Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Czy dieta na masę jest grzechem? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt wrz 08, 2020 19:04
Posty: 1
Post Czy dieta na masę jest grzechem?
Witam.
Czy spożywanie dużej ilości jedzenia podczas budowania masy mięśniowej jest grzechem?
Ponieważ jak wiadomo żeby rosnąć trzeba dużo, zdrowo jeść i w zależności od organizmu niektórzy potrzebują spożywać więcej a niektórzy mniej. W moim przypadku więcej ok. 3700kcal a to nie jest mało. Proszę o rzeczową odpowiedź, jest to dla mnie bardzo ważne. Pozdrawiam i z góry dziękuję.


Wt wrz 08, 2020 19:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 10, 2019 11:46
Posty: 231
Post Re: Czy dieta na masę jest grzechem?
Elvar napisał(a):
Witam.
Czy spożywanie dużej ilości jedzenia podczas budowania masy mięśniowej jest grzechem?
Ponieważ jak wiadomo żeby rosnąć trzeba dużo, zdrowo jeść i w zależności od organizmu niektórzy potrzebują spożywać więcej a niektórzy mniej. W moim przypadku więcej ok. 3700kcal a to nie jest mało. Proszę o rzeczową odpowiedź, jest to dla mnie bardzo ważne. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Zapytaj spowiednika


Wt wrz 08, 2020 19:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 21, 2020 9:37
Posty: 1
Post Re: Czy dieta na masę jest grzechem?
Nie jest grzechem. Poza tym w rozumowaniu to nic nie można robić bo wszystko jest grzechem. Źle pomyślisz to grzech itp

_________________
20.11


Pn wrz 21, 2020 9:39
Zobacz profil
Post Re: Czy dieta na masę jest grzechem?
heroic2 napisał(a):
Nie jest grzechem.
Gdyż?
Cytuj:
Poza tym w rozumowaniu to nic nie można robić bo wszystko jest grzechem.
W jakim rozumowaniu?
Cytuj:
Źle pomyślisz to grzech itp
No taka już jest etyka chrześcijańska, że przypisuje niektórym myślom status grzechu. Wyraźnie o tym mowa w Kazaniu na Górze. Nie rozumiem, co tutaj takiego dziwnego.

Co do diety – grzechem jest popadanie w zniewolenie jedzeniem. Nie ma żadnej określonej w kaloriach granicy, powyżej której zaczyna się obżarstwo. Istotą grzechu jest Twój stosunek do jedzenia – jeśli jesz w sposób, który Ci szkodzi, albo w sposób kompulsywny – wówczas masz problem.


Pn wrz 21, 2020 9:57

Dołączył(a): Pt paź 09, 2020 10:32
Posty: 4
Post Re: Czy dieta na masę jest grzechem?
ważne byś nie przesadzał z jedzieniem jedż tyle ile potrzebujesz :) dla orgazniu

_________________
https://www.slotozilla.com/pl/darmowe-spiny


Pt paź 09, 2020 20:21
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Czy dieta na masę jest grzechem?
zefciu napisał(a):
Wyraźnie o tym mowa w Kazaniu na Górze.
W którym miejscu? "Błogosławieni czystego serca"?


So paź 10, 2020 7:37
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Czy dieta na masę jest grzechem?
Swołocz napisał(a):
zefciu napisał(a):
Wyraźnie o tym mowa w Kazaniu na Górze.
W którym miejscu? "Błogosławieni czystego serca"?
Pewnie chodzi o ten fragment:
Biada wam, którzy teraz jesteście syci, albowiem głód cierpieć będziecie. (Łk 6,25)


N paź 11, 2020 14:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Czy dieta na masę jest grzechem?
@ga1robe, chyba śmiejesz się, to znaczy drwisz, ale ja pytam zefcia serio, gdyż nie jestem pewien, czy Jezus mówiąc w tym kazaniu o "czystym sercu" miał rzeczywiście na myśli "czystość" i "czyste myśli" we współczesnym rozumieniu katolickim.


N paź 11, 2020 15:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 11:33
Posty: 3
Post Re: Czy dieta na masę jest grzechem?
Myślę, że jeśli ma to byc rodzaj diety to zdecydowanie nie bedzie to grzech!
i tak osoba, która ma nietolerancje glutenu idzie na diete bezglutenowa, tak samo osoba, która chce zbudowac mase miesniowa idzie na diete wysokokaloryczna!


Wt lis 10, 2020 21:17
Zobacz profil
Post Re: Czy dieta na masę jest grzechem?
Swołocz napisał(a):
W którym miejscu?
W tym:
Cytuj:
Słyszeliście, iż rzeczono jest starym: Nie będziesz zabijał, a ktoby zabił, będzie winien sądu. A Ja wam powiadam, iż każdy, który się gniewa na brata swego, będzie winien sądu. A ktoby rzekł bratu swemu: Raka, będzie winien rady. A ktoby rzekł: Głupcze, będzie winien ognia piekielnego.

Cytuj:
Słyszeliście, iż powiedziano starym: Nie będziesz cudzołożył. A Ja powiadam wam, iż wszelki, który patrzy na niewiastę, aby jéj pożądał, już ją zcudzołożył w sercu swojem.

Czyli wyraźnie widzimy, że Chrystus „przesuwa” niejako istotę grzechu z samego czynu na nastawienie. To gniew i pożądliwość są istotą grzechów, o ktorych mówi dekalog, a nie sam czyn zabójstwa i cudzołóstwa.
Swołocz napisał(a):
czy Jezus mówiąc w tym kazaniu o "czystym sercu" miał rzeczywiście na myśli "czystość" i "czyste myśli" we współczesnym rozumieniu katolickim.
Z pewnością to, co „współczesne rozumienie katolickie” uważa za „czystość” nie dorasta do pięt czystości, jaką dysponował Chrystus. I do kolan tej, jaką osiągnęli święci.


Śr lis 11, 2020 8:26

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy dieta na masę jest grzechem?
Swołocz napisał(a):
@ga1robe, chyba śmiejesz się, to znaczy drwisz, ale ja pytam zefcia serio, gdyż nie jestem pewien, czy Jezus mówiąc w tym kazaniu o "czystym sercu" miał rzeczywiście na myśli "czystość" i "czyste myśli" we współczesnym rozumieniu katolickim.


Moim zdaniem istotna jest czystość intencji, istotne są także skutki.
Jeśli ktoś robi masę bo chce kogoś skrzywdzić, całokształt działania w tym kierunku jest czymś złym.
Tak samo gdy tego typu działaniem ewidentnie szkodzi sobie lub innym.
Z tym, że dla mnie gdy nie ma poszkodowanego to nie ma zła, a to czy ktoś jest czy nie jest poszkodowany to kwestia obiektywnych pomiarów, lub gdy nie jest to możliwe subiektywna ocena samej osoby która czuje się poszkodowana. I wiem, że rodzi to pole do nadużyć szczególnie gdy kogoś krzywdzi np czyjś wygląd.

Serio uważam, że gdy kulturystyczne zapędy wnuka sprawiają, że psychicznie cierpi np babcia powstaje dylemat moralny gdzie uzyskanie win-win jest bardzo trudne. Kluczem jest tu świadomość krzywdzenia, skala owej krzywdy oraz koszty rezygnacji z danego zachowania.

Ogólnie zaskakująco ciekawy temat do przemyśleń.

Kwestia intencji jest bardzo podkreślana w niektórych systemach daleko wschodnich, gdzie np niezrealizowane pragnienie zabójstwa ma dodawać tzw złą karmę, a zabójstwo jeśli nie wynikało z chęci pozbawienia kogoś życia na np z ratowania kogoś ew minimalną ilość...

Idąc tym tokiem rozumowania wszystko zależałoby od intecji, czyli najgłębszego celu jaki ktoś chce osiągnąć. I kolejny raz dochodzę do problematyki niewiedzy, bo przecież można chcieć dobrze a z niewiedzy, ignorancji czy specyficznej oceny danych konkretnie krzywdzić siebie i/lub innych.

Jeszcze raz dziękuję za ten wątek, kolejny puzelek wskoczył na swoje miejsce...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz lis 19, 2020 14:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 13, 2020 23:37
Posty: 1
Post Re: Czy dieta na masę jest grzechem?
Dieta na masę w celu budowania masy mięśniowej moim zdaniem nie jest grzechem ponieważ prowadzi do wyższego celu i samohartowania.

Natomiast samo obżarstwo bez celu, czyli łakomstwo, obżarstwo czy też nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu to jeden z grzechów głównych.

Istotny jest tutaj cel działania.

_________________
Wierzący Trader z rynku Forex


N gru 13, 2020 23:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 10, 2019 11:46
Posty: 231
Post Re: Czy dieta na masę jest grzechem?
TraderWierzący napisał(a):
Dieta na masę w celu budowania masy mięśniowej moim zdaniem nie jest grzechem ponieważ prowadzi do wyższego celu i samohartowania.

Natomiast samo obżarstwo bez celu, czyli łakomstwo, obżarstwo czy też nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu to jeden z grzechów głównych.

Istotny jest tutaj cel działania.

Ale czemu akurat chęć bycia "masywnym" dla swojego widzimidie stanowi wyzszy cel?


Pn gru 14, 2020 6:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy dieta na masę jest grzechem?
TraderWierzący- chyba znaczenie ma właśnie ten wyższy cel, bo czy tym wyższym celem jest samo uzyskanie takiej a nie innej sylwetki czy raczej taka a taka sylwetka jest środkiem do wyższego celu? Moim zdaniem to nadal środek i kluczem jest to co serio jest celem. Inna sprawa gdy chodzi o zdrowie, o realizację marzeń gdy to nikomu nie szkodzi a inna gdy chodzi o demonstrowanie że jest się lepszym czy wręcz o krzywdzenie innych.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt gru 15, 2020 17:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL