Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czy rezygnacjia z praktykowania Katolicyzmu to dobry pomysł? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Czy rezygnacjia z praktykowania Katolicyzmu to dobry pomysł?
Mam pewien problem, mianowicie odkąd przestałem chodzić do kościoła, moje życie zaczęło się coraz lepiej układać, ponieważ z tego co pamiętam, może źle pamiętam ale wydaje mi się że w marcu z przyczyn pandemicznych nie było mszy w kościele, a przynajmniej prawie nikt na tą msze nie chodził, więc i ja zrezygnowałem, i później wszystko aż do teraz toczy się bardzo dobrze, w kwietniu dostałem umowę na trzy miesiące, i później znowu dostawałem kolejne umowy tak samo na 3 miesiące, aż w grudniu dali mi umowę na stałe :mrgreen: więc mam stałą prace, a najciekawsze jest to że niby jestem pracownikiem najniższego szczebla, a w listopadzie dostałem sporo na konto, bo oprócz pensji dostałem dodatkowo nagrody oraz premie, i wyszło mi 3800zł na konto :mrgreen: aż sie wierzyć nie chce że tyle dostałem, bo normalnie to dostaje niecałe 3tyś. na konto, a jak dla mnie to jest spora ilość kasy, w końcu na wsi, wszystko jest bardzo tanie, nie płace żadnych rachunków, wyżywienie mam za darmo, więc za tą kase mogę żyć na bogato, a za pieniądze wszystko co istotne można sobie kupić, i tu pojawia się moje pytanie, bo im mniej religii tym w życiu jest mi lepiej, a to chyba powinno być odwrotnie?
A może to jest specjalnie dla mnie znak od Boga? w końcu jeśli Bóg nie istnieje to rezygnacja z religii nic mi nie zaszkodzi, a jeśli istnieje to chyba daje mi znak że chodzenie do kościoła w niczym finansowo mi nie pomoże, i mogę z tego zrezygnować?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz gru 24, 2020 17:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Czy rezygnacjia z praktykowania Katolicyzmu to dobry pom
Robek napisał(a):
Czy rezygnacja z praktykowania katolicyzmu to dobry pomysł?


Robek, w Twoim przypadku to nawet bardzo dobry pomysł.

Robek napisał(a):
a w listopadzie dostałem sporo na konto, bo oprócz pensji dostałem dodatkowo nagrody oraz premie, i wyszło mi 3800zł na konto aż sie wierzyć nie chce że tyle dostałem,


Mnie tez się nie chce wierzyć ale całe forum cieszy się z Tobą.

Robek napisał(a):
A może to jest specjalnie dla mnie znak od Boga?

No Robek, schlebiasz sobie.

Robek napisał(a):
w końcu jeśli Bóg nie istnieje to rezygnacja z religii nic mi nie zaszkodzi, a jeśli istnieje to chyba daje mi znak że chodzenie do kościoła w niczym finansowo mi nie pomoże, i mogę z tego zrezygnować?


Twoje rozważania, tak głębokie i przenikliwe, rzuciły nas wszystkich na kolana. Szacun.

_________________
ksiądz


Pt gru 25, 2020 20:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy rezygnacjia z praktykowania Katolicyzmu to dobry pom
bramin napisał(a):
No Robek, schlebiasz sobie.


To jest całkiem normalna rzecz, w końcu większość modlitw, msze w intencyjnych są skierowanych do Boga, i ci ludzie czekają na jakąś reakcje ze strony Boga, więc ja nie jestem kimś kto by tutaj wychodził przed szereg.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt gru 25, 2020 21:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 23, 2020 15:02
Posty: 5
Post Re: Czy rezygnacjia z praktykowania Katolicyzmu to dobry pom
Zależy ile czasu poświecasz na religijne rytuały. Jesli rytuały zabierają czas ktory mogłbyś poświecic na prace czy inne pożyteczne rzeczy, to lepiej ograniczyc rytuały. Ale weź np. siedzenie i ogladanie tvp, a chodzenie czeste do koscioła. Pewnie chodzenie zdrowsze, bo masz ruch i medytacje, a z leżenia na kanapie i gapienia sie na TVP tylko nerwy i głupoty.


Śr gru 30, 2020 13:56
Zobacz profil
Post Re: Czy rezygnacjia z praktykowania Katolicyzmu to dobry pom
Robek napisał(a):
w kwietniu dostałem umowę na trzy miesiące, i później znowu dostawałem kolejne umowy tak samo na 3 miesiące, aż w grudniu dali mi umowę na stałe :mrgreen: więc mam stałą prace, a najciekawsze jest to że niby jestem pracownikiem najniższego szczebla, a w listopadzie dostałem sporo na konto, bo oprócz pensji dostałem dodatkowo nagrody oraz premie, i wyszło mi 3800zł na konto

A czy nie przyszło Co do głowy, że ktoś modlił się w Twojej intencji? Może Mama, Tata? Sam przyznasz, że istnieje taka możliwość.
Zatem, czy właśnie z tego względu, nie mógłbyś choć raz powiedzieć - Dziękuję Ci Boże za moich rodziców, którzy od dzieciństwa wychowują mnie z miłością, najlepiej jak potrafią. Zastanów się Robek nad moją subtelną sugestią.

Robek napisał(a):
A może to jest specjalnie dla mnie znak od Boga?

Skąd Twoja pewność, że to znak od Boga dla Ciebie? Może to znak dla kogoś innego? Pomyślałeś o tym w taki sposób?

Póki co, jak już jesteś takim krezusem, to pomyśl jaką przyjemność mógłbyś zrobić najbliższym. W końcu jak piszesz tu cytuję:
Robek napisał(a):
w końcu na wsi, wszystko jest bardzo tanie, nie płace żadnych rachunków, wyżywienie mam za darmo,


A ode mnie na ten Nowy Rok, najlepsze życzenia dla Ciebie i posyłam Ci:


W końcu jeśli tylko chcemy, to możemy się czymś podzielić z drugim człowiekiem ;)


Śr gru 30, 2020 20:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy rezygnacjia z praktykowania Katolicyzmu to dobry pom
luxx napisał(a):
Zależy ile czasu poświecasz na religijne rytuały. Jesli rytuały zabierają czas ktory mogłbyś poświecic na prace czy inne pożyteczne rzeczy,


Nie bardzo rozumiem, co tutaj sugerujesz? bo ja pracuje 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu i nie opłaca mi się iść do kościoła, bo nie mam kiedy?

luxx napisał(a):
to lepiej ograniczyc rytuały. Ale weź np. siedzenie i ogladanie tvp, a chodzenie czeste do koscioła. Pewnie chodzenie zdrowsze, bo masz ruch i medytacje, a z leżenia na kanapie i gapienia sie na TVP tylko nerwy i głupoty.


To ty od oglądania TVP masz jakieś nerwicę? co ci ta telewizja tak przeszkadza?

Believing napisał(a):

A czy nie przyszło Co do głowy, że ktoś modlił się w Twojej intencji? Może Mama, Tata? Sam przyznasz, że istnieje taka możliwość.
Zatem, czy właśnie z tego względu, nie mógłbyś choć raz powiedzieć - Dziękuję Ci Boże za moich rodziców, którzy od dzieciństwa wychowują mnie z miłością, najlepiej jak potrafią. Zastanów się Robek nad moją subtelną sugestią.


Gdyby od tych modlitw, spadł mi z nieba, garniec wypełniony złotymi monetami :mrgreen: to by było za co dziękować, ale tak się przecież nie stało.

Believing napisał(a):

Skąd Twoja pewność, że to znak od Boga dla Ciebie? Może to znak dla kogoś innego? Pomyślałeś o tym w taki sposób?


Tutaj musi coś być, brak wizyt w kościele rozpoczął się mniej więcej w tym czasie, jak zacząłem chodzić do pracy, tak samo moja ostatnia spowiedź, miała miejsce pod koniec 2019 roku, i już wtedy zauważyłem, że to nie ma sensu, w końcu zacząłem wtedy na spowiedzi przepraszać za swój rozrywkowy styl życia, a to nie jest coś co mi aż tak odpowiada, w końcu co to za pomysł, żeby kupić kilo kiełbasy w sklepie i później za to przepraszać? kupić aspirynę w sklepie i później za to przepraszać? przecież to jakiś absurd jest.
Ale pomimo tego jeszcze miałem jakieś wątpliwości co do tego, czy na serio rezygnować ze spowiedzi, a tu nagle!! przyszła wiosna 2020, i spowiedzi nie ma, więc samo się wyjaśniło.

Believing napisał(a):

Póki co, jak już jesteś takim krezusem, to pomyśl jaką przyjemność mógłbyś zrobić najbliższym.


A niech skarb państwa sprawia te przyjemności, przecież płacę składki podatki liczone co roku w wielu tysiącach, a i tak nic z tego nie mam, dentysta prywatnie, a i z emeryturą może być problem, bo jak braknie mi kilku lat pracy, to nawet mi jej nie dadzą.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt sty 01, 2021 2:16
Zobacz profil
Post Re: Czy rezygnacjia z praktykowania Katolicyzmu to dobry pom
Robek napisał(a):
a to chyba powinno być odwrotnie?
A czemu? Przypowieść o bogaczu i Łazarzu sugeruje coś innego. I od razu – nie. Nie twierdzę, że tylko trędowaty żebrak może się zbawić. Prawdopodobnie nie jesteś powołany do takiego życia jak Łazarz z przypowieści. Jednak fakt, że nie masz w życiu zmartwień nie oznacza, że idziesz dobrą drogą.
Cytuj:
A może to jest specjalnie dla mnie znak od Boga?
Nie.
Cytuj:
w końcu jeśli Bóg nie istnieje to rezygnacja z religii nic mi nie zaszkodzi, a jeśli istnieje to chyba daje mi znak że chodzenie do kościoła w niczym finansowo mi nie pomoże, i mogę z tego zrezygnować?
Pascal wywrócony na nice? Ciekawe. Ale nie.


So sty 02, 2021 14:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy rezygnacjia z praktykowania Katolicyzmu to dobry pom
zefciu napisał(a):
A czemu? Przypowieść o bogaczu i Łazarzu sugeruje coś innego. I od razu – nie. Nie twierdzę, że tylko trędowaty żebrak może się zbawić.


Przecież z tej przypowieść wynika że tylko biedak może się zbawić, więc z jakiej racji najpierw wspominasz o tej przypowieść, a później sam jej zaprzeczasz?

zefciu napisał(a):
Pascal wywrócony na nice? Ciekawe. Ale nie.


A co do tego ma zakład Pascala? przecież ten zakład nie ma sensu, co z tego że będę praktykował skoro i tak nic mi to nie gwarantuje, no chyba że mówimy o religii w której za same praktyki tej właśnie religii, ktoś jest zbawiony, tyle że ja nie znam takiej religii więc Pascal jest czymś co mnie nie dotyczy.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sty 03, 2021 1:32
Zobacz profil
Post Re: Czy rezygnacjia z praktykowania Katolicyzmu to dobry pom
Robek napisał(a):
Przecież z tej przypowieść wynika że tylko biedak może się zbawić, więc z jakiej racji najpierw wspominasz o tej przypowieść, a później sam jej zaprzeczasz?
Zbawić się może „ubogi w duchu”. Bogacz nie jest karany za sam fakt, że ma dużo pieniędzy.
Cytuj:
A co do tego ma zakład Pascala?
No przecież to prosta trawestacja tego zakładu.


N sty 03, 2021 12:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy rezygnacjia z praktykowania Katolicyzmu to dobry pom
Rezygnacja z praktykowania katolicyzmu to świetny pomysł. Ale powód który podajesz jest bardzo słaby. Korelacja nie jest równa przyczynowości.


Wt sty 05, 2021 23:19
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Czy rezygnacjia z praktykowania Katolicyzmu to dobry pom
@afilatelista ze świecą szukać tych, którzy zrezygnowali z praktykowania katolicyzmu z mocnych powodów, więc akurat przykład @Robka znakomicie wpisuje się w średnią.

@Robek, piszesz że zbiegiem okoliczności życie zaczęło Ci się układać odkąd przestałeś chodzić do kościoła, ale z tego co pamiętam, pisałeś na forum, że do kościoła nie chodzisz, tylko podwozisz tam swoją mamę, a gdy pisałeś o Bożym Ciele, siebie umiejscowiłeś w roli obserwatora, który osobiście nie brał udziału w procesji, więc są tu pewne nieścisłości.
Pozostawiając na boku pewne wątpliwości dotyczące Twojego praktykowania z czasów przed pandemii, Twój przypadek można zinterpretować również w taki sposób, że Twoje modlitwy zostały wysłuchane, ale wpisałeś się w statystykę 9 z 10 uzdrowionych, którzy nie uznali za stosowne podziękować Bogu za zdrowie Łk 17,11-19.
Kolejną kwestią jest, w jakim sensie Twoje życie się zmieniło? Czy Twoje relacje z innymi się poprawiły, czy Twoja stopka przestała być aktualna? Czy dostrzegasz związek przyczynowo- skutkowy między Twoimi działaniami a osiągniętymi rezultatami?
Ze swojej strony gratuluję sukcesu w pracy w czasie, gdy mamy kryzys gospodarczy, wielu traci pracę lub ma obniżoną pensję, a nawet tracą źródło dochodów i popadają w długi. Nie zmarnuj szansy, którą dostałeś.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Śr sty 06, 2021 19:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 24, 2010 7:26
Posty: 448
Post Re: Czy rezygnacjia z praktykowania Katolicyzmu to dobry pom
Mrs_Hadley napisał(a):
@afilatelista ze świecą szukać tych, którzy zrezygnowali z praktykowania katolicyzmu z mocnych powodów, więc akurat przykład @Robka znakomicie wpisuje się w średnią.


O! To jest bardzo ciekawe. Czy mogę dostać jakieś namiary na raport/badanie, w którym wyliczone te statystyki?

_________________
"Lud ten czci Mnie wargami,
ale ich serce jest daleko ode Mnie.
Daremne jednak cześć Mi oddają,
głosząc nauki, które są ludzkimi nakazami."
- Izajasz 29,13


Śr sty 06, 2021 19:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Czy rezygnacjia z praktykowania Katolicyzmu to dobry pom
@LJ91 takie są moje obserwacje, choć przykład @Robka jest przynajmniej bardziej oryginalny niż modne: nie chodzę do kościoła, bo pedofilia/złodzieje/sodoma i gomora...

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Śr sty 06, 2021 19:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 24, 2010 7:26
Posty: 448
Post Re: Czy rezygnacjia z praktykowania Katolicyzmu to dobry pom
Mrs_Hadley napisał(a):
@LJ91 takie są moje obserwacje, choć przykład @Robka jest przynajmniej bardziej oryginalny niż modne: nie chodzę do kościoła, bo pedofilia/złodzieje/sodoma i gomora...


Okej, czyli twoja poprzednia wypowiedź to dowód anegdotyczny. Szkoda, pomyślałem, że masz coś solidnego na poparcie tych twierdzeń.

_________________
"Lud ten czci Mnie wargami,
ale ich serce jest daleko ode Mnie.
Daremne jednak cześć Mi oddają,
głosząc nauki, które są ludzkimi nakazami."
- Izajasz 29,13


Śr sty 06, 2021 21:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy rezygnacjia z praktykowania Katolicyzmu to dobry pom
Anonim (konto usunięte) napisał(a):
Zbawić się może „ubogi w duchu”. Bogacz nie jest karany za sam fakt, że ma dużo pieniędzy.


Przecież w tej przypowieści jest wyraźnie napisane że bogacz jest bogaty a żebrak jest żebrakiem, nie rozumie co ty tutaj za cuda wymyślasz?

Mrs_Hadley napisał(a):

@Robek, piszesz że zbiegiem okoliczności życie zaczęło Ci się układać odkąd przestałeś chodzić do kościoła, ale z tego co pamiętam, pisałeś na forum, że do kościoła nie chodzisz, tylko podwozisz tam swoją mamę, a gdy pisałeś o Bożym Ciele, siebie umiejscowiłeś w roli obserwatora, który osobiście nie brał udziału w procesji, więc są tu pewne nieścisłości.


Że też pamiętasz takie rzeczy :mrgreen: wtedy w dzień tej procesji, byłem jak zwykle mocno niewyspany, więc postanowiłem zrezygnować z aktywnego udziału w tej procesji eucharystycznej :mrgreen: ale do kościoła to ja zawsze chodziłem.

Mrs_Hadley napisał(a):

Twój przypadek można zinterpretować również w taki sposób, że Twoje modlitwy zostały wysłuchane, ale wpisałeś się w statystykę 9 z 10 uzdrowionych, którzy nie uznali za stosowne podziękować Bogu za zdrowie Łk 17,11-19.


Ludzie mnie w tej pracy zatrudnili, ludzie mi dają za tą prace pieniądze, Bóg nie ma z tym związku.

Mrs_Hadley napisał(a):

Ze swojej strony gratuluję sukcesu w pracy w czasie, gdy mamy kryzys gospodarczy, wielu traci pracę lub ma obniżoną pensję, a nawet tracą źródło dochodów i popadają w długi. Nie zmarnuj szansy, którą dostałeś.


Jest dużo kasy :twisted: jakiś czas temu przyszedł zwrot podatku z Norwegii, kilka tysięcy koron :lol: w styczniu najprawdopodobniej znowu będzie nagroda za pracę w trakcie epidemii 300 euro, dziś wziołem dodatkowy dzień w pracy, więc za stycznie wyjdzie ze 4 tysiące na ręke :mrgreen: większość wydaje na używki, ale i tak sporo jeszcze zostaje.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz sty 07, 2021 1:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL