Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
 Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
krzysiekniepieklo napisał(a):
No ale tu masz wprost mentalność szatana. Bo dla niego, to prawo jest pomocne wtedy, kiedy na podstawie tego prawa może ludzi oskarżyć i ich zniewalać, bo są w oczach Boga martwi. No a prawo dla sprawiedliwego szatanowi na nic, bo sprawiedliwego nie ma czym oskarżyć, więc dla niego prawo jest potrzebne tylko dla oskarżania niegodziwców aby się domagać ich śmierci.
No a prawo jest dla wszystkich takie samo i pomaga w prawidłowych wyborach.

A Bóg na podstawie prawa ludzi nie będzie oskarżał? Na jakiej podstawie Bóg będzie sądził ludzi, którzy nigdy się nie nawrócą i nie uwierzą w Boga? Na podstawie prawa szatana?

krzysiekniepieklo napisał(a):
No i cały czas odwołujesz się do tego, co pisał Paweł, a u Jana masz wyraźnie, że to słowo Jezusa mamy zachowywać, a nie Pawła.

No to zachowuj słowa Jezusa, a nie odwołujesz się do tekstów Jana?

krzysiekniepieklo napisał(a):
Faktycznie takich przykładów mogą być dziesiątki ale chyba tylko w Listach Pawła. W nauce Jezusa jest wiele miejsc, gdzie Jezus mówi, że na podstawie uczynków będziemy sądzeni (chociażby błogosławieństwa)

Które błogosławieństwa?
Jacy "my"? I gdzie są te miejsca?
Czyli jaka jest Dobra Nowina jaką naucza Jezus? Zbawienie z uczynków, podobnie jak Starym Przymierzu?

krzysiekniepieklo napisał(a):
Co do powołania, to faktycznie nie następuje na podstawie uczynków, bo wszyscy są powołani. No ale wybór zależy właśnie od naszych uczynków. Bóg wybiera tych, którzy odpowiadają na powołanie, a to objawia się pełnionymi uczynkami. Ci są wybrani, którzy pełnią dobre uczynki. Co do uczynków to jest tylko jedno ale:
Nie powinniśmy się na te uczynki powoływać, domagając się zapłaty.

Wybór zależy od twojego postanowienia z otrzymanej wolnej woli/wolnego wyboru od Boga, a nie od uczynków. Uczynki, jakiekolwiek nastąpią później, są już wynikiem wyboru jaki powziąłeś.


So sty 30, 2021 11:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
feelek napisał(a):
Czy młodzieniec z przypowieści posiadał wiarę, czy nie posiadał?

We fragmencie nie jest o tym wprost napisane. Więc można tylko się domyślać/wnioskować i werset 22 pokazuje, że nie uwierzył i nie poszedł za Jezusem lub nie chciał tego zrobić. Wygląda na to, że wolał trzymać sie przykazań Prawa i mieć życie wieczne z ich przestrzegania, bo mógł wtedy zachować swoje dobra(bogactwa) jakie posiadał.


So sty 30, 2021 11:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
Przemek

Skoro młodzieniec nie posiadał wiary, to czemu Jezus polecił mu wypełniać określone uczynki?


So sty 30, 2021 13:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
Przeemek napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
No ale tu masz wprost mentalność szatana. Bo dla niego, to prawo jest pomocne wtedy, kiedy na podstawie tego prawa może ludzi oskarżyć i ich zniewalać, bo są w oczach Boga martwi. No a prawo dla sprawiedliwego szatanowi na nic, bo sprawiedliwego nie ma czym oskarżyć, więc dla niego prawo jest potrzebne tylko dla oskarżania niegodziwców aby się domagać ich śmierci.
No a prawo jest dla wszystkich takie samo i pomaga w prawidłowych wyborach.

A Bóg na podstawie prawa ludzi nie będzie oskarżał? Na jakiej podstawie Bóg będzie sądził ludzi, którzy nigdy się nie nawrócą i nie uwierzą w Boga? Na podstawie prawa szatana?


To nie wiedziałeś, że to szatan jest naszym oskarżycielem, a nie Bóg?
Ap 12
10 I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie: «Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego
i władza Jego Pomazańca,
bo oskarżyciel braci naszych został strącony,
ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem naszym.


Przeemek napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
No i cały czas odwołujesz się do tego, co pisał Paweł, a u Jana masz wyraźnie, że to słowo Jezusa mamy zachowywać, a nie Pawła.

No to zachowuj słowa Jezusa, a nie odwołujesz się do tekstów Jana?


No ale to Ty się powołałeś na tekst Jana, a nie ja. Ja tylko przytoczyłem to, na co się powołałeś. No a to, co Jan tutaj napisał, to są cytowane słowa Jezusa, a więc Jego nauka.

Przeemek napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Co do powołania, to faktycznie nie następuje na podstawie uczynków, bo wszyscy są powołani. No ale wybór zależy właśnie od naszych uczynków. Bóg wybiera tych, którzy odpowiadają na powołanie, a to objawia się pełnionymi uczynkami. Ci są wybrani, którzy pełnią dobre uczynki. Co do uczynków to jest tylko jedno ale:
Nie powinniśmy się na te uczynki powoływać, domagając się zapłaty.

Wybór zależy od twojego postanowienia z otrzymanej wolnej woli/wolnego wyboru od Boga, a nie od uczynków. Uczynki, jakiekolwiek nastąpią później, są już wynikiem wyboru jaki powziąłeś.

No, jest taka opcja, że za wyborem żadne uczynki nie pójdą i taka wiara martwa jest i zbawienia nie daje.


N sty 31, 2021 23:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
feelek napisał(a):
Skoro młodzieniec nie posiadał wiary, to czemu Jezus polecił mu wypełniać określone uczynki?

Młodzienieć nie uwierzył Jezusowi, nie posiadał wiary bo nie chciał porzucić bogactwa, tyle możne wywnioskować z reakcji młodzieńca?


Pn lut 01, 2021 12:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
Choć możliwe, że początkowo się zasmucił i odszedł, a po miesiącach czy latach dojrzał do tej decyzji.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lut 01, 2021 12:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
krzysiekniepieklo napisał(a):
To nie wiedziałeś, że to szatan jest naszym oskarżycielem, a nie Bóg?
Ap 12
10 I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie: «Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego
i władza Jego Pomazańca,
bo oskarżyciel braci naszych został strącony,
ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem naszym.

Kontekst nawiązuje do tego co było we wszystkich historiach o szatanie, jak w historii Hioba, gdzie cały czas próbuje wykazać, że człowiek jest zdolny tylko do zła. Ale człowiek posiada poznanie dobra i zła, a nie tylko zła. Nie ma tu nic o sądzeniu ludzi przez szatana, to nie to samo co oskarżanie.

krzysiekniepieklo napisał(a):
No ale to Ty się powołałeś na tekst Jana, a nie ja. Ja tylko przytoczyłem to, na co się powołałeś. No a to, co Jan tutaj napisał, to są cytowane słowa Jezusa, a więc Jego nauka.

"Ja tylko przytoczyłem", a poprzednio "a u Jana masz wyraźnie", "co Jan tutaj napisał" to czasem nie to samo co powoływanie się? Więc nie kręć.....że się na Jana nie powołałeś......

Jan świadczy o tym co słyszał od Jezusa, czasem cytując Go. Ale to nadal tylko świadectwo Jana. Jezus nie jest autorem Ewangelii Jana, Jezus sam nic nie spisał.
Analgocznie u Pawła, jest autorem Listów, a nie Jezus - ale również tak jak Jan, świadczy o tym co usłyszał od Jezusa, Jego naukę, np. (1kor7) cytuje Jezusa z (Mk10: 9-12 i Mt5: 32) i wiele innych.

Przeemek napisał(a):
No, jest taka opcja, że za wyborem żadne uczynki nie pójdą i taka wiara martwa jest i zbawienia nie daje.

No i widzisz, sam potwierdzasz, że "wiara" jest tu kluczowa, że to ona przynosi zbawienie, a nie uczynki.


Pn lut 01, 2021 12:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
Andy72 napisał(a):
Choć możliwe, że początkowo się zasmucił i odszedł, a po miesiącach czy latach dojrzał do tej decyzji.

Możliwe. Ale, albo opieramy się na tekście i tym co jest tam napisane(To co nam Bóg chciał objawić i objawił). Albo spekulujemy i wtedy można tworzyć dowolne doktryny. Pierwsza reakcja młodzieńca to odejście od Jezusa: "odszedł smutny", a więc nie miał ochoty "i chodź za mną." pójść za Chrystusem. Jedyny poprawny wniosek to, że nie zaakceptował nauki Jezusa lub nie uwierzył w Niego, w Jego słowa.
A co się po miesiącach mogłoby się stać lub nie w umyśle młodzieńca, to już gdybologia.....a nie Biblia.


Pn lut 01, 2021 12:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
Przeemek napisał(a):
feelek napisał(a):
Skoro młodzieniec nie posiadał wiary, to czemu Jezus polecił mu wypełniać określone uczynki?

Młodzienieć nie uwierzył Jezusowi, nie posiadał wiary bo nie chciał porzucić bogactwa, tyle możne wywnioskować z reakcji młodzieńca?

Ale nie o to pytałem. Mówiłeś wcześniej o tym, że aby być zbawionym, wystarczy uwierzyć. Dlaczego Jezus nie powiedział młodemu musisz uwierzyć i przyjać mnie za swego Pana to będziesz zbawiony, tylko powiedział rozdaj majątek a będziesz zbawiony?


Pn lut 01, 2021 13:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
Jest o tym, że spojrzał na niego z miłością i zapraszał do czegoś większego niż jego aktualne życie. Wiedział że młodzieńca jest stać na to, by tak jak po wiekach święty Roch rozdać całą swą majętność i osiągnąć świętość. Teraz pytanie: czy młodzieniec wybierze miałkość i łatwiznę, mieliznę, czy przyjmie wyzwanie Chrystusa?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lut 01, 2021 13:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
feelek napisał(a):
Ale nie o to pytałem. Mówiłeś wcześniej o tym, że aby być zbawionym, wystarczy uwierzyć. Dlaczego Jezus nie powiedział młodemu musisz uwierzyć i przyjać mnie za swego Pana to będziesz zbawiony, tylko powiedział rozdaj majątek a będziesz zbawiony?

Dlatego, że Jezus często nie mówił wprost, już raz tłumaczyłem Krzysikowiniepiekło. Na przykład:
"(13) Dlatego mówię do nich w przypowieściach, bo patrzą, a nie widzą, i słuchają, a nie słyszą ani nie rozumieją. (14) I spełnia się na nich proroctwo Izajasza, które mówi: Słuchając, będziecie słyszeć, ale nie zrozumiecie i patrząc, będziecie widzieć, ale nie zobaczycie. (15) Utyło bowiem serce tego ludu, stępiały ich uszy i zamknęli swe oczy, żeby przypadkiem oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli, a sercem nie zrozumieli i nie nawrócili się, i żebym ich nie uzdrowił. (16) Ale błogosławione wasze oczy, bo widzą, i wasze uszy, bo słyszą."(Mt13)

Generalnie Jezus często nie mówił wprost, szczególnie do tych co znali Pismo, a młodzieniec zaliczał się do takich. Używał zagadek, przypowieści i metafor, itd. nawet apostołowie się gubibli.

Kluczowe słowa to: "...Potem przyjdź i chodź za mną.". W tym sie kryje odpowedź dla młodzieńca. Przestrzegał przykazań, a więc znał Pismo, ale nie dostrzegł w nim ani Mesjasza, obiecanego w Nim zbawienia i Królestwa Bożego jakie głosiło. Przecież powiedział Jezus: "jeśli chcesz być doskonały,.......i chodź za mną." - ja bym się zastanowił o co chodzi, jakby ktoś takie "dziwne" sugestie do mnie wypowiadał........

Młodzieniec wolał zatrzymać bogactwo, a więc wystarczyło mu tylko przestrzeganie przykazań, bo nie musiał a niego rezygnować. Tak samo Ty widzisz tam tylko przestrzeganie przykazań, a nie przesłanie/naukę jaką Chrystus rzeczywiście zawarł dla nas w tych fragmentach.

Andy72 napisał(a):
Jest o tym, że spojrzał na niego z miłością i zapraszał do czegoś większego niż jego aktualne życie. Wiedział że młodzieńca jest stać na to, by tak jak po wiekach święty Roch rozdać całą swą majętność i osiągnąć świętość. Teraz pytanie: czy młodzieniec wybierze miałkość i łatwiznę, mieliznę, czy przyjmie wyzwanie Chrystusa?

Jest napisane, że odszedł smutny. A więc odszedł, a nie zastanawiał się nad czymś. Czytajmy co jest napisane, a nie wybiegajmy z refleksjami poza Pismo, bo to do niczego dobrego nie doprowadzi.


Pn lut 01, 2021 13:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
Ale napisane jest "smutny", więc z tego powodu, że nie jest go stać na to.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lut 01, 2021 14:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
Andy72 napisał(a):
Ale napisane jest "smutny", więc z tego powodu, że nie jest go stać na to.

Jak go nie stać, jest przecież bogaty?


Pn lut 01, 2021 14:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
Niejeden bogaty jest biedakiem, bo nie jest go stać na coś, by coś wielkiego zrobić. Nie jest go stać, na to, by zmienić swoje wygodne życie. I dlatego odszedł smutny.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lut 01, 2021 14:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
Przeemek napisał(a):
Generalnie Jezus często nie mówił wprost, szczególnie do tych co znali Pismo, a młodzieniec zaliczał się do takich. Używał zagadek, przypowieści i metafor, itd. nawet apostołowie się gubibli.

Czy metoda Jezusa, doradzająca uczynki była dobra, czy nie była dobra?


Pn lut 01, 2021 15:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL