Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 841, 842, 843, 844, 845, 846, 847 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
A dlaczego JarKacz nie ma co na "to" liczyc mimo wlazenia Duda w d... Trumpa?
Bo Wielkim Polsko-Amerykanskim Patriota jest, a nikt takich nie lubi?
A moze dlatego, ze nic soba nie reprezentuje, zeby poza Polska kogokolwiek soba reprezentowac?

No, dlaczego?


Pn lut 01, 2021 9:28

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
katon napisał(a):
Owszem jestem laikiem ale to w szkole przecież uczą że mózg umiera po kilku minutach bez tlenu.


No_Pasaran napisał(a):
"W szkole uczą" że jeśli delta jest mniejsza od zera, to równanie kwadratowe nie ma rozwiązań. Potem na wyższym etapie edukacji dowiadujesz się o liczbach zespolonych. To że x lat temu w szkółce na biologii czy przyrodzie podobno nauczyli Cię czegoś i traktujesz to jako prawdę objawioną, która nie ulega niuansowaniu przez doktorów medycyny, zakrawa trochę o arogancję.

Specjalnie dla Ciebie fragment recenzowanego artykułu naukowego:

źródło:https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC381398/


Specjalnie dla Ciebie również z tej samej stronki artykuł naukowy jak tu leczyć raka witaminką C:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6566697/
I coś dla zwolenników hipnozy:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/879054/
Powiększenie piersi to akurat coś dla pań.
Stronka naukowa ncbi - to podstawowe zródło wiedzy naczelnego znachora Polski Jerzego Zięby bo tam najłatwiej można spotkać różne naukowe brednie.
W swoim podstawowym dziele "Ukryte terapie" Jerzy Zięba zasypuje nas tego typu badaniami naukowymi właśnie z tej stronki ncbi dzięki którym dowiadujemy się że wyleczyć można niemalże wszystko.
Miażdżycę to doskonale cofa witaminka k2mk7 dostępna w sklepiku samozwańczego pana doktora.
Pan doktor Zięba publikuje artykuły naukowe na stronach ncbi i jest tego trochę.
Jeden z nich wraz grupą innych autorytetów medycznych:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7669268/
Jest nawet gościem uniwersytetów:
https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,3 ... pnoza.html
"Witamina C leczy raka, a piersi można powiększyć za pomocą hipnozy - oto poglądy Jerzego Zięby, jednego z uczestników międzynarodowej konferencji naukowej o zdrowiu, którą organizują wrocławskie uczelnie".

I dobrze zapamiętałem ze szkoły że mózg umiera po kilku minutach.

"O tym, kiedy naprawdę umiera człowiek, z prof. Zbigniewem Włodarczykiem, wybitnym polskim transplantologiem, prezesem Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego, rozmawia Ewelina Nowakowska".
"Podobnie jest z mózgiem: jeśli przez mózg przestaje płynąć utlenowana krew, to po kilku minutach mózg również umiera, i to jest proces nieodwracalny".
https://polskatimes.pl/smierc-mozgu-jes ... ar/1032689
Cytuj:
To nie jest wypowiedź doktora. To fragment artykułu napisany przez anonima po konsultacji z lekarzem. Nie sposób stwierdzić do jakiego stopnia ta konsultacja została wiernie oddana w tekście.

No nie róbmy z tego redaktora debila który miałby usłyszeć kilkadziesiąt minut a zrozumiał że tu chodzi o kilka. Nazwisko lekarza jest podane i też lekarzowi powinno zależeć czy artykuł jest zgodny z tym co powiedział, więc pewnie go przed publikacją przeczytał.
Zresztą to jest zgodne z tym co twierdzi prof Włodarczyk.


Cytuj:
W jurysdykcji Anglii i Walii wszystkie wyroki od sądów apelacyjnych wzwyż stanowią prawo wiążącego precedensu i są dostępne do publicznego wglądu, jednakże personalia pacjenta, powódek i lekarzy mogą nie być jawne (i tak jest w tym wypadku). Niemniej powódki wraz z ich reprezentantami prawnymi znały ich personalia i mogły podważać ich ekspertyzy.

Mogę tutaj jednak przytoczyć fragment wyroku z [2020] EWCOP 70 adekwatny do dyskusji:

Nic nadzwyczajnego tu nie ma że sądy lekarskie zawsze będą stały po stronie lekarzy. Absurdalnych stwierdzeń w wyrokach nie brakuje. A już podważyć ich ekspertyzy to nawet ze znakomitym prawnikiem jest wyjątkowo trudne.
Można coś o tym poczytać.
I nie jest to fragment wyroku adekwatny do dyskusji lecz właśnie ten wyrok. Tak jakbyś tego nie wiedział.

Nic to nie zmienia że mózg umiera po ok kilku minutach gdy nie ma dostarczonego tlenu bo tak twierdzi medycyna.


Pn lut 01, 2021 16:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Choćbyś przedstawiał nazwiska lekarzy, wszystkie wyniki badań, nic to nie zmieni, bo "ratowanie życia Polaka" to tylko polityczna sprawka, spreparowana dla ukrycia afery ze szczepionkami - nocne kolejki seniorów, brak szczepionek dla większości.

Naprawdę znasz motywację tego lekarza prof Maksymowicza który chciał przyjąć tego pacjenta do Kliniki Budzik?

"Nie sądzcie abyśnie nie byli sądzeni"
https://www.fronda.pl/a/bat-na-katoliko ... 34906.html


Pn lut 01, 2021 17:49
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Motywacja tego lekarza jest najprawdopodobniej chwalebna.

Motywacja rzadzacych na pewno nie. Jezeli super nieudolnie "ratuja" zycie Polakow w kraju, nagle mieliby uratowac tego jednego? Bo?
Pani Pawlowicz czy pani Godek osmielone ta "akcja" na szczeblu rzadowym, wykrzykiwaly na Twiterze cos o zamordowaniu polskiego dyplomaty (!) przez Wielka Brytanie i wzywaly do "odpowiedniej odpowiedzi".

Osoby o slabej psychice moga miec problemy z odnalezieniem sie w realnym swiecie, szczegolnie, jesli oficjalne czynniki rzadowe dokonuja takich manipulacji.


Pn lut 01, 2021 18:04

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Mam dwojakie poglądy na temat tego Polaka w Anglii.
Gdybym potwornie cierpiał i nie mógłbym się zabić, bo samobójstwo to grzech, bardzo bym pragnął , aby jakieś zewnętrzne czynniki przyśpieszyły mi śmierć.
Ale
nie mógłbym wiedzieć o tym, że ta przyśpieszona śmierć, może zniszczyła by moją pokutę i po śmierci zostało by jeszcze większe cierpienie albo mniejsza chwała w Niebie.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lut 01, 2021 18:23
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
To jak ocenisz prosbe-decyzje Jana Pawla II? Nie przekalkulowal sobie, ze musi cierpieniem "zaplacic za dostep do nieba"?

Dlaczego tylu ludzi uwaza Pana Boga za prymitywnego handlarza?

https://plus.gazetakrakowska.pl/ks-jace ... XRes5MEGEQ


Pn lut 01, 2021 18:40

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
To jak ocenisz prosbe-decyzje Jana Pawla II? Nie przekalkulowal sobie, ze musi cierpieniem "zaplacic za dostep do nieba"?

Dlaczego tylu ludzi uwaza Pana Boga za prymitywnego handlarza?

https://plus.gazetakrakowska.pl/ks-jace ... XRes5MEGEQ

Jan Paweł II mówił że nie schodzi się z krzyża, i dał świadectwo milionom,
A co ten link z gazetakrakowska znaczy? Chodzi o to że "skandal" że kandydaci do bierzmowania mają nie popierać Strajku Kobiet? podobnie "skandal" że apostatka nie może być chrzestną?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lut 01, 2021 18:45
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
No ale na koncu prosil, zeby mogl (w koncu) umrzec. Stchorzyl, wedlug ciebie?

A link, faktycznie, nie ten, bardziej pauje ten
Cytuj:
Bardzo szybko dotarło do mnie, że bierzmowanie nie jest – wbrew temu, co mówi wielu duszpasterzy – sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej. To sakrament, który obok chrztu i Eucharystii, jest sakramentem inicjacji chrześcijańskiej, a jej szczytem pozostaje właśnie Eucharystia.

Niestety na wielu kazaniach podczas bierzmowania słyszałem, jak wręcz szantażuje się młodych, że odtąd mają być dojrzali, gotowi do poświęcenia za wiarę, idealizuje się drogę, którą zaczynają. Tymczasem sakramenty zawsze są pomocą w wędrówce do Boga, a nigdy nie są odznaką za dobre życie.
Wielu księży w przestrzeni internetowej poparło działanie proboszcza z Ropicy Polskiej, który wprowadził obowiązkowe oświadczenia (dla trzech osób) jako warunek „dopuszczenia” ich do sakramentu bierzmowania. Ja się z tym działaniem nie zgadzam. Dlaczego?

Po pierwsze, jak już powiedziałem, bierzmowanie ma być umocnieniem na drodze wiary, a nie znakiem dojrzałości. W ogóle pojawia się tutaj pytanie: jak ową dojrzałość zmierzyć i kto ją mam prawo oceniać? Po drugie, uważam, że takie oświadczenia służą tylko uspokojeniu sumień tych, którzy ich żądają, a nie procesowi wzrastania młodych ludzi. Podpisałeś, ja mogę się do tego odwołać i z czystym sumieniem zostawić cię lub wywalić. A prawdziwe życie dzieje się jednak pośrodku. (...)
Wczoraj obchodziliśmy w Kościele Święto Nawrócenia św. Pawła. Kiedy Paweł spotkał Pana Jezusa w drodze do Damaszku, został przyprowadzony do wspólnoty uczniów Pana i Ananiasza. Ananiasz, w pierwszym momencie zachował się jak wielu naszych duszpasterzy: on (Szaweł) jest złym człowiekiem, prześladuje naszych, trzeba się go pozbyć. Dopiero interwencja Pana sprawiła, że Ananiasz wbrew swoim odczuciom, nie daje Pawłowi lojalki do podpisania, ale zaczyna z nim rozmawiać i wprowadzać go w chrześcijaństwo.

Wiem jak trudna jest praca z młodymi, jak wiele trzeba mieć mądrości, by tych, którzy nie są z „katolickich rodzin, tych fajnych – naszych rodzin”, prowadzić do Jezusa. Jednak my, w Kościele jesteśmy po to, by Jezusa pokazać, a nie zakazać dostępu do Niego tym, którzy nas irytują swoimi poglądami, albo których – jak Ananiasz – po prostu się boimy.


https://wiez.pl/2021/01/26/koscielna-lo ... bre-zycie/


Pn lut 01, 2021 19:28

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Bardzo dobrze dał przykład że uporczywa terapia jest zła. Każdy ma prawo do naturalnej śmierci. A technika (i transhumanizm) mogą przedłużać egzystencję w nieskończoność zabierając człowiekowi dar śmierci (nie na darmo ludzie po grzechu zostali wygnani z raju by nie zakosztowali Drzewa Życia)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lut 01, 2021 19:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
katon napisał(a):
Specjalnie dla Ciebie również z tej samej stronki artykuł naukowy jak tu leczyć raka witaminką C:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6566697/


Czemu piszesz nieprawdę? Na razie nie zrzucam Ci kłamstwa - wiedziony dobrą wolą uznam, że ta manipulacja jest nieumyślna i wynika raczej z braków w języku angielskim tudzież/oraz skrajnie nieuważnego czytania, niźli ze świadomego działania.

Otóż ten artykuł jest o tym, że wielu pacjentów przy intensywnej chemioterapii ma deficyt witaminy C. Autorzy analizują bezpieczeństwo i efektywność przyjmowania witaminy C przez osoby w tym stanie. Rezultatem badania jest:

The result of this review does not prove that there is a clinically relevant positive effect of vitamin C supplementation in cancer patients in general on the overall survival, clinical status, quality of life (QOL) and performance status (PS), since the quality of the studies published is low. Interventions and patient groups are very diverse, hence an effect in some patient groups is possible. There seems to be a better effect with intravenous than oral administration. Nevertheless, treatment with vitamin C is safe with minimal side effects. Thereby, we think it is safe to examine the effects of vitamin C on specific groups of patients in a randomized controlled setting.

Tłumaczenie:
Wynik tego przeglądu nie dowodzi, że istnieje klinicznie istotny pozytywny wpływ suplementacji witaminy C u pacjentów z chorobą nowotworową na ogólny czas przeżycia, stan kliniczny, jakość życia (QOL) i stan sprawności (PS), ponieważ jakość opublikowane badania są niskie. [/b]Interwencje i grupy pacjentów są bardzo zróżnicowane, stąd efekt w niektórych grupach pacjentów jest możliwy. Wydaje się, że podanie dożylne jest lepsze niż podanie doustne. Niemniej jednak leczenie witaminą C jest bezpieczne przy minimalnych skutkach ubocznych. Dlatego uważamy, że badanie wpływu witaminy C na określone grupy pacjentów w randomizowanych kontrolowanych warunkach jest bezpieczne.

katon napisał(a):
I coś dla zwolenników hipnozy:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/879054/


Moja instytucja naukowa nie ma wykupionego dostępu tego journala więc nie mogę się odnieść.

katon napisał(a):
Stronka naukowa ncbi - to podstawowe zródło wiedzy naczelnego znachora Polski Jerzego Zięby bo tam najłatwiej można spotkać różne naukowe brednie.


Nawet nie wiem od czego zacząć - ręce opadają

National Center for Biotechnology Information jest bazą artykułów biomedycznych - nie stanowi źródła samego w sobie. Źrodłem są recenzowane journale naukowe, w których publikowane są te artykuły. W tym momencie serio trudno jest nie poczytywać ignorancji w tym co piszesz...
Swoją drogą, sądząc po tym co piszesz, szczerze wątpię byś wiedział co to jest recenzowany artykuł naukowy (peer reviewed journal), więc na wszelki wypadek załączam wyjaśnienie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Recenzja_naukowa

katon napisał(a):
Pan doktor Zięba publikuje artykuły naukowe na stronach ncbi i jest tego trochę.
Jeden z nich wraz grupą innych autorytetów medycznych:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7669268/


Buhahaha :D
Gdybyś zadał sobie minimalny trud kliknięcia w to nazwisko, zamiast bezmyślnego przekopiowania linka, to może byś wiedział, że ów Jerzy Zięba jest ze School of Medical Sciences, Faculty of Medicine, University of New South Wales, Sydney, Australia.

https://www.neura.edu.au/staff/jerzy-zieba/

Jeśli wciąż nie jarzysz to łopatologicznie: to nie ten sam Jerzy Zięba. :D

katon napisał(a):
I dobrze zapamiętałem ze szkoły że mózg umiera po kilku minutach.


Ech...
Czyli jednak nie zaakceptowałeś wreszcie, że podstawowa i średnia edukacja przyrodniczo-biologiczna może nie być wystarczająca do ferowania poprawnych sądów o konsekwencjach niedokrwienia mózgu po zawale mięśnia sercowego i podważasz teraz akademickie źródła naukowe.

Jakkolwiek Twoje odrzucenie wskazanego przeze mnie źródła jest kompletnie bezpodstawne, to zwarzywszy na fakt, iż zawarte tam informacje są po prostu prawdziwe, bez najmniejszego problemu mogę wskazać inne źródło. Tym razem Clinical Practice Guideline for diagnosis, treatement and rehabiliatiton of Acute Ischemic Stroke in population over the age of 18 ("Wytyczne praktyki klinicznej dotyczące diagnostyki, leczenia i rehabilitacji ostrego udaru niedokrwiennego w populacji w wieku powyżej 18 lat. ")

tłumaczenie: Once blood flow stops the specific characteristics of neuronal metabolism result in rapid and irreversible damage after
approximately 5 minutes. Acute processes in cerebrovascular ischemic disease occur in rapid succession. In general, the tissue damage is completely established and delimited within the first 48 to 72 hours. After approximately 14 days, the nervous tissue has evolved to a chronic stage in which reorganization and cerebral plasticity occur.


źródło: http://gpc.minsalud.gov.co/gpc_sites/Re ... DELINE.pdf

tłumaczenie: Po zatrzymaniu przepływu krwi specyficzne cechy metabolizmu neuronalnego powodują szybkie i nieodwracalne uszkodzenia po około 5 minutach. Ostre procesy w chorobie niedokrwiennej naczyń mózgowych następują szybko po sobie. Ogólnie rzecz biorąc, uszkodzenie tkanki jest całkowicie ustalone i ograniczone w ciągu pierwszych 48 do 72 godzin. Po około 14 dniach tkanka nerwowa przejdzie w stan przewlekły, w którym następuje reorganizacja i plastyczność mózgu.

Znów - mózg w całości nie umiera a zachodzą "jedynie" nieodwracalne uszkodzenia.

Potwierdza to zresztą fragment z podręcznika akademickiego do neuropatologi klinicznej:

Not all brain cells die immediately after an ischemic stroke. Ever since Astrup first introduced the conceptof an ischemic penumbra, i.e. a perilesional area that surrounds the ischemic core, it is generally accepted that cell death evolves in a temporal and spatial continuum

źródło: Endres, M., Dirnagl, U., & Moskowitz, M. A. (2008). Chapter 2 The ischemic cascade and mediators of ischemic injury. Handbook of Clinical Neurology, 31

Nie wszystkie komórki mózgowe umierają natychmiast po udarze niedokrwiennym. Odkąd Astrup po raz pierwszy wprowadził koncepcję niedokrwiennego półcienia, tj. Obszaru niebezpiecznego otaczającego rdzeń niedokrwienny, ogólnie przyjmuje się, że śmierć komórki ewoluuje w kontinuum czasowym i przestrzennym

Pokrywa się to z informacjami z przytoczonego wcześniej recenzowanego artykułu naukowego opublikowanego w Journal of Clinical Investigation, a więc:

Complete interruption of blood flow to the brain for only 5 minutes triggers the death of vulnerable neurons in several brain regions, whereas 20–40 minutes of ischemia is required to kill cardiac myocytes or kidney cells.

tłumaczenie:
Całkowite przerwanie dopływu krwi do mózgu na zaledwie 5 minut powoduje śmierć wrażliwych neuronów w kilku obszarach mózgu, podczas gdy 20-40 minut niedokrwienia jest wymagane do zabicia miocytów serca lub komórek nerkowych.

katon napisał(a):
No nie róbmy z tego redaktora debila który miałby usłyszeć kilkadziesiąt minut a zrozumiał że tu chodzi o kilka.


Czy ja wiem - wszak Ty również mając czarno na białym prosty artykuł o witaminie C i nowotworze kompletnie go nie zrozumiałeś i w efekcie powypisywałeś brednie. Czy to czyni z Ciebie głupka? ;)
Laik nieznający tematu wszak może się po prostu pomylić w wyniku nieuważnego czytania danego tekstu źródłowego.

katon napisał(a):
Nazwisko lekarza jest podane i też lekarzowi powinno zależeć czy artykuł jest zgodny z tym co powiedział, więc pewnie go przed publikacją przeczytał.


Może tak, może nie.

katon napisał(a):
Nic nadzwyczajnego tu nie ma że sądy lekarskie zawsze będą stały po stronie lekarzy. Absurdalnych stwierdzeń w wyrokach nie brakuje.


Jakie znowu sądy lekarskie? Nie pamiętasz tego co pisałem Ci kilka dni temu a chcesz mi wmówić, że znakomicie pamiętasz to mówili Ci w szkółce x lat temu?

viewtopic.php?f=37&t=37335&start=12540
No_Pasaran napisał(a):
Wyroku w tej sprawie nie wydał sąd lekarski tylko High Court of Justice. Bynajmniej nie bronili "swoich"


katon napisał(a):
A już podważyć ich ekspertyzy to nawet ze znakomitym prawnikiem jest wyjątkowo trudne.
Można coś o tym poczytać.


Tja. Jeśli jest tak jak sobie ubzdurałeś, czyli, że faktem medycznym znanym od szkoły podstawowej/średniej jest, iż śmierć całkowita mózgu następuje po 5 minutach, to faktycznie "niezwykle trudno" byłoby podważyć opinię świadczącą o przeżyciu 45 minut. :D Skoro tak orzeka katon w nieomylności swojej, to z pewnością tak właśnie jest.

katon napisał(a):
Nic to nie zmienia że mózg umiera po ok kilku minutach gdy nie ma dostarczonego tlenu bo tak twierdzi medycyna.


Nie - medycyna twierdzi, że po 5 minutach nie umiera cały mózg tylko wrażliwe neurony w kilku obszarach mózgu. Ty zaś ewidentnie nie potrafisz się honorowo przyznać do czarno na białym wskazanego błędu i miast tego wolisz brnąć w zaparte, nawet jeśli doprowadzi Cię to na granicę absurdu. Zestawiasz popularno naukowe artykuliki, które z definicji nie posiadają zniuansowania i precyzji przynależnej podręcznikom uniwersyteckim do poszczególnych dziedzin nauki i recenzowanym artykułom naukowym pisanym przez profesjonalistów. Jesteś w stanie wskazać faktyczne źródło naukowe popierające Twoją tezę, czy faktycznie pozostał Ci tylko de facto denializm nauki?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pn lut 01, 2021 22:57
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Neurony to bajki jak ewolucja wymyślne na rzecz ateistycznej propagandy


Pn lut 01, 2021 23:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
XD

Bierzesz udział w konkursie na Biologiczną Bzdurę Roku? O ile przy takich współzawodnikach jak Kaja Godek możesz być nieco za chudy w uszach, o tyle pod względem samego ogromu Bzdury, miałbyś spore szanse na podium. Najzabawniejsze, a zarazem trochę przerażające jest w tym to że po poziomie Twoich wypowiedzi na forum, nie sposób stwierdzić czy trollujesz czy piszesz serio.

Tak czy inaczej, to może być serio całkiem zabawne:
Co to jest?

Obrazek

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pn lut 01, 2021 23:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
No_Pasaran napisał(a):
Nawet nie wiem od czego zacząć - ręce opadają

To nie zaczynaj i nie opuszczaj rąk.

No_Pasaran napisał(a):
[Swoją drogą, sądząc po tym co piszesz, szczerze wątpię byś wiedział co to jest recenzowany artykuł naukowy (peer reviewed journal), więc na wszelki wypadek załączam wyjaśnienie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Recenzja_naukowa

Na stronie naukowej ncbi znajdziejsz pełno różnych badań jak i też takich które trudno traktować poważnie ze względu na słabą metodologię dlatego można je wykorzystać tak jak robi to Jerzy Zięba a np próbka jest zbyt mała aby miało to o czymś przesądzać.
Wziąłem pierwszy z brzegu artykuł o wpływie wit C na raka a takich jest więcej i Zięba z nich korzystał.
Cytuj:
Jeśli wciąż nie jarzysz to łopatologicznie: to nie ten sam Jerzy Zięba. :D

Nie kliknąłem w linka a jedynie zauważyłem że mieszka on w Autralii a tam też mieszkał przed przyjazdem do Polski Jerzy Zięba znachor więc można się łatwo pomylić zwłaszcza że prawie wszystkie linki w jego książkach pochodzą z ncbi

Cytuj:
Czyli jednak nie zaakceptowałeś wreszcie, że podstawowa i średnia edukacja przyrodniczo-biologiczna może nie być wystarczająca do ferowania poprawnych sądów o konsekwencjach niedokrwienia mózgu po zawale mięśnia sercowego i podważasz teraz akademickie źródła naukowe.


Ale przecież nasz pacjent nie miał dopływu tlenu do mózgu przez 45 minut. Twoje zródło twierdzi że:

"Całkowite przerwanie dopływu krwi do mózgu na zaledwie 5 minut powoduje śmierć wrażliwych neuronów w kilku obszarach mózgu, podczas gdy 20-40 minut niedokrwienia jest wymagane do zabicia miocytów serca lub komórek nerkowych".
Czyżby to miało znaczyć że te mniej wrażliwe neurony są bardziej wytrzymale na brak tlenu od komórek nerkowych?

To może mi powiesz na czym polega błąd prof Zbigniewa Włodarczyka który tak twierdzi:

"Podobnie jest z mózgiem: jeśli przez mózg przestaje płynąć utlenowana krew, to po kilku minutach mózg również umiera, i to jest proces nieodwracalny".

Nie wypowiedział się przecież że mózg zaczyna umierać lecz po prostu umiera.

Kolejny cytat który tu przytoczyłeś:

"Po zatrzymaniu przepływu krwi specyficzne cechy metabolizmu neuronalnego powodują szybkie i nieodwracalne uszkodzenia po około 5 minutach. Ostre procesy w chorobie niedokrwiennej naczyń mózgowych następują szybko po sobie. Ogólnie rzecz biorąc, uszkodzenie tkanki jest całkowicie ustalone i ograniczone w ciągu pierwszych 48 do 72 godzin. Po około 14 dniach tkanka nerwowa przejdzie w stan przewlekły, w którym następuje reorganizacja i plastyczność".

Co znaczy ostra niedokrwienna choroba naczyń mózgowych?

Czyż jak serce się zatrzymało to nie mamy tu do czynienia z całkowitym brakiem dopływu tlenu do mózgu?
A czy przy chorobie niedokrwiennej naczyń mózgowych jakaś tam krew z tlenem dochodzi?
W jakimś ograniczonym stopniu?
Jak masz udar mózgu to czy mózg jest całkowicie pozbawiony tlenu?


Wt lut 02, 2021 1:01
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
katon napisał(a):
Alus napisał(a):
Choćbyś przedstawiał nazwiska lekarzy, wszystkie wyniki badań, nic to nie zmieni, bo "ratowanie życia Polaka" to tylko polityczna sprawka, spreparowana dla ukrycia afery ze szczepionkami - nocne kolejki seniorów, brak szczepionek dla większości.

Naprawdę znasz motywację tego lekarza prof Maksymowicza który chciał przyjąć tego pacjenta do Kliniki Budzik?

"Nie sądzcie abyśnie nie byli sądzeni"
https://www.fronda.pl/a/bat-na-katoliko ... 34906.html

Widząc ilu Polaków pozostających w stanie śpiączki/stanie paliatywnym, umiera w klinice Budzik, w innych placówkach medycznych, nie muszę się domyślać motywacji - te są aż nazbyt widoczne - polityczna propaganda tzw obrońców życia.


Wt lut 02, 2021 8:04
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
No_Pasaran napisał(a):
XD

Bierzesz udział w konkursie na Biologiczną Bzdurę Roku? O ile przy takich współzawodnikach jak Kaja Godek możesz być nieco za chudy w uszach, o tyle pod względem samego ogromu Bzdury, miałbyś spore szanse na podium. Najzabawniejsze, a zarazem trochę przerażające jest w tym to że po poziomie Twoich wypowiedzi na forum, nie sposób stwierdzić czy trollujesz czy piszesz serio.

Tak czy inaczej, to może być serio całkiem zabawne:
Co to jest?

Obrazek


Fajny obrazek, ateistyczna manipulacja stworzona by zwodzić ludzi


Wt lut 02, 2021 11:22
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 841, 842, 843, 844, 845, 846, 847 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL