Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Dylematy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lut 12, 2021 10:06
Posty: 7
Post Dylematy
Witam Wszystkich.

Nie wiem czy stawiam ten temat w odpowiednim dziale -jak nie to proszę o przeniesienie.

W obecnych czasach coraz częściej słyszy się o problemach z jakimi musi zmagać się KK. Jednym z nich jest odchodzenie ludzi od Kościoła. Jeden z powodów to m.in " Różnice między głoszonym słowem a praktyką głoszących" - tak to delikatnie ujmując. Duchowni obierają różne drogi na skuteczną Ewangelizację i chwała im za to, ale są też drogi "odpychające".

Znalazłem stronę "Śladami Ojca Pio" i jeden z wpisów brzmi:
"Grupa Podopieczni Ojca Pio jest inicjatywą Instytutu Ks. Piotra Skargi której celem jest zdobywanie dusz dla Boga.
Przez ostatnie lata wielu Polaków oddaliło się od Świętego Kościoła Katolickiego....Grupa tego apostolatu jest ogniwem łączącym Ciebie i członków Twojej rodziny ze Świętym Ojcem Pio."

Aby należeć do grupy nie wystarczy chcieć - trzeba płacić.

https://sladamiojcapio.pl/zostan-podopiecznym-ojca-pio

Mam duży niesmak na takie działania. Jakie jest Wasze zdanie ?


Pt lut 12, 2021 10:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dylematy
Jak nie chcesz, nie musisz należeć do tej grupy.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lut 12, 2021 10:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 12, 2021 10:06
Posty: 7
Post Re: Dylematy
Andy72 napisał(a):
Jak nie chcesz, nie musisz należeć do tej grupy.



Poruszam zupełnie inny problem - handel.


Pt lut 12, 2021 11:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dylematy
Może odpowiedź była nieuprzejma, to z powodu tego że miałeś tylko 1 post a często tu na forum Wiara piszą różni nowi użytkownicy pod rożnymi pretekstami atakujący wiarę.
Zauważmy że te kwoty to nie za samo członkostwo, ale m,in. za miesiąc to aż 4 cotygodniowe msze, nie mówiąc o innych rzeczach. Choć wolałbym aby te 20 czy 30 zł było raz a nie co miesiąc.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lut 12, 2021 11:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Dylematy
Folium napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Jak nie chcesz, nie musisz należeć do tej grupy.



Poruszam zupełnie inny problem - handel.


Zapłacić za chrzest, komunię, bierzmowanie, ślub, pogrzeb, zaświadczenia, metryki (dziesięciny i odpłatnych odpustów za grzechy popełnione oraz te, które zostaną popełnione, z tego co wiem już nie ma). Ale to twój wybór, nie musisz należeć do tej grupy, nie dasz 30 zeta nikt się za ciebie nie pomodli, nie mówiąc o innych rzeczach. Biednemu to i do nieba dostać się zdecydowanie ciężej. :beksa:


Pt lut 12, 2021 11:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 12, 2021 10:06
Posty: 7
Post Re: Dylematy
Pojęcie ustalonych kwot w ogóle nie powinno istnieć - jeżeli chodzi o wiarę i wszystkiego co z niej wynika.
Co dla jednego jest mało dla innego będzie sporym wydatkiem, wysokość kwoty nie powinno być żadną barierą
dla człowieka który zwraca się ku Bogu.
Rozumiem to w przypadku dewocjonaliów, ale nie w sakramentach itp.


george45 napisał(a):
Biednemu to i do nieba dostać się zdecydowanie ciężej. :beksa:



W Ewangelii jest o bogatych, którzy będą mieli z tym problem.


Pt lut 12, 2021 11:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Dylematy
Folium napisał(a):
W Ewangelii jest o bogatych, którzy będą mieli z tym problem.

A co to dla bogatego, powiększyć ucho igielne do gigantycznych rozmiarów.


Pt lut 12, 2021 12:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dylematy
Folium napisał(a):
W obecnych czasach coraz częściej słyszy się o problemach z jakimi musi zmagać się KK. Jednym z nich jest odchodzenie ludzi od Kościoła.


Ja odchodzę od Kościoła, w dużej mierze z powodu tego forum, więc możliwe jest że kiedyś ludzie wierzyli na słowo, bo ksiądz coś powiedział, dzisiaj jak jest dostęp do wiedzy, to można znaleźć ogromną ilość nieścisłości w Katolicyzmie, kwestia niepotrzebnego cierpienia, ogromnej liczby sprzeczności w Biblii, i to że Bóg jest niezmienny, a Kościół się bardzo zmienia, i wygląda zupełnie inaczej niż kilkaset lat temu.

george45 napisał(a):
Biednemu to i do nieba dostać się zdecydowanie ciężej. :beksa:


Święte słowa :mrgreen: masz kase to i dasz z 10 tysięcy to ksiądz przez cały rok będzie sie za ciebie modlił, i to w kościele na mszy niedzielnej, razem z wiernymi :biggrin: a jak nie masz kasy to możesz sobie co najwyżej o tym pomarzyć.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 12, 2021 17:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dylematy
Robek napisał(a):
Święte słowa :mrgreen: masz kase to i dasz z 10 tysięcy to ksiądz przez cały rok będzie sie za ciebie modlił, i to w kościele na mszy niedzielnej, razem z wiernymi :biggrin: a jak nie masz kasy to możesz sobie co najwyżej o tym pomarzyć.

Tylko że grosz na jedną mszę dany przez biednego liczy się bardziej niż ten ufundowany rok.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lut 12, 2021 18:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dylematy
Andy72 napisał(a):
Tylko że grosz na jedną mszę dany przez biednego liczy się bardziej niż ten ufundowany rok.


Kto ci tak powiedział? sam wymyśliłeś?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 12, 2021 18:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dylematy
Poczytaj Ewangelie.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lut 12, 2021 18:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dylematy
Andy72 napisał(a):
Poczytaj Ewangelie.


Już nie mam do ciebie siły, jak nie jesteś pewien tego co mówisz, to tego nie mów.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 12, 2021 18:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dylematy
To raczej ty nie mów, jak nie jesteś pewien tego co mówisz.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lut 12, 2021 18:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 12, 2021 10:06
Posty: 7
Post Re: Dylematy
Robek napisał(a):
Folium napisał(a):
W obecnych czasach coraz częściej słyszy się o problemach z jakimi musi zmagać się KK. Jednym z nich jest odchodzenie ludzi od Kościoła.


Ja odchodzę od Kościoła, w dużej mierze z powodu tego forum, więc możliwe jest że kiedyś ludzie wierzyli na słowo, bo ksiądz coś powiedział, dzisiaj jak jest dostęp do wiedzy, to można znaleźć ogromną ilość nieścisłości w Katolicyzmie, kwestia niepotrzebnego cierpienia, ogromnej liczby sprzeczności w Biblii, i to że Bóg jest niezmienny, a Kościół się bardzo zmienia, i wygląda zupełnie inaczej niż kilkaset lat temu.



Nie spiesz się z takimi decyzjami, a forum zawsze można zmienić.
Problemy należy rozwiązywać a nie od nich uciekać. Tak jak wspomniałeś, dziś mamy łatwiejszy dostęp do wiedzy, ale też większe zagrożenia za sprawą nieprawdziwych informacji.
Jak masz chęci i czas to zapoznaj się z biografią Ks. Jana Zieji.


Pt lut 12, 2021 21:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dylematy
Andy72 napisał(a):
To raczej ty nie mów, jak nie jesteś pewien tego co mówisz.


Co się z tobą dzieje? kiedyś mówiłeś jakoś bardziej z sensem, przecież jak wyskakujesz do mnie z tekstem "Przeczytaj Ewangelie" to jak ja mam cie teraz traktować poważnie? przecież powinieneś dobrze wiedzieć że jak ktoś wyskakiwał do mnie z tekstami typu przeczytaj Biblie, to ja go wtedy mieszałem z błotem, w końcu takie coś się mówi, jak ktoś nie ma żadnej wiedzy i każde jej szukać innym.

Folium napisał(a):
Nie spiesz się z takimi decyzjami, a forum zawsze można zmienić.
Problemy należy rozwiązywać a nie od nich uciekać. Tak jak wspomniałeś, dziś mamy łatwiejszy dostęp do wiedzy, ale też większe zagrożenia za sprawą nieprawdziwych informacji.
Jak masz chęci i czas to zapoznaj się z biografią Ks. Jana Zieji.


Przez wiele lat było w trakcie spowiedzi, przepraszanie za to w jaki sposób żyje, ja już nie mam na to siły, ile jeszcze można? przecież nie dostosuje religii do sposobu w jaki żyję, to musi się tak skończyć.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 12, 2021 22:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL