Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Czy człowiek wierzący jest niewidzialny dla demonów? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Czy człowiek wierzący jest niewidzialny dla demonów?
HenrykK napisał(a):
Jestem na tym etapie świadomości, że nie traktuję świata baśniowego jako realnego.


Może i nie traktujesz tak baśniowego, ale mitologiczny owszem, wnioskując z Twojej wypowiedzi o Adamie i Ewie.

Poza tym, wspominasz, że kiedyś przeczytałeś w bliżej niezidentyfikowanej książeczce religijnej, że święty X mówił Y - zweryfikowałeś w źródłach czy rzeczywiście taka wypowiedź miała miejsce?
Po drugie, nawet jeśli wypowiedź świętego X o treści Y miała miejsce, to na jakiej podstawie uznajesz jej treść za odzwierciedlającą rzeczywistość? Wszystko co powie jakiś święty stanowi katolicki depozyt wiary?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pn sty 25, 2021 20:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Czy człowiek wierzący jest niewidzialny dla demonów?
No_Pasaran

Cytuj:
Poza tym, wspominasz, że kiedyś przeczytałeś w bliżej niezidentyfikowanej książeczce religijnej, że święty X mówił Y - zweryfikowałeś w źródłach czy rzeczywiście taka wypowiedź miała miejsce?
Po drugie, nawet jeśli wypowiedź świętego X o treści Y miała miejsce, to na jakiej podstawie uznajesz jej treść za odzwierciedlającą rzeczywistość? Wszystko co powie jakiś święty stanowi katolicki depozyt wiary?



Czy człowiek posiada pamięć jak komputer?
Dla kogoś kto przeczytał w życiu jedną książkę przypomnienie sobie jej tytułu i czasu, w którym ją przeczytał nie stanowi większego problemu.
Nie przyszło Panu do głowy, żeby spróbować zweryfikować to co przedstawiłem.
Nic tak dobrze nie robi teorii jak jej praktyczna weryfikacja.


Wt sty 26, 2021 7:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Czy człowiek wierzący jest niewidzialny dla demonów?
Niby co i w jaki sposób miałbym zweryfikować?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Wt sty 26, 2021 9:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Czy człowiek wierzący jest niewidzialny dla demonów?
No_Pasaran

Cytuj:
Niby co i w jaki sposób miałbym zweryfikować?



W 21 wieku to bez instrukcji obsługi to i butelki z piwem nie otworzą.
Chyba dał Pan Bóg jakiś rozum ?


Wt sty 26, 2021 17:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Czy człowiek wierzący jest niewidzialny dla demonów?
Odpowiesz na pytanie czy rozum, który posiadasz na to nie pozwala?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Wt sty 26, 2021 17:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Czy człowiek wierzący jest niewidzialny dla demonów?
No_Pasaran

Cytuj:
Odpowiesz na pytanie czy rozum, który posiadasz na to nie pozwala?


Nie jest to specjalnie trudne. Niech każdy sam to odkrywa.
Zastanawiałem się już nad tym znacznie wcześniej, lecz stwierdziłem, iż bez konsultacji z prawdziwym teologiem nie będę o tym rozmawiał.
Na tym bożym świecie prawie wszystko posiada plusy dodatnie i ujemne, jak to określił pewien wybitny polityk.


Wt sty 26, 2021 18:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Czy człowiek wierzący jest niewidzialny dla demonów?
To może prościej. Jestem ateistą (wiem że podobizna Róży Luksemburg w profilowym, cytat z Che Guevary w podpisie i nick będący lewicowym hasłem z okresu hiszpańskiej wojny domowej mogły Cię zmylić i wziąłeś mnie za osobę głęboko wierzącą). Dlaczego miałbym weryfikować opowiastkę o niewidzialności dla demonów, skoro nie wierzę w ich istnienie?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Wt sty 26, 2021 18:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Czy człowiek wierzący jest niewidzialny dla demonów?
No_Pasaran

Cytuj:
To może prościej. Jestem ateistą (wiem że podobizna Róży Luksemburg w profilowym, cytat z Che Guevary w podpisie i nick będący lewicowym hasłem z okresu hiszpańskiej wojny domowej mogły Cię zmylić i wziąłeś mnie za osobę głęboko wierzącą). Dlaczego miałbym weryfikować opowiastkę o niewidzialności dla demonów, skoro nie wierzę w ich istnienie?


Kiedy dyskutuję z osobami w Internecie, to nie zastanawiam się nad ich wiarą i moralnością.
Często to wynika z treści lub kontekstu wypowiedzi. Nie stanowi jednak dla mnie problemu.
Bardziej liczy się uczciwość i kultura wypowiedzi. Głównie jednak argumenty.
Nie jestem astronomem, lecz ostatnio bardzo interesuje mnie Księżyc.
I pomimo tego, iż tym astronomem nie jestem, to odkryłem bardzo poważną lukę w Heliocentryźmie, która jego dotyczy.
Nie wiele trzeba, żeby przeskoczyć profesjonalistów, których wadą jest fakt, iż żyją z nauki.
Więcej wiary, a wiele tajemnic się w dziwny sposób rozwiąże.


Wt sty 26, 2021 19:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Czy człowiek wierzący jest niewidzialny dla demonów?
HenrykK napisał(a):
I pomimo tego, iż tym astronomem nie jestem, to odkryłem bardzo poważną lukę w Heliocentryźmie, która jego dotyczy.


Tja, słyszałem. Jak zwykle dużo mówisz jakich to odkryć i wynalazków nie dokonałeś, a efektów jak nie było, tak nie ma.

Dalej się nie dowiedziałem czemu miałbym weryfikować opowiastkę o niewidzialności dla demonów, skoro nie wierzę w ich istnienie i jak w ogóle wyobrażasz taką weryfikację przez niewierzącego.

Co więcej, do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi na powyższe pytania:
wspominasz, że kiedyś przeczytałeś w bliżej niezidentyfikowanej książeczce religijnej, że święty X mówił Y - zweryfikowałeś w źródłach czy rzeczywiście taka wypowiedź miała miejsce?
Po drugie, nawet jeśli wypowiedź świętego X o treści Y miała miejsce, to na jakiej podstawie uznajesz jej treść za odzwierciedlającą rzeczywistość? Wszystko co powie jakiś święty stanowi katolicki depozyt wiary?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Wt sty 26, 2021 19:22
Zobacz profil
Post Re: Czy człowiek wierzący jest niewidzialny dla demonów?
No Parssan napisał(a):
Może i nie traktujesz tak baśniowego, ale mitologiczny owszem, wnioskując z Twojej wypowiedzi o Adamie i Ewie


Mitologiczne bajania o małpach co zmieniają się w ludzi tez wierzycie


Wt sty 26, 2021 20:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Czy człowiek wierzący jest niewidzialny dla demonów?
Dorwałeś się do jakiegoś kolejnego kreacjonistycznego paszkwila, że raz za razem usiłujesz sprowokować dyskusję o TE? Antynaukowa szuria i Quinque - kto by się spodziewał ;)

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Wt sty 26, 2021 20:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Czy człowiek wierzący jest niewidzialny dla demonów?
No_Pasaran

Cytuj:
Tja, słyszałem. Jak zwykle dużo mówisz jakich to odkryć i wynalazków nie dokonałeś, a efektów jak nie było, tak nie ma.


Z odkryciami to jest tak jak z tym tematem.
Ludzie w większości nie posiadają umiejętności logicznego myślenia. Ci co zdobyli jakieś umiejętności matematyczno fizyczne nie potrafią i nie chcą przyjąć do wiadomości, że mogą istnieć duże wątpliwości co do ich poprawności.
Wiedzę podprogową o astronomii to już w przedszkolach wpaja się dzieciom.
Najlepszym dowodem na mizerię nauki i teorii naukowych jest ogromny zastój w postępie.
Jedyną dziedziną, która rozwija się w dostrzegalnym postępie jest elektronika.
Jej osiągnięcia wykorzystują jak na razie model atomu Bora.
Fizyka kwantowa w tej dziedzinie jeszcze raczkuje, lecz jest nadzieja. Pytanie na co. Na super szybkie komputery, które staną się SI.

Cytuj:
Dalej się nie dowiedziałem czemu miałbym weryfikować opowiastkę o niewidzialności dla demonów, skoro nie wierzę w ich istnienie i jak w ogóle wyobrażasz taką weryfikację przez niewierzącego.


Byłbym osobą nadzwyczaj naiwną, gdybym liczył na jakiekolwiek Pańskie dokonania w tej materii.
Jest Pan ścisłym specjalistą w ateizmie i przypuszczalnie jest Panu z tym dobrze.

Cytuj:
Po drugie, nawet jeśli wypowiedź świętego X o treści Y miała miejsce, to na jakiej podstawie uznajesz jej treść za odzwierciedlającą rzeczywistość? Wszystko co powie jakiś święty stanowi katolicki depozyt wiary?


Już to wyjaśniałem, iż nie posiadam pamięci komputera.
Idea jest ciekawa, ale czy w zmaterializowanym świecie w jakikolwiek sposób weryfikowalna.
Ujmując to potocznie, to nie ma chyba punktów wspólnych z naukowym materializmem.
Istnieje wiele objawień świętych o Niebie, Piekle i Czyścu.
Kościół ich nie neguje, lecz tak jak i ich autorzy uważa, iż są one jedynie bladym odbiciem tego co tam ma miejsce.
Nasze cherlawe umysły nie są w stanie tego pojąć, a tym bardziej opisać.


Śr sty 27, 2021 7:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Czy człowiek wierzący jest niewidzialny dla demonów?
Co to za bzdura, czy demony są ślepe?.
Człowiek wierzący jest szczególnie widzialny dla demonów, jest szczególnie narażony na działanie demonów, demony tylko wierzącymi są zainteresowane!
Ludzie wierzący najwięcej są kuszeni.
Nawet Boga kusił szatan, a cóż dopiero ludzi.
Hiob , który był bardzo wierzący stał się największym celem szatana.


Cz sty 28, 2021 0:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Czy człowiek wierzący jest niewidzialny dla demonów?
Cytuj:
Z odkryciami to jest tak jak z tym tematem.
Ludzie w większości nie posiadają umiejętności logicznego myślenia. Ci co zdobyli jakieś umiejętności matematyczno fizyczne nie potrafią i nie chcą przyjąć do wiadomości, że mogą istnieć duże wątpliwości co do ich poprawności.
Wiedzę podprogową o astronomii to już w przedszkolach wpaja się dzieciom.
Najlepszym dowodem na mizerię nauki i teorii naukowych jest ogromny zastój w postępie.
Jedyną dziedziną, która rozwija się w dostrzegalnym postępie jest elektronika.
Jej osiągnięcia wykorzystują jak na razie model atomu Bora.
Fizyka kwantowa w tej dziedzinie jeszcze raczkuje, lecz jest nadzieja. Pytanie na co. Na super szybkie komputery, które staną się SI.


Więc pochwal się tym odkryciem deklasującym obecny stan wiedzy naukowej. :)

Oboje jednak wiemy, że tego nie zrobisz i jak zwykle skończy się na pustych zapewnieniach że Ty odkryłeś / Ty odnalazłeś / Ty wynalazłeś.

HenrykK napisał(a):
Już to wyjaśniałem, iż nie posiadam pamięci komputera.


A propos tej umiejętności logicznego myślenia, o której wspominasz:
Czemu więc nie zweryfikowałeś tego, kiedy jeszcze miałeś ku temu możliwość? Poza tym, skoro weryfikacja jest na chwilę obecną bardzo trudna, to czemu i tak uznajesz rzeczone informacje za prawdziwe, zamiast postawić obok nich znak zapytania do czasu wyjaśnienia?

HenrykK napisał(a):
Istnieje wiele objawień świętych o Niebie, Piekle i Czyścu.
Kościół ich nie neguje, lecz tak jak i ich autorzy uważa, iż są one jedynie bladym odbiciem tego co tam ma miejsce.
Nasze cherlawe umysły nie są w stanie tego pojąć, a tym bardziej opisać.


To było objawienie czy refleksja świętego? Wszystko co mówi i pisze święty ma status objawienia?
Nadto, objawienia prywatne, nawet te zweryfikowane pozytywnie przez KRK, nie stanowią części depozytu jego nauki. Jeśli więc nawet teoretycznie założymy, że było to objawienie, to dlaczego piszesz o zawartych w nim informacjach jak o faktach?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Cz sty 28, 2021 18:33
Zobacz profil
Post Re: Czy człowiek wierzący jest niewidzialny dla demonów?
No_Pasaran napisał(a):
Dorwałeś się do jakiegoś kolejnego kreacjonistycznego paszkwila, że raz za razem usiłujesz sprowokować dyskusję o TE? Antynaukowa szuria i Quinque - kto by się spodziewał ;)


Po co mam prowokować dyskusję o ten naukowej bzdurze? Teoria cieplika czy teoria stanu stacjonarnego tez były naukowe


Cz sty 28, 2021 19:13
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL