Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
 Wszyscy jesteśmy kapłanami 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
Wybawiony napisał(a):
@ robaczek2
Nie potrafisz dostrzec różnicy pomiędzy powszechnym kapłaństwem a niepowszechnym byciem prorokiem , nauczycielem, ewangelistą, pasterzem, czy też apostołem?

Wlasnie dostrzegam. Kazdy ochrzczony zalicza sie do powszechnego ale nie poczuwam sie aby "komu odpuscicie" bylo skierowane do mnie.


Cz sty 28, 2021 13:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
robaczek2 napisał(a):
Wybawiony napisał(a):
@ robaczek2
Nie potrafisz dostrzec różnicy pomiędzy powszechnym kapłaństwem a niepowszechnym byciem prorokiem , nauczycielem, ewangelistą, pasterzem, czy też apostołem?

Wlasnie dostrzegam. Kazdy ochrzczony zalicza sie do powszechnego ale nie poczuwam sie aby "komu odpuscicie" bylo skierowane do mnie.


To nie zdarza Ci się żebyś komuś odpuścił?


Cz sty 28, 2021 15:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
Nie w imieniu Boga.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz sty 28, 2021 15:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
robaczek2 napisał(a):
Wlasnie dostrzegam. Kazdy ochrzczony zalicza sie do powszechnego ale nie poczuwam sie aby "komu odpuscicie" bylo skierowane do mnie.

No ale przecież i tak to Bóg odpuszcza nasze grzechy. Czy znajdujesz gdzieś w Biblii zastrzeżenie mówiące o tym, że jeśli nie wyznasz swoich grzechów przed szczególnym człowiekiem, to Bóg Tobie nie odpuści?
No i czy potrzeba jakiegoś szczególnego namaszczenia do tego by zapewnić skruszonego grzesznika o tym, że Bóg uwolnił go od ciężaru jego grzechów w Jezusie Chrystusie na Krzyżu Golgoty?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz sty 28, 2021 16:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
krzysiekniepieklo napisał(a):
To nie zdarza Ci się żebyś komuś odpuścił?

A ty? Bo to ja raczej zasluguje na odpuszczenie. Bardzo malo jest takich ktorzy mnie wyrzadzili jakies zlo.


Cz sty 28, 2021 20:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
Wybawiony napisał(a):
Czy znajdujesz gdzieś w Biblii zastrzeżenie mówiące o tym, że jeśli nie wyznasz swoich grzechów przed szczególnym człowiekiem, to Bóg Tobie nie odpuści?

Oczywiscie. Kontrapozycje.
Bog odpusci jezeli adresat "komu odpuscicie .... " odpusci. p -> q oznacza nie q -> nie p.
Twoja sprawa jezeli wolisz to polecenie lekcewazyc.


Cz sty 28, 2021 20:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
Jeśli tylko uważasz siebie za ucznia Pana Jezusa to nie powinieneś uchylać się od odpowiedzialności i wziąć słowa "komu odpuścicie..." do siebie. Oczywiście nic na siłę :)

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz sty 28, 2021 22:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
robaczek2 napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
To nie zdarza Ci się żebyś komuś odpuścił?

A ty? Bo to ja raczej zasluguje na odpuszczenie. Bardzo malo jest takich ktorzy mnie wyrzadzili jakies zlo.


No ale dlaczego uważasz, że zasługujesz na odpuszczenie? Czy dlatego, że zgrzeszyłeś? No to gratuluję zasługi.


Pt sty 29, 2021 12:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
robaczek2 napisał(a):
Ja akurat nigdzie nie zauwazam urawnilowki tylko wszedzie widze powolanie do takich czy innych funkcji. Cytatow bylo pelno w watku ktory przywolales. Ja moze powolam sie tylko na: "W Antiochii, w tamtejszym Kościele, byli prorokami i nauczycielami1: Barnaba i Szymon zwany Niger, Lucjusz Cyrenejczyk i Manaen1, który wychowywał się razem z Herodem tetrarchą, i Szaweł. Gdy odprawili publiczne nabożeństwo i pościli, rzekł Duch Święty: «Wyznaczcie mi już Barnabę i Szawła do dzieła, do którego ich powołałem». Wtedy po poście i modlitwie oraz po włożeniu na nich rąk, wyprawili ich."
Robaczek tym prorokiem lub nauczycielem nie byl, publicznego nabozenstwa nie odprawial, nie byl powolany do jakiegos dziela i nikt nie wlozyl na niego rak, wiec pozostajemy kazdy przy swoim stanowisku. I tyle w temacie. Pokoj z Toba.

To ja zapytam, czy jakikolwiek wyświęcony "święceniami kapłańskimi":
- prorokuje?
- powołany jest do jakiegoś innego dzieła niż reszta odrodzonych w Chrystusie?
- "nakłada ręce" i wtedy konkretne dary Ducha(lub specjalne uzdolnienia) się uwalniają....? I przede wszystkim inne niż posiada już reszta zbawionych i odrodzonych w Chrystusie kapłanów Boga......?

Podpowiem...Nie - więc wyświęcony "kapłańskimi święceniami" nie różni się niczym szczególnym od odrodzonego z wiary i z (Ducha i wody) Robaczka w jednym ciele Chrystusa - Kościele Bożym, prawda?

Rozumiem Twój argument, ale odwracasz go lub dopasowujesz w zależności co chcesz udowodnić(uargumentować) - a to nie jest biblijne twierdzenie.

Każdy chrześcijanin został powołany do jednego:
"(14) Biegnę do mety, do nagrody powołania Bożego, które jest z góry w Chrystusie Jezusie. "(14) pędzę ku wyznaczonej mecie, ku nagrodzie, do jakiej Bóg wzywa w górę w Chrystusie Jezusie. "(Flp3)
"(8).....Przeciwnie, błogosławcie, gdyż wiecie, że do tego zostaliście powołani, abyście odziedziczyli błogosławieństwo."(1P3)


A dary Ducha rozdaje sam Duch i zawsze, tylko i wyłącznie dla dobra czy budowania Kościoła:
" (11) I on ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a jeszcze innych pasterzami i nauczycielami; (12) Dla przysposobienia świętych, dla dzieła posługiwania, dla budowania ciała Chrystusa; (13) Aż dojdziemy wszyscy do jedności wiary i poznania Syna Bożego, do człowieka doskonałego, do miary dojrzałości pełni Chrystusa;"(Ef4)
(P.S. , odnośnie naszej innej rozmowy.... dlatego krwawiące hostie, czy one coś wnoszą do budowania Kościoła? Czynią coś dla jego dobra?)

Żaden dar Ducha, działanie Boga, czy "posługiwanie" Kościołowi, nie dzieli ludzi(apostołów też nie oddzielił) w kapłaństwa powszechnym i wspólnym powołaniu do życia w Chrystusie, na jeszcze kapłanów urzędowch ze specjalnym "nieusuwalnym znakiem":
"(4) Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch (5) różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan (6) różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich. (7) Wszystkim zaś objawia się Duch dla [wspólnego] dobra."(1Kor12)

Ja wolę UBG:
"(7) A każdemu jest dany przejaw Ducha dla wspólnego pożytku. "(1Kor12)
Każdemu - a więc i Robaczkowi może być udzielony jakiś przejaw Ducha dla dobra Kościoła, czy jego budowania, itd. Może Robaczek będzie nauczał w moądrości Ducha innych, może uzdrawiał, prorokował... w kapłaństwie powszechnym nie ma ograniczeń dla Robaczka i niepotrzebne mu są do tego "święcenia kapłańskie".

A czy "święcenia kapłańskie" dają wyłączność na:
" (8) Jednemu bowiem przez Ducha jest dana mowa mądrości, drugiemu mowa wiedzy przez tego samego Ducha; (9) Innemu wiara w tym samym Duchu, innemu dar uzdrawiania w tym samym Duchu; (10) Innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozróżnianie duchów, innemu różne rodzaje języków, a innemu tłumaczenie języków. (11) A to wszystko sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu z osobna, jak chce. (12) Jak bowiem ciało jest jedno, a członków ma wiele i wszystkie członki jednego ciała, choć jest ich wiele, są jednym ciałem, tak i Chrystus. (13) Bo wszyscy przez jednego Ducha zostaliśmy ochrzczeni w jedno ciało, czy to Żydzi, czy Grecy, czy niewolnicy, czy wolni, i wszyscy zostaliśmy napojeni w jednego Ducha. (14) Ciało bowiem nie jest jednym członkiem, ale wieloma. (15) Gdyby noga powiedziała: Ponieważ nie jestem ręką, nie należę do ciała - czy dlatego nie należy do ciała? " (1Kor12)
Jest tam coś o niezatartym znamieniu na duszy człowieka jakie zostawia "święcenie kapłańskie"?

robaczek2 napisał(a):
Wlasnie dostrzegam. Kazdy ochrzczony zalicza sie do powszechnego ale nie poczuwam sie aby "komu odpuscicie" bylo skierowane do mnie.

Możesz wyjaśnić dlaczego tak się czujesz?

A co z nakazmi:
"(12) I przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili. ....... (14) Bo jeśli przebaczycie[odpuścicie] ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy wasz Ojciec niebieski. (15) Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom ich przewinień, to i wasz Ojciec nie przebaczy wam waszych przewinień."(Mt6)

"(25) A gdy stoicie, modląc się, przebaczcie, jeśli macie coś przeciwko komuś, aby i wasz Ojciec, który jest w niebie, przebaczył wam wasze przewinienia."(M11)

"(37) Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; przebaczajcie, a będzie wam przebaczone. "(Łk6)

i wiele innych.....


Mając wszystkie te dary(patrz powyżej) i błogosławieństwa Boga, nadal wątpisz w dary z łaski Chrystusa jakie otrzymujesz w drodze wejścia w Nowe Przymierze z Jezusem?
Cóż więcej ma zrobić jeszcze Chrystus abyś uwierzył?
Uwierzył do czego zostałeś w Nim powołany?


Pt sty 29, 2021 16:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
Przeemek napisał(a):
To ja zapytam, czy jakikolwiek wyświęcony "święceniami kapłańskimi":
- prorokuje?

Nie, nie prorokuje. I nie fruwa w powietrzu i nie uzdrawia.
Przeemek, nie zartuj.


Pt sty 29, 2021 22:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
robaczek2 napisał(a):
Nie, nie prorokuje. I nie fruwa w powietrzu i nie uzdrawia.
Przeemek, nie zartuj.

A apostołowie fruwali? Przecież Jan przepowiedział całą Apokalipsę? Różne były obdarowania Ducha, ale zawsze jakieś były, w końcu "fundament" je potrzebował, aby zbudować/założyć Kościół.

To wyjaśnij mi czym się różni ta funkcja "święceń kapłańskich", która poprzez nałożenie rąk nie przekazuje żadnej mocy jaką przekazywali apostołowie innym w tej "sukcesji"? Zostawia tylko "niezatarte znamię" i to wszystko? To czym to się różni od kapłaństwa powszechnego którego członkiem człowiek się staje w Chrystusie?

To nie są żadne żarty Robaczek, nie dla mnie.


So sty 30, 2021 12:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
Przeemek napisał(a):
To nie są żadne żarty Robaczek, nie dla mnie.

Ze swej strony moge rozmawiac z Toba o czyms innym ale o tym ze w kazdym ukladzie jako tako zorganizowanym istnieje hierarchia nie bede Cie przekonywal. Moze kiedys to odkryjesz. Sw Pawla tez olsnilo. I tyle.


So sty 30, 2021 14:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
robaczek2 napisał(a):
Przeemek napisał(a):
To nie są żadne żarty Robaczek, nie dla mnie.

Ze swej strony moge rozmawiac z Toba o czyms innym ale o tym ze w kazdym ukladzie jako tako zorganizowanym istnieje hierarchia nie bede Cie przekonywal. Moze kiedys to odkryjesz. Sw Pawla tez olsnilo. I tyle.

O czym olśniło, bo na pewno nie o "święceniach kapłańskich" i ich znaczeniu według "oficjalnych" dokumentów. Chyba, że zacytujesz Pawła?

W każdym ludzkim układzie, ale nie w Chrześcijańskim. Zacytowałem już Słowo Boże - mamy tylko jedno kapłaństwo w Kościele, wszyscy bracia i siostry są równi, z takim samym dostępem(cały "pakiet") do Boga co każdy inny.......chcesz poprowadzić Wieczerzę Pańską jak każdy brat w Chrystusie, chętnie się z tobą pomodlę. Może kiedyś to "odkryjesz".... że Biblia też nie żartuje.


Pn lut 01, 2021 13:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
W Starym Testamencie także kapłanami mogli być tylko lewici a nie wszyscy Izraelici.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lut 01, 2021 13:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
Przeemek napisał(a):
Zacytowałem już Słowo Boże - mamy tylko jedno kapłaństwo w Kościele,

Ja tez zacytowalem. I to zignorowales.
Dziwie sie, ze sam zacytowales "on ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a jeszcze innych pasterzami i nauczycielami" i ci wychodzi urawnilowka.


Pn lut 01, 2021 19:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL