Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 9:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 24  Następna strona
 buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
george45 napisał(a):
Wiedzę zdobył na imprezach? Z informacji wiemy, że brał w nich udział jako trzydziestolatek. Wtedy już posiadał tą wiedzę i ją przekazywał. Pytanie brzmiało gdzie ją zdobył. Moim zdaniem najprawdopodobniej miało to miejsce miedzy 12 - 30 rokiem życia. Ten okres życiorysu jak domniemam umknął w zapiskach, został zagubiony, albo w jakiś sposób ukryty. Pytanie o nauczyciela pozostaje.

Swoje nauczanie rozpoczął po chrzcie i otrzymaniu Ducha św., od którego lepszego nauczyciela nie ma.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt paź 06, 2020 9:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
Saqura napisał(a):
george45 napisał(a):
Wiedzę zdobył na imprezach? Z informacji wiemy, że brał w nich udział jako trzydziestolatek. Wtedy już posiadał tą wiedzę i ją przekazywał. Pytanie brzmiało gdzie ją zdobył. Moim zdaniem najprawdopodobniej miało to miejsce miedzy 12 - 30 rokiem życia. Ten okres życiorysu jak domniemam umknął w zapiskach, został zagubiony, albo w jakiś sposób ukryty. Pytanie o nauczyciela pozostaje.

Swoje nauczanie rozpoczął po chrzcie i otrzymaniu Ducha św., od którego lepszego nauczyciela nie ma.

Do momentu chrztu był na bakier z wiedzą? Ponoć według ewangelii wykazywał się szczególna mądrością już przed tym wydarzeniem, lecz według ewangelistów kanonicznych jest to szczegół małoznaczący, wobec tego nie opisano na czym polegała ta szczególna mądrość Jezusa przed chrztem. Nie dokonali również wzmianki o nauczycielach, u których zdobywał wiedzę, nim wyręczył/zastąpił ich jak twierdzisz Duch Święty. Myślę że ewangeliści mówiąc „szczególną mądrością” nie mieli na myśli umiejętności strugania patyczków.
Nadal nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, według kanonicznych ewangelistów nie warte uwagi, gdzie nauki pobierał Jezus. Rabin tego raczej nie uczynił, rabin mówi: mówił oko za oko, Jezus mówi: miłuj bliźniego jak siebie samego.


Wt paź 06, 2020 10:25
Zobacz profil
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
george45 napisał(a):
umiejętności strugania patyczków
Pogarda dla uczciwej, fizycznej pracy, jaka bije z takich tekstów jest przerażająca. Ale w sumie nie dziwi u kogoś tak nadętego na punkcie własnej mądrości jak george45.


Wt paź 06, 2020 10:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
george45 napisał(a):
Nadal nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, według kanonicznych ewangelistów nie warte uwagi, gdzie nauki pobierał Jezus. Rabin tego raczej nie uczynił, rabin mówi: mówił oko za oko, Jezus mówi: miłuj bliźniego jak siebie samego.

Rabin tego nie uczył? Oj słabo: "Nie mścij się, i nie chowaj gniewu przeciw synom ludu twego; ale miłuj bliźniego twego, jako siebie samego; Jam Pan."Kapłańska 19 :)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt paź 06, 2020 10:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
Saqura napisał(a):
george45 napisał(a):
Nadal nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, według kanonicznych ewangelistów nie warte uwagi, gdzie nauki pobierał Jezus. Rabin tego raczej nie uczynił, rabin mówi: mówił oko za oko, Jezus mówi: miłuj bliźniego jak siebie samego.

Rabin tego nie uczył? Oj słabo: "Nie mścij się, i nie chowaj gniewu przeciw synom ludu twego; ale miłuj bliźniego twego, jako siebie samego; Jam Pan."Kapłańska 19 :)

„[…]nie chowaj gniewu przeciw synom ludu twego[…]” a wobec ludu innego, oko za oko?
Przyjmujesz, że Jezusa mógł nauczać jakiś miejscowy Rabin? Czy może w genach tą szczególna mądrością był obdarzony jak nikt inny w tamtych czasach? Pozostało by pytanie, jaką role odegrał Duch Święty. Czy to był Duch Święty, czy może jakiś „święty”, który miał wpływ na duchowość Jezusa?


Wt paź 06, 2020 11:54
Zobacz profil
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
george45 napisał(a):
a wobec ludu innego, oko za oko?
Jakbyś czytał, to byś wiedział. Najważniejsze jednak, że zełgałeś twierdząc, że w ST nie było nauki o wybaczeniu. Więc nie zmieniaj tematu.
Cytuj:
Czy może w genach tą szczególna mądrością był obdarzony jak nikt inny w tamtych czasach?
Przecież my chrześcijanie wierzymy, że Chrystus jest wcielonym Bogiem. Więc oczywistym jest, że był „obdarzony jak nikt inny” nie tylko „w tamtych czasach”.
Cytuj:
Pozostało by pytanie, jaką role odegrał Duch Święty. Czy to był Duch Święty, czy może jakiś „święty”, który miał wpływ na duchowość Jezusa?
A konkretnie o co chodzi?


Wt paź 06, 2020 12:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
george45 napisał(a):
Przyjmujesz, że Jezusa mógł nauczać jakiś miejscowy Rabin? Czy może w genach tą szczególna mądrością był obdarzony jak nikt inny w tamtych czasach? Pozostało by pytanie, jaką role odegrał Duch Święty. Czy to był Duch Święty, czy może jakiś „święty”, który miał wpływ na duchowość Jezusa?

Jezus to Tora w ciele, a reszty dopełnił Duch św. w odpowiednim czasie. Nie należy również zapominać że narodził się w rodzinie Izraelskiej ; patrz dzisiejszy katolicyzm.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr paź 07, 2020 9:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
Saqura napisał(a):
george45 napisał(a):
Przyjmujesz, że Jezusa mógł nauczać jakiś miejscowy Rabin? Czy może w genach tą szczególna mądrością był obdarzony jak nikt inny w tamtych czasach? Pozostało by pytanie, jaką role odegrał Duch Święty. Czy to był Duch Święty, czy może jakiś „święty”, który miał wpływ na duchowość Jezusa?

Jezus to Tora w ciele, a reszty dopełnił Duch św. w odpowiednim czasie. Nie należy również zapominać że narodził się w rodzinie Izraelskiej ; patrz dzisiejszy katolicyzm.

Tora dopełniona Duchem Świętym w odpowiednim czasie, narodzona w rodzinie Izraelskiej. O, i to jest bardzo dobra koncepcja, ale tylko koncepcja.
Czy ta koncepcja wyklucza to, że Jezus nie pobierał żadnych nauk od rodziców, rodzeństwa, rabinów, uczonych w piśmie?


Śr paź 07, 2020 11:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
george45 napisał(a):
Czy ta koncepcja wyklucza to, że Jezus nie pobierał żadnych nauk od rodziców, rodzeństwa, rabinów, uczonych w piśmie?

Jezus dorastał w narodzie, który niósł Prawdę przez pokolenia(mniejsza już o to jak Izraelowi to wychodziło)więc był przygotowany pod Ducha św który dopełnił reszty.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr paź 07, 2020 11:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
Saqura napisał(a):
george45 napisał(a):
Czy ta koncepcja wyklucza to, że Jezus nie pobierał żadnych nauk od rodziców, rodzeństwa, rabinów, uczonych w piśmie?

Jezus dorastał w narodzie, który niósł Prawdę przez pokolenia(mniejsza już o to jak Izraelowi to wychodziło)więc był przygotowany pod Ducha św który dopełnił reszty.

Do 12 roku życia mamy kilka wpisów: urodził się, został obrzezany, był w świątyni, w której jak twierdziłaś nie udzielał nauk, lecz dyskutował z uczonymi w piśmie. Ten okres jakoś jest udokumentowany, ale pozostałe 18 lat nie wiemy co robił. Piszesz o przygotowaniu pod Ducha Św. Tora była przygotowywana? Kto czynił te przygotowania i gdzie?


Śr paź 07, 2020 12:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
george45 napisał(a):
Do 12 roku życia mamy kilka wpisów: urodził się, został obrzezany, był w świątyni, w której jak twierdziłaś nie udzielał nauk, lecz dyskutował z uczonymi w piśmie.

To i tak dużo wiemy, ewangelie to nie biografia a skupienie się na przekazie, późniejszym(od 30 roku) nauczaniu Jezusa.
george45 napisał(a):
Piszesz o przygotowaniu pod Ducha Św. Tora była przygotowywana? Kto czynił te przygotowania i gdzie?

To sam Bóg przygotował warunki, "grunt" pod narodzenie w ciele swego Syna.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr paź 07, 2020 12:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
Saqura napisał(a):
george45 napisał(a):
Do 12 roku życia mamy kilka wpisów: urodził się, został obrzezany, był w świątyni, w której jak twierdziłaś nie udzielał nauk, lecz dyskutował z uczonymi w piśmie.

To i tak dużo wiemy, ewangelie to nie biografia a skupienie się na przekazie, późniejszym(od 30 roku) nauczaniu Jezusa.

Czyli te 18 lat wymazano z biografii Jezusa by ewangelia nie stała się biografią? Zatem powstaje pytanie, jakim w jakim celu opublikowano tylko częściowo biografię Jezusa. Jak myślisz pozostałe dane zaginęły, a może nie umieszczono ich bo nie odpowiadały kanonom chrześcijaństwa?
Saqura napisał(a):
george45 napisał(a):
Piszesz o przygotowaniu pod Ducha Św. Tora była przygotowywana? Kto czynił te przygotowania i gdzie?

To sam Bóg przygotował warunki, "grunt" pod narodzenie w ciele swego Syna.

Jak mam to rozumieć, Rabin uczył to co Bóg mu nakazał, czy Jezus już to wiedział i nie korzystał z nauk, a może pouczał rabina? Mówimy o okresie 0-30.


Cz paź 08, 2020 10:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
george45 napisał(a):
Jak myślisz pozostałe dane zaginęły, a może nie umieszczono ich bo nie odpowiadały kanonom chrześcijaństwa?

Ja sobie mogę myśleć cokolwiek. Natomiast chcieć poznać to to samo co cofnąć sie w czasie i poznać zwyczaje/mentalność Izraela sprzed 2000 lat.
george45 napisał(a):
Jak mam to rozumieć, Rabin uczył to co Bóg mu nakazał, czy Jezus już to wiedział i nie korzystał z nauk, a może pouczał rabina? Mówimy o okresie 0-30.

Obrzędy, tradycja, czytanie Tory. Wychowanie w rodzinie niosącej Słowo Boże.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt paź 09, 2020 9:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
Saqura napisał(a):
george45 napisał(a):
Jak myślisz pozostałe dane zaginęły, a może nie umieszczono ich bo nie odpowiadały kanonom chrześcijaństwa?

Ja sobie mogę myśleć cokolwiek. Natomiast chcieć poznać to to samo co cofnąć się w czasie i poznać zwyczaje/mentalność Izraela sprzed 2000 lat. .

Kanon swą ostateczna formę przyjął Soborze trydenckim, to jakieś dobre 1500 lat po Jezusie. Cofnął się o tyle lat i na podstawie zwyczajów/tradycji z przed XV wieków je przyjął?

Saqura napisał(a):
george45 napisał(a):
Jak mam to rozumieć, Rabin uczył to co Bóg mu nakazał, czy Jezus już to wiedział i nie korzystał z nauk, a może pouczał rabina? Mówimy o okresie 0-30.

Obrzędy, tradycja, czytanie Tory. Wychowanie w rodzinie niosącej Słowo Boże.

Tak, o tym mówię. Pytanie brzmi: czy Jezus wiedział o obrzędach, tradycjach, umiał czytać, czy został nauczony. Czy Jezus Nauczał swych rodziców niosąc Słowo Boże, czy robili to rodzice?


Pt paź 09, 2020 10:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
george45 napisał(a):
Kanon swą ostateczna formę przyjął Soborze trydenckim, to jakieś dobre 1500 lat po Jezusie. Cofnął się o tyle lat i na podstawie zwyczajów/tradycji z przed XV wieków je przyjął?

Zapewne cofnął się nie tylko te 1500 lat, a znacznie dalej...by wszystko od początku do końca potwierdzało jednego Ducha :roll:
george45 napisał(a):
Tak, o tym mówię. Pytanie brzmi: czy Jezus wiedział o obrzędach, tradycjach, umiał czytać, czy został nauczony. Czy Jezus Nauczał swych rodziców niosąc Słowo Boże, czy robili to rodzice?

Był też 100% człowiekiem, więc dzieciństwo spędził na nauce, po to Bóg "zrodził" lud...zresztą już o gruncie pisałam.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn paź 12, 2020 8:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL