Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 304 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
 Grzech w spadku 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Grzech w spadku
Robek napisał(a):
afilatelista napisał(a):
A homo erectus? Mieli mózg niewiele mniejszy i wyprostowana postawę.


Ten gatunek występował na Jawie, kilkaset tysięcy lat temu, gdyby dotrwał do dzisiejszych czasów, po odkryciu zostaliby uznani za zwykłych ludzi, którzy zamieszkują te tereny, dopiero po jakimś czasie ktoś by się połapał, że to jest inny gatunek człowieka.
nie tylko na Jawie- zamieszkiwał cały tzw stary świat.
Pełna zgoda że niewiele się różnili od homo sapiens. W którym miejscu był zatem był Adam? Czy to był Homo Erectus?


Śr sty 13, 2021 18:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Grzech w spadku
afilatelista napisał(a):
Pełna zgoda że niewiele się różnili od homo sapiens. W którym miejscu był zatem był Adam? Czy to był Homo Erectus?


A skąd mam to wiedzieć? przecież to są dość zamierzchłe czasy, nie ma mowy żeby kiedykolwiek udało się ustalić, gdzie i kiedy żył pierwszy człowiek.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sty 13, 2021 18:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Grzech w spadku
Robek napisał(a):
A skąd mam to wiedzieć? przecież to są dość zamierzchłe czasy, nie ma mowy żeby kiedykolwiek udało się ustalić, gdzie i kiedy żył pierwszy człowiek.
Dążę do tego że nie jest to kwestia czasu. Tylko kwestia definicji. Jak weźmiesz dowolnego przodka czlowieka i sprawdzisz np 10 pokoleń wstecz i 10 pokoleń na przód to wszyscy będą niemal identyczni z biologicznego punktu widzenia. Ale jak sprawdzisz po 1000 pokoleń w każdą stronę to zmiany mogą (choć nie muszą) być znaczące. Z perspektywy geologicznej kilkadziesiąt tysięcy lat to stosunkowo niedużo, a znalezisk skamieniałych ludzi jest niewiele, więc różnice między gatunkami mogą być dosyć wyraźne. Ale gdyby jakimś cudem mieć skamieniałość co kilkadziesiąt pokoleń to ułożyłyby się w stopniowe przejście. Niestety to co mamy to bardziej jak kilka puzzli z dużej układanki.


Śr sty 13, 2021 21:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Grzech w spadku
afilatelista napisał(a):
Dążę do tego że nie jest to kwestia czasu. Tylko kwestia definicji. Jak weźmiesz dowolnego przodka czlowieka i sprawdzisz np 10 pokoleń wstecz i 10 pokoleń na przód to wszyscy będą niemal identyczni z biologicznego punktu widzenia.


Ale jakieś różnice będą, więc na podstawie tych małych różnic można wyznaczyć kto był pierwszym człowiekiem.
Mam wrażenie jakby twoje poglądy sugerowały istnienie czegoś po środku, osobnikó które nie można zaliczyć ani do małp ani do ludzi, ale przecież to nie jest prawda, do jakiegoś gatunku muszą należeć, choćby nie wiem jak dziwnego małpoluda byś znalazł, to po głębszej analizie jego szczątków, można określić czy był człowiekiem czy jednak jego przodkiem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz sty 14, 2021 17:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Grzech w spadku
Robek napisał(a):
Ale jakieś różnice będą, więc na podstawie tych małych różnic można wyznaczyć kto był pierwszym człowiekiem.
Mam wrażenie jakby twoje poglądy sugerowały istnienie czegoś po środku, osobnikó które nie można zaliczyć ani do małp ani do ludzi, ale przecież to nie jest prawda, do jakiegoś gatunku muszą należeć, choćby nie wiem jak dziwnego małpoluda byś znalazł, to po głębszej analizie jego szczątków, można określić czy był człowiekiem czy jednak jego przodkiem.

Po pierwsze to człowiek jest małpą i wszystkich ludzi zalicza się do małp.
Po drugie w przyrodzie nie ma sztucznych granic.
Dam Ci inny przykład https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Gatunek ... 9Bcieniowy
Gatunek pierścieniowy to taki w którym bliskospokrewnione populacje mogą się że sobą krzyżować, natomiast skrajne - a występujące w tym samym miejscu - się nie krzyżują. Nie da się postawić linii w jednym miejscu.


Cz sty 14, 2021 19:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Grzech w spadku
afilatelista napisał(a):
Po pierwsze to człowiek jest małpą i wszystkich ludzi zalicza się do małp.
Po drugie w przyrodzie nie ma sztucznych granic.


Widzę że zaczynasz rozumieć o co mi chodzi :mrgreen: więc jak sam widzisz każdy jest małpą, a nazwanie małp ludźmi, to już jest jakiś sztuczny podział, który w naturze nie występuje, z tego co pamiętam to na Ziemi żyło bąć częściowo żyje około 100 miliardów ludzi, więc to są małpy tyle że zrobiliśmy sztuczny podział, i nazwaliśmy ich wszystkich ludźmi, i tutaj można zrobić coś takiego, że można każdego oceniać z osobna, ocenić czy spełnia kryteria i czy można go uznać za człowieka, i taką ocenę, można wystawić absolutnie wszystkim małpą jakie kiedykolwiek istniały na Ziemi, i w ten sposób uda sie wybrać z tych wszystkich małp około 100 miliardów ludzi, a jeśli już to zrobimy, to wtedy mamy pierwszego osobnika który został nazwany człowiekiem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz sty 14, 2021 21:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Grzech w spadku
Ty tymczasem dalej nic nie rozumiesz... nie widzę sensu dalszej dyskusji w tym kierunku.
Ale zostawmy to i wróćmy do grzechu w spadku. Czy to przypadek że akurat ten pierwszy człowiek* zgrzeszył? Czy jego przodkowie nie grzeszyli.

*Na potrzeby dyskusji.


Cz sty 14, 2021 22:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Grzech w spadku
afilatelista napisał(a):
Ty tymczasem dalej nic nie rozumiesz... nie widzę sensu dalszej dyskusji w tym kierunku.


No to nie było pierwszego człowieka? a pierwsza małpa była? był pierwszy kręgowiec? pierwsza komórka? pierwsza forma życia?

afilatelista napisał(a):
Ale zostawmy to i wróćmy do grzechu w spadku. Czy to przypadek że akurat ten pierwszy człowiek* zgrzeszył? Czy jego przodkowie nie grzeszyli.

*Na potrzeby dyskusji.


Przodkiem pierwszego człowieka były tak ogólnie mówiąc małpy, a przecież zwierzęta nie grzeszą, no i ten pierwszy człowiek był bardzo podobny do swoich rodziców, ale jednak różnica po miedzy nimi jakaś była, i dzięki temu na tej podstawie, można określić że akurat ten osobnik był pierwszym człowiekiem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt sty 15, 2021 18:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Grzech w spadku
Robek napisał(a):
No to nie było pierwszego człowieka? a pierwsza małpa była? był pierwszy kręgowiec? pierwsza komórka? pierwsza forma życia?

Nie było pierwszego człowieka, ani pierwszej małpy, ani pierwszego kręgowca. Czy była pierwsza komórka nie do końca wiemy jak dokładnie ona powstała. Prawdopodobnie powstała w wyniku reakcji chemicznych i była bardzo prosta. Ale nawet jeśli pierwszą komórkę stworzył Bóg to nic nie zmienia. Potem mogło być jeszcze kilka wydarzeń po których coś mogło być pierwsze - np. pierwsza komórka która wchłonęła mitochondrium. Pierwszy organizm który wykształcił wielokomorkowość. Natomiast u organizmów wielokomórkowych a zwłaszcza rozmnażających się płciowo wszystkie zmiany są płynne. Wytworzenie każdego organu, oczu, serca, płuc, mózgu. Wszystko to były zmiany stopniowe i płynne.
Cytuj:
Przodkiem pierwszego człowieka były tak ogólnie mówiąc małpy, a przecież zwierzęta nie grzeszą, no i ten pierwszy człowiek był bardzo podobny do swoich rodziców, ale jednak różnica po miedzy nimi jakaś była, i dzięki temu na tej podstawie, można określić że akurat ten osobnik był pierwszym człowiekiem.
Czyli jeśli ktoś miał jakiś poziom IQ np 90 to grzeszył a jak jego ojciec, żona i dzieci miały po 89 i robili dokładnie to samo to nie grzeszyli?


Pt sty 15, 2021 19:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Grzech w spadku
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Ale nie odpowiedziałeś na pytanie: Czy Biblia w momencie pisania była już mitem?

Afilatelista:
W momencie spisania Księgi Rodzaju to już były mity, przekazywane wcześniej ustnie. Niczym się nie różnią od mitów innych kultur i nic nie świadczy żeby była w nich jakąkolwiek wiedzą przekazana od Boga.

Inny_punkt_widzenia napisał(a):
IPW: Nie można nawet w sztuczny sposób wyznaczyć granicy w Ewolucji .
W Ewolucji nie istnieje moment stwórczy dla poszczególnego gatunku, raz tylko Bóg stworzył wszechświat jako Wielki Wybuch, jeśli tak to można nazwać, ale 14,7 miliarda lat temu, nie było jeszcze żadnych gatunków, pierwszego człowieka również

Afilatelista:
Dodam tylko dla jasności, że trzeba rozdzielić powstanie wszechświata od powstania życia na ziemi, a powstanie życia od ewolucji. Ewolucję mamy znakomicie udowodnioną, ale powstanie pierwszego życia ciągle jest tajemnicą, chociaż mamy obiecujące hipotezy.


IPW:
Nie można przeczyć czemuś, czego nie ma, a w czasach kiedy pisano Biblię nie było mowy o o Ewolucji, to nauka nowożytna, Ewolucja powstała dopiero nie dawno.
A gdyby tej nowożytnej Ewolucji nie wymyślono, to również i dzisiaj by jeszcze nie istniała i taki Robek, czy Afilatelista, nie mógłby zestawiać ją z Biblią.
Zarówno Biblia, jak i Ewolucja jest wymysłem i tworem stworzonym przez człowieka i dla człowieka, Bóg śmieje się z tych naszych wymysłów i z pewnością nazwał by to inaczej.

Afilatelista:
Tu już się stanowczo nie zgadzam. Ewolucja istniała w czasie pisania Biblii tylko że jej jeszcze nie odkryto. Istniały też neutrina, dno rowu mariańskiego i fale grawitacyjne. To że nie mieliśmy wtedy o nich pojęcia nie znaczy że ich nie było. Niedawno powstała teoria ewolucji ale ewolucja jest tak stara jak życie.



Odpowiedź IPW: Afilatelista, ja nie oto pytam. Ty mi nie mów że po świecie krążą różne mity, bo ja o tym wiem i nie tylko krążyły w czasach kiedy pisana była Biblia , ale również i dzisiaj krążą.
Ja pytam o Biblię, twierdzisz że Biblia jest jednym z mitów, ale zauważ , że dopiero DZISIAJ tak twierdzisz, wcześniej nie mógłbyś tak twierdzić, bo w czasach kiedy była pisana Biblia nie było mowy jeszcze o żadnej ewolucji.
Czy autorzy Biblii wiedzieli coś o ewolucji?
Jesteś cwany, stawiasz się wyżej od autorów Biblii, zarzucasz im że pisali nie prawdę, że pisali mity, lecz pomijasz rzecz najistotniejszą - To były inne czasy!
Jesteś nieobiektywny. Gdybyś był obiektywny, gdybyś miał wyobraźnię, to wiedziałbyś, że tylko dzisiaj mogą niewierzący wątpić w to co pisze w Biblii, a 4 tysiące lat temu, była To najprawdziwsza prawda.
Dla wierzących i obiektywnych, dla ludzi z wyobraźnią, Biblia nadal jest najprawdziwszą prawdą, gdyż Ewolucja tak jak Biblia też jest słowem Bożym.
Gdyby Bóg poczekał z objawieniem kilka tysięcy lat i dopiero dzisiaj natchnął ludzi do pisania Biblii to jak myślisz co by autorzy Biblii pisali o stworzeniu świata, czy to samo co podaje księga Rodzaju? O nie, pisali by o Wielkim Wybuchu i o Ewolucji geniuszu.

Dodam tylko dla jasności, że nie można rozdzielić powstania Wszechświata od powstania życia na ziemi, w Ewolucji nie ma takiego rozdziału, takie rozdziały można odnaleźć tylko w Biblii.
Wielki Wybuch jest początkiem życia, od tego momentu, życie jest wszędzie we wszechświecie, zmianie ulega tylko jego forma, lub energia,( tak brzmi bardziej fizycznie niż biologicznie), jak wolisz.

A tu się stanowczo nie zgadzam, że Ewolucja istniała w momencie pisania Biblii.
Bo właśnie, że nie istniała, gdyby jej nie odkryto to nadal by nie istniała i nic byś o niej nie wiedział.
A w ogóle to skąd wiesz, czy Ewolucja jest już najprawdziwszą ,skończoną i ostateczną prawdą? Przecież nauka nie stoi w miejscu, to rzecz zmienna.
A może nie długo pojawi się inna teoria , która uzupełni, lub nawet zmieni tą UBUSTWIANĄ przez ateistów naukę?


So sty 16, 2021 2:01
Zobacz profil
Post Re: Grzech w spadku
afilatelista napisał(a):
Po pierwsze to człowiek jest małpą i wszystkich ludzi zalicza się do małp.
Po drugie w przyrodzie nie ma sztucznych granic.

Po pierwsze małpą jest tylko ten człowiek, który autentycznie postępuje jak małpa.
Genetycznie różnica pomiędzy małpą człekokształtną a człowiekiem jest niewielka, ale nauka nie jest zdolna wyjaśnić czemu wszystkie małpy nie zmieniły się na drodze ewolucji w ludzi, i nadal żyje wiele gatunków małp.


So sty 16, 2021 8:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Grzech w spadku
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Afilatelista, ja nie oto pytam. Ty mi nie mów że po świecie krążą różne mity, bo ja o tym wiem i nie tylko krążyły w czasach kiedy pisana była Biblia , ale również i dzisiaj krążą.
Ja pytam o Biblię, twierdzisz że Biblia jest jednym z mitów, ale zauważ , że dopiero DZISIAJ tak twierdzisz, wcześniej nie mógłbyś tak twierdzić, bo w czasach kiedy była pisana Biblia nie było mowy jeszcze o żadnej ewolucji.

W czasach pisania/opowiadania mitów o Zeusie i Thorze nic nie wiedziano o elektryczności i falach dźwiękowych więc Zeus i Thor byli prawdziwi? NIE - to były bezpodstawne domysły.
Cytuj:
Czy autorzy Biblii wiedzieli coś o ewolucji?
Jesteś cwany, stawiasz się wyżej od autorów Biblii, zarzucasz im że pisali nie prawdę, że pisali mity, lecz pomijasz rzecz najistotniejszą - To były inne czasy!
Jesteś nieobiektywny. Gdybyś był obiektywny, gdybyś miał wyobraźnię, to wiedziałbyś, że tylko dzisiaj mogą niewierzący wątpić w to co pisze w Biblii, a 4 tysiące lat temu, była To najprawdziwsza prawda.
Dla wierzących i obiektywnych, dla ludzi z wyobraźnią, Biblia nadal jest najprawdziwszą prawdą, gdyż Ewolucja tak jak Biblia też jest słowem Bożym.
Gdyby Bóg poczekał z objawieniem kilka tysięcy lat i dopiero dzisiaj natchnął ludzi do pisania Biblii to jak myślisz co by autorzy Biblii pisali o stworzeniu świata, czy to samo co podaje księga Rodzaju? O nie, pisali by o Wielkim Wybuchu i o Ewolucji geniuszu.

To tylko dowodzi że Biblię pisali ludzie i że Bóg nie miał z nią nic wspólnego. Gdyby teraz pisano Biblię i załatano nim kilka dziur w naszej wiedzy np dotyczących pochodzenia życia, ciemnej materii itd. a po jakimś czasie znowu by odkryto że autorzy Biblii się mylili, to co byś powiedział? Na pytania na które nie znamy odpowiedzi trzeba szukać odpowiedzi a nie dawać pseudoodpowiedź "Bóg to zrobił".
Cytuj:
Dodam tylko dla jasności, że nie można rozdzielić powstania Wszechświata od powstania życia na ziemi, w Ewolucji nie ma takiego rozdziału, takie rozdziały można odnaleźć tylko w Biblii.
Wielki Wybuch jest początkiem życia, od tego momentu, życie jest wszędzie we wszechświecie, zmianie ulega tylko jego forma, lub energia,( tak brzmi bardziej fizycznie niż biologicznie), jak wolisz.
jak definiujesz życie? Bo według znanych mi definicji na początku wszechświata nie było życia i prawdopodobnie obecnie też jest rzadkie. Do życia potrzebna jest co najmniej samopowielająca się cząsteczka która przetwarza energię do tworzenia kopii samej siebie. To najmniejsze minimum o jakim jestem w stanie pomyśleć żeby mówić o życiu.
Cytuj:
A tu się stanowczo nie zgadzam, że Ewolucja istniała w momencie pisania Biblii.
Bo właśnie, że nie istniała, gdyby jej nie odkryto to nadal by nie istniała i nic byś o niej nie wiedział.
to że bym.o niej nie wiedział to nie znaczy że nie istniała. Tak jak radioaktywność czy elektryczność istniały zanim je odkryliśmy tak samo ewolucja.
Cytuj:
A w ogóle to skąd wiesz, czy Ewolucja jest już najprawdziwszą ,skończoną i ostateczną prawdą? Przecież nauka nie stoi w miejscu, to rzecz zmienna.
A może nie długo pojawi się inna teoria , która uzupełni, lub nawet zmieni tą UBUSTWIANĄ przez ateistów naukę?
Uzupełnić może, ale zastąpić nie. Ewolucja jest obserwowana w praktyce i nie da się jej podważyć w całości. Być może naturalna selekcja mogłaby mieć mniejszy wpływ niż teraz uważamy ale wiem że na pewno ma znaczny wpływ niż obecnie jej przypisujemy, ale zarówno ewolucja, naturalna selekcja i mutacje to stwierdzone z całą pewnością fakty.


So sty 16, 2021 10:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Grzech w spadku
Alus napisał(a):
Po pierwsze małpą jest tylko ten człowiek, który autentycznie postępuje jak małpa.
Genetycznie różnica pomiędzy małpą człekokształtną a człowiekiem jest niewielka, ale nauka nie jest zdolna wyjaśnić czemu wszystkie małpy nie zmieniły się na drodze ewolucji w ludzi, i nadal żyje wiele gatunków małp.
Ależ wszystkie małpy się zmieniły. Jedne w ludzi inne w szympansy inne w makaki. Każda z nich jest dostosowana do swojego środowiska. Jesteśmy mądrzejsi od szympansów ale słabsi, mniej zwinni a nawet w niektórych zadaniach intelektualnych szympansy biją nas na głowę bo mają dużo lepszą pamięć.
https://youtu.be/zsXP8qeFF6A
To że jesteśmy ludźmi i mamy pewne cechy wyróżniające nas z innych małp, to fakt. Ale mamy wszystkie dech pozwalające nas zaliczyć do małp tak samo jak do ssaków i kręgowców. Każdy z gatunków małp ma swoje unikalne zdolności ale pewne cechy je łączą bo mają wspólnych przodków.


So sty 16, 2021 11:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Grzech w spadku
afilatelista napisał(a):
Nie było pierwszego człowieka, ani pierwszej małpy, ani pierwszego kręgowca. Czy była pierwsza komórka nie do końca wiemy jak dokładnie ona powstała. Prawdopodobnie powstała w wyniku reakcji chemicznych i była bardzo prosta.


Jakich reakcji chemicznych? przecież najprostszy w swojej budowie jednokomórkowy organizm, składałby się co najmniej z kilku tysięcy elementów, więc na podstawie jakiś tam reakcji chemicznych nie dałoby rady takiej komórki stworzyć, przed pierwszą komórką było jeszcze wiele milionów lat ewolucji, dużo prostszych form życia.
Więc w tej sytuacji pierwszej komórki tak samo nie było? :D bo widzę że jak jedna forma życia wynika z drugiej, to ty nie chcesz między nimi stawiać jakiś wyraźnych granic.

afilatelista napisał(a):
Czyli jeśli ktoś miał jakiś poziom IQ np 90 to grzeszył a jak jego ojciec, żona i dzieci miały po 89 i robili dokładnie to samo to nie grzeszyli?


Jeśli w tej sytuacji byśmy wyznaczyli, że w tych dawnych czasach, człowiek zaczyna sie dopiero od poziomu 90 IQ , to oczywiście jego rodzice mający minimalnie mniejszą inteligencje, nie są ludźmi, są małpami, a jak małpy to zwierzęta, więc oni nie mogli grzeszyć, ponieważ zwierzęta nie grzeszą.

Tutaj dodam że brzmi to trochę dziwnie, bo to jest nieco dziwne, ale trzeba pamiętać że grzech jest tworem sztucznym, wymyślonym przez ludzi lub przez Boga, tak samo granica między ludźmi a zwierzętami jest trochę w sztuczny sposób postawiona, więc te sztuczności sie kumulują.

Nie zmienia to faktu że to twoje podejście, jest trochę dziwne, prowadzące do jakiś paradoksów, bo według ciebie, to rodzice dziadkowie pradziadkowie, tego człowieka który ma 90 IQ, to są też ludzie (bo przecież przodkowie danego człowieka, liczeni na kilka pokoleń, to też są ludzie? mam racje? ) to wtedy przodkowie tych przodków, mam tu na myśli pradziadka tego pradziadka, to on też jest człowiekiem, w końcu każdy człowiek m ludzkich przodków? no ale na tej zasadzie to przecież ludzkość istnieje od zawsze, w końcu każdy człowiek ma swoich rodziców dziadków pradziadków, którzy są według afilatelisty zawsze ludźmi.

Inny_punkt_widzenia napisał(a):

Gdyby Bóg poczekał z objawieniem kilka tysięcy lat i dopiero dzisiaj natchnął ludzi do pisania Biblii to jak myślisz co by autorzy Biblii pisali o stworzeniu świata, czy to samo co podaje księga Rodzaju? O nie, pisali by o Wielkim Wybuchu i o Ewolucji geniuszu.


Ty nie umiesz w normalny sposób cytować? nijak nie mogę się połapać gdzie ty gadasz, a gdzie zaczyna się czyjś cytat.

No to dzisiaj by w Biblii pisali o Wielkim Wybuchu? ale chyba zdajesz sobie sprawę, że istnieją teorie w których nie było Wielkiego Wybuchu, a te teorie mają jakąś grupę zwolenników, i jak za 100 lat po wielu dekadach badań naukowych, wyjdzie na to że tego wybuchu jednak nie było, to znowu jak zawsze, by wyszło że Biblia ma w sobie zawarte nieprawdziwe informacje.

Zmierzam do tego że dzisiejsza wiedza naukowa, to czubek góry lodowej i nie jest dobrym pomysłem pisanie o tych odkryciach naukowych w Biblii, bo za parę tysięcy lat, jakby jakiś naukowiec czytał Biblie opartą na fizyce XX wieku, to pewnie by miał z tego mnóstwo śmiechu, to by mogło spowodować że Biblia stałaby się niewiarygodna opowiadająca o jakiś niedorzecznościach.
A to co jest obecnie w Biblii wygląda dużo lepiej, bo można to odbierać w sposób symboliczny, i wtedy nie ma już problemu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sty 16, 2021 14:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Grzech w spadku
Afilatelista, czy o Zeusie i Thorze ludzie pisali przez tysiące lat?
A o Bogu zawartym w Biblii pisano przez tysiące lat i piszą jeszcze dzisiaj.
Nie porównuj mitycznych bogów do Prawdziwego. Pokaż mi dzisiaj wyznawców Zeusa?


Biblia nie łatała żadnych dziur w niewiedzy, to dzisiaj może łatać dziury w niewiedzy, ale gdy ją pisano była jedyną nauką o Bogu i otaczającym nas świecie.
Towarzyszyły jej inne nauki o Zeusie i Thorze, lecz po jakimś czasie upadały, a nauka o Bogu Jedynym kwitnie do dzisiaj, ma swoich zwolenników na całym świecie, ma swoich przeciwników na całym świecie. Tak to jest zaplanowane, z wiary żyć będziemy.

Według ciebie życie to samo powielająca się cząsteczka przetwarzająca energię i samokopiująca, czy jak tam uważasz. Nie bardzo zgaduję co masz na myśli, podaj przykład tej cząsteczki?

Afilatelista, podaj mi jeden przykład istnienia, którego jeszcze nie odkryto? A uwierzę ci że Ewolucja 4000 lat temu już istniała.

Te twoje stwierdzone fakty naukowe to część ruchoma i można je podważyć. Dzisiaj nie, ale może kiedyś już tak. Niuton też był niepodważalny do póki nie urodził się Einstein.


So sty 16, 2021 17:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 304 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL