Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 0:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 794, 795, 796, 797, 798, 799, 800 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nie, no, oczywiście, tematu nie zmienił, bo Dzień Nauczyciela wpisuje się w temat testów jak choinka, test z matematyki, test z fizyki, testa na covid. Wszystko testy :D

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So paź 17, 2020 14:00
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Nie, no, oczywiście, tematu nie zmienił, bo Dzień Nauczyciela wpisuje się w temat testów jak choinka, test z matematyki, test z fizyki, testa na covid. Wszystko testy :D
A jest jakiś test, który pozwala stwierdzić, dlaczego normalnie rozsądny moderator nagle, ni z tego ni z owego zaczyna wylewać na forum jakieś szambo i dawać platformę osobom, którym platformy dawać się nie powinno? W takim układzie, proszę, zrób ten test, bo to jest naprawdę niepokojące, co odwalasz.

Powtarzam – dane, które posiadamy z badań PCR są zaniżone. Covidioci nie mają żadnych merytorycznych podstaw twierdzić, że są zawyżone. Ich propaganda jest niebezpieczna dla ludzi, a każdy kto ich propagandę rozkleja ma krew na rękach.


So paź 17, 2020 15:20
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Skoro nie rozumiesz o czym mówię, nie komentuj. Mówiłam o zmianie tematu, a nie o testach, a doktor mówił o ich jakości. Nie zamierzam tłumaczyć z polskiego na nasze.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So paź 17, 2020 15:29
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Należy jedno przyznać - bajzel jest niesamowity. W klasie wnuczki jedna dziewczyna poinformowała w ubiegłym tygodniu w czwartek, że straciła smak i węch, a w piątek ma mieć przeprowadzone testy. We wtorek poinformowała wychowawczynie, że ma wynik dodatni. Na co wychowawczyni wraz z dyrektorką szkoły bezskutecznie dzwoniły ponad 3 godziny do sanepidu. Same zdecydowały o zdalnym nauczaniu klasy i decyzję telefonicznie przekazały wszystkim uczniom.
Córka zadecydowała, że pozostawi w domu oboje dzieci. W piątek w wykazie sanepidu zamieszczonej lokalnej prasie podano - dziewczyna lat 16 (czyli właśnie ta konkretna).
Po południu w piątek sanepid obdzwonił rodziców wszystkich uczniów, że do poniedziałku muszą pozostać na kwarantannie. Uczniów nie będą testować, bo w czerwonej strefie i tak od poniedziałku przechodzą na nauczanie zdalne.
Cyrk na kółkach.


So paź 17, 2020 15:41

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Nie, no, oczywiście, tematu nie zmienił, bo Dzień Nauczyciela wpisuje się w temat testów jak choinka, test z matematyki, test z fizyki, testa na covid. Wszystko testy :D
Premier miał wynik testów negatywny, ale na co te testy były?


So paź 17, 2020 16:12
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Polecam opis sytuacji chorej na COVID osoby z chorym na COVID dzieckiem, ktora bedac na kwarantannie ma sie pofatygowac wlasnym transportem na test. Narazajac sie na kare i zostawiajac dziecko same.

https://warszawawpigulce.pl/dorota-masl ... babulenke/

I jej nie tyle chodzilo.o test, zeby wiedziec, bo wie, ale w ten sposob jest jasne, ze iles-tam osob chorych na COVID testu nie robi i statystyk nie podwyzsza.


So paź 17, 2020 16:15
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Mówiłam o zmianie tematu
A jakie znaczenie ma fakt, że jakiś tam dziennikarz zmienił temat? To jest tak ważny news, że trzeba się nim podzielić na forum? Wybacz, ale Twoje rozpaczliwe próby usprawiedliwienia się nic nie dadzą. Po prostu nie rób tego więcej i koniec.
Cytuj:
doktor mówił o ich jakości
Nie powiedział niczego takiego, co by jakkolwiek uzasadniało tezy tego bydlaka, któremu zrobiłaś tutaj reklamę.
Cytuj:
Nie zamierzam tłumaczyć z polskiego na nasze.
A ja nie oczekuję, żebyś mi cokolwiek tłumaczyła. Oczekuję, żebyś wzięła moderatorską odpowiedzialność za forum i zaczęła gonić covidiotów, zamiast wklejać ich obrzydliwe materiały.
Alus napisał(a):
Należy jedno przyznać - bajzel jest niesamowity. W klasie wnuczki jedna dziewczyna poinformowała w ubiegłym tygodniu w czwartek, że straciła smak i węch, a w piątek ma mieć przeprowadzone testy. We wtorek poinformowała wychowawczynie, że ma wynik dodatni. Na co wychowawczyni wraz z dyrektorką szkoły bezskutecznie dzwoniły ponad 3 godziny do sanepidu. Same zdecydowały o zdalnym nauczaniu klasy i decyzję telefonicznie przekazały wszystkim uczniom.
I tak się dziwię, że testy przeprowadzono. Bo jeszcze do niedawna była zasada, że robi się je dopiero po dwóch wizytach.


So paź 17, 2020 16:55
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Najwyraźniej nie rozumiesz po polsku. To, co odczytałeś z mojej wypowiedzi, jest Twoją sprawą. Mam grubą skórę na próby wkładania mi jakichkolwiek garbów. Koniec tematu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So paź 17, 2020 16:59
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
I tak się dziwię, że testy przeprowadzono. Bo jeszcze do niedawna była zasada, że robi się je dopiero po dwóch wizytach.

Ale gdy dziewczyna od dwu dni miała ewidentne objawy, to na co mieli czekać, zwłaszcza, że chodzi szkołę, a zatem niwelowanie ogniska covidu.


So paź 17, 2020 17:12
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
To, co odczytałeś z mojej wypowiedzi, jest Twoją sprawą. Mam grubą skórę na próby wkładania mi jakichkolwiek garbów.
Małgosiuu, ale przecież moje zarzuty nie są w ogóle związane z czymkolwiek, co „odczytałem z Twojej wypowiedzi”. Mój zarzut jest związany tylko i wyłącznie z reklamowaniem covidiockich kanalii pokroju Rossa. Zatem jeśli ktoś komuś wkłada garb, to Ty mnie, celowo przekręcając mój zarzut.

Cytuj:
Koniec tematu.
Mam nadzieję, że tak. Że to była taka ostatnia akcja z Twojej strony.

Alus napisał(a):
Ale gdy dziewczyna od dwu dni miała ewidentne objawy, to na co mieli czekać, zwłaszcza, że chodzi szkołę, a zatem niwelowanie ogniska covidu.
Nie wiem na co. Taką strategię niestety miłościwie nam panujący rząd wcześniej stosował – testy dopiero po dwóch poradach.


So paź 17, 2020 18:04
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Ale gdy dziewczyna od dwu dni miała ewidentne objawy, to na co mieli czekać, zwłaszcza, że chodzi szkołę, a zatem niwelowanie ogniska covidu.

Cytuj:
Nie wiem na co. Taką strategię niestety miłościwie nam panujący rząd wcześniej stosował – testy dopiero po dwóch poradach.

Po to Bóg dał ludziom rozum, aby go używać, a nie kierować się durnymi zarządzeniami miłościwie panujących, którzy np. zalecają lód w majtki.


N paź 18, 2020 7:00

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 11:30
Posty: 57
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
@Małgosiu dawno tu nie pisałem, a teraz robię to tylko ze względu na jeden Twój post (ja wiem już z Zefciem to wałkowałaś).

Małgosiaa napisał(a):
Nie wiem jaki sens ma taki nakaz i nie będę snuć domysłów. Co do testów, to lekarz zaczął mówić prawdę, więc Mazurek dostał nakaz zmiany tematu: https://www.facebook.com/18209697679987 ... 4611954171

Na insynuacje george nie zamierzam odpowiadać.



Chodzi mi o to słowo, zapytam czy słuchałaś tego wywiadu, nie u tego pana z linku (który opowiada takie bzdury, że komentować się nie chce - i przyznam, że tak samo jak Zefciu, myślę, że udaję, że nie rozumie tego co mówi doktor Grzesiowski).
https://www.youtube.com/watch?v=z_ZuNvRmyb4

to jest nagranie z youtuba już od 3.14 sekundy słychać jakieś zakłócenia, potem jest jeszcze więcej zakłóceń i ten moment gdzie red. Mazurek dotyka słuchawki - ja tam nie słyszę prócz szumów żadnego nakazu zmiany tematu, temat zmienia sam redaktor.
Jeśli chodzi zaś o testy PCR (genetyczne) już wcześniej pisałaś o nich, że jakie to one są, kiedy to minister Szumowski powiedział, że nie możemy testować dużej ilości, bo otrzymamy 50% testów fałszywie pozytywnych (skąd wziął 50% to jego słodka tajemnica). Tak, test PCR jest bardzo czuły wykrywa tylko RNA wirusa (nie całego wirusa - wirus to nie tylko sam kwas RNA, u niektórych wirusów DNA, jeszcze jest kapsyd i czasem powłokę lipidowa). Interpretacja więc testu nie jest zero-jedynkowa - o tym mówił doktor. Zresztą najnormalniej w świecie jest to, że ważne jest jak pobiera się próbkę (jak robi się wymaz), wyszkolenie personelu, warunki w laboratorium i... czasem i tak wyjdzie fałszywie. Prof, Gut mówił (ale nie pamiętam jaka padła cyfra) o dokładnościach takich testów.
Testy antygenowe też nie są najlepszym rozwiązaniem - nie każdy wytworzy przeciwciała IgM i IgG. Mogą służyć jako badania przesiewowe.
Inną sprawą jest to jak dużo jest chorych niezdiagnozowanych i jak jesteśmy przygotowani do walki z pandemią, jak wykorzystaliśmy czas względnego spokoju i... tak można bez końca.

_________________
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem


N paź 18, 2020 17:39
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Tu masz oryginał (poszukałam specjalnie dla Ciebie): https://www.youtube.com/watch?v=z_ZuNvR ... OIoTDFt4CA A szumy? Przecież nikt nie będzie krzyczał do ucha: zmień temat, zmień temat. Szumy szumami. Te szumy to z wiertarki, io czym mówi Mazurek pod koniec nagrania. Chodzi o to, że przytrzymał słuchawkę jakby chciał coś odsłuchać. Chciał poisłuchać szumów? Raczej wyjąłby słuchawkę, aby mu nie szumiało. Potem też są szumy i już nie łapał się za słuchawkę.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N paź 18, 2020 18:18
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Po to Bóg dał ludziom rozum, aby go używać, a nie kierować się durnymi zarządzeniami miłościwie panujących, którzy np. zalecają lód w majtki.
Nie za bardzo rozumiem, co chcesz uargumentować tutaj. Gdybym Cię nie znał, pomyślałbym, że próbujesz bronić PiS-u. Lekarz ma rozum, ale podlega też prawu. Jeśli prawo przewiduje, że NFZ zapłaci za test dopiero po drugiej poradzie, to lekarz nie ufunduje przecież tego testu z własnej kieszeni. Tymczasem PiS odpowiada na zarzut „jest za mało testów” kretyńskim „no ale przecież lekarze kierują”. Mimo że to przecież rząd ustanowił zasady tego kierowania.

Małgosiuu – Ty w ogóle nie czytasz tego co ja piszę. Gdzie Ty widziałaś jakąś prośbę, żebyś coś „specjalnie dla mnie” szukała. Moja prośba była prosta. Pozwolę sobie ją jednak zreiterować, bo widzę, że masz problem ze zrozumieniem: przestań wklejać propagandę antymaseczkowych kanalii. I tyle. To nie jest prośba, żebyś cokolwiek mi tłumaczyła, czegokolwiek szukała, czy w ogóle robiła cokolwiek. Moja prośba ma wyłącznie aspekt negatywny.


N paź 18, 2020 19:26

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 11:30
Posty: 57
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
@Małgosiu a czy ten link który zamieściłem to niby co?
Nie potrzebnie się emocjonujesz. Ja teraz często mam calle więc czasem jestem na słuchawkach, jak u kogoś sprzęga czy są szumy to poprawiam słuchawkę nie wyciągam - więc naprawdę to nie argument, że wyciągnąłby słuchawkę. A te szumy były wcześniej, tylko nie widać co wtedy robi red. Mazurek - naprawdę spiskowych teorii już za wiele, a pan co komentował nie jest wart wspomnienia. Ważne raczej jest to o testach PCR. Myślisz, że takie gadki jak pana co go podlinkowałaś mają sens?

_________________
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem


N paź 18, 2020 19:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 794, 795, 796, 797, 798, 799, 800 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL