Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Zarodek jest człowiekiem. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Zarodek jest człowiekiem.
IrciaLilith-
(Jeśli ktoś wierzy w przeznaczenie i stosuje ten argument jako popierający prawa płodu jako nadrzędne wobec prawa kobiety o decydowaniu O SWOIM CIELE... ) - Co takiego? A od kiedy to dziecko , czy zarodek jest ciałem kobiety? Przypominam, że człowiek był kiedyś zarodkiem, osoba, była kiedyś zarodkiem, bez zarodka nie będzie , ani człowieka, ani osoby i bez osoby nie będzie zarodka, bo to jest to samo. Jeżeli ja byłem kiedyś zarodkiem, to ten zarodek był mną. Jeżeli ty byłeś kiedyś zarodkiem, to ten zarodek był tobą, jeżeli my byliśmy kiedyś zarodkami to te zarodki były nami. Czy muszę jeszcze jakieś inne przypadki wymyślać aby to uzmysłowić? Ale mogę jeszcze inaczej: Wyobraźmy sobie, że dysponujemy zdjęciem zarodka naszego dziecka (dzisiaj nie stanowi to żadnego problemu ), oglądamy to zdjęcie , podchodzi to dziecko i pyta nas: co jest na tym zdjęciu? I co odpowiemy? Że jest to tylko jakiś zarodek, a może : To ty jesteś na tym zdjęciu.


Pn gru 07, 2020 5:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Zarodek jest człowiekiem.
stuck napisał(a):
katon napisał(a):
No więc sam przyznajesz że edukatorzy seksualni to pedofile
Łżesz.
katon napisał(a):
ponieważ rzeczywiście to oni tego uczą.
Zmyślasz.

katon napisał(a):
Czyżbyś był aż tak konserwatywny aby nie zauważyć sensu praktycznych wskazówek jak dzieciak powinien prawidłowo się masturbować?
Takie "sensy" to tylko w twojej skołowanej obsesją seksu głowie. Nie ma czegoś takiego jak prawidłowa lub nieprawidłowa masturbacja, więc i nie ma potrzeby udzielania praktycznych wskazówek.

Owszem z Twojej wypowiedzi wynika że edukatorzy seksualni to pedofile dlatego że uczą masturbacji.
Po prostu dzieci masturbują się już w wieku niemowlęcym i czy nie sądzisz więc że należy uczyć dzieci tak się masturbować aby sobie krzywdy przy tym nie zrobiły? I tu są potrzebne odpowiednie instrukcje.
Poza tym masturbacja to najlepsza metoda poznawania własnego ciała a mówimy tu przecież o edukacji seksualnej.
Pluszowe genitalia może to i dobre do tego typu edukacji ale to raczej na krótko a tu trzeba przejść do konkretów.
Musisz zrozumieć że jak gazetki o czymś nie informują to nie znaczy że tego czegoś nie ma. W przekazywaniu pewnych treści trzeba się wykazać odpowiednim sprytem aby coś się mogło przyjąć w przyszłości.
Ale staram się zrozumieć to Twoje święte oburzenie.


Pn gru 07, 2020 18:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Zarodek jest człowiekiem.
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
IrciaLilith-
(Jeśli ktoś wierzy w przeznaczenie i stosuje ten argument jako popierający prawa płodu jako nadrzędne wobec prawa kobiety o decydowaniu O SWOIM CIELE... ) - Co takiego? A od kiedy to dziecko , czy zarodek jest ciałem kobiety? Przypominam, że człowiek był kiedyś zarodkiem, osoba, była kiedyś zarodkiem, bez zarodka nie będzie , ani człowieka, ani osoby i bez osoby nie będzie zarodka, bo to jest to samo. Jeżeli ja byłem kiedyś zarodkiem, to ten zarodek był mną. Jeżeli ty byłeś kiedyś zarodkiem, to ten zarodek był tobą, jeżeli my byliśmy kiedyś zarodkami to te zarodki były nami. Czy muszę jeszcze jakieś inne przypadki wymyślać aby to uzmysłowić? Ale mogę jeszcze inaczej: Wyobraźmy sobie, że dysponujemy zdjęciem zarodka naszego dziecka (dzisiaj nie stanowi to żadnego problemu ), oglądamy to zdjęcie , podchodzi to dziecko i pyta nas: co jest na tym zdjęciu? I co odpowiemy? Że jest to tylko jakiś zarodek, a może : To ty jesteś na tym zdjęciu.


Moje ciało faktycznie było kiedyś na etapie zarodkowym, natomiast nie jestem swoim ciałem a raczej korzystam z niego.

Co uznajesz za swoje ciało? Niby jest to oczywiste, ale w praktyce nie do końca biorąc pod uwagę ilość organizmów zamieszkujących nasze ciała. Zaliczasz je do swojego ciała i uważasz, że masz prawo decydować które z nich mają się rozwijać a które nie? Czy zgadzasz się na to aby o tym decydowali ludzie kierujący się światopoglądem którego nie podzielasz?

Bez zarodka nie będzie osoby? Czyli uważasz, że osobami są jedynie byty biologiczne? Czy może wręcz jedynie byty biologiczne z gatunku homo sapiens?

Z ciekawości- jakie dostrzegasz warunki konieczne i jakie wystarczające aby dany byt nazwać człowiekiem? Ja ostatnio jestem na etapie- nie wiem, bo każda definicja ma istotne luki.

Czy jeśli po pijaku pomyłkowo trafiasz do sali gdzie prowadzi się eksperymentalną terapię i zostajesz podłączony pod obcą Ci osobę i jeśli się nie rozłączysz przez długie miesiące będziesz podtrzymywać jej funkcje życiowe to uważasz, że masz prawo.się odłączyć czy że z jakiś przyczyn masz obowiązek podtrzymywać jej życie, gdyż odłączona zgnie? Aha, całe otoczenie zakłada, że chętnie będziesz cały swój czas i pieniądze przeznaczać na potrzeby tej obcej Ci osoby, przez którą tracisz to co było dla Ciebie istotne...
Co sprawia że nie planujesz odłączyć się od tej osoby?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt gru 08, 2020 1:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Zarodek jest człowiekiem.
IrciaLilith, to mówisz, że twoje ciało nie jest twoje i tak naprawdę to niewiadomo czyje jest, to może jest tych robaczków, które je zamieszkują? Otóż to są obce organizmy , których zarodek nie posiadał, ale w miarę jak rósł i mieszkanie się powiększało to zaczęli napływać lokatorzy, ale oni nie przejęli naszego organizmu przez zasiedzenie i nadal jesteśmy właścicielami organizmu w którym żyjemy. Interes tych lokatorów jest zbieżny z naszym więc zgodnie sobie współżyjemy, na złych lokatorów też mamy sposób. Ci obcy lokatorzy stanowią odrębną własność, mogą mieszkać w nas, ale mogą też i gdzie indziej jeżeli nie będziemy gościnni. Nie możemy im narzucić naszych praw ani naszych poglądów, łączy nas tylko umowa wynajmu. Tak więc podsumowując, te obce organizmy nie zaliczamy do naszego ciało, co innego nasze ciało, a co innego , obce, odrębne organizmy, które zamieszkują w naszym ciele. (Popraw się i spróbuj wytłumaczyć to jeszcze raz). Ja pisałem tylko o zarodkach ludzi, nie miałem na myśli innych osób, nie znam zarodka Pana Boga, więc się w tej kwestii nie wypowiadam, ale wystarczy przeczytać mój pierwszy tematyczny wpis aby zauważyć, że będę rozmawiał tylko o zarodkach ludzi, z resztą zarodki Pana Boga i innych osób nie są zabijane, więc nie wymagają ochrony, ale to tak na marginesie. A tej sali eksperymentalnej gdzie mogę być podłączony pod inną osobę, to już nie będę komentował, bo to już jest tak odległa jazda, że nie nadążam. Proszę zejść na ziemię , przyjąć poprawki , które wprowadziłem przed tym lotem i spróbujmy wystartować jeszcze raz.


Śr gru 09, 2020 23:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Zarodek jest człowiekiem.
"Przez ostatnie tygodnie wszystkie oczy zwrócone były w stronę Meghan Markle (39 l.) i księcia Harry’ego (36 l.). Dramatyczne wyznanie aktorki o niedawnej stracie dziecka wstrząsnęło całym światem."

https://www.pomponik.pl/plotki/news-pie ... Id,4926107

No proszę, to już nie zlepek komórek, ani nawet nie płód, tylko dziecko. Ale co nam szaraczkom porównywać się do rodzin królewskich.


Pn gru 14, 2020 18:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Zarodek jest człowiekiem.
Cytuj:
W Gończycach koło Garwolina pogrzebano ponad 600 abortowanych i poronionych płodów. Ceremonię zorganizowała Fundacja Nowy Nazaret, a we mszy uczestniczył biskup siedlecki.

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7 ... owszu.html

Jaką chora akcja. Odpady medyczne powinny być utylizowane a nie oddawane postronnym ludziom do odprawiania nad nimi rytuałów.


Pn gru 14, 2020 18:17
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Zarodek jest człowiekiem.
afilatelista napisał(a):
Cytuj:
W Gończycach koło Garwolina pogrzebano ponad 600 abortowanych i poronionych płodów. Ceremonię zorganizowała Fundacja Nowy Nazaret, a we mszy uczestniczył biskup siedlecki.

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7 ... owszu.html

Jaką chora akcja. Odpady medyczne powinny być utylizowane a nie oddawane postronnym ludziom do odprawiania nad nimi rytuałów.

Jesteś gościem na katolickim forum. Regulamin, który zaakceptowałeś, wyraźnie mówi o posznowaniu wiary gospodarzy. Potraktuj to jako nieformalne ostrzeżenie. Natępne będzie formalne.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn gru 14, 2020 18:34
Zobacz profil
Post Re: Zarodek jest człowiekiem.
afilatelista napisał(a):
Jaką chora akcja. Odpady medyczne powinny być utylizowane a nie oddawane postronnym ludziom do odprawiania nad nimi rytuałów.

Po Twej wypowiedzi widać żeś nie zarodek. Wiesz co i jak powinni robić ludzie w sposób prawidłowy. Zastanawiam się skąd u Ciebie tyle wiedzy, podczas gdy innym jej brak, skutkiem czego nie wiedzą, jak się powinno przeprowadzać zdrowe akcje. Co tam akcje, oni nawet nie wiedzą, że nie mają wiedzy. W porównaniu do Twej wiedzy to ich wiedza jest bez mała zarodkowa. Co za szczęście, że trafiłeś na to forum, mam nadzieję, że nie jesteś samolubem i podzielisz się nią choć w minimalnym stopniu.


Pn gru 14, 2020 19:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Zarodek jest człowiekiem.
Na jakiej podstawie postronnym ludziom wydaje się martwe płody do odprawiania rytuałów? Czy jeśli przyjdą wyznawcy szamanizmu to też będą mogli odprawiać swoje rytuały?

Małgosiaa napisał(a):
Jesteś gościem na katolickim forum. Regulamin, który zaakceptowałeś, wyraźnie mówi o posznowaniu wiary gospodarzy. Potraktuj to jako nieformalne ostrzeżenie. Natępne będzie formalne.

Jestem w wolnym kraju, teoretycznie neutralnym światopoglądowo.
Jeśli ktoś chce odprawiać rytuały nad własnym płodem to nic mi do tego, ale wydawanie ich obcym osobom przez szpital uważam za skandal.


Ostatnio edytowano Pn gru 14, 2020 22:14 przez afilatelista, łącznie edytowano 1 raz



Pn gru 14, 2020 22:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Zarodek jest człowiekiem.
Del. Myślałem że połączy posty


Pn gru 14, 2020 22:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Zarodek jest człowiekiem.
Afilatelista, nie trzeba obrażać, aby z kimś porozmawiać. Chrześcijanie wierzą, że człowiek składa się z duszy nieśmiertelnej i śmiertelnego ciała, ciało można zabić, ale duszy już nie. Z twojego ateistycznego punktu widzenia, bo w dziecińtwie straszyli cię księdzem i plułeś na lekcjach religii, to może wydawać się to śmieszne, ale dla prawdziwego chrześcijanina , który w dzieciństwie nie bał się księdza , a na lekcji religii zachowywał się grzecznie to taka msza nie jest niczym dziwnym.


Wt gru 15, 2020 1:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Zarodek jest człowiekiem.
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Afilatelista, nie trzeba obrażać, aby z kimś porozmawiać.

Nikogo nie obrażam. Nazywam rzeczy po imieniu.

Cytuj:
Chrześcijanie wierzą, że człowiek składa się z duszy nieśmiertelnej i śmiertelnego ciała, ciało można zabić, ale duszy już nie.

To dlaczego tak bardzo przejmujecie się ciałami? Jeśli chcecie się modlić za ich nieistniejące dusze to proszę bardzo.

Jeszcze niedawno Kościół katolicki odmawiał praw nieochrzczony dzieciom a teraz odprawia rytuały nad płodami. Cześć z nich naturalnie poroniona (wola boża?) cześć z aborcji więc niekatolicy rodzice, cześć z gwałtu cześć bez ślubu.

Cytuj:
Z twojego ateistycznego punktu widzenia, bo w dziecińtwie straszyli cię księdzem i plułeś na lekcjach religii, to może wydawać się to śmieszne, ale dla prawdziwego chrześcijanina , który w dzieciństwie nie bał się księdza , a na lekcji religii zachowywał się grzecznie to taka msza nie jest niczym dziwnym.

Pudło. Księdza co prawda miałem takiego co podważał teorię ewolucji, a wcześniej siostrę co twierdziła że od masturbacji mi przyrodzenie odpadnie, ale na świadectwie maturalnym mam jeszcze celujacy z religii i bardzo dobre zachowanie.


Wt gru 15, 2020 10:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Zarodek jest człowiekiem.
A kto powiedział, że modlimy się za nieistniejące dusze, jak można modlić się za nieistniejące dusze, mówiłem że modlimy się za ISTNIEJĄCE dusze, które nie umierają i nie znikają tak jak ciało. Jeżeli masz 5 z religii to wiesz że dusze istnieją, żyją wiecznie i my za te dusze się modlimy, aby dostąpiły zbawienia. W przypadku dusz, które nie zostały ochrzczone i przyjęte do kościoła , to takie dusze które się jeszcze nie urodziły mamy nawet obowiązek odprawić mszę świętą nad nimi, przeprosić je że przed wcześnie niezawinione odeszły z tego świata z powodu ludzkiego grzechu, chciwości i pychy . Przeprosić Boga za nasze grzechy i prosiç Go aby przyjął te biedne niewiniątka do Kościoła. Bo co one zawiniły, najpierw ludzie powołali je do życia, a później się rozmyślili i zabili, tak się nie robi to nie po ludzku. Owszem, poronione z przyczyn naturalnych OK , Bóg je powołał do siebie, ale te które mogły żyć i chciały żyć ,to po co zabijać, trzeba urodzić , pozwolić żyć i nie martwić się czy umrą, czy nie umrą, czy będą zdrowe, czy chore, czy ułomne, oddajmy to w ręce Boga. Ale dzisiaj ludzie niestety bardzo boją się śmierci, unikają jej jak tylko się da, nie chcą pozostawić życia i śmierci temu Najwyższemu do dyspozycji, sami chcą rządzić życiem i śmiercią. Życie i śmierć straciła dla ludzi jakąkolwiek wartość, życie dają byle jak, gdziekolwiek, po omacku, po pianemu, w ogóle nikt się nie przejmuje że może dać komuś życie , a później jak się pocznie takie życie nieplanowane to trzeba coś z tym nowym życiem zrobić, bo to przecież Zawada. A tym czasem jeżeli powstrzymamy się od tej pierwszej reakcji, pozwolimy aby wygasły emocje i temu maleństwu pozwolimy żyć to po jakimś czasie okazuje się że to nowe życie nie jest wcale takie straszne, że da się jakoś z tym żyć, szok przechodzi , wszystko zaczyna się jakoś dziwnie układać, coraz częściej zaczynamy się uśmiechać, inni zaczynają się nami interesować, brzuszek rośnie, właścicielka tego brzuszka jest coraz piękniejsza, zdrowia i szczęścia dziwnie przybywa, no po prostu aż chce się żyć! Nie bójmy się tego natura o wszystkim pomyślała, dla brzemiennej ma same bonusy. A jak się to maleństwo urodzi to dopiero następuje prawdziwa eksplozja miłości!


Cz gru 17, 2020 0:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Zarodek jest człowiekiem.
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
A kto powiedział, że modlimy się za nieistniejące dusze, jak można modlić się za nieistniejące dusze, mówiłem że modlimy się za ISTNIEJĄCE dusze, które nie umierają i nie znikają tak jak ciało. Jeżeli masz 5 z religii to wiesz że dusze istnieją, żyją wiecznie i my za te dusze się modlimy, aby dostąpiły zbawienia.

1. No to przecież powiedziałem że jak chcecie się modlić to się módlcie i nie mam.nic do tego. Problem mam z wydawaniem płodów związkom religijnym i pytam czy zostałyby wydane np neopoganom.
2. Kiedy pojawia się dusza? W momencie zapłodnienia? Czy niezagrzezdzony embrion ma duszę? A zaśniad groniasty?
3. Co dzieje się z duszą w przypadku uszkodzenia fizycznego mózgu, guza mózgu, choroby psychicznej? Dlaczego wszystkie nasze uczucia, pamięć, funkcje życiowe itd są zależne od fizycznej struktury mózgu i reakcji chemicznych w nim? Jak to możliwe że mózg po rozdzieleniu półkul mózgowych człowiek zachowuje się jakby miał w sobie dwie odrębne osobowości?
Cytuj:
W przypadku dusz, które nie zostały ochrzczone i przyjęte do kościoła , to takie dusze które się jeszcze nie urodziły mamy nawet obowiązek odprawić mszę świętą nad nimi, przeprosić je że przed wcześnie niezawinione odeszły z tego świata z powodu ludzkiego grzechu, chciwości i pychy . Przeprosić Boga za nasze grzechy i prosiç Go aby przyjął te biedne niewiniątka do Kościoła.

Zdajesz sobie sprawę że to dosyć niedawna zmiana w doktrynie Kościoła? Tomasz z Akwinu uważał że męskie płody otrzymują duszę po 40 dniach od poczęcia a kobiece po 90. Natomiast nieochrzczone dzieci nie mogły trafić do raju.

Ale teraz skoro już trafiają, to aborcja powinna być dla nich czymś dobrym. Jeśli się urodzą będąca cierpieć, będą grzeszyć i możliwe że nie będą wierzącymi i na koniec trafia do piekła. Po aborcji droga do raju otwarta.

Cytuj:
Bo co one zawiniły, najpierw ludzie powołali je do życia, a później się rozmyślili i zabili, tak się nie robi to nie po ludzku. Owszem, poronione z przyczyn naturalnych OK , Bóg je powołał do siebie, ale te które mogły żyć i chciały żyć ,to po co zabijać, trzeba urodzić , pozwolić żyć i nie martwić się czy umrą, czy nie umrą, czy będą zdrowe, czy chore, czy ułomne, oddajmy to w ręce Boga.

Czyli jak Bóg je zabije to OK? Jeśli to Bóg tworzy życie to po co w ogóle powołuje płody które i tak mają umrzeć? Nie może sobie od razu aniołka w niebie stworzyć?
Po co powołuje do życia dzieci z gwałtów? Przecież mógłby sprawić że poczynają się tylko dzieci chciane, albo tylko po ślubie.
Po co powołuje do życia dzieci które jedyne czego doswiadczą to cierpienie, rozpacz rodziców i śmierć?
Aborcja w momencie kiedy płód nie czuje jeszcze bólu to akt miłosierdzia.

Cytuj:
Ale dzisiaj ludzie niestety bardzo boją się śmierci, unikają jej jak tylko się da, nie chcą pozostawić życia i śmierci temu Najwyższemu do dyspozycji, sami chcą rządzić życiem i śmiercią. Życie i śmierć straciła dla ludzi jakąkolwiek wartość, życie dają byle jak, gdziekolwiek, po omacku, po pianemu, w ogóle nikt się nie przejmuje że może dać komuś życie , a później jak się pocznie takie życie nieplanowane to trzeba coś z tym nowym życiem zrobić, bo to przecież Zawada. A tym czasem jeżeli powstrzymamy się od tej pierwszej reakcji, pozwolimy aby wygasły emocje i temu maleństwu pozwolimy żyć to po jakimś czasie okazuje się że to nowe życie nie jest wcale takie straszne, że da się jakoś z tym żyć, szok przechodzi , wszystko zaczyna się jakoś dziwnie układać, coraz częściej zaczynamy się uśmiechać, inni zaczynają się nami interesować, brzuszek rośnie, właścicielka tego brzuszka jest coraz piękniejsza, zdrowia i szczęścia dziwnie przybywa, no po prostu aż chce się żyć!

Szczególnie w przypadku matek które wiedzą że ich dzieci są ciężko chore i nie mają szans przeżyć. Po prostu sama przyjemność patrzeć jak dziecko cierpi i umiera.
Cytuj:
Nie bójmy się tego natura o wszystkim pomyślała, dla brzemiennej ma same bonusy. A jak się to maleństwo urodzi to dopiero następuje prawdziwa eksplozja miłości!

No właśnie - natura. Ślepa siła, hormony wytwarzane przez gruczoły ciała powodują uczucie szczęścia i wyzwalają miłość do dziecka. Jest to biologicznie korzystne żeby matka zaopiekowała się dzieckiem i pomogła genom przetrwać. Niestety ewolucja wymaga zmienności, a posługuję się tylko losowymi zmianami i większość losowych zmian powoduje choroby. Natura nie dba o śmierć i cierpienie chorych płodów. Ale wiesz kto powinien? Wszechmogący i wszechdobry Bóg. Mógłby sprawić że wszystkie dzieci rodzą się zdrowe.


Cz gru 17, 2020 8:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Zarodek jest człowiekiem.
afilatelista napisał(a):
Na jakiej podstawie postronnym ludziom wydaje się martwe płody do odprawiania rytuałów? Czy jeśli przyjdą wyznawcy szamanizmu to też będą mogli odprawiać swoje rytuały?


Co nie jest zabronione jest dozwolone lub przynajmniej tolerowane, tak stanowi prawo. O ile wiem w Polsce nie jest uregulowana sytuacja prawna poronionych czy abortowanych płodów. Nie wiem jaka jest granica czasowa w Polsce kiedy można dziecko pochować a kiedy sie je utylizuje.

Afilatelista, nie jesteś konsekwentny w Twoim rozumowaniu. Skoro są to według Ciebie odpady biologiczne a dla niektórych kobiet tylko zlepek komórek to dlaczego tak reagujesz?

afilatelista napisał(a):
Jeszcze niedawno Kościół katolicki odmawiał praw nieochrzczony dzieciom a teraz odprawia rytuały nad płodami.


Jakich praw odmawiał Kościół nieochrzczonym dzieciom?

afilatelista napisał(a):
To dlaczego tak bardzo przejmujecie się ciałami?


Ponieważ wierzymy w zmartwychwstanie ciał. Miałeś celujący z religii to powinieneś to wiedzieć.

afilatelista napisał(a):
Zdajesz sobie sprawę że to dosyć niedawna zmiana w doktrynie Kościoła? Tomasz z Akwinu uważał że męskie płody otrzymują duszę po 40 dniach od poczęcia a kobiece po 90.


To, ze Tomasz sobie rozkminial jak to jest z duszyczkami, nie oznacza, ze była to oficjalna doktryna Kościoła bo nigdy nie była.

afilatelista napisał(a):
Natomiast nieochrzczone dzieci nie mogły trafić do raju.


To był dla wielu teologów przez 2 tysiące lat twardy orzech do zgryzienia.
Z jednej strony doktryna o konieczności chrztu bez którego nie można sie zbawić, z drugiej na kartach Pisma ciągle powtarzane zapewnienie, ze Bog chce zbawić każdego człowieka.
Stąd wiele teorii, hipotez dysput i kłótni.

afilatelista napisał(a):
Ale teraz skoro już trafiają, to aborcja powinna być dla nich czymś dobrym. Jeśli się urodzą będąca cierpieć, będą grzeszyć i możliwe że nie będą wierzącymi i na koniec trafia do piekła. Po aborcji droga do raju otwarta.

Niezłe sobie wykombinowałeś, szacun, jesteś bardzo kreatywny.

afilatelista napisał(a):
Szczególnie w przypadku matek które wiedzą że ich dzieci są ciężko chore i nie mają szans przeżyć. Po prostu sama przyjemność patrzeć jak dziecko cierpi i umiera.


Wiesz, na Zachodzie przed wielu laty powstała inicjatywa tzw. "Sternenkinder" czyli Dzieci Gwiazd, ruch ten działa na zasadzie fundacji, stowarzyszeń i bardzo szybko sie rozrasta, skupia rodziców, których dzieci przyszły na świat martwe, z ciężkimi schorzeniami, które żyły przed urodzeniem tylko parę czy kilkanaście tygodni lub po urodzeniu bardzo krótki czas.

Ci rodzice spotykają sie, powstało swego rodzaju lobby aby nie traktować dzieci przed urodzeniem jak odpady biologiczne (są już zapisy prawne), żeby sprawić im pogrzeb, żeby sie z nimi pożegnać. Na wielu cmentarzach są już wydzielone miejsca dla Dzieci Gwiazd.

Wielu ludzi, także niewierzących, którzy stracili swoje dzieci w ten sposób mówi, ze to pomogło im lepiej przepracować te tragedię, ze ich dziecko nie jest rzeczą, która ląduje w wiadrze z odpadkami.

_________________
ksiądz


Cz gru 17, 2020 11:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL