Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 25  Następna strona
 Gdzie jest Królestwo Boże? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Alus

Cytuj:
Skoro Jezus był wyznawcą judaizmu, to czemu nie podniósł judaizmu do rangi światowej religii, a zbudował swój Kościół, którego judaizm był jedynie podwaliną.
stuck - Ci podpowiedział.
Cytuj:
Królestwo Boże i paruzja, to zupełnie odmienne stany.
Wg Ciebie.
Cytuj:
Królestwo Boże to moc wiary ludzie przez pokolenia w zbawczą ofiarę Chrystusa,
Gdzie tak Jezus nauczał?


Wt gru 08, 2020 15:41
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
proteom napisał(a):
stuck - Ci podpowiedział.

Oczywiście niczego takiego nie zrobił

stuck napisał(a):
"Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni."


Nie wiadomo jaki to ma związek z tym co napisała Alus, ale już mniejsza o to. Po drugie, nie ma podstaw do tego aby uważać że się nie spełniło

Cytuj:
"Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego. Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela"


pada tam gdzieś słowo nigdy? skoro nie pada, to nie jest to argument na poparcie postawionej tezy

Cytuj:
"Zostałem posłany tylko do owiec, które zginęły z domu Izraela".


a skąd wniosek że skoro Jezus został posłany do żydów to jego uczniowie nie mają Ewangelizować innych?


Nie ma to jak powtarzac stare ateistyczne "argumenty". I mysleć ze się odkryło coś nowego


Wt gru 08, 2020 16:18

Dołączył(a): So gru 05, 2020 23:51
Posty: 85
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Quinque napisał(a):
proteom napisał(a):
stuck - Ci podpowiedział.

Oczywiście niczego takiego nie zrobił
stuck napisał(a):
"Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni."
Nie wiadomo jaki to ma związek z tym co napisała Alus, ale już mniejsza o to. Po drugie, nie ma podstaw do tego aby uważać że się nie spełniło
To ja tu wytłuszczam i podkreślam, a ten uparcie swoje, jakby ślepy był! I jeszcze moje wyróżnienia złośliwie usuwa:
[quote=stuck"]Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie[/quote]Niebo i ziemia NIE przeminęły, więc kłamstwem jest, że spełniło się WSZYSTKO, co się miało spełnić. To tym samym oznacza, że Prawo - według słów Jezusa - nadal obowiązuje, nie zostały zniesione.

Quinque napisał(a):
Cytuj:
"Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego. Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela"
pada tam gdzieś słowo nigdy? skoro nie pada, to nie jest to argument na poparcie postawionej tezy
Rozumowanie dla idiotów. A czy w przykazaniu "Nie cudzołóż" pada słowo "nigdy"? Skoro nie pada, to można czasem cudzołożyć i nie jest to zabronione.

Quinque napisał(a):
Cytuj:
"Zostałem posłany tylko do owiec, które zginęły z domu Izraela".
a skąd wniosek że skoro Jezus został posłany do żydów to jego uczniowie nie mają Ewangelizować innych?
A stąd, że oprócz tego, że powiedział, że on sam został posłany tylko do Żydów, powiedział również swoim uczniom, żeby nauczali tylko Żydów, a do pogan nawet nie wstępowali. Bo cała misja była misją skierowaną do Żydów.

Quinque napisał(a):
Nie ma to jak powtarzac stare ateistyczne "argumenty".
Nie ma to, jak z kamienną twarzą klepać idiotyzmy w obronie wymysłów całkowicie sprzecznych z tekstami Nowego Testamentu.


Wt gru 08, 2020 17:15
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
stuck napisał(a):
Rozumowanie dla idiotów. A czy w przykazaniu "Nie cudzołóż" pada słowo "nigdy"? Skoro nie pada, to można czasem cudzołożyć i nie jest to zabronione.

Spójrzmy zatem jeszcze raz na rzeczony fragment

"Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego. Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela"

Oczywiście nie ma absolutnie żadnego powodu aby Jezus zabronił chodzi uczniom do Samarii, gdyż sam to robił. No ale w swojej nieudolności całkowicie pomijasz fakt że nakazał iść uczniom swym na cały świat i uczyc wszystkie narody. Zważywszy na powyższe moja interpretacja ma więcej sensu niż wasza

Cytuj:
że on sam został posłany tylko do Żydów

no i? urodził się w Izraelu i głownie tam nauczał. wszystko się zgadza

Cytuj:
Dopóki niebo i ziemia nie przeminą

widocznie przemineły


Wt gru 08, 2020 19:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Quinque
Cytuj:
No ale w swojej nieudolności całkowicie pomijasz fakt że nakazał iść uczniom swym na cały świat i uczyc wszystkie narody.
Chodzi Ci o Mt 28,19-20? Nie wiem, czy wiesz, ale nie mamy E.Mateusza z rozdziałem 28 sprzed 4 wieku. Krótki logion Mateusza 28:19,20 w hebrajskiej Ewangelii Mateusza z dzieła Szem-Toba nie zawiera polecenia wymarszu do wszystkich narodów z nauką Jezusa i nie ma w nim nakazu udzielania chrztu w czyimkolwiek imieniu. Mozliwe, że kopiści katoliccy dodali werset o nauczaniu innych narodów(pogan), aby uwiarygodnić swoją misję, o której nie nauczał Jezus historyczny.


Wt gru 08, 2020 20:27
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Oczywiście Ty byłeś tam i wiesz co Jezus nauczał. Albo masz dostęp do tej niezmanipulowanej Biblii. Albo waszmość z góry zakłada(śmieszną i żenująca tezę) że jak Biblia popiera stanowisko KK, To pewnie to KK musiał grzebać przy Biblii. Jesteście żałosni


Wt gru 08, 2020 23:13
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Cytuj:
Skoro Jezus był wyznawcą judaizmu, to czemu nie podniósł judaizmu do rangi światowej religii.

Cytuj:
A skąd wiadomo, że nie? :o

"Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni."

"Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego. Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela"

"Zostałem posłany tylko do owiec, które zginęły z domu Izraela".

Nie ma żadnych przesłanek, żeby sądzić, że Jezus chciał założyć nową, uniwersalistyczną religię, a nie po prostu głosił "zreformowany" przez odnowę moralną judaizm mesjanistyczny, z sobą w centralnej roli.

Zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą (Mt 16,18) - gdzieś Ci umknęło...masz rację trzeba czytać ze zrozumieniem, nie pomijając wersów, które nie pasują do koncepcji.


Cytuj:
Królestwo Boże to moc wiary ludzie przez pokolenia w zbawczą ofiarę Chrystusa,
Cytuj:
Gdzie tak Jezus nauczał?

Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie i nie powiedzą "oto tu jest", albo "tam".Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest (Łk 17,20) - jak widzisz jednak powiedział.


Śr gru 09, 2020 9:00

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Alus napisał(a):
Królestwo Boże to moc wiary ludzie przez pokolenia w zbawczą ofiarę Chrystusa,

proteom napisał(a):
Gdzie tak Jezus nauczał?

Alus napisał(a):
Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie i nie powiedzą "oto tu jest", albo "tam".Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest (Łk 17,20) - jak widzisz jednak powiedział.

Prawdopodobnie powiedział „pośród was” lub "w was” bądź "w was i pośród was”. Nie powiedział jednak, że „Królestwo Boże to moc wiary ludzie przez pokolenia w zbawczą ofiarę Chrystusa”. To Twoje słowa, które imputujesz Jezusowi, mówiąc "- jak widzisz jednak powiedział"


Śr gru 09, 2020 10:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Alus
Cytuj:
Królestwo Boże to moc wiary ludzie przez pokolenia w zbawczą ofiarę Chrystusa,

Jezus:
Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie i nie powiedzą "oto tu jest", albo "tam".Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest (Łk 17,20)
To są dla Ciebie tożsame wypowiedzi? Wybierasz poza tym, po raz kolejny, wersety, które potwierdzają Twoją tezę, a bagatelizujesz - kwestionującą ją. Masz tego świadomość?


Śr gru 09, 2020 18:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Quinque napisał(a):
Oczywiście Ty byłeś tam i wiesz co Jezus nauczał. Albo masz dostęp do tej niezmanipulowanej Biblii. Albo waszmość z góry zakłada(śmieszną i żenująca tezę) że jak Biblia popiera stanowisko KK, To pewnie to KK musiał grzebać przy Biblii.
N.T. podlegał zmianom dokonywanym przez kopistów lub przez sam K.K. Najbardziej znany https://en.wikipedia.org/wiki/Johannine_Comma Masz tego świadomość? Poza tym: Jezus najstarszej Ewangelii Marka nie zamierza nawracać pogan - jest przez Boga skierowany do Żydów.


Ostatnio edytowano Śr gru 09, 2020 18:42 przez proteom, łącznie edytowano 1 raz



Śr gru 09, 2020 18:36
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
proteom napisał(a):
Quinque napisał(a):
Oczywiście Ty byłeś tam i wiesz co Jezus nauczał. Albo masz dostęp do tej niezmanipulowanej Biblii. Albo waszmość z góry zakłada(śmieszną i żenująca tezę) że jak Biblia popiera stanowisko KK, To pewnie to KK musiał grzebać przy Biblii.
N.T. podlegał zmianom dokonywanym przez kopistów lub przez sam K.K. Masz tego świadomość? Poza tym: Jezus najstarszej Ewangelii Marka nie zamierza nawracać pogan - jest przez Boga skierowany do Żydów.


To super, mam nadzieję że nawrócisz się na judaizm. Po drugie, to nawet śmieszne bo miała powstać w 65 roku, gdzie Piotr nawracł pogan choćby w Babilonie. Ale Marek o tym nie wiedział. Wcale a wcale XD


Śr gru 09, 2020 18:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Quinque

Cytuj:
Po drugie, to nawet śmieszne bo miała powstać w 65 roku, gdzie Piotr nawracł pogan choćby w Babilonie.
A gdzie masz to w Ewangelii?


Śr gru 09, 2020 18:50
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
proteom napisał(a):
Alus
Cytuj:
Królestwo Boże to moc wiary ludzie przez pokolenia w zbawczą ofiarę Chrystusa,

Jezus:
Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie i nie powiedzą "oto tu jest", albo "tam".Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest (Łk 17,20)
To są dla Ciebie tożsame wypowiedzi? Wybierasz poza tym, po raz kolejny, wersety, które potwierdzają Twoją tezę, a bagatelizujesz - kwestionującą ją. Masz tego świadomość?

Oczywiście, że tożsame.
Jezus odpowiada Piłatowi jestem królem, królestwo Jego nie jest z tego świata, bo nie dotyczmy materialnego tronu i dworu, ale serc i duszy wierzących w Chrystusa.
Jesteś królem, jesteś królem śpiewają katolicy, członkowie Królestwa Bożego.
Jezus Królestwo Boże umiejscawiał jako rząd dusz, a nie ciał.


Cz gru 10, 2020 8:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Alus

Cytuj:
Jezus Królestwo Boże umiejscawiał jako rząd dusz, a nie ciał.
Masz prawo do takiej kreatywnej egzegezy nauki Pana Jezusa w kwestii K.B. Czy ktoś poza Tobą tak ją interpretuje np. jakichś biblista katolicki? Nauczanie KKK raczej twojej interpretacji nie potwierdza, bo może dlatego, że samo jest niejasne https://www.teologia.pl/m_k/kkk1k11.htm


Cz gru 10, 2020 19:45
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
proteom napisał(a):
Alus

Cytuj:
Jezus Królestwo Boże umiejscawiał jako rząd dusz, a nie ciał.
Masz prawo do takiej kreatywnej egzegezy nauki Pana Jezusa w kwestii K.B. Czy ktoś poza Tobą tak ją interpretuje np. jakichś biblista katolicki? Nauczanie KKK raczej twojej interpretacji nie potwierdza, bo może dlatego, że samo jest niejasne https://www.teologia.pl/m_k/kkk1k11.htm

Na taką "kreatywną" egzegezę mogę podać fuul linków, ale ograniczę się do jednego
https://pl.aleteia.org/2016/12/05/franc ... o-czescia/


Pt gru 11, 2020 8:27
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL