Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 ofiara przebłagalna Jezusa 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn kwi 22, 2019 21:43
Posty: 213
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
@Zefciu.
Z woli wyjaśnienia:
Z tego co pamiętam, jeszcze kiedy byłem osobą wierzącą uczono mnie, aby nie odbierać dosłownie Księgi Rodzaju, gdyż należy ona do pra-historii, i jako taka, powinna być traktowana jedynie w kontekście przenośni, alegorii. (Stąd zawsze prześmiewam gadające węże i osły... :D)
Dopiero druga księga, Księga Wyjścia, stanowi jakoby wejście do religijnych początków, choc i nawet tu, nadal najważniejsza jest strona dydaktyczna, a nie to "co było".

Heh, pewien Ksiądz kiedyś mi powiedział, że nawet jeśli cała Biblia od A do Z, okazała by się fikcyjna, i tak nie zmieniło by to absolutnie nic w kwestii Objawienia!

Zatem mnie nie chodzi mi o literalne odczytywanie "co jest napisane", ale o niespójności i niedoskonałości tego, co nazywacie "Objawieniem"!
I to co najważniejsze: że owe przykłady, moralnie są naganne, i w równym stopniu, uwydatniają najgorsze "ludzkie" cechy, i niegodne postępowanie!

Więc:

zefciu napisał(a):
ta narracje nie mówi wprost, że Bóg miał na celu udowodnienie czegoś

Wasza "interpretacja" nie mówi!
Z przykładu akurat, wynika wprost!
A przykład tak niegodziwego i bezwzględnego postępowania, nie jest najlepszym przykładem, aby opisywać miłosiernego Boga, bo przyczyną owego cierpienia, jak widać na załączonym obrazku, jest właśnie Bóg!

zefciu napisał(a):
Po drugie – jest to tylko framing device dla księgi, której treścią jest dysputa filozoficzna nt. przyczyn cierpienia.

Wiem, wiem... Spotykają nas choroby, tragedie, i wszelakie inny krzywdy, mimo, iż istnieje miłosierny Bóg który nas kocha, i wcale tego nie chce... bla, bla, bla!
Zatem mamy ludzi jak Hiob, i mamy ludzi jak żona Hioba!
I w ogóle jest jak pisze @ErgoProxy, że Hiob "posiada" gitarę Slash'a, z tytanowymi strunami, a żona Hioba, ma... żydowską mandolinę.

I najlepszym możliwym, i "natchnionym" przykładem opisania niezłomnej ludzkiej woli, w obliczu cierpienia jest Bóg, który sam jest przyczyną owego cierpienia!
Powinszować!

Z resztę, już podałem przykłady z Pisma, że Wasza teza o tym, iż to nie Bóg jest sprawcą zła, jest nieprawdziwa!

Bóg jest sprawcą zła, i Pismo wielokrotnie to potwierdza!

_________________
Don't try to fix me I'm not broken
Hello, I'm the lie living for you so you can hide...


Wt paź 06, 2020 17:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Whispernight napisał(a):
Bóg zaświadcza Szatanowi, że wiara Hioba jest niezłomna, i aby to udowodnić, zezwala Szatanowi, aby ten go doświadczał.

To szatan nie wiedział że Bóg jest wszechwiedzący, i z nim nie wygra? szatan wychodzi na kogoś o wyjątkowo przeciętnej inteligencji.

Saqura napisał(a):
Bóg tak, jest Wszechwiedzący, a inni ludzie na sądzie?? Mają Mu zaufać że dany człowiek to łza, a inny to czarna owca....dlatego to co spotyka Hioba, faraona dotyka wszystkich ludzi, by na sądzie nie było nic zakrytego a wszystko jawne dla wszystkich.


Więc na sądzie będzie, przeogromna rzesza nagich ludzi.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt paź 06, 2020 17:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Robek napisał(a):
Więc na sądzie będzie, przeogromna rzesza nagich ludzi.

Super konkluzja. Litosci.

Bylem wirtualnie na Mszy Sw w Pabianicach. Bardzo podniosla uroczystosc. Pozniej chcialem zobaczyc obraz Matki Przenajswietszej pokazujacej Sw. Maksymilianowi dwie korony i na stronie miejscowej gazety wyczytalem taki tytul: Prawie setka biskupów je i śpi w Pabianicach.
Smiac sie czy plakac?


Wt paź 06, 2020 18:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 22, 2019 21:43
Posty: 213
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Saqura napisał(a):
Po pierwsze każda "dusza"/życie należy do Boga, wszystkie istoty są Jego

Według Ciebie.
Według mojej opinii, będzie tak dopiero wtedy, jak napiszesz to jeszcze 999 razy. :D
Wtedy tak, przyznam Ci rację!
Możesz mi to nawet napisać na PW... policzę z przyjemnością.

Saqura napisał(a):
po drugie Bóg jest sprawiedliwością

Oskarżyciel, sędzia, i kat w jednej osobie, nigdy nie będzie sprawiedliwością!
Wybacz ale praktyka w tej kwestii, nie pozostawia żadnego złudzenia.

Robek napisał(a):
To szatan nie wiedział że Bóg jest wszechwiedzący i z nim nie wygra?

Muszę Cię zmartwić Robek, ale w tym "zakładzie" nikt nie wygrał.
"Bóg dał Ci dydaktyczny przykład", że albo przyjmiesz wszystko co Ci przygotował, albo nie, i będziesz Go za to obwiniał!

Robek napisał(a):
Więc na sądzie/.../

No i właśnie w tym rzecz, że w koncepcji Judaistyczno-muzułmańskiej, jeszcze ten cały "sąd", jakoś się broni... ale w chrześcijańskiej koncepcji, i Ofierze Jezusa, to już naprawdę nie ma to za wiele sensu.
:|

_________________
Don't try to fix me I'm not broken
Hello, I'm the lie living for you so you can hide...


Wt paź 06, 2020 19:50
Zobacz profil
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Whispernight napisał(a):
Z tego co pamiętam, jeszcze kiedy byłem osobą wierzącą

Próbuję zrozumieć drogę jaką przeszedłeś z osoby wierzącej do ateisty. Z tego co piszesz, wyłania się obraz człowieka oczytanego, posiadającego wiedzę, trafne wnioski, własne zdanie. I zaskakuje mnie że nie bierzesz pod uwagę zdania innych osób bardziej lub mniej znanych (ja posiłkuję się życiem Franciszka z Asyżu, czy Ignacego z Loyoli). Czy nie jest dla Ciebie niepokojącym, że możesz się mylić w swojej tezie na temat Boga? W końcu oprócz Ciebie nie znam nikogo, kto utożsamił Boga ze złem. A oprócz siebie, znasz kogoś, kto podziela Twoje zdanie?


Wt paź 06, 2020 20:16
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Whispernight napisał(a):
Zatem mnie nie chodzi mi o literalne odczytywanie "co jest napisane", ale o niespójności i niedoskonałości tego, co nazywacie "Objawieniem"!
No to czemu nie wytykasz niespójności i niedoskonałości Objawienia, tylko przyczepiasz się do narracyjnych ram księgi mądrościowej.
Cytuj:
Wasza "interpretacja" nie mówi!
Księga sama w sobie nie mówi. Twoja interpretacja mówi. Ale nie wynika to z narracji w księdze i w ogóle nijak się ma do dalszej jej treści.
Cytuj:
Z przykładu akurat, wynika wprost!
Gdybyś pisał po polsku, łatwiej by było nam się zrozumieć.
Cytuj:
A przykład tak niegodziwego i bezwzględnego postępowania, nie jest najlepszym przykładem, aby opisywać miłosiernego Boga, bo przyczyną owego cierpienia, jak widać na załączonym obrazku, jest właśnie Bóg!
No właśnie o tym jest ta księga. Stanowi ona dyskusję nt odwiecznego pytania o przyczynę cierpienia. Jednak nawet negatywne postaci w tej księdze nie stawiają takiej kretyńskiej tezy, że cierpienie istnieje, bo Bóg ktoś komuś musi udowodnić. Taki pogląd wyznają Świadkowie Jehowy i Whispernight tylko.

Cytuj:
I najlepszym możliwym, i "natchnionym" przykładem opisania niezłomnej ludzkiej woli, w obliczu cierpienia jest Bóg, który sam jest przyczyną owego cierpienia!
A mógłbyś pisać logicznie składnie? Co to znaczy, że „Bóg jest przykładem opisania”? Bezbarwne zielone idee śpią gniewnie?

Mam wrażenie, że próbujesz coś tam wyrazić, ale nie za bardzo wiem co, bo jak zaczynasz to opisywać, to wychodzi bełkot. Dobrze, że zwykle tylko logiczny, a nie gramatyczny.

Cytuj:
Z resztę
Choć czasami też i gramatyczny.
Cytuj:
Wasza teza
Nasza czyli czyja?


Śr paź 07, 2020 7:09
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Cytuj:
Bóg z definicji jest wszechwiedzący. On wie, że Hiob jest lojalny, a jego wiara niezłomna!
Bóg sam to na początku rozmowy zaświadczył Szatanowi!
Księga Hioba 1. 8.
"Mówi Pan do szatana: «A zwróciłeś uwagę na sługę mego, Hioba? Bo nie ma na całej ziemi drugiego, kto by tak był prawy, sprawiedliwy, bogobojny i unikający grzechu jak on"
https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=431

Kumasz?
Więc jeśli Bóg robi zakład, i pozwala Szatanowi umęczyć Hioba, aby ukazać jego lojalność, to ja się zastanawiam, co to jest za bóg? Bo z pewnością nie Bóg!

Bo Księga natchniona to dokumentalna relacja słowo po słowie, a nie poznawanie, dochodzenie do obrazu Boga jakim On jest przez ludzi Go poszukujących...szkoda, ze jeszcze nie zarejestrowana kamerą...
Pełny obraz Boga daje jedynie Bóg w osobie Jezusa.


Śr paź 07, 2020 7:17
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
zefciu napisał(a):
No właśnie o tym jest ta księga. Stanowi ona dyskusję nt odwiecznego pytania o przyczynę cierpienia.

No więc właśnie nie. Ta księga zawiera dyskusję na temat dość świeżego pytania o przyczynę cierpienia na świecie (1) stworzonym przez (2) jednego Boga, który jest (3) dobry, (4) nigdy nie zmienia zdania i (5) zawarł plemienne przymierze z (6) naszymi przodkami, że (7) będzie się opiekował ich potomstwem.

Może da się tam dopisać jeszcze więcej milczących założeń, bo nie wiem, co starożytni Izraelici nosili w głowach. Ale generalnie założenia wypisuje się po to, żeby nad nimi prowadzić metodyczną refleksję, czy na pewno są słuszne. Co programiście zefciowi zalecam wreszcie zrobić, bo jego własny fach go do tego zobowiązuje.

W każdym razie mam nadzieję, że jest to fach autentyczny, a nie tylko bezmyślna zabawa tabulatorem i znacznikami quote...


Śr paź 07, 2020 8:03
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
ErgoProxy napisał(a):
No więc właśnie nie. Ta księga zawiera dyskusję na temat dość świeżego pytania o przyczynę cierpienia na świecie (1) stworzonym przez (2) jednego Boga, który jest (3) dobry, (4) nigdy nie zmienia zdania i (5) zawarł plemienne przymierze z (6) naszymi przodkami, że (7) będzie się opiekował ich potomstwem.
No tak. Dyskutuje kwestię cierpienia w określonym – hebrajskim frameworku. Nie neguję tego faktu.
Cytuj:
Ale generalnie założenia wypisuje się po to, żeby nad nimi prowadzić metodyczną refleksję, czy na pewno są słuszne.
Ale przecież my nie o tym dyskutujemy, tylko o sensie Księgi Hioba. Dyskusja z ErgoProxy nt. tego, czy Objawienie jest słuszne nie ma sensu. Nawet jeśli ten będzie mnie do tego prowokował insynuacjami z odbytu.


Śr paź 07, 2020 8:09
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
@ErgoProxy
Swoim milczeniem potwierdziłeś zasadność zgloszenia Twojego postu: nazwałeś chrześcijan sektą. Teraz dochodzi ad personam w stosunku do zefcia. Wobec powyższego - ostrzeżenie. (Nie interesuje mnie Twoje zdanie na mój temat. Regulamin jest regulaminem).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr paź 07, 2020 8:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Zefciu jeśli teza, że cierpienie istnieje bo Bóg musi coś komuś udowodnić jest kretyńska, to czy mierzysz tą samą miarą tezę katolicką prawdziwą, że Bóg stworzył świat dla swojej własnej chwały? Bo czymże jest stworzenie czegoś dla swojej chwały, jak nie udowodnieniem czegoś komuś.


Śr paź 07, 2020 8:25
Zobacz profil
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
A nie przeszkadzaj sobie. Cokolwiek sobie wymyślisz, jest prawdą... o bogini...


Śr paź 07, 2020 8:27
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Sysydlaczek napisał(a):
to czy mierzysz tą samą miarą tezę katolicką prawdziwą, że Bóg stworzył świat dla swojej własnej chwały? Bo czymże jest stworzenie czegoś dla swojej chwały, jak nie udowodnieniem czegoś komuś.
A komu czego? Przecież bez stworzenia świata nie ma nikogo, komu coś należałoby udowadniać. Zresztą rozumienie „stworzenie świata dla swojej chwały” też nie powinno być płytkim postrzeganiem Boga, jako istoty, która potrzebuje, żeby ktoś ją chwalił.


Śr paź 07, 2020 8:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
A wraz ze stworzeniem świata jest ktoś, komu można coś udowadniać? Zanim odpowiesz odpowiedź na poprzednie pytanie, które pominąłeś.


Śr paź 07, 2020 8:45
Zobacz profil
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
ErgoProxy napisał(a):
A nie przeszkadzaj sobie.
A uciekaj sobie od dyskusji. W końcu po to sprowokowałeś Małgosięę, żeby móc się wykręcić.
Sysydlaczek napisał(a):
A wraz ze stworzeniem świata jest ktoś, komu można coś udowadniać?
Czyli tworzę sobie kogoś po to, żeby teraz musieć mu coś udowadniać. Myślę, że to kiepska teoria.
Cytuj:
Zanim odpowiesz odpowiedź na poprzednie pytanie, które pominąłeś.
Czyli jakie?


Śr paź 07, 2020 8:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL