie zmieni, którzy czują się w seminarium jak lis w kurniku i tylko po to tam wstępują aby polować. To są według mnie właśnie śmiecie i tych śmieci nikt nie wyrzuca na zbity pysk.


So wrz 12, 2020 16:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 110  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL