Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 304 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
 Grzech w spadku 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Grzech w spadku
Robek napisał(a):
Jak miał miejsce chrzest Polski, to ten chrzest obejmował cały kraj, nie było przecież sytuacji że chrzest kraju, to chrzest jednej osoby, a przed chrztem to Polaków nie było bo i Polski nie było.

Po pierwsze to chrzest Polski jest umowna datą jej powstania. Mieszko pierwszy rządził państwem już wsześniej a w momencie chrztu mieszkańcy jego królestwa dalej pozostawali poganami. Ale łączyło ich to że byli mieli podobne geny, Słowianami, używali podobnego języka, mieli wspólną kulturę. Ale granicą tej kultury nie była tożsama z granicami podbojów Piastów. Wszystko było tam płynne. Podobnie z genami.
Cytuj:
Teraz jesteś taki odważny, ponieważ jesteś przekonany że Boga nie ma, natomiast jeśli jednak dojdzie do sytuacji w której miałby miejsce Sąd Ostateczny, i ty być brał w tym udział, to wtedy byś mówił zupełnie co innego, a przynajmniej tam mi się wydaję.
Gdyby Ciebie pojmali ekstremiści ukraińscy i oskarżyli o zbrodnie Jeremiego Wiśniowieckiego i ucisk chłopów na Ukrainie to czy poczuwałbyś się do winy? Czy to czy Wiśniowiecki jest Twoim przodkiem ma jakieś znaczenie?
Cytuj:
Zwróciłem uwagę, że można w sztuczny sposób wyznaczyć granicę między ludźmi a ich przodkami, i w ten sposób mamy pierwszego osobnika, który spełnia wyznaczone przez nas kryteria, i mamy dzięki temu pierwszego człowieka.
Czekam na te kryteria.


So sty 09, 2021 10:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Grzech w spadku
afilatelista napisał(a):
Po pierwsze to chrzest Polski jest umowna datą jej powstania. Mieszko pierwszy rządził państwem już wsześniej a w momencie chrztu mieszkańcy jego królestwa dalej pozostawali poganami.


No ale na data jest, więc wtedy powstała Polska, a wraz z nimi Polacy, bo wcześniej to nie byli Polacy, a Słowianie.

afilatelista napisał(a):
Gdyby Ciebie pojmali ekstremiści ukraińscy i oskarżyli o zbrodnie Jeremiego Wiśniowieckiego i ucisk chłopów na Ukrainie to czy poczuwałbyś się do winy? Czy to czy Wiśniowiecki jest Twoim przodkiem ma jakieś znaczenie?


A co to za równica jakie ja mam tutaj zdanie? co Boga obchodzi co ty sądzisz o grzechu pierworodnym? przecież to Bóg decyduje na jakich zasadach i z czego będziesz sądzony, Bóg decyduje o tym jak te zaświaty wyglądają, więc to że tobie coś nie pasuje, jest całkowicie pomijalne.

afilatelista napisał(a):
Czekam na te kryteria.


Przecież ja nie jestem genetykiem, nie podam ci tych kryteriów, natomiast można coś takiego zrobić, i na tej zasadzie, wyznaczyć kogoś kto był tym pierwszym człowiekiem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sty 09, 2021 12:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Grzech w spadku
Robek napisał(a):
No ale na data jest, więc wtedy powstała Polska, a wraz z nimi Polacy, bo wcześniej to nie byli Polacy, a Słowianie.
Data umowna. Bo nie wiemy kiedy ten chrzest miał miejsce. Poza tym dlaczego ten chrzest miałby definiować czy ktoś jest Polakiem? Czy dla mieszkańca państwa mieszka który żył w 965 i zmarł w 1000 o chrzcie nawet nie słysząc nagle w cudowny sposób stał się Polakiem w momencie chrztu Mieszka?
Cytuj:
A co to za równica jakie ja mam tutaj zdanie? co Boga obchodzi co ty sądzisz o grzechu pierworodnym? przecież to Bóg decyduje na jakich zasadach i z czego będziesz sądzony, Bóg decyduje o tym jak te zaświaty wyglądają, więc to że tobie coś nie pasuje, jest całkowicie pomijalne.
czekam aż mi to powie bo na razie to tylko wymysły ludzi.
Cytuj:
Przecież ja nie jestem genetykiem, nie podam ci tych kryteriów, natomiast można coś takiego zrobić, i na tej zasadzie, wyznaczyć kogoś kto był tym pierwszym człowiekiem.
I nie masz pojęcia jak działa genetyka, więc może przestań pisać brednie że udowodniłeś istnienie pierwszego człowieka. Każdy genetyk Ci powie że to bzdura.


So sty 09, 2021 16:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Grzech w spadku
afilatelista napisał(a):
Data umowna. Bo nie wiemy kiedy ten chrzest miał miejsce. Poza tym dlaczego ten chrzest miałby definiować czy ktoś jest Polakiem? Czy dla mieszkańca państwa mieszka który żył w 965 i zmarł w 1000 o chrzcie nawet nie słysząc nagle w cudowny sposób stał się Polakiem w momencie chrztu Mieszka?


Skoro umówiono się że od tego momentu(chrztu)zaczęła istnieć Polska, to od tego momentu zaczęli istnieć Polacy, a przecież chrzest dotyczył dużej liczby ludzi, to nie był chrzest jednej osoby.
Na wiązując do głównego tematu, to dzieci Polaków również są Polakami, to przechodziło z pokolenia na pokolenie, tak samo jak grzech pierworodny.

afilatelista napisał(a):
czekam aż mi to powie bo na razie to tylko wymysły ludzi.


Za życia to ci tego raczej nie powie, po śmierci też możesz nie dostać tych informacji, po prostu trafisz od razy tam gdzie masz trafić i tyle.

afilatelista napisał(a):
I nie masz pojęcia jak działa genetyka, więc może przestań pisać brednie że udowodniłeś istnienie pierwszego człowieka. Każdy genetyk Ci powie że to bzdura.


Nie zajmuje się tym, na jakiej zasadzie istniej podział zwierząt na gatunki i rasy, nie jestem aż tak tym zainteresowany, ale to nie zmienia faktu że można wyznaczyć kto był tym pierwszym człowiekiem, wystarczy ustalić, jakie cechy wyglądu, minimalny poziom inteligencji, mają ludzie, i tyle, jeśli ktoś spełnia minimalne wymogi, to jest uznany za człowieka, jak ich nie spełnia to jest uznany za jego przodka, i na tej zasadzie ustali się kto jest tym pierwszym człowiekiem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sty 09, 2021 20:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Grzech w spadku
Robek napisał(a):
Skoro umówiono się że od tego momentu(chrztu)zaczęła istnieć Polska, to od tego momentu zaczęli istnieć Polacy, a przecież chrzest dotyczył dużej liczby ludzi, to nie był chrzest jednej osoby.
Na wiązując do głównego tematu, to dzieci Polaków również są Polakami, to przechodziło z pokolenia na pokolenie, tak samo jak grzech pierworodny.

Słowo klucz to umówimy się. A czy język polski stał się w tym momencie językiem polskim?
Cytuj:
Za życia to ci tego raczej nie powie, po śmierci też możesz nie dostać tych informacji, po prostu trafisz od razy tam gdzie masz trafić i tyle.
Na to już nic nie poradzę. Ja żyję po swojemu, najlepiej jak potrafię. Jeśli Bóg istnieje to nie postarał się żeby mnie zbawic.
Cytuj:
Nie zajmuje się tym, na jakiej zasadzie istniej podział zwierząt na gatunki i rasy, nie jestem aż tak tym zainteresowany, ale to nie zmienia faktu że można wyznaczyć kto był tym pierwszym człowiekiem, wystarczy ustalić, jakie cechy wyglądu, minimalny poziom inteligencji, mają ludzie, i tyle, jeśli ktoś spełnia minimalne wymogi, to jest uznany za człowieka, jak ich nie spełnia to jest uznany za jego przodka, i na tej zasadzie ustali się kto jest tym pierwszym człowiekiem.
No widać że brakuje Ci wiedzy. A zdajesz sobie sprawę że to że ktoś miał jakąś cechę, np był inteligentny to nie znaczy że wszystkie jego dzieci będą inteligentne? Według Twojej teorii ktoś mógł być człowiekiem a jego dziecko nie. A jeśli dzisiaj ktoś jest niepelnosprawny umysłowo to nie jest człowiekiem? Sorry, ale to tak nie działa.


So sty 09, 2021 22:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Grzech w spadku
afilatelista napisał(a):
Na to już nic nie poradzę. Ja żyję po swojemu, najlepiej jak potrafię. Jeśli Bóg istnieje to nie postarał się żeby mnie zbawic.


No a mnie się zdaje, że się postarał ale Ciebie to ni interesuje.


So sty 09, 2021 23:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Grzech w spadku
afilatelista napisał(a):
Słowo klucz to umówimy się. A czy język polski stał się w tym momencie językiem polskim?


Wtedy ten język którym się posługiwano nazwano językiem Polskim, chociaż w tamtych czasach to na Polaków mówiono Polanie, no ale to i tak nic w tej kwestii nie zmienia.

afilatelista napisał(a):
Na to już nic nie poradzę. Ja żyję po swojemu, najlepiej jak potrafię. Jeśli Bóg istnieje to nie postarał się żeby mnie zbawic.


Zajmuj się czymś na co masz jakikolwiek wpływ, kwestiom pozagrobowym, póki co możesz dać spokój.

afilatelista napisał(a):
No widać że brakuje Ci wiedzy. A zdajesz sobie sprawę że to że ktoś miał jakąś cechę, np był inteligentny to nie znaczy że wszystkie jego dzieci będą inteligentne? Według Twojej teorii ktoś mógł być człowiekiem a jego dziecko nie. A jeśli dzisiaj ktoś jest niepelnosprawny umysłowo to nie jest człowiekiem? Sorry, ale to tak nie działa.


Dzisiejsze czasy można liczyć inaczej, niż to co się działo wiele tysięcy lat temu, bo dzisiaj ludzi z małą sprawnością umysłu, można zaliczyć do ludzi, natomiast w dawnych czasach to trzeba to liczyć zupełnie inaczej, i tutaj faktycznie jeśli dzieci będą miały mniejszą inteligencje od swojej matki, to ta matka będzie spełniać kryteria, i można uznać ją za człowieka, natomiast dzieci wnuki już nie, bo jednak trochę im tej inteligencji zabrakło, więc w plemionach małpoludów co jakiś czas pojawiały się osobniki o nieco większej inteligencji, którzy spełniali odpowiednie kryteria, dzięki którym można było ich zaliczyć do ludzi, więc jak widzisz wszystko się zgadza, i na tej zasadzie można wyznaczyć kto był tym pierwszym człowiekiem, a to że jego rodzice dziadkowie dzieci i wnuki, to nadal były małpy, to nie jest żaden problem, bo niby dlaczego miałby być?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sty 10, 2021 1:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Grzech w spadku
krzysiekniepieklo"No a mnie się zdaje, że się postarał ale Ciebie to ni interesuje.[/quote]Jak się postarał? Złożył sam siebie samemu sobie w ofierze za grzech pierworodny który nie miał miejsca, po czym zostały tylko opisy ludzi którzy nie byli świadkami tych wydarzeń spisane dziesięciolecia po tym? Nie brzmi to przekonująco.
[quote="Robek napisał(a):
Wtedy ten język którym się posługiwano nazwano językiem Polskim, chociaż w tamtych czasach to na Polaków mówiono Polanie, no ale to i tak nic w tej kwestii nie zmienia.
No nic nie zmienia. Bo nie było ani pierwszego człowieka, ani pierwszej osoby która mówiła w języku polskim.
Cytuj:
Zajmuj się czymś na co masz jakikolwiek wpływ, kwestiom pozagrobowym, póki co możesz dać spokój.
Zajmuje się właśnie nielogicznym i przekonaniami religijnymi rodaków, co ma znaczny wpływ na moje życie doczesne.
Cytuj:
Dzisiejsze czasy można liczyć inaczej, niż to co się działo wiele tysięcy lat temu, bo dzisiaj ludzi z małą sprawnością umysłu, można zaliczyć do ludzi, natomiast w dawnych czasach to trzeba to liczyć zupełnie inaczej, i tutaj faktycznie jeśli dzieci będą miały mniejszą inteligencje od swojej matki, to ta matka będzie spełniać kryteria, i można uznać ją za człowieka, natomiast dzieci wnuki już nie, bo jednak trochę im tej inteligencji zabrakło, więc w plemionach małpoludów co jakiś czas pojawiały się osobniki o nieco większej inteligencji, którzy spełniali odpowiednie kryteria, dzięki którym można było ich zaliczyć do ludzi, więc jak widzisz wszystko się zgadza, i na tej zasadzie można wyznaczyć kto był tym pierwszym człowiekiem, a to że jego rodzice dziadkowie dzieci i wnuki, to nadal były małpy, to nie jest żaden problem, bo niby dlaczego miałby być?
No i po raz kolejny udowadniasz że nie masz pojęcia o genetyce. Po pierwsze gatunków nie wyodrębnia się na podstawie jednej cechy, zwłaszcza takiej która ma zmienność wyższa niż wyróżnik od innego gatunku.

Po drugie niegdy nie jest tak że przodkowie i potomstwo danego osobnika zaliczane jest do tego samego gatunku a dany osobnik do innego. Gatunki się różnicują ale nigdy nie wyrastają ze swojego dziedzictwa. Zasłużony że wyewoluowały węże które mają na powrót nogi. Czy to spowoduje że przestaną być wężami? Nie.

Po trzecie przykład z wężami działa też w drugą stronę. Mimo że węże nie mają nóg dalej są tetrapodami (po polsku "czworonogi"). Mimo wykształcenia innych cech zawsze zaliczane będą do czworonogów podobnie jak ludzie zawsze będą zaliczani do małp.


N sty 10, 2021 19:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Grzech w spadku
afilatelista napisał(a):
Po drugie niegdy nie jest tak że przodkowie i potomstwo danego osobnika zaliczane jest do tego samego gatunku a dany osobnik do innego. Gatunki się różnicują ale nigdy nie wyrastają ze swojego dziedzictwa. Zasłużony że wyewoluowały węże które mają na powrót nogi. Czy to spowoduje że przestaną być wężami? Nie.

Po trzecie przykład z wężami działa też w drugą stronę. Mimo że węże nie mają nóg dalej są tetrapodami (po polsku "czworonogi"). Mimo wykształcenia innych cech zawsze zaliczane będą do czworonogów podobnie jak ludzie zawsze będą zaliczani do małp.


No przecież mówiłem że to jest sztuczny podział, więc nie bardzo rozumiem w czym widzisz problem?
Bo skoro ludzie umierają, a jak ty mówisz pierwszego człowieka nie było, to wychodzi że ludzkość istnieje wiecznie? bo przecież każdy człowiek miał swojego ojca który również był człowiekiem? sam widzisz jakie absurdy wymyślasz.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sty 10, 2021 22:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Grzech w spadku
Afilatelista: Ewolucja to fakt obserwowany również dzisiaj, zarówno w przyrodzie jak i w laboratorium. Zmianie może ulec co najwyżej nasze rozumienie procesów ewolucji ale nie sam jej fakt. Analogicznie fakt istnienia grawitacji nie zostanie obalony za 4tys lat ale nasze zrozumienie pewnie ulegnie poprawie. Z Biblią jest inaczej. Jest sprzeczna z faktami.


Ale nie odpowiedziałeś na pytanie: Czy Biblia w momencie pisania była już mitem?


N sty 10, 2021 23:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Grzech w spadku
Robek : Zwróciłem uwagę, że można w sztuczny sposób wyznaczyć granicę między ludźmi a ich przodkami, i w ten sposób mamy pierwszego osobnika, który spełnia wyznaczone przez nas kryteria, i mamy dzięki temu pierwszego człowieka.
A jeśli chodzi o Biblie, to jest przecież utwór poetycko literacki, nie oczekuj w nim ewolucji czy też fizyki kwantowej.



IPW: Nie można nawet w sztuczny sposób wyznaczyć granicy w Ewolucji .
W Ewolucji nie istnieje moment stwórczy dla poszczególnego gatunku, raz tylko Bóg stworzył wszechświat jako Wielki Wybuch, jeśli tak to można nazwać, ale 14,7 miliarda lat temu, nie było jeszcze żadnych gatunków, pierwszego człowieka również.
Od tamtego momentu do dzisiaj nie można uchwycić ani jednego momentu stworzenia , czy powstania czegoś nowego, a pierwszy człowiek byłby niewątpliwie zupełnie czymś nowym i nie mógłby mieć przodków.
Skoro coś jest pierwsze to nic podobnego wcześniej nie było, inaczej nie może być pierwsze.
W Biblii wygląda to inaczej, co nie znaczy, że Biblia przeczy Ewolucji
Nie można przeczyć czemuś, czego nie ma, a w czasach kiedy pisano Biblię nie było mowy o o Ewolucji, to nauka nowożytna, Ewolucja powstała dopiero nie dawno.
A gdyby tej nowożytnej Ewolucji nie wymyślono, to również i dzisiaj by jeszcze nie istniała i taki Robek, czy Afilatelista, nie mógłby zestawiać ją z Biblią.
Zarówno Biblia, jak i Ewolucja jest wymysłem i tworem stworzonym przez człowieka i dla człowieka, Bóg śmieje się z tych naszych wymysłów i z pewnością nazwał by to inaczej.


N sty 10, 2021 23:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Grzech w spadku
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Ale nie odpowiedziałeś na pytanie: Czy Biblia w momencie pisania była już mitem?
W momencie spisania Księgi Rodzaju to już były mity, przekazywane wcześniej ustnie. Niczym się nie różnią od mitów innych kultur i nic nie świadczy żeby była w nich jakąkolwiek wiedzą przekazana od Boga.
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
IPW: Nie można nawet w sztuczny sposób wyznaczyć granicy w Ewolucji .
W Ewolucji nie istnieje moment stwórczy dla poszczególnego gatunku, raz tylko Bóg stworzył wszechświat jako Wielki Wybuch, jeśli tak to można nazwać, ale 14,7 miliarda lat temu, nie było jeszcze żadnych gatunków, pierwszego człowieka również

Dodam tylko dla jasności, że trzeba rozdzielić powstanie wszechświata od powstania życia na ziemi, a powstanie życia od ewolucji. Ewolucję mamy znakomicie udowodnioną, ale powstanie pierwszego życia ciągle jest tajemnicą, chociaż mamy obiecujące hipotezy.
Cytuj:
Nie można przeczyć czemuś, czego nie ma, a w czasach kiedy pisano Biblię nie było mowy o o Ewolucji, to nauka nowożytna, Ewolucja powstała dopiero nie dawno.
A gdyby tej nowożytnej Ewolucji nie wymyślono, to również i dzisiaj by jeszcze nie istniała i taki Robek, czy Afilatelista, nie mógłby zestawiać ją z Biblią.
Zarówno Biblia, jak i Ewolucja jest wymysłem i tworem stworzonym przez człowieka i dla człowieka, Bóg śmieje się z tych naszych wymysłów i z pewnością nazwał by to inaczej.

Tu już się stanowczo nie zgadzam. Ewolucja istniała w czasie pisania Biblii tylko że jej jeszcze nie odkryto. Istniały też neutrina, dno rowu mariańskiego i fale grawitacyjne. To że nie mieliśmy wtedy o nich pojęcia nie znaczy że ich nie było. Niedawno powstała teoria ewolucji ale ewolucja jest tak stara jak życie.


Pn sty 11, 2021 8:38
Zobacz profil
Post Re: Grzech w spadku
Wciąż czekam na dowód na ewolucje


Pn sty 11, 2021 8:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Grzech w spadku
Quinque napisał(a):
Wciąż czekam na dowód na ewolucje
Nie czekasz. Odrzucasz dowody bez ich analizy.
Podałem Ci dowód z syntezą witaminy C. Mam takich więcej ale nie sądzę że będziesz zainteresowany.


Pn sty 11, 2021 11:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Grzech w spadku
Quinque napisał(a):
Wciąż czekam na dowód na ewolucje

Co Ciebie ma przekonać? Bo u kreacjonistow sa różne kryteria.


Pn sty 11, 2021 12:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 304 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL