Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 110  Następna strona
 Pedofilia: temat do rozmowy 
Autor Wiadomość
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Ja mówiłem tylko o gejach, pedofilach, złodziejach i pijakach i tym podobnych. Innych nie komentuje, o ludziach uczciwych jestem spokojny, wszędzie sobie poradzą. Ja mówię tylko o takich , których nikt i nic nie zmieni, którzy czują się w seminarium jak lis w kurniku i tylko po to tam wstępują aby polować. To są według mnie właśnie śmiecie i tych śmieci nikt nie wyrzuca na zbity pysk.

Istnieje taki jeden NIKT, który jest w mocy zmienić wszystkich i nikogo nie traktuje w kategorii "śmieci".


So wrz 12, 2020 16:48
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Nadal uważam, że przeginasz, bo nie znasz intencji np. geja, ale i pozostałych. Skąd możesz znać ich intencje?? Jeśli nadal będziesz siał tę propagandę, uznam to za oszczerstwo.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So wrz 12, 2020 17:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Małgosiaa napisał(a):
Przegiąłeś. Skąd znasz intencje tych, co wstępują do seminarium? A nie przyszło Tobie do głowy, że może mają wiarę, chcą być duchownymi i liczą, że tam właśnie uda im sie pozbyć tych skłonnosci?

Acha. teraz rozumiem tych biskupow ktorzy przenosili pedofilow z jednej parafii do drugiej.
Pewnie przyszlo im do glowy ze ksieza ze sklonnosciami do dzieci maja wiare i liczyli ze w innych parafiach uda im sie pozbyc tych sklonnosci.


So wrz 12, 2020 19:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Nie przeginaj. Kolejny znający intencje. Oskarżenia nalezy udowodnić. Nieudowodnione są oszczerstwami i o to chodziło w moich uwgach do @Inny_punkt_widzenia

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So wrz 12, 2020 19:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Ksiądz musi dobrze wyglądać, musi dobrze się reprezentować i moralnie, musi uważać na to co mówi, przecież reprezentuje samego Boga , który jest doskonały, a od zwykłego pracownika w zakładzie pracy to nie jest wymagane. Więc gej, pedofil, złodziej i pijak powinien raczej udać się do zakładu pracy, bo tam sobie jakoś poradzi, a nie do seminarium duchownego, bo tam raczej sobie już nie poradzi. Lecz Kościół daje tym śmieciom zielone światło , wstępujcie, bo potrzebujemy księży i oni wstępują skoro są zaproszeni i liczą na to że jakoś to będzie, no i jest no i mamy.

Nie tylko homoseksualiści, ale także cukrzyca, problemy z prawą dłonią, brak kciuka lub palca wskazującego, problemy ruchowe, np. z kolanami czy impotencja - między innymi takie przypadłości powodują, że mężczyzna nie może wstąpić do seminarium, a co za tym idzie zostać księdzem. Lista przeciwwskazań jest jednak znacznie dłuższa. Kapłanem nie zostanie np. osoba niedowidząca lub niedosłysząca.


N wrz 13, 2020 11:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
feelek, jak już cytujesz to podaj skąd ten cytat. Mam program antyplagiatowy i od razu mi wskoczyło, ze to cytat z "Głosu Wielkopolskiego" :D

Ponadto w artykule jest wiele nieścisłości i nadinterpretacji. Choćby z kan.1024 Kodeksu Prawa Kanonicznego.

Nikt nie poleca kandydatom wizyty u seksuologa aby stwierdzić czy są impotentami czy nie.

Impotencja byłaby przeszkoda gdyby wiązała się z poważnymi zaburzeniami hormonalnymi i psychicznymi.

Co do poglądów kandydatów do kapłaństwa m.in. na temat pedofilii w Kościele polecam artykuł z "Więzi".

http://wiez.com.pl/2020/09/10/portret-d ... y-klerycy/

_________________
ksiądz


Pn wrz 14, 2020 10:06
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Więcej informacji
http://nowezycie.archidiecezja.wroc.pl/ ... 05/11.html
No bo w czym praktycznie przeszkadzać może kapłanowi cukrzyca, na którą choruje?
Praktyka nieprzyjmowania do seminarium nieślubnych mężczyzn, to już zamierzchła i zapomniana praktyka.


Pn wrz 14, 2020 14:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
robaczek2 napisał(a):
Acha. teraz rozumiem tych biskupow ktorzy przenosili pedofilow z jednej parafii do drugiej.
Pewnie przyszlo im do glowy ze ksieza ze sklonnosciami do dzieci maja wiare i liczyli ze w innych parafiach uda im sie pozbyc tych sklonnosci.


W każdym środowisku są układy, wzajemne powiązania, księża sobie pomagają na wzajem, więc takie zachowanie jest czymś całkowicie normalnym.
Kwestia pedofili, to w sporej części, jest coś związanego z obyczajami i zwyczajami, które aktualnie panują, bo w średniowieczu można było wziąć ślub z 13 letnią dziewczyną, i nikomu to nie przeszkadzało, wszyscy byli szczęśliwi, ksiądz jako przedstawiciel nieomylnego Kościoła, pobłogosławił młodą parę, i było można sobie w związku z 13, normalnie po małżeńsku żyć. A dzisiaj!? to już jest pedofilia, można za to na wiele lat do więzienia trafić.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn wrz 14, 2020 16:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Robek napisał(a):
ksiądz jako przedstawiciel nieomylnego Kościoła, pobłogosławił młodą parę, i było można sobie w związku z 13, normalnie po małżeńsku żyć. A dzisiaj!? to już jest pedofilia, można za to na wiele lat do więzienia trafić.

Ech, to byly czasy. Nie dosc ze malzenstwa mogly byc zawierane w mlodym wieku to jeszcze trwaly az do smierci.


Pn wrz 14, 2020 21:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
robaczek2 napisał(a):
Ech, to byly czasy. Nie dosc ze malzenstwa mogly byc zawierane w mlodym wieku to jeszcze trwaly az do smierci.


A to były złe czasy? przecież Kościół pod przewodnictwem Ducha Świętego, nie miał nic przeciwko, (można było ożenić się z 12 latką) więc dlaczego miałby być przeciwny dzisiaj? to tylko kwestia zmiany prawa.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn wrz 14, 2020 22:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 842
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Robek napisał(a):
(można było ożenić się z 12 latką) więc dlaczego miałby być przeciwny dzisiaj? to tylko kwestia zmiany prawa.

Naprawdę chciałbyś przejąć ten zwyczaj z całym dobrodziejstwem ówczesnego inwentarza ?
To może wynikać tylko z niewiedzy... lub to świadoma prowokacja.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Wt wrz 15, 2020 7:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
zepp napisał(a):
Naprawdę chciałbyś przejąć ten zwyczaj z całym dobrodziejstwem ówczesnego inwentarza ?
To może wynikać tylko z niewiedzy... lub to świadoma prowokacja.


Jakie dobrodziejstwo inwentarza?
Gdyby faktycznie tak było, że ślub 17 letniej dziewczyny, jest złem absolutnym, to przecież w Biblii, by o tym zostało chociaż raz wspomniane, a nawet jakby tak nie było, to Duch Święty by raczej dopilnował, żeby księża nie udzielali ślubu dziewczyną poniżej 18 roku życia, a przecież tak nie było i tak nie jest, dziś również 17 latka może wyjść za mąż.
W Polsce jest chyba od 16 lat, w innych jest od 14, to jest bardzo płynna kwestia, związana z obyczajami które panują w danym kraju, natomiast tobie to przeszkadza, ponieważ się urodziłeś i wychowałeś w takim stanie prawnym jaki mamy obecnie, więc zastany stan do którego przywykłeś i który jest dla ciebie czymś normalnym, jest również czymś co byś bronił, bo ludzie nie lubią zmian.
No i jeszcze jedno pytanie mam do ciebie, król Polski Władysław II Jagiełło, ożenił się z 13 letnią dziewczyną, czy w tamtych czasach gdybyś spotkał tego króla na żywo, nazwałbyś go pedofilem? czy dzisiaj gdyby taki związek miał miejsce, to nazwałbyś go pedofilem?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr wrz 16, 2020 0:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 842
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Robek napisał(a):
zepp napisał(a):
Naprawdę chciałbyś przejąć ten zwyczaj z całym dobrodziejstwem ówczesnego inwentarza ?
To może wynikać tylko z niewiedzy... lub to świadoma prowokacja.


Jakie dobrodziejstwo inwentarza?


Za poprzedniego słusznie minionego systemu mówiło się, że byt kształtuje świadomość: coś w tym chyba jest. Ale nie myślałem, że oczywistości trzeba tłumaczyć, takie jak m.in. warunki życia w średniowieczu,a co za tym idzie średnią długość życia, a co za tym idzie: wszystko wcześniej zaczynano. Aczkolwiek nie aż tak wcześnie, bo związki z 12-letnimi dziećmi aranżowano w celach dynastycznych tudzież majątkowych, nie znaczy że były zaraz w tym wieku konsumowane...

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Śr wrz 16, 2020 7:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
zepp napisał(a):
Za poprzedniego słusznie minionego systemu mówiło się, że byt kształtuje świadomość: coś w tym chyba jest. Ale nie myślałem, że oczywistości trzeba tłumaczyć, takie jak m.in. warunki życia w średniowieczu,a co za tym idzie średnią długość życia, a co za tym idzie: wszystko wcześniej zaczynano. Aczkolwiek nie aż tak wcześnie, bo związki z 12-letnimi dziećmi aranżowano w celach dynastycznych tudzież majątkowych, nie znaczy że były zaraz w tym wieku konsumowane...


Nie odpowiedziałeś na moje pytania? dlaczego? nie starcza odwagi przyznać mi racji?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz wrz 17, 2020 0:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Małgosia, choćby mieli najlepsze intencje, to i tak natura z nimi wygra. Nie oprą się pokusie, lis w kurniku nie wytrzyma , choć pełny brzuch to będzie dalej kury dusił, taką ma po prostu naturę i z tym mu dobrze, podobnie źli z natury ludzie, nie pomoże im żadne seminarium, żadna dobra intencja, to za mało. Ja nie wierzę, że można lisa w kurniku oduczyć polować, podobnie nie wierzę, że złego do szpiku kości, naprawi jakieś seminarium. Lepiej taki niech unika pokusy, niech idzie tam skąd przyszedł, bo miejsce lisa jest w lesie, a nie w kurniku.


Cz wrz 17, 2020 0:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 110  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL