Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Psychologia tłumu aktualnie i w historii 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Masz rację, nie należy innymi pogardzać, nazywać ich jak co niektórzy to robią „dziczą”. Nigdy nie robiłem za misjonarza, nie wabiłem kolorowymi szkiełkami i kromką chleba. Staram się jedynie pewne rzeczy wskazać, w tym przypadku jakie spustoszenie w ludziach sieje strach i jak inni chcą go wykorzystać.
Ps
Cieszysz się, że jestem uduchowiony, a za chwilę mówisz że to mi się wydaje. Z czego w takim razie się cieszysz?


Pn lis 09, 2020 11:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
george45 napisał(a):
Masz rację, nie należy innymi pogardzać, nazywać ich jak co niektórzy to robią „dziczą”.

Czyli jak nazwać tych co dewastowali świątynię, zakłócali i profanowali w ten sposób nabożeństwa?
Byli to artyści, którzy robili instalacje artystyczne, performance, itp.?
A gdyby ukradli cos z kościoła, to jak można ich nazwać? Nowymi właścicielami rzeczy, które zabrali czy złodziejami?
Chyba widzisz różnicę miedzy czynem zabronionym a wręcz karalnym, nie mieszczącym się w porządku cywilizowanego świata a modlitwa?
Nazywanie idiotami ludzi, którzy modlą się inaczej niż ja lub maja inne rozumienie wiary, duchowości itp. to chyba już przesada.

george45 napisał(a):
Nigdy nie robiłem za misjonarza, nie wabiłem kolorowymi szkiełkami i kromką chleba. Staram się jedynie pewne rzeczy wskazać, w tym przypadku jakie spustoszenie w ludziach sieje strach i jak inni chcą go wykorzystać.

I bardzo dobrze, ze nie jesteś misjonarzem. I dobrze tez ze Kościoły czy wspólnoty religijne inaczej już rozumieją działalność misjonarska żeby nie wabić "kolorowymi szkiełkami i chlebem".
Mnie chodzi tylko o to, żeby w życiu duchowym nie mierzyć swoja miarka ludzi, którzy inaczej się modlą, inaczej rozumieją swoje relacje do Boga, maja inne motywacje jeśli chodzi o modlitwę.

_________________
ksiądz


Pn lis 09, 2020 12:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
bramin napisał(a):
george45 napisał(a):
Masz rację, nie należy innymi pogardzać, nazywać ich jak co niektórzy to robią „dziczą”.

Czyli jak nazwać tych co dewastowali świątynię, zakłócali i profanowali w ten sposób nabożeństwa?

Nazwałbym tłumem. Tłum jest brzydki i popełnia największe zbrodnie na świecie. Tłum jest brzydki bez względu na to czy gromadzi się w imię religii, narodowości, praw, rasy, nie ma znaczenia. Tłum to zbiorowa nieświadomość. Świadomość, prawda przytrafia się jednostkom, nie tłumowi. Tłum zdewastował świątynię, tłum zakłócił nabożeństwo, tłum walczy z tłumem podczas każdego konfliktu.


Pn lis 09, 2020 13:46
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
bramin napisał(a):
Nazywanie idiotami ludzi, którzy modlą się inaczej niż ja lub maja inne rozumienie wiary, duchowości itp. to chyba już przesada.

Nie. Zupełnie nie. Przynajmniej, jeśli nazywam dziczą ludzi reprezentujących brak walorów tej cywilizacji, w której uczestniczę Ja Sam Osobiście. Oczywiście wynika wtedy, że dziczą są również np. Chińczycy, ale to w końcu logiczne, bo przecież Chińczyk to jest komunista, komunista to jest lewak, a lewak to dzicz. Nespa?

Ale rozumiem, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Tylko wtedy uważałbym, żeby nie usiąść za wysoko. Bo przeprowadźmy eksperyment myślowy, że bramin zostaje papieżem. Do obowiązków papieża należy przemawianie do dziczy w taki sposób, żeby dobro całego Kościoła nie doznało uszczerbku. Ba, od papieża oczekuje się, że będzie w dziczy łowić nowych katolików, żeby w ten sposób dzicz ograniczać i redukować. Myślę, że cholera zabrałaby bramina z tego świata po miesiącu takiej posługi. No, góra po dwóch. :D


Pn lis 09, 2020 14:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Psychologia tłumu aktualnie i w historii
Przenosze parę postów z działu aktualności.
Tutaj moglibyśmy dyskutować o psychologii tłumu w okresie przemian, rewolucji, protestów, przewrotów itp.

_________________
ksiądz


Pn lis 09, 2020 14:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL