Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
W Legnicy pierwszy zespół badawczy nie potwierdził że to ludzka tkanka. Pani która prowadziła sprawę z ramienia kościoła jeździła po różnych uczonych i szukała do skutku kogoś kto potwierdzi jej hipotezę aż znalazła. ale nawet on twierdzi że próbka miała znikomą wartość dowodową i że mogła być zanieczyszczona.


So sty 09, 2021 9:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
. Moim zdaniem my nie spożywamy ludzkiego ciała i ludzkiej krwi Jezusa, więc szukanie DNA w cudach Eucharystycznych nie ma sensu. Sensu trzeba szukać w tym, że Jezus był człowiekiem ale był i Jest też Bogiem. Spożywanie Jego ludzkiego ciała i Jego ludzkiej krwi by nam niewiele dało. Mogło by tylko podtrzymywać nasze ludzkie życie.
Jezus nam daje do spożycia swoje Boskie Ciało i swoją Boską Krew i w ten sposób dzieli się z nami swoim Boskim Życiem. To dlatego Ten Boży Duch na nas zstępuje i napełnia nas Boskim Życiem. Mamy wtedy w sobie Tego Bożego Ducha. No i dzieje się to w dwóch etapach. Najpierw spozywamy Ciało Chrystusa, a później pijemy Krew Chrystusa.
Napisane jest :
Kpł 17
14 Bo życie wszelkiego ciała jest we krwi jego

No i po spożyciu Ciała Chrystusa i po wypiciu Krwi Jego, to Jego Ciało ożywa w nas i Żyje w nas Chrystus. Nie mogło by to nastąpić po spożyciu Jego ludzkiego ciała i wypiciu Jego ludzkiej krwi. No bo wtedy byśmy tylko mieli w sobie tylko Jego człowieczeństwo, a to nie gwarantuje Życia wiecznego. W cudach Eucharystycznych znajdowana jest tylko martwa tkanka. No, to może skutkować pielgrzymkami ale Życia wiecznego nie daje.

Sugestią że tak jest jest to, że Jezus dał uczniom swoje Ciało i Krew do spożycia podczas ostatniej wieczerzy, a to stało się zanim złożył swoją ofiarę na krzyżu. No więc nie mogli spożywać Jego ludzkiego ciała i pić Jego ludzkiej krwi zanim ta ofiara się dokonała. No a swoim Boskim Życiem mógł się z nimi wtedy podzielić, a tego nie da się kontemplować swoimi zmysłami.


So sty 09, 2021 11:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 24, 2010 7:26
Posty: 448
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
afilatelista napisał(a):
W Legnicy pierwszy zespół badawczy nie potwierdził że to ludzka tkanka. Pani która prowadziła sprawę z ramienia kościoła jeździła po różnych uczonych i szukała do skutku kogoś kto potwierdzi jej hipotezę aż znalazła. ale nawet on twierdzi że próbka miała znikomą wartość dowodową i że mogła być zanieczyszczona.


Ciekawe! Możesz podać jakieś namiary na opisy tej historii?

_________________
"Lud ten czci Mnie wargami,
ale ich serce jest daleko ode Mnie.
Daremne jednak cześć Mi oddają,
głosząc nauki, które są ludzkimi nakazami."
- Izajasz 29,13


So sty 09, 2021 12:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
HenrykK napisał(a):
W wyniku badań naukowych ustalono, iż fragmenty
tkankowe zawierają pofragmentowane części mię-
śnia poprzecznie prążkowanego. Całość obrazu jest
najbardziej podobna do mięśnia sercowego, ze zmia-
nami, które często towarzyszą agonii.
Badania genetyczne wskazują na ludzkie pochodze-
nie tkanki.


Drogi Henryku, nie było żadnych badań, a te opowieści to zwykłe kłamstwa które mają zwiększyć frekwencje w kościołach, z którą ostatnimi laty jest coraz gorzej.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sty 09, 2021 14:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
LJ91 napisał(a):
Ciekawe! Możesz podać jakieś namiary na opisy tej historii?

Masz tu relację pani, z pierwszej ręki, jak pluje metodzie naukowej w twarz.
https://m.youtube.com/watch?v=T19yPllBK6I


So sty 09, 2021 15:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
Robek

[quote]Drogi Henryku, nie było żadnych badań, a te opowieści to zwykłe kłamstwa które mają zwiększyć frekwencje w kościołach, z którą ostatnimi laty jest coraz gorzej.[quote]

Drogi Panie Robku, a ustalenie grupy krwi AB również jest kłamstwem, ponieważ powszechnie uważa się, że ziarna pszenicy wszelkich odmian ją posiadają.
Nic co jest związane z religią nie jest prawdą.
Z iloma takimi narracjami się już się w życiu spotkałem.
Za to Lenin jest wiecznie żywy, chociaż już dawno nie żyje.


So sty 09, 2021 18:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
afilatelista

Cytuj:
Masz tu relację pani, z pierwszej ręki, jak pluje metodzie naukowej w twarz.
https://m.youtube.com/watch?v=T19yPllBK6I


Nie zauważyłem, żeby ta Pani pluła, a tym bardziej na metodę naukową.
Zaskoczyło mnie jednak, że nikomu nie przyszło jeszcze do głowy, żeby umieszczać upadłe na ziemię hostie w suchym miejscu. W ten sposób, w przypadku pojawienia się cudu nie doznałyby one tych wszystkich uszkodzeń jakie pojawiają się po umieszczeniu ich w wodzie.
W Polsce obecnie bada się obecnie dwa kolejne cuda eucharystyczne.
Chyba nie zdąża tego dokonać przed końcem świata.


So sty 09, 2021 18:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
To nie jest koniec świata, spokojnie. Ale czas do Nawrócenia.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


So sty 09, 2021 19:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
HenrykK napisał(a):
Drogi Panie Robku, a ustalenie grupy krwi AB również jest kłamstwem, ponieważ powszechnie uważa się, że ziarna pszenicy wszelkich odmian ją posiadają.
Nic co jest związane z religią nie jest prawdą.
Z iloma takimi narracjami się już się w życiu spotkałem.
Za to Lenin jest wiecznie żywy, chociaż już dawno nie żyje.


No dobrze były te badania, tyle że gdzie one są? wyparowały?

HenrykK napisał(a):
afilatelista

Cytuj:
Masz tu relację pani, z pierwszej ręki, jak pluje metodzie naukowej w twarz.
https://m.youtube.com/watch?v=T19yPllBK6I


Nie zauważyłem, żeby ta Pani pluła, a tym bardziej na metodę naukową.
Zaskoczyło mnie jednak, że nikomu nie przyszło jeszcze do głowy, żeby umieszczać upadłe na ziemię hostie w suchym miejscu. W ten sposób, w przypadku pojawienia się cudu nie doznałyby one tych wszystkich uszkodzeń jakie pojawiają się po umieszczeniu ich w wodzie.
W Polsce obecnie bada się obecnie dwa kolejne cuda eucharystyczne.
Chyba nie zdąża tego dokonać przed końcem świata.


Dość przekonująca jest ta historia z tego filmiku na youtube :mrgreen: mógłbym sie nabrać ale jednak nie, :mrgreen:
Swoją drogą nie wiedziałem że jest filmik który tak dokładnie opisuje ten Legnicki cud, fajnie jest obejrzeć coś takiego, no ale niestety to co oni tam mówią nie trzyma się kupy, niby z jakiej racji tam miało nie być DNA? przecież ten fragment mięśnia sercowego z tego cudu, składa się z miliardów komórek, w każdej z tych komórek jest nić DNA, i o jakiej degradacji DNA oni mówią, dzisiaj mamy takie czasy, że przestępca na miejscu zbrodni, zostawił ślady biologiczne, i pomimo 20 lat, to i tak udało się z tych śladów biologicznych, wyizolować DNA, a tutaj parę tygodni i całe DNA się zdegradowało? przecież to jakiś żart jest, już samo to świadczy o tym że to jest jakieś oszustwo.
Więc niestety Henryku, ten cud to nie jest prawda.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sty 09, 2021 21:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
HenrykK napisał(a):
Nie zauważyłem, żeby ta Pani pluła, a tym bardziej na metodę naukową.

Pani insynuuje że wszyscy naukowcy wiedzą że ona ma rację ale nie chcą powiedzieć. Niby czego w kraju gdzie władza trzyma z kościołem.mieliby się obawiać naukowcy? Za potwierdzenie cudu mogliby dostać Nobla.
Pani jeździła ze zgody ustalona tezą po naukowcach i szukała do skutku kogoś kto potwierdzi. W końcu znalazła
Pani nie rozumie też tego że "nie wiadomo" czasem jest lepsza odpowiedzią niż zgadywanie. A ostatecznie i tak stwierdza że dowody są niepotrzebne i że trzeba to brać na wiarę.
Cytuj:
Zaskoczyło mnie jednak, że nikomu nie przyszło jeszcze do głowy, żeby umieszczać upadłe na ziemię hostie w suchym miejscu. W ten sposób, w przypadku pojawienia się cudu nie doznałyby one tych wszystkich uszkodzeń jakie pojawiają się po umieszczeniu ich w wodzie.
W Polsce obecnie bada się obecnie dwa kolejne cuda eucharystyczne.
ciekawe czy metoda "badania" będzie równie chaotyczna. Powinni zrobić podwójnie ślepa próbę. Rozesłać do trzech niezależnych laboratoriów po trzy zestawy próbek. W jednym z cudu, w jednym próbkę mięśnia sercowego, w jednym bakterie pałeczki krwawej na opłatku.
Cytuj:
Chyba nie zdąża tego dokonać przed końcem świata.
Koniec świata miał być jeszcze za życia uczniów Jezusa. Nie było go wtedy to i teraz nie będzie.


So sty 09, 2021 23:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
afilatelista
Cytuj:
Koniec świata miał być jeszcze za życia uczniów Jezusa.
W pewnym sensie był np. zburzenie Jerozolimy, rozproszenie Żydów po świecie.
Cytuj:
Nie było go wtedy to i teraz nie będzie.
Nie wiadomo. Moze Jezus w końcu przyjdzie i zaprowadzi pokój, miłość, sprawiedliwość itd czyli Królestwo Bożę.


N sty 10, 2021 18:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
afilatelista napisał(a):
Powinni zrobić podwójnie ślepa próbę. Rozesłać do trzech niezależnych laboratoriów po trzy zestawy próbek.


Nie trzeba robić żadnej próby, już same niedorzeczności jakie oni mówią, świadczy że to jest jakieś oszustwo, bo jak można traktować poważnie kogoś, kto posiada kawałek mięśnia sercowego, który składa się z wielu miliardów komórek, i mówi że tam nie ma DNA!

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sty 11, 2021 17:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
Robek

[quote]Nie trzeba robić żadnej próby, już same niedorzeczności jakie oni mówią, świadczy że to jest jakieś oszustwo, bo jak można traktować poważnie kogoś, kto posiada kawałek mięśnia sercowego, który składa się z wielu miliardów komórek, i mówi że tam nie ma DNA!
[quote]

Ta Pani twierdzi, iż w Szczecinie wyodrębniono DNA z tego cudu.
Nic się jednak nie dzieje w kwestii odczytania tego DNA.
Widocznie jest w Kościele bardzo dużo innych ważnych spraw i nikt tym się nie zajmuje.
Dzisiaj podano wiadomość, iż papież Franciszek dopuścił kobiety do służby liturgicznej ołtarza.
A Wy twierdzicie, że do końca świata jest jeszcze bardzo daleko lub wcale.
O słodka nieświadomości.


Pn sty 11, 2021 18:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
OT poszedł do kosza.
Nie rozmawiamy w wątku o życiu pozagrobowym ani o święceniu kobiet.
Lojalnie ostrzegam że podobne radosne refleksje zakończą się ostrzeżeniami.

_________________
ksiądz


Wt sty 12, 2021 9:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zbadano DNA pochodzące z cudów eucharystycznych
HenrykK napisał(a):
Ta Pani twierdzi, iż w Szczecinie wyodrębniono DNA z tego cudu.
Nic się jednak nie dzieje w kwestii odczytania tego DNA.
Widocznie jest w Kościele bardzo dużo innych ważnych spraw i nikt tym się nie zajmuje.


Księża mają to DNA oczyszczać? :D no ale skoro nie mają czasu, to na dzień dzisiejszy nie ma nawet o czym dyskutować, nie przedstawia to żadnej wartości, bo jak nie będzie to DNA Chrystusa badane, to tak jakby go nie było, w końcu ja też mogę powiedzieć że odnalazłem arkę Noego, tyle że nikomu jej nie pokaże, bo mam ważniejsze od tego sprawy.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sty 12, 2021 12:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL