Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 611 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 41  Następna strona
 LGBT 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: LGBT
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
LGBT zakłócają porządek społeczny, zakłócają imprezy religijne, włażą do Kościoła jak święte krowy, na ulicach atakują innych ludzi, domagają się swoich praw- jakich praw, czego im nie wolno? Przecież mi też wielu rzeczy nie wolno i każdemu z nas wielu rzeczy nie wolno, więc mamy domagać się tych praw naruszając wolność innych ludzi? Granicą ich wolności jest nasza wolność, oni tę granicę przekraczają. Czy my też mamy się teraz zjednoczyć i wypowiedzieć im otwartą wojnę?


Mocne słowa, ale chyba zbyt ogólne. Co znaczy określenie "włazić do Kościoła jak święta krowa"?

Wiesz... Twoje słowa zabrzmiały trochę według: "oko za oko, ząb za ząb". Oni nas, to my ich. Oni walczą, to my również walczmy. Tylko nie wiem, czy to da coś pozytywnego...

_________________
MODERATOR


Śr paź 21, 2020 13:22
Zobacz profil
Post Re: LGBT
Teraz dopiero zacznie się jazda bez trzymanki po papieżu Franciszku :( :(...prawi katolicy nie darują takiej wypowiedzi.


Cz paź 22, 2020 7:54
Post Re: LGBT
Ano. Ale ja bym radził poczekać na pełny kontekst tej wypowiedzi, żeby nie wyjść na głupca. Bo gdybym się teraz ośmielił, to bym powiedział tak: lawendowa mafia istnieje, Franciszek do niej nie należy, ale nie widzi innego sposobu zdemontowania tego draństwa, jak przez odebranie mu racji istnienia. Która to racja brzmi: skoro prześladują cię katolicy, to idź na księdza, bo najciemniej jest pod latarnią. Dlatego nie zdziwiłbym się, gdybym dożył pełnej sakramentalizacji i uświęcenia związków jednopłciowych w Rzymskim Kościele; tak daję jeden do pięciu, że dożyję. Co zresztą budzi we mnie pusty śmiech, bo osobiście uważam - choć nie wiem, na ile poprawnie - że mafia to jest to, co przetrwało do dzisiaj z tkanki społeczno-politycznej Imperium Romanum; toteż mafie takie czy inne będą toczyły Rzymski Kościół tak długo, jak długo będzie on Rzymski.


Cz paź 22, 2020 11:37
Post Re: LGBT
Cytuj:
„Osoby homoseksualne mają prawo żyć w rodzinie. Są dziećmi Boga i mają prawo do rodziny. Nikt nie może być wykluczony albo nieszczęśliwy z tego powodu. Powinniśmy stworzyć przepisy o związkach cywilnych, by osoby homoseksualne były chronione prawem [...]

Papież akceptuje zatem wyraźny rozdział Kościoła od państwa.
Rolą państwa i prawa jest regulowanie sytuacji ekonomicznych czy społecznych, jakie mają miejsce, a wśród których pojawiają się na przykład związki osób tej samej płci. Takie związki powinny podlegać prawnej ochronie, a zatem powinny być prawnie uznane – tak jak ma to miejsce na przykład z prawną ochroną osób nienarodzonych. Ochrona prawna polega bowiem na tym, że ktoś staje się podmiotem prawa, zostaje przez prawo ujętym.

https://deon.pl/wiara/wiara-i-spoleczen ... at,1031494


Ciekawe jak się zapatruje nasz KEP i PiS na rozdział Kościoła od państwa. Co do związków osób LGBT to wątpliwości zostały rozwiane w pierwszym i drugim przypadku.

Z mojej strony:
Brawo Franciszek!


Cz paź 22, 2020 16:58

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: LGBT
Od czasu kiedy Mieszko przyjął chrzest z obawy przed sąsiadami, nasze relacje z Kościołem zostały zawiązane i tak jest po dzisiaj. Polska od bardzo dawna związana jest z Rzymskim Kościołem, Kościół wspierał Polskę, Polska wspierała Kościół, jeżeli ktoś uważa że Kościół szkodzi Polsce i Polska powinna zerwać z Kościołem z pewnością jest wrogiem Polski i Kościoła. Nasze relacje z Kościołem są starsze i trwalsze niż z jakimkolwiek innym narodem, nie tak łatwo będzie LGBTowcom i innym wywrotowcom zakłócić ten święty związek.


Pt paź 23, 2020 19:45
Zobacz profil
Post Re: LGBT
IPW, ale doucz się historii. Po pierwsze, Mieszko finansował swoje państwo ze sprzedaży poddanych Arabom, bo nie miał nic innego na handel. Po drugie, Kościół zawsze stał na stanowisku, że poddani mają służyć swoim panom, więc jak panem Polaków stał się ruski car, to papieże wypowiadali się przeciwko powstaniom. A ty, jak masz takie świętości w głowie i do nich się modlisz, to faktycznie jesteś moim wrogiem. I nie ma to nic wspólnego z LGBT.


Pt paź 23, 2020 22:53
Post Re: LGBT
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Od czasu kiedy Mieszko przyjął chrzest z obawy przed sąsiadami, nasze relacje z Kościołem zostały zawiązane i tak jest po dzisiaj. Polska od bardzo dawna związana jest z Rzymskim Kościołem, Kościół wspierał Polskę, Polska wspierała Kościół, jeżeli ktoś uważa że Kościół szkodzi Polsce i Polska powinna zerwać z Kościołem z pewnością jest wrogiem Polski i Kościoła. Nasze relacje z Kościołem są starsze i trwalsze niż z jakimkolwiek innym narodem, nie tak łatwo będzie LGBTowcom i innym wywrotowcom zakłócić ten święty związek.

Do molestowania, seksualizowania dzieci, rozbijania małżeństw doszedł kolejny zarzut - zerwanie z Kościołem. Na Twoim miejscu mógłbyś dorzucić jeszcze jako dzieło lgbt wszelkie katastrofy klimatyczne...no i drastyczny spadek urodzeń w Polsce w ostatnich 12 miesiącach, najniższy od 15 lat - bo przecież to nie klapa "demograficznego" 500+.


So paź 24, 2020 7:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: LGBT
Jak to mówił towarzysz Stalin:" w miarę postępów w budowie socjalizmu walka klasowa zaostrza się”.

Można to dzisiaj odnieść do pana/pani Margota i jego/jej środowiska. To, ze są radykalni to mnie nie dziwi.
Dziwi mnie natomiast ich czarna niewdzięczność wobec ich dobroczyńcy i chlebodawcy pana prezydenta Trzaskowskiego. Zaczynają gryźć rękę, która ich karmi.

https://niezalezna.pl/359812-stop-bzdur ... z-wypielac

https://www.tvp.info/50487009/stop-bzdu ... sz-wypierc

_________________
ksiądz


N paź 25, 2020 16:43
Zobacz profil
Post Re: LGBT
bramin napisał(a):
Jak to mówił towarzysz Stalin:" w miarę postępów w budowie socjalizmu walka klasowa zaostrza się”.

Można to dzisiaj odnieść do pana/pani Margota i jego/jej środowiska. To, ze są radykalni to mnie nie dziwi.
Dziwi mnie natomiast ich czarna niewdzięczność wobec ich dobroczyńcy i chlebodawcy pana prezydenta Trzaskowskiego. Zaczynają gryźć rękę, która ich karmi.

https://niezalezna.pl/359812-stop-bzdur ... z-wypielac

https://www.tvp.info/50487009/stop-bzdu ... sz-wypierc

No i szacunek do bliźniego w całej okazałości - "dobroczyńca i chlebodawca" - bo przecież powinien omijać tych "dewiantów" z daleka, nie podawać pomocnej dłoni młodemu gejowi czy lesbijce przepędzonych z domu przez rodziców.
A jaką nazwę nada ksiądz lobby lawendowemu które, po ks Zaleskim, opisał w książce ks Oko... jak to fajnie wrzucić kamyczek do cudzego ogródka, gdy swój głazami jest zaśmiecony...


Pn paź 26, 2020 9:00

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: LGBT
Gej przepędzony z domu przez rodziców, a cóż to za Apokaliptyczne wizje?


N lis 08, 2020 0:56
Zobacz profil
Post Re: LGBT
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Gej przepędzony z domu przez rodziców, a cóż to za Apokaliptyczne wizje?

Obsesja znów się odzywa...Jeśliby ktoś mówił miłuję Boga, a brata swego nienawidził jest kłamcą(J 4,19).


N lis 08, 2020 8:54
Post Re: LGBT
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Gej przepędzony z domu przez rodziców, a cóż to za Apokaliptyczne wizje?

Hipotetycznie gdyby tak u Ciebie było to: - czy przepędził byś własne dziecko gdyby okazało się gejem?


N lis 08, 2020 10:02

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: LGBT
Dzięki Ci Beleving za to jedno ludzkie pytanie. Nie, nie wyganiał bym syna z mieszkania nawet gdyby okazał się mordercą i gejem. Wydaje mi się, że nie ma nawet takiej możliwości prawnej, aby wygonić , trzeba dać mieszkanie zastępcze. Ale dzięki za to człowiecze pytanie, bo inni sprawiają wrażenie jakby byli jakimiś robotami, czy programami skonstruowanymi do dyskusji, nijak nie mogę ich zrozumieć, chociaż władają językiem polskim .


N lis 08, 2020 20:38
Zobacz profil
Post Re: LGBT
Naprawde dla ciebie morderca i gej sa porownywalni?
To duzo wyjasnia....

A wygonic zawsze mozna. Szczegolnie dorosle dziecko. Z maloletnim moze byc problem, ale jesli bedzie zagrozone jego zycie, to moze jakas instytucja je przygarnie.
Gdyby ciebie rodzice postawili przed drzwi i zadne blagania by nie pomagaly a wrecz skutkowaly furia ojca z siekiera w reku, to co bys zrobil?


Pn lis 09, 2020 10:14

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: LGBT
Kael śmieszny jesteś, wszystkie dzieci uczą już w podstawówkach, aby dzwonić na policję w takich przypadkach, kiedy ojciec, lub matka się znęca, nie bądź ze średniowiecza . A mówiąc o synu mordercy i geju, miałem na myśli jednego człowieka, czy jeden człowiek nie może być mordercą i gejem. Powtórzę ci, nie wygonił bym nawet gdyby był mordercą i gejem. Po pierwsze dlatego że byłby moim synem, a po drugie dlatego że w dzisiejszych czasach w Polsce kraju cywilizowanym służby mundurowe i inne instytucje państwowe nie pozwoliły by na to.


Pn lis 09, 2020 23:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 611 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 41  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL