Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 443 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 30  Następna strona
 Czy niegrzeszenie coś daje ? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Swołocz napisał(a):
nolda napisał(a):
Nieuleczalnie chore jest ciało, boli również ciało, Jeśli się z nim chory utożsamia, to cierpi.
A co z cierpieniem psychiki przy zaburzeniach psychicznych?


Brak świadomości, podobnie jak utożsamianie się z ciałem, cierpisz, bo nie jesteś świadom. Każde cierpienie spowodowane jest brakiem świadomości.


Pn sty 18, 2021 19:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Cierpienie to takie górnolotne słowo...może można używać prostszych? ^^
Jakiego rodzaju cierpienie mogę znaleźć w psychice...
Przykrość? Czy przykrość to cierpienie? Moim zdaniem nie.
Co tam jeszcze mamy...chyba tylko opór się nadaje.
Czyli wychodzi mi, że cierpienie psychiczne to opór...

_________________
Pokój wam.


Pn sty 18, 2021 20:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
nolda napisał(a):
Brak świadomości, podobnie jak utożsamianie się z ciałem, cierpisz, bo nie jesteś świadom. Każde cierpienie spowodowane jest brakiem świadomości.

Większej bzdury nie słyszałem, To Chrystus nie cierpiał czy nie był świadomy?
Nieświadomy kamień nie cierpi. Być może nie cierpią jogini przeprogramowując swój umysł, ale tylko do czasu.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn sty 18, 2021 20:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Neuro, ludzie cierpią psychicznie ze względu na różne choroby, depresję na przykład. Więc przestań uprawiać swoje new ageowsko-zenowskie gadki-szmatki z szacunku do tych biednych ludzi i ich dogłębnego, psychicznego bólu.


Pn sty 18, 2021 20:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Sysydlaczek napisał(a):
Neuro, ludzie cierpią psychicznie ze względu na różne choroby, depresję na przykład. Więc przestań uprawiać swoje new ageowsko-zenowskie gadki-szmatki z szacunku do tych biednych ludzi i ich dogłębnego, psychicznego bólu.
Twój post sprawił mi przykrość. Zgłosiłem do moderacji, bo mam wrażenie że coś jest w nim nie tak. Oczywiście moderacja zdecyduje.

Depresja jest mi znana. I co konkretnie jest w niej cierpieniem?
Obniżona energia? Nie.
Smutek? Nie.
Niepokój? Moim zdaniem sam w sobie też nie.
Cierpienie jakie znajdywałem w depresji brało się z wewnętrznego konfliktu, a konkretnie z oporu.


Twój post też zadziałał na mnie - subtelnie i delikatnie - ale jednak w sposób depresyjny. Bo odniosłeś się do mnie z agresją. Czy sam ten spadek nastroju jest dla mnie cierpieniem? Nie. To po prostu jak słony smak potrawy ^^
Odczuwam jakieś cierpienie, bo widocznie czegoś nie akceptuję, widocznie czemuś stawiam opór. Gdzieś się spinam.

_________________
Pokój wam.


Pn sty 18, 2021 20:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Co Cię zabolało ? Własna ignorancja ?

Czyli najprawdopodobniej nie chorowałeś na depresję, a jedynie miałeś co najwyżej stany depresyjne.


Pn sty 18, 2021 20:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Sysydlaczek napisał(a):
Co Cię zabolało ? Własna ignorancja ?
Nie, Twoja agresja ;(

Cytuj:
Czyli najprawdopodobniej nie chorowałeś na depresję, a jedynie miałeś co najwyżej stany depresyjne.
Przez ponad 2 miesiące moje życie było mordęgą i torturą nie do wtrzymania. Marzyłem o śmierci. Możesz sobie nazywać to jak chcesz.

_________________
Pokój wam.


Pn sty 18, 2021 20:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Neuro, widocznie nigdy nie cierpiałeś psychicznie, skoro tak twierdzisz. Ja akurat mam doświaczenia cierpienia psychicznego e nie fizycznego, (pomijając jakieś drobne jak ból zęba) ale uznaję że ktoś pieczony w ogniu może cierpieć fizycznie.
--
edit "Przez ponad 2 miesiące moje życie było mordęgą i torturą nie do wtrzymania. Marzyłem o śmierci. Możesz sobie nazywać to jak chcesz." - to nie było cierpienie tylko opór?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn sty 18, 2021 20:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Andy72 napisał(a):
edit "Przez ponad 2 miesiące moje życie było mordęgą i torturą nie do wtrzymania. Marzyłem o śmierci. Możesz sobie nazywać to jak chcesz." - to nie było cierpienie tylko opór?
To było cierpienie, a gdy zastanawiam się, która konkretnie część mojego doświadczenia była tym cierpieniem, to znajduję właśnie opór :)

_________________
Pokój wam.


Pn sty 18, 2021 20:21
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Co znaczy "konkretnie część mojego doświadczenia" ? Różnica między cierpieniem a nie polega na natężeniu,
Masochista może na przykład kochać ból i poniżenie, ale w rzeczywistości kocha tylko zabawę w to, takie przebieranki.
Simone Weil: "Masochiści podniecają się pozorem okrucieństwa, bo nie wiedzą, czym jest okrucieństwo – w ten sposób miłość staje się bezosobowa."
Cierpienie psychiczne w różnych odmianach, może być niegroźne, gdy jest małe, a weźmy taki wstyd, w niewielkiej dawce niegroźny, a powiększony może być cierpieniem,

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn sty 18, 2021 20:31
Zobacz profil
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Andy72 napisał(a):
Większej bzdury nie słyszałem, To Chrystus nie cierpiał czy nie był świadomy?
Nieświadomy kamień nie cierpi. Być może nie cierpią jogini przeprogramowując swój umysł, ale tylko do czasu.

No zobacz, tacy jogini, jak piszesz nie cierpią przeprogramowując swój umysł. Myślisz, że mają większą moc niż Chrystus?


Pn sty 18, 2021 20:35

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Chrystus mógłby nie iść na Krzyż, co więcej, mógłby nie urodzić się w ubogiej stajni ale w przepychu w pałacu , mógłby być dyktatorem, któremu byśmy oddawali hołd, ale na szczęście Chrystus to nie jakiś Kriszna.
Widocznie skoro tak umieją jogini, to uciekają przed cierpieniem, przed życiem, ale czy uciekną po śmierci, gdy już nie będą tam już mieli swego przeprogramowanego umyslu?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn sty 18, 2021 20:41
Zobacz profil
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Andy72 napisał(a):
Chrystus mógłby nie iść na Krzyż, co więcej, mógłby nie urodzić się w ubogiej stajni ale w przepychu w pałacu , mógłby być dyktatorem, któremu byśmy oddawali hołd, ale na szczęście Chrystus to nie jakiś Kriszna.
Widocznie skoro tak umieją jogini, to uciekają przed cierpieniem, przed życiem, ale czy uciekną po śmierci, gdy już nie będą tam już mieli swego przeprogramowanego umyslu?

Chyba raczej nie miał wyboru. Jak mógłby zbuntować się przeciw Bogu będąc Bogiem?
Jogini tak mają, czy tylko tak sobie palnołeś?


Pn sty 18, 2021 20:51

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Słyszałem że w naukach Wschodu walczy się z cierpieniem że usuwa się cała osobę, bo nie ma już tego, kto mógłby cierpieć.
Ty twierdzisz ze gdy już będziesz miał świadomość (nie Chrystusową tylko ponad-Chrystusową?) to już nie będziesz civerpiał, bo nie będziesz utożsamiał się z ciałem oraz "cierpisz, bo nie jesteś świadom. Każde cierpienie spowodowane jest brakiem świadomości." ?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn sty 18, 2021 20:55
Zobacz profil
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Ja tam raczej nie podsłuchuję, tym samym dyskusję zmuszony jestem przerwać.


Pn sty 18, 2021 21:04
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 443 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 30  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL