Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 23:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 375, 376, 377, 378, 379, 380, 381 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Umieściłeś post w dziale "Prawdy wiary". Poleciłam przeczyanie regulaminu tego działu viewtopic.php?f=48&t=10496 , bo post nie jest z nim zgodny.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lut 03, 2021 15:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Post ktokolwiek1988 negował Objawienie?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Śr lut 03, 2021 16:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Tak, negował Objawienie.
Dla katolików "przekaźnikami" Objawienia są Pismo Święte i Tradycja Kościoła.

Cytuj:
Ten dział poświęcony rozmowom na temat prawd wiary Kościoła katolickiego.
Ponieważ źródłem wiary Kościoła jest Objawienie, dyskusja o prawdach wiary wymaga przyjęcia Objawienia jako podstawy do dyskusji.


Użytkownik nie wziął tego pod uwagę twierdząc, ze duchowni cos tam sobie wymyślili i robili to w imię swoich interesów, stąd taka reakcja moderatorki Malgosiaa.

_________________
ksiądz


Śr lut 03, 2021 17:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Kolejne zdanie regulaminu działu stanowi:

Innymi słowy - w tym dziale nie rozważamy punktu widzenia ateistycznego, nie kwestionujemy Pisma Świętego jako Słowa Bożego i nie rozważamy jego historyczności, ani też innych kwestii obocznych.

Jest tam też jasno zaznaczone, iż "poglądy na niektóre problemy wiary różnią się w poszczególnych wspólnotach chrześcijańskich czy wywodzących się z chrześcijaństwa."
Regulamin dopuszcza więc dyskusję z perspektywy protestanckiej, która przecież nie uznaje Tradycji - nie jest to dział w którym można rozmawiać wyłącznie z perspektywy rzymskokatolickiej, a przynajmniej to nie wynika z regulaminu. Zabrania jedynie dyskusji z perspektywy ateistycznej, która kwestionuje Pismo Święte jako Słowo Boże.

Czy mogę prosić administracje o wypowiedzenie się w tej kwestii?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Śr lut 03, 2021 17:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4100
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
No_Pasaran napisał(a):
Kolejne zdanie regulaminu działu stanowi:

Innymi słowy - w tym dziale nie rozważamy punktu widzenia ateistycznego, nie kwestionujemy Pisma Świętego jako Słowa Bożego i nie rozważamy jego historyczności, ani też innych kwestii obocznych.

Jest tam też jasno zaznaczone, iż "poglądy na niektóre problemy wiary różnią się w poszczególnych wspólnotach chrześcijańskich czy wywodzących się z chrześcijaństwa."
Regulamin dopuszcza więc dyskusję z perspektywy protestanckiej, która przecież nie uznaje Tradycji - nie jest to dział w którym można rozmawiać wyłącznie z perspektywy rzymskokatolickiej, a przynajmniej to nie wynika z regulaminu. Zabrania jedynie dyskusji z perspektywy ateistycznej, która kwestionuje Pismo Święte jako Słowo Boże.

Czy mogę prosić administracje o wypowiedzenie się w tej kwestii?

Wspominany dział jest poświęcony prawdom wiary (Kościoła katolickiego). Jeżeli dany użytkownik będzie miał ochotę na rozmowę o źródłach wiary - zapraszamy do innych działów. A jest ich u nas sporo, z pewnością znajdzie odpowiedni :)

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Cz lut 04, 2021 14:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
@No_Pasaran
Nie jesteśmy na zebraniu egzekutywy partyjnej i jesteś tu gościem, a gościa obowiązują pewne zasady. Tu zwracamy się do siebie przez per ty. Kolejne komusze zwroty będą powodem do kar regulaminowych.


Dobrze, nie mam problemu ze zwracaniem się do ludzi w sposób jaki sobie tego życzą. Mam nadzieję, że na tym forum podobna postawa obowiązuje chociażby względem trans kobiet i trans mężczyzn.

Pozwolę sobie jednak zwrócić uwagę na dwa aspekty:
Po pierwsze, Quinque sam zaczął w tamtym wątku o sobie mówić w pierwszej osobie liczby mnogiej. Toteż trend ten jedynie podtrzymałem, a nie zapoczątkowałem:

Quinque napisał(a):
Oczywiście nie dowiemy się co to znaczy według ateistów "dowód". A juz zwłaszcza dowód historyczny


Po drugie, zwracanie się do kogoś per Towarzyszu, niekoniecznie musi być związane z komunizmem i jego totalitarnymi odmianami - socjaliści również ten zwrot stosują.

Tak czy inaczej, jak wspomniałem wcześniej, nie mam i nie będę miał problemu ze zwracaniem się do ludzi w sposób jaki sobie tego życzą

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pt lut 05, 2021 0:15
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
viewtopic.php?f=29&t=8724&view=unread&sid=0611a668a33e5a970a6424a4a00425ff#unread
Ten watek zamkniety, bo?


Cz lut 18, 2021 14:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Ja w tym wątku ostatnio pisałem i nie przypominam sobie abym go zamykał :shock:
Albo ktoś z moderacji zrobił to przez przypadek albo awaria systemu. Przed chwilą odblokowałem.

_________________
ksiądz


Cz lut 18, 2021 17:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bramin napisał(a):
Ja w tym wątku ostatnio pisałem i nie przypominam sobie abym go zamykał :shock:
Albo ktoś z moderacji zrobił to przez przypadek albo awaria systemu.


Tiaa, uhmm... Przyznaj, że pierwotnie zamiar był taki, że nikt w tym wątku nic nie doda, póki nie odsłucha braminowej propozycji :D

_________________
Tylko Bogu chwała


Cz lut 18, 2021 17:42
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
białogłowa napisał(a):
bramin napisał(a):
Ja w tym wątku ostatnio pisałem i nie przypominam sobie abym go zamykał :shock:
Albo ktoś z moderacji zrobił to przez przypadek albo awaria systemu.


Tiaa, uhmm... Przyznaj, że pierwotnie zamiar był taki, że nikt w tym wątku nic nie doda, póki nie odsłucha braminowej propozycji :D

Jeśli nie zejdzie poniżej poziomu: https://www.youtube.com/watch?v=3s45XOnYOIw

to jestem jak najbardziej za.


Cz lut 18, 2021 20:19
Post Re: Sąd szczegółowy
bramin napisał(a):
Nolda, Twój post usunąłem. Pomyliłeś działy. W tym dziale dyskutujemy o prawdach wiary tylko z katolickiego punktu widzenia.

Czy z katolickiego widzenia, katechizm nie został stworzony przez człowieka? A dyskutowanie o prawdach wiary w nim zawartych, nie jest dyskusja nad interpretacją słów Boga, dokonaną przez człowieka?


N lut 21, 2021 14:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
[/quote]
nolda napisał(a):
Czy z katolickiego widzenia, katechizm nie został stworzony przez człowieka?

Z katolickiego punktu widzenia katechizm jako zbiór prawd wiary czy systematyczny wykład wiary został stworzony przez człowieka, to prawda. Natomiast to co w nim jest zawarte czyli prawdy wiary, wskazania moralne wynikają z Objawienia, które to Objawienie przekazuje nam Biblia i Tradycja Kościoła.

Napisałeś tak:
[quote]nolda napisał(a):
Napisał to człowiek, tak sobie poukładał, tak sobie wyobraża i przekazuje innym z nadzieją, że w to uwierzą. Im więcej będzie wierzyło tym w mniemaniu jednostki, to w co wierzy jest prawdziwsze".

Nie jest to katolicki pogląd dlatego Twoją odpowiedz usunąłem zgodnie z zaleceniami regulaminu.

_________________
ksiądz


N lut 21, 2021 15:13
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bramin napisał(a):
nolda napisał(a):
Czy z katolickiego widzenia, katechizm nie został stworzony przez człowieka?

Z katolickiego punktu widzenia katechizm jako zbiór prawd wiary czy systematyczny wykład wiary został stworzony przez człowieka, to prawda. Natomiast to co w nim jest zawarte czyli prawdy wiary, wskazania moralne wynikają z Objawienia, które to Objawienie przekazuje nam Biblia i Tradycja Kościoła.

Wynikają w wyniku interpretacji Biblii przez pewną grupę ludzi, oraz tradycje tej grupy.

Napisałeś tak:
Cytuj:
nolda napisał(a):
Napisał to człowiek, tak sobie poukładał, tak sobie wyobraża i przekazuje innym z nadzieją, że w to uwierzą. Im więcej będzie wierzyło tym w mniemaniu jednostki, to w co wierzy jest prawdziwsze".

Nie jest to katolicki pogląd dlatego Twoją odpowiedz usunąłem zgodnie z zaleceniami regulaminu.


Czy katolik nie uważa, że jego religia jest jedyna i prawdziwa, a świadczyć może o tym choćby ilość wiernych?
No ale regulamin to regulamin. :-D


N lut 21, 2021 19:33
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
nolda napisał(a):
Czy katolik nie uważa, że jego religia jest jedyna i prawdziwa, a świadczyć może o tym choćby ilość wiernych?

Nie widzę związku z tematem wycięcia posta.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lut 21, 2021 19:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bramin napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Ja się opieram na wierze, że mam w sobie Bożego Ducha, który mnie poucza, w co mam wierzyć, a w co nie wierzyć.


[b][size=85][color=#FF0000]Krzysiek, nikogo nie interesuje czy masz Bożego Ducha czy nie. To nie jest miejsce dla proroków tylko dla zwykłych ludzi, którzy chcą podyskutować.
Nawet najbardziej skrajnie liberalne wspólnoty chrześcijańskie nie głoszą tego co Ty głosisz.
Chcę tu wyraźnie powiedzieć, ze Twoje poglądy nie mogą być akceptowane na tym forum, są one sprzeczne z poglądami katolickiego forum.
Gdybyś jeszcze w ramach dyskusji zastanawiał się, miał wątpliwości ale podawał konkretne argumenty to co innego.
Widzę u Ciebie kompletny brak szacunku dla Przeemka i podziwiam go, ze chce jeszcze z Tobą dyskutować.
Proszę na przyszłość podawać merytoryczne argumenty a nie to co się Tobie wydaje. Moja uwaga odnosi sie tez do innych wątków, w których dyskutujesz.

Na początku, to dziękuję, że pozwalacie mi tutaj pisać. Wiem, że to, co piszę, mocno odbiega od nauk chrześcijańskich będących aktualnie w obiegu (nie tylko katolickich)
Tylko zastanawiam się nad uwagą bramina - """Gdybyś jeszcze w ramach dyskusji zastanawiał się, miał wątpliwości ale podawał konkretne argumenty to co innego. """
A jak dyskutant nie ma wątpliwości, to co - nie powinien dyskutować? Jeśli adwersarz przedstawi odpowiednie kontrargumenty, to wtedy będę miał wątpliwości i będę się zastanawiał, czy przypadkiem nie pobłądziłem w swoim rozumieniu. Ja rozumiem trudności innych w dyskusjach ze mną ale ja tak już mam. No i wszystkim,którzy ze mną dyskutują, dziękuję, bo to rozwija moje myślenie. Szczególnie dziękuję Przeemkowi, bo bez niego dawno bym tutaj się skończył. (nie miał bym jak pisać). Wydaje mi się, że jednak nie traktujecie tego, co piszę, jako bzdury, bo już dawno bym stąd wyleciał. Mam nadzieję, że są jednak tacy, którzy mnie chociaż trochę rozumieją.
Ewentualnie można ten post wyrzucić gdzie indziej.


Pt lut 26, 2021 13:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 375, 376, 377, 378, 379, 380, 381 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL