Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 304 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Następna strona
 Grzech w spadku 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Grzech w spadku
Inny_punkt_widzenia napisał(a):

No przecież widzisz, że dyskutują tutaj o pierwszym człowieku w odniesieniu do Ewolucji, zastanawiają się, kiedy powstał na drodze Ewolucji pierwszy człowiek i czy miał
duszę? Itp.
No przecież, gdybyśmy ciągnęli tą miksturę, lub mieszankę dalej, to możemy zauważyć, że nie tylko Jezus jest Żywym Pokarmem, ale żywym pokarmem jest każdy człowiek dla dzikiego zwierza.
Nie można mieszać nauki o Ewolucji z nauką o pierwszym człowieku, bo w Ewolucji nie istnieje coś takiego jak pierwszy człowiek, czy pierwsza małpa.
Od Wielkiego Wybuchu do dzisiaj nie było ani jednego momentu, w którym powstało by coś nowego.

No właśnie. Nie ma co mieszać. Bo awolucja to fakt a Księga Rodzaju to mity. Należy je traktować na równi z mitami greckimi.


Śr sty 06, 2021 8:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Grzech w spadku
Inny_punkt_widzenia napisał(a):

Nie można mieszać nauki o Ewolucji z nauką o pierwszym człowieku, bo w Ewolucji nie istnieje coś takiego jak pierwszy człowiek, czy pierwsza małpa.
Od Wielkiego Wybuchu do dzisiaj nie było ani jednego momentu, w którym powstało by coś nowego.


No przecież udowodniłem że istniał pierwszy człowiek, więc nie wiem o co ci chodzi?
I co to za niedorzeczności tutaj opowiadasz? zachowujesz się jakbyś nic nie ogarniał? bo jeśli nigdy nie było pierwszego człowieka, to znaczy że każdy miał jakiś tam rodziców, którzy byli ludźmi, więc ludzkość istnieje od zawsze? serio? :D

afilatelista napisał(a):
Tylko że ten podział.jest bardzo sztuczny. Dzisiaj też masz ludzi z różnym poziomem inteligencji czy znajomością mowy. I często jedna osoba jest lepsza w jednym a inna w czymś innym. Myślisz że narysowanie sztucznej kreski i założenie że to akurat ten osobnik popełnił jakiś grzech pierworodny w jakiś sposób tłumaczy problem?


Oczywiście że jest sztuczny, ale spełnia swoją funkcję, bo dzięki temu, mamy pierwszego człowieka, który mógł popełnić grzech pierworodny.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sty 06, 2021 10:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Grzech w spadku
Robek napisał(a):

No przecież udowodniłem że istniał pierwszy człowiek, (...)

Niczego takiego nie udowodniłeś.
Cytuj:
Oczywiście że jest sztuczny, ale spełnia swoją funkcję, bo dzięki temu, mamy pierwszego człowieka, który mógł popełnić grzech pierworodny.

I co? Tak się złożyło że akurat ten pierwszy człowiek popełnił grzech pierworodny? Czy też uznałeś odgornie że ten który popełnił grzech pierworodny był pierwszym człowiekiem? (W tym wypadku to grzech pierworodny definiuje człowieczeństwo)
A co z braćmi, kuzynami, kolegami tego pierwszego człowieka? Czy oni nie byli ludźmi? Co z jego żoną/partnerką? Czy to że tylko jego dzieci są uważane za ludzi to też tylko sztuczny podział? A co gdyby linia tego człowieka wymarła bez potomstwa? Czy wtedy grzech pierworodny by zniknął wraz z nimi a na ziemi żyliby "nieludzie" bez tego grzechu?


Śr sty 06, 2021 11:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Grzech w spadku
afilatelista napisał(a):
Niczego takiego nie udowodniłeś.


Tak jak wcześniej mówiłem, musiał być pierwszy człowiek, bo jeśli kogoś takiego nie było, to znaczy że ludzkość istnieje od zawsze.

afilatelista napisał(a):
A co z braćmi, kuzynami, kolegami tego pierwszego człowieka? Czy oni nie byli ludźmi? Co z jego żoną/partnerką?


Wszystko zależy od genów, ale raczej to jeszcze nie byli ludzie, na samym początku ludzkości bardzo nieliczne osobniki z danego plemienia są ludźmi.


afilatelista napisał(a):
Czy to że tylko jego dzieci są uważane za ludzi to też tylko sztuczny podział? A co gdyby linia tego człowieka wymarła bez potomstwa? Czy wtedy grzech pierworodny by zniknął wraz z nimi a na ziemi żyliby "nieludzie" bez tego grzechu?


Grzech pierworodny odnosi się do ludzi, nie ważne kto czyim jest potomkiem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sty 06, 2021 12:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Grzech w spadku
Jeśli Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo, to czy jest w tym coś dziwnego, że człowiek "buntuje" się i chce być bytem niezależnym, samostanowiącym o sobie ? Nie. Problem polega tylko na tym, że człowiek sam z siebie jest prochem, natomiast Bóg źródłem życia.


Śr sty 06, 2021 12:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Grzech w spadku
Skoro człowiek wie kim jest, to buntowanie się przeciwko Bogu jest przejawem głupoty, działaniem na własną szkodę.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr sty 06, 2021 13:20
Zobacz profil
Post Re: Grzech w spadku
Wybawiony napisał(a):
Skoro człowiek wie kim jest, to buntowanie się przeciwko Bogu jest przejawem głupoty, działaniem na własną szkodę.

Jakiego Boga masz na myśli, tego w którego Ty wierzysz, czy może tego w którego wierzą...


Śr sty 06, 2021 13:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Grzech w spadku
Wybawiony napisał(a):
Skoro człowiek wie kim jest, to buntowanie się przeciwko Bogu jest przejawem głupoty, działaniem na własną szkodę.


Bunt przeciwko chrześcijańskiemu obrazowi Boga, może wynikać z wielu innych przyczyn, np. bólu istnienia, głębokich zranień.
Wiedza nie zbawia. Instynkty, biochemia mózgu, psychiczne napięcia i programy czasem biorą górę.


Śr sty 06, 2021 15:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Grzech w spadku
Robek napisał(a):
Tak jak wcześniej mówiłem, musiał być pierwszy człowiek, bo jeśli kogoś takiego nie było, to znaczy że ludzkość istnieje od zawsze.

Bzdura. A istniał kiedyś pierwszy Polak?
Cytuj:
Wszystko zależy od genów, ale raczej to jeszcze nie byli ludzie, na samym początku ludzkości bardzo nieliczne osobniki z danego plemienia są ludźmi.

To był jeden czy nieliczni? Bo to różnica. Jeśli jedna mutacja miałaby decydować o tym czy ktoś jest człowiekiem czy nie, to raczej nie zaszłaby więcej niż raz.
Cytuj:
Grzech pierworodny odnosi się do ludzi, nie ważne kto czyim jest potomkiem
.To ważne. Ja się nie poczuwam do odpowiedzialności za odległego przodka a tym bardziej za niespokrewnionego z nim osobnika.
Sysydlaczek napisał(a):
Bunt przeciwko chrześcijańskiemu obrazowi Boga, może wynikać z wielu innych przyczyn, np. bólu istnienia, głębokich zranień.
Wiedza nie zbawia. Instynkty, biochemia mózgu, psychiczne napięcia i programy czasem biorą górę.
nie chodzi o żaden bunt. Ja się nie buntuje przeciwko Bogu tylko zwyczajnie nie sądzę żeby on w ogóle istniał. Ciężko się buntować przeciwko postaci literackiej.


Śr sty 06, 2021 17:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Grzech w spadku
afilatelista napisał(a):
Bzdura. A istniał kiedyś pierwszy Polak?


Nie istniał pierwszy Polak, bo jak Polska ogłosiła niepodległość, to na naszych terenach, zapewne trochę ludzi było, raczej na pewno więcej niż jedna osoba :mrgreen:

afilatelista napisał(a):
To był jeden czy nieliczni? Bo to różnica. Jeśli jedna mutacja miałaby decydować o tym czy ktoś jest człowiekiem czy nie, to raczej nie zaszłaby więcej niż raz.


No to jakaś konkretna mutacja decyduje czy ktoś jest człowiekiem czy jednak nie, i na tej zasadzie pierwszy osobnik z tą mutacją jest pierwszym człowiekiem.

afilatelista napisał(a):
To ważne. Ja się nie poczuwam do odpowiedzialności za odległego przodka a tym bardziej za niespokrewnionego z nim osobnika.


Nikt nie będzie pytał się o to, czy się poczuwasz czy się nie poczuwasz, Bóg ustalił sobie tak jak chciał po swojemu, natomiast twoja opinia w tej kwestii jest nieistotna.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz sty 07, 2021 1:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Grzech w spadku
Robek napisał(a):
Nie istniał pierwszy Polak, bo jak Polska ogłosiła niepodległość, to na naszych terenach, zapewne trochę ludzi było, raczej na pewno więcej niż jedna osoba :mrgreen:

Hahaha. Słaby żart na przykrycie braku kontrargumentu?
Cytuj:
No to jakaś konkretna mutacja decyduje czy ktoś jest człowiekiem czy jednak nie, i na tej zasadzie pierwszy osobnik z tą mutacją jest pierwszym człowiekiem.
Skoro ta mutacja jest tak znaczącą że definiuje cały nasz gatunek to z pewnością nie będziesz miał problemu żeby wskazać o który konkretnie gen chodzi...?
Niestety dla Twojej hipotezy nie ma jednego genu który decyduje o byciu homo sapiens.
Wracam do pytania: czy to przypadek że akurat osoba która jako pierwsza miała mieć gen decydujący o byciu człowiekiem jest winna grzechu pierworodnego?
Cytuj:
Nikt nie będzie pytał się o to, czy się poczuwasz czy się nie poczuwasz, Bóg ustalił sobie tak jak chciał po swojemu, natomiast twoja opinia w tej kwestii jest nieistotna.
Czyli mam się podporządkować i już? Sorry ale nie sądzę. Jeśli Bóg czegoś ode mnie oczekuje to niech poda argumenty.


Cz sty 07, 2021 9:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Grzech w spadku
Robek
Cytuj:
Nikt nie będzie pytał się o to, czy się poczuwasz czy się nie poczuwasz, Bóg ustalił sobie tak jak chciał po swojemu, natomiast twoja opinia w tej kwestii jest nieistotna.

Kpisz, czy żartujesz? Bóg nie jest tyranem, ktory pragnie coś narzucić swoim ukochanym dzieciom. On pragnie ich szcześcia bardziej, niż one same - bo On wie, czym jest pełnia szczęścia. My mamy o tym blade pojęcie. Jesli pełnia szzceścia jest w Bogu, a nie wiemy ( nie doświadczamy w pełni ) kim jest Bóg, to co my wiemy o Bogu? Wyobrazenia, projekcje, poglądy innych ludzi, uczucia, myśli? Absolut to wszystko nieskończenie przekracza.


Cz sty 07, 2021 18:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Grzech w spadku
Afilatelista:
No właśnie. Nie ma co mieszać. Bo awolucja to fakt a Księga Rodzaju to mity. Należy je traktować na równi z mitami greckimi.


IPW - A ja ci mówię, że jedno i drugie to fakt.
Mam do ciebie pytanie, czy Biblia w momencie kiedy była pisana, też była mitem? Zastanów się.
A może , spojrzenie na Nią przez te 3, czy 4 tysiące lat uległo zmianie?
A jak myślisz, co będzie działo się z tą naszą Ewolucją za 3, czy 4 tysiące lat, czy nadal to spojrzenie będzie takie samo jak dzisiaj? Zastanów się.



Dobek: I co to za niedorzeczności tutaj opowiadasz? zachowujesz się jakbyś nic nie ogarniał? bo jeśli nigdy nie było pierwszego człowieka, to znaczy że każdy miał jakiś tam rodziców, którzy byli ludźmi, więc ludzkość istnieje od zawsze? serio?


IPW- Nadal uważam, że łączysz to czego połączyć nie można, nauki o pierwszym człowieku, która pochodzi z Biblii z Ewolucją, która nic nie mówi o pierwszym człowieku.
Jak wiesz, pisze w Biblii, że pierwszy człowiek został stworzony przez Boga, a więc rodziców nie miał, więc nie jest tak jak mówisz, że każdy miał jakiś tam rodziców.
Skoro pierwszy człowiek został stworzony, z prochu ziemi ulepiony, to teraz połącz to geniuszu z Ewolucją i wyjaśnij mi kiedy taki cud miał miejsce, w którym to momencie jakiś dowolny gatunek stworzenia powstał bez swojego przodka, który go spłodził?


Cz sty 07, 2021 22:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Grzech w spadku
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
IPW - A ja ci mówię, że jedno i drugie to fakt.
Mam do ciebie pytanie, czy Biblia w momencie kiedy była pisana, też była mitem? Zastanów się.
A może , spojrzenie na Nią przez te 3, czy 4 tysiące lat uległo zmianie?
A jak myślisz, co będzie działo się z tą naszą Ewolucją za 3, czy 4 tysiące lat, czy nadal to spojrzenie będzie takie samo jak dzisiaj? Zastanów się.

Ewolucja to fakt obserwowany również dzisiaj, zarówno w przyrodzie jak i w laboratorium. Zmianie może ulec co najwyżej nasze rozumienie procesów ewolucji ale nie sam jej fakt. Analogicznie fakt istnienia grawitacji nie zostanie obalony za 4tys lat ale nasze zrozumienie pewnie ulegnie poprawie. Z Biblią jest inaczej. Jest sprzeczna z faktami.
Cytuj:
IPW- Nadal uważam, że łączysz to czego połączyć nie można, nauki o pierwszym człowieku, która pochodzi z Biblii z Ewolucją, która nic nie mówi o pierwszym człowieku.
Jak wiesz, pisze w Biblii, że pierwszy człowiek został stworzony przez Boga, a więc rodziców nie miał, więc nie jest tak jak mówisz, że każdy miał jakiś tam rodziców.
Skoro pierwszy człowiek został stworzony, z prochu ziemi ulepiony, to teraz połącz to geniuszu z Ewolucją i wyjaśnij mi kiedy taki cud miał miejsce, w którym to momencie jakiś dowolny gatunek stworzenia powstał bez swojego przodka, który go spłodził?
no właśnie. Człowiek nie został ulepiony z gliny więc wiemy że Biblia mówi nieprawdę. Całe życie na ziemi które istnieje obecnie ma prawdopodobnie tylko jednego przodka ( eukarioty na pewno, a u prokariontów sytuacja się komplikuje przez horyzontalny transfer genów, ale prawdopodobnie też).


Pt sty 08, 2021 7:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Grzech w spadku
afilatelista napisał(a):
Hahaha. Słaby żart na przykrycie braku kontrargumentu?


Jak miał miejsce chrzest Polski, to ten chrzest obejmował cały kraj, nie było przecież sytuacji że chrzest kraju, to chrzest jednej osoby, a przed chrztem to Polaków nie było bo i Polski nie było.

afilatelista napisał(a):
Czyli mam się podporządkować i już? Sorry ale nie sądzę. Jeśli Bóg czegoś ode mnie oczekuje to niech poda argumenty.


Teraz jesteś taki odważny, ponieważ jesteś przekonany że Boga nie ma, natomiast jeśli jednak dojdzie do sytuacji w której miałby miejsce Sąd Ostateczny, i ty być brał w tym udział, to wtedy byś mówił zupełnie co innego, a przynajmniej tam mi się wydaję.

Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Skoro pierwszy człowiek został stworzony, z prochu ziemi ulepiony, to teraz połącz to geniuszu z Ewolucją i wyjaśnij mi kiedy taki cud miał miejsce, w którym to momencie jakiś dowolny gatunek stworzenia powstał bez swojego przodka, który go spłodził?


Zwróciłem uwagę, że można w sztuczny sposób wyznaczyć granicę między ludźmi a ich przodkami, i w ten sposób mamy pierwszego osobnika, który spełnia wyznaczone przez nas kryteria, i mamy dzięki temu pierwszego człowieka.
A jeśli chodzi o Biblie, to jest przecież utwór poetycko literacki, nie oczekuj w nim ewolucji czy też fizyki kwantowej.

proteom napisał(a):
Robek
Cytuj:
Nikt nie będzie pytał się o to, czy się poczuwasz czy się nie poczuwasz, Bóg ustalił sobie tak jak chciał po swojemu, natomiast twoja opinia w tej kwestii jest nieistotna.

Kpisz, czy żartujesz? Bóg nie jest tyranem, ktory pragnie coś narzucić swoim ukochanym dzieciom. On pragnie ich szcześcia bardziej, niż one same - bo On wie, czym jest pełnia szczęścia. My mamy o tym blade pojęcie. Jesli pełnia szzceścia jest w Bogu, a nie wiemy ( nie doświadczamy w pełni ) kim jest Bóg, to co my wiemy o Bogu? Wyobrazenia, projekcje, poglądy innych ludzi, uczucia, myśli? Absolut to wszystko nieskończenie przekracza.


O co ci tu teraz chodzi? powiedziałem że Bóg robi wszystko według własnego zamysłu(Niebo, piekło) a tobie to nie pasuje? masz jakąś inną wersje?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt sty 08, 2021 19:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 304 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL