Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 304 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
 Grzech w spadku 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Grzech w spadku
Robek napisał(a):
Jakich reakcji chemicznych? przecież najprostszy w swojej budowie jednokomórkowy organizm, składałby się co najmniej z kilku tysięcy elementów, więc na podstawie jakiś tam reakcji chemicznych nie dałoby rady takiej komórki stworzyć, przed pierwszą komórką było jeszcze wiele milionów lat ewolucji, dużo prostszych form życia.
Więc w tej sytuacji pierwszej komórki tak samo nie było? :D bo widzę że jak jedna forma życia wynika z drugiej, to ty nie chcesz między nimi stawiać jakiś wyraźnych granic.
tak, granice są płynne. Nie wiemy jak wyglądały pierwsze komórki. Możliwe że to po prostu lipidowe błony wewnątrz których zachodziły reakcję z udziałem RNA? Ale ja nie będę zgadywał bo tego nie wiemy.
Cytuj:
Jeśli w tej sytuacji byśmy wyznaczyli, że w tych dawnych czasach, człowiek zaczyna sie dopiero od poziomu 90 IQ , to oczywiście jego rodzice mający minimalnie mniejszą inteligencje, nie są ludźmi, są małpami, a jak małpy to zwierzęta, więc oni nie mogli grzeszyć, ponieważ zwierzęta nie grzeszą.
A ludzie to grzyby czy rośliny według Ciebie? Przecież jesteśmy zwierzętami. A 1 pkt IQ to przecież jest niezauważalny. Jak masz gorszy dzień to IQ może się lekko zmieniać.

Cytuj:
Tutaj dodam że brzmi to trochę dziwnie, bo to jest nieco dziwne, ale trzeba pamiętać że grzech jest tworem sztucznym, wymyślonym przez ludzi lub przez Boga, tak samo granica między ludźmi a zwierzętami jest trochę w sztuczny sposób postawiona, więc te sztuczności sie kumulują.
to nie stawiaj sztucznych granic.
Cytuj:
Nie zmienia to faktu że to twoje podejście, jest trochę dziwne, prowadzące do jakiś paradoksów, bo według ciebie, to rodzice dziadkowie pradziadkowie, tego człowieka który ma 90 IQ, to są też ludzie (bo przecież przodkowie danego człowieka, liczeni na kilka pokoleń, to też są ludzie? mam racje? ) to wtedy przodkowie tych przodków, mam tu na myśli pradziadka tego pradziadka, to on też jest człowiekiem, w końcu każdy człowiek m ludzkich przodków? no ale na tej zasadzie to przecież ludzkość istnieje od zawsze, w końcu każdy człowiek ma swoich rodziców dziadków pradziadków, którzy są według afilatelisty zawsze ludźmi.
w moim podejściu podobnie jak generalnie we wspolczesnej systematyce organizmów dostrzegam że podział na gatunki jest plynny
w szczególności dotyczy to podziałów w pionie czyli w czasie. Gatunki wyróżnia się poziomo i też nie zawsze jest to możliwe. Akurat z ludźmi sprawa jest prosta bo nie żyją żądni nasi bliscy krewni ale np w przypadku gatunków pierścieniowych nie da się tego zrobić.


So sty 16, 2021 19:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Grzech w spadku
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Afilatelista, czy o Zeusie i Thorze ludzie pisali przez tysiące lat?
A o Bogu zawartym w Biblii pisano przez tysiące lat i piszą jeszcze dzisiaj.
Nie porównuj mitycznych bogów do Prawdziwego. Pokaż mi dzisiaj wyznawców Zeusa?
a co za różnica które mity są dłużej wyznawane? Mity hinduistyczne są starsze i co z tego?
Cytuj:
Biblia nie łatała żadnych dziur w niewiedzy, to dzisiaj może łatać dziury w niewiedzy, ale gdy ją pisano była jedyną nauką o Bogu i otaczającym nas świecie.
Towarzyszyły jej inne nauki o Zeusie i Thorze, lecz po jakimś czasie upadały, a nauka o Bogu Jedynym kwitnie do dzisiaj, ma swoich zwolenników na całym świecie, ma swoich przeciwników na całym świecie. Tak to jest zaplanowane, z wiary żyć będziemy.
Biblia nie latała dziur w niewiedzy - Biblia była źródłem fałszywych informacji. Bo jak inaczej nazwać mit o wieży Babel?
A to która religia ma więcej zwolenników nijak nie świadczy o jej prawdziwości. Z resztą jakby nie liczyć to większość ludzi nie wierzy w chrześcijaństwo - czy to jest dowód na jego nieprawdziwość?
Cytuj:
Według ciebie życie to samo powielająca się cząsteczka przetwarzająca energię i samokopiująca, czy jak tam uważasz. Nie bardzo zgaduję co masz na myśli, podaj przykład tej cząsteczki?
DNA. Życie to skomplikowany zbiór reakcji fizycznych i chemicznych służący do kopiowania DNA (względnie RNA) przy użyciu energii co prowadzi do wzrostu entropii.

Cytuj:
Afilatelista, podaj mi jeden przykład istnienia, którego jeszcze nie odkryto? A uwierzę ci że Ewolucja 4000 lat temu już istniała.
to źle sformułowane pytanie. Żeby podać musiałbym wiedzieć o czymś co nie zostało jeszcze odkryte. Ale mam na to wyjście. Poczekamy miesiąc może odkryją jakiegos motyla w Amazonii. Czy ten motyl już istnieje czy zacznie istnieć jak go odkryją?
Cytuj:
Te twoje stwierdzone fakty naukowe to część ruchoma i można je podważyć. Dzisiaj nie, ale może kiedyś już tak. Niuton też był niepodważalny do póki nie urodził się Einstein.
Einstein nie podważył tylko doprecyzował teorie Newtona.Ps. czy przed odkryciem relatywistyki ona nie istniała?


So sty 16, 2021 19:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Grzech w spadku
IPW:Afilatelista, podaj mi jeden przykład istnienia, którego jeszcze nie odkryto? A uwierzę ci że Ewolucja 4000 lat temu już istniała.

Afilatelista:
to źle sformułowane pytanie. Żeby podać musiałbym wiedzieć o czymś co nie zostało jeszcze odkryte. Ale mam na to wyjście. Poczekamy miesiąc może odkryją jakiegos motyla w Amazonii. Czy ten motyl już istnieje czy zacznie istnieć jak go odkryją


Odpowiedź: To było pytanie retoryczne. Miało ci uzmysłowić, że w momencie pisania Biblii nikt jeszcze nie wiedział o Ewolucji, bo upierasz się że Ewolucja już istniała, otóż nie .
Nie można powiedzieć, że coś istnieje przed odkryciem. Ten motyl nie istnieje.
Podobnie 4 tyś. Lat temu nie było czegoś takiego jak Ewolucja.
Ewolucja powstała dopiero niedawno.
Uzmysłowienie tego faktu zmienia nasz pogląd na Biblię i inne starożytne dzieła.
"MITY" to rzecz wtórna, powstają dopiero po odkryciu prawdy, a nie w momencie powstawania.
Prawdy Biblijne nie są odkryte ,wyjaśnione, ani obalone, więc nie można nazwać Ich mitem.
Bogowie starożytni, pozostali mitem, gdyż Piorun, Powietrze, Ziemia , Słońce zostały odkryte i wyjaśnione i nie są Bogiem.
Ale wiemy to dopiero dziś, podobnie prawdy o Ewolucji dowiadujemy się dopiero dziś, w czasach gdy pisano Biblię NIE ISTNIEJE coś takiego jak Ewolucja.


Wt sty 19, 2021 17:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Grzech w spadku
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
To było pytanie retoryczne. Miało ci uzmysłowić, że w momencie pisania Biblii nikt jeszcze nie wiedział o Ewolucji, bo upierasz się że Ewolucja już istniała, otóż nie .
Nie można powiedzieć, że coś istnieje przed odkryciem. Ten motyl nie istnieje.
Podobnie 4 tyś. Lat temu nie było czegoś takiego jak Ewolucja.

Ewolucja powstała dopiero niedawno.

To przecież absurd. Czy Antarktyda przed odkryciem nie istniała? To skąd tam warstwy śniegu sprzed tysięcy lat?
Większość ewolucji, 99,99999... %odbylo się przed jej odkryciem a Ty twierdzisz że nie istniała? Otóż żeby cokolwiek odkryć musi to już istnieć. Jeśli ktoś coś wynajdzie to znaczy że coś powstaje w tej chwili, ale odkrywa się z definicji rzeczy i zjawiska istniejące.

Cytuj:
Uzmysłowienie tego faktu zmienia nasz pogląd na Biblię i inne starożytne dzieła.
"MITY" to rzecz wtórna, powstają dopiero po odkryciu prawdy, a nie w momencie powstawania.
Prawdy Biblijne nie są odkryte ,wyjaśnione, ani obalone, więc nie można nazwać Ich mitem.
Bogowie starożytni, pozostali mitem, gdyż Piorun, Powietrze, Ziemia , Słońce zostały odkryte i wyjaśnione i nie są Bogiem.
Ale wiemy to dopiero dziś, podobnie prawdy o Ewolucji dowiadujemy się dopiero dziś, w czasach gdy pisano Biblię NIE ISTNIEJE coś takiego jak Ewolucja.

Nam niewidzialnego smoka w garażu. Nie został odkryty ani wyjaśniony ani obalony więc nie jest mitem.

Mity biblijne takie jak Adam i Ewa, potop, wieża Babel, eksodus, gwiazda betlejemska i wiele innych zostało obalone. Za to część mitów innych religii nie zostało obalonych.


Wt sty 19, 2021 18:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Grzech w spadku
afilatelista napisał(a):
Mity biblijne takie jak Adam i Ewa, potop, wieża Babel, eksodus, gwiazda betlejemska i wiele innych zostało obalone. Za to część mitów innych religii nie zostało obalonych.


W jaki sposób obalono mit wieży Babel?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sty 20, 2021 1:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Grzech w spadku
Afilatelista: Otóż żeby cokolwiek odkryć musi to już istnieć.

A to czego nie odkryjemy, czy też istnieje?
Tylko nie mów mi znowu, że pytanie jest złe.
Pytanie jest dostosowane do ciebie.
Upierasz się że Ewolucja istnieje od zawsze, to odpowiedz
czy coś przed odkryciem już istnieje i podaj przykład takiego fenomenu, który istnieje bez odkrycia?


Cz sty 21, 2021 0:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Grzech w spadku
Przecież podał - Antarktyda.

Ewidentnie nie odróżniasz odkrycia od wynalezienia.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Cz sty 21, 2021 0:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Grzech w spadku
No_Pasaran napisał(a):
Przecież podał - Antarktyda.

Ewidentnie nie odróżniasz odkrycia od wynalezienia.


Inny punkt widzenia, faktycznie ma bardzo dziwny, całkowicie niezrozumiały dla nikogo punkt widzenia, i dlatego nijak nie rozumiem o co mu chodzi, też nie wiem co wy tutaj chcecie? przecież wszyscy ludzie dostali w spadku grzech pierworodny, a że komuś się to nie podoba, trudno, kogo obchodzi wasz sprzeciw? to jest niesprawiedliwe więc Bóg ma się wycofać?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz sty 21, 2021 2:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Grzech w spadku
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
A to czego nie odkryjemy, czy też istnieje?
Tylko nie mów mi znowu, że pytanie jest złe.
Pytanie jest dostosowane do ciebie.
Upierasz się że Ewolucja istnieje od zawsze, to odpowiedz
czy coś przed odkryciem już istnieje i podaj przykład takiego fenomenu, który istnieje bez odkrycia?

Oczywiście że istnieje mnóstwo zjawisk i rzeczy których nie odkrylismy i pewnie odkryjemy. Np bozon higgsa istniał od zawsze. Potem niejaki Higgs teoretycznie przewidział że coś takiego istnieje na podstawie obserwacji przeszłości. Później odkryto że bozon faktycznie istnieje. Według Ciebie zaczął istnieć w momencie odkrycia, ale skąd w takim razie Higgs wiedział że takie coś może istnieć?


Cz sty 21, 2021 7:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Grzech w spadku
Afilatelista, Higgs wiedział że Takie Coś istnieje, bo to odkrył, bez tego odkrycia nie podejżewał by nawet że Coś Takiego istnieje. Na podstawie swoich obserwacji ODKRYŁ, że ów Bozon może istnieć.
Tutaj Odkrycie, Eureka, wyprzedza istnienie.
Spróbuj może znaleźć inny przykład.


Pt sty 22, 2021 6:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Grzech w spadku
Afilatelista twierdzi, że można odkryć tylko to co już istnieje, że Istnienie pociąga za sobą Odkrycia.
Otóż nie, jest zupełnie odwrotnie, to Odkrycie powoduje Istnienie Czegoś i ma moc sprawczą.
Np Odkryto Eter, istniał kiedyś i fizycy się nim posługiwali. Dziś już wiemy, że nic takiego nie istnieje.
Gdyby było tak jak twierdzi Afilatelista, że można odkryć tylko to co już istnieje, to Eter nadal byłby w obiegu i nie przestałby istnieć.
Tak więc trzeba zrewidować swoje podejście do Ewolucji i do Biblii, bo gdy pisano Biblię, to Ewolucji jeszcze nie było.


Pt sty 22, 2021 7:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Grzech w spadku
No_Pasaran, a Ewolucja została wynaleziona, czy odkryta?


Pt sty 22, 2021 8:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Grzech w spadku
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Afilatelista, Higgs wiedział że Takie Coś istnieje, bo to odkrył, bez tego odkrycia nie podejżewał by nawet że Coś Takiego istnieje. Na podstawie swoich obserwacji ODKRYŁ, że ów Bozon może istnieć.
Tutaj Odkrycie, Eureka, wyprzedza istnienie.
Spróbuj może znaleźć inny przykład.

Bzdura. Nie odkrył tylko wysunął hipotezę. Co by było gdyby okazało się że jednak takiego bozonu nie ma i Higgs się mylił?
Oznaczałoby to że bozon nie istniał, topem.istniał, a teraz znowu nie istnieje?
Możesz podać swoją definicję słowa "istnieć"?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Afilatelista twierdzi, że można odkryć tylko to co już istnieje, że Istnienie pociąga za sobą Odkrycia.
Otóż nie, jest zupełnie odwrotnie, to Odkrycie powoduje Istnienie Czegoś i ma moc sprawczą.
Np Odkryto Eter, istniał kiedyś i fizycy się nim posługiwali. Dziś już wiemy, że nic takiego nie istnieje.
Gdyby było tak jak twierdzi Afilatelista, że można odkryć tylko to co już istnieje, to Eter nadal byłby w obiegu i nie przestałby istnieć.
nie Eter nigdy nie istniał. W realnym świecie nie było czegoś takiego. Ktoś wysnuł taką hipotezę ale kiedy ja sprawdzono doświadczalnie, okazało się że to nieprawda. A co jeśli dwie osoby twierdzą coś sprzecznego? Jedni twierdzą że ziemia jest kulista a inni że płaska. Czy to oznacza że jest kulista i płaska jednoczesnie?
Cytuj:
Tak więc trzeba zrewidować swoje podejście do Ewolucji i do Biblii, bo gdy pisano Biblię, to Ewolucji jeszcze nie było.
Eutorzy Biblii powstali w skutek ewolucji i ewolucja była na długo prz d Biblią. Darwin tylko opisał procesy które już istniały. Gdyby nie istniały w przeszłości to nie mógłby ich opisać. Zwłaszcza że w ciągu życia Darwina ewolucji nie dało się zaobserwować na żywo. 99,99999% ewolucji zaszło zanim ją odkryto i nazwano.


Pt sty 22, 2021 8:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Grzech w spadku
Afilatelista: Nie odkrył tylko wysunął hipotezę.


Tak bez powodu? A może doznał wcześniej jakiegoś olśnienia, jakiegoś przebudzenia, jakiegoś dziwnego doznania, jakiegoś twórczego uczucia, jakiejś weny?

Przecież każdy głupi, bez powodu może wysuwać przypuszczenia, ot tak bez żadnego przekonania.
A ta nasza ziemia, była jednocześnie płaska i kulista, czyżby?
A może najpierw była płaska , a później kulista.
A ja sobie teraz od tak bez powodu, jak to głupi, wysunę taką hipotezkę, że nie jest ani płaska, ani kulista tylko owalna, chcesz to sprawdzić?
A co to, nie mogę być jakimś tam Darwinem farciażem, czy też Higgsem szczęściarzem , co to ja jestem gorszy?
Oni zgadywali i pach , strzał w dziesiątkę, może i mi się poszczęści?


Pt sty 22, 2021 12:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Grzech w spadku
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
No_Pasaran, a Ewolucja została wynaleziona, czy odkryta?


Odkryta.

Kontynent Antarktyda istniał przed odkryciem czy nie?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pt sty 22, 2021 12:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 304 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL