Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 591 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona
 onanizm 
Autor Wiadomość
Post Re: onanizm
afilatelista napisał(a):
nolda napisał(a):
A żony sąsiada też nie ma?
Jest.[…] ale mnie po tygodniu fizycznie bolą jądra,[…]

No cóż, mieć sąsiadkę i odczuwać ból w jadrach, to może świadczyć o braku kreatywności.


N lut 28, 2021 10:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: onanizm
Zostanę przy masturbacji:)


N lut 28, 2021 11:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: onanizm
afilatelista napisał(a):
Nie wiem jak u Ciebie, ale mnie po tygodniu fizycznie bolą jądra, a poranny wzwód utrzymuje się godzinami.
Jej. A co się stało z mechanizmem snów erotycznych i polucji nocnych? Czy wzwód to jakiś problem?

_________________
Pokój wam.


N lut 28, 2021 18:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: onanizm
A to wzwody tylko w nocy sie zdarzaja? Do dzis pamietam dlugie posiedzenia "na sluzbie" podczas sluzby wojskowej gdzie wzwod utrzymywal sie godzinami, nie dawal sie w zaden spsob usunac a polowe spodnie wojskowe nie za bardzo go kryly. Cale szczescie ze widac mnie bylo glownie od pasa w gore przy wydawaniu kierowcom dokumentow, bo inaczej nie wiem co musialbym zastosowac zeby sie go pozbyc.
Poza tym owszem w czasie gdy robisz cos interesujacego sex znika, ale potem sie pojawia jak nowy i z normalna sila.
A'propos wybor afilatelisty uwazam za zdrowa doze wyobrazni a nie brak kreatywnosci :).


N lut 28, 2021 18:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: onanizm
Neuro napisał(a):
afilatelista napisał(a):
Nie wiem jak u Ciebie, ale mnie po tygodniu fizycznie bolą jądra, a poranny wzwód utrzymuje się godzinami.
Jej. A co się stało z mechanizmem snów erotycznych i polucji nocnych? Czy wzwód to jakiś problem?


Tak jak napisałem wcześniej, panuje konsensus naukowy, iż masturbacja jest zachowaniem prozdrowotnym i psychologicznie normalnym ( https://www.merckmanuals.com/home/mental-health-disorders/sexuality/overview-of-sexuality ). U mężczyzn może obniżać prawdopodobieństwo zachorowania na raka prostaty ( https://www.nature.com/articles/nrurol.2009.34 ) oraz polepszać jakość spermy ( https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2946931/ )

Rozumiem, że niektórzy na forum mają swoją motywowaną religijnie awersję do masturbacji, ale jeśli ktoś wiary waszej nie podziela, to nie widzę powodu by miał podzielać tą awersję, szczególnie, że innych argumentów 'przeciw' jakoś nie widać.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pn mar 01, 2021 4:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: onanizm
No_Pasaran napisał(a):
Rozumiem, że niektórzy na forum mają swoją motywowaną religijnie awersję do masturbacji, ale jeśli ktoś wiary waszej nie podziela, to nie widzę powodu by miał podzielać tą awersję, szczególnie, że innych argumentów 'przeciw' jakoś nie widać.
Tylko że - o ile mi wiadomo - ja nie wyznaję religii :shock:

Po prostu szczerze rozważam różne spojrzenia na ten temat z perspektywy własnych doświadczeń, wyborów i ich efektów.

Cytuj:
Tak jak napisałem wcześniej, panuje konsensus naukowy, iż masturbacja jest zachowaniem prozdrowotnym i psychologicznie normalnym ( https://www.merckmanuals.com/home/menta ... -sexuality ). U mężczyzn może obniżać prawdopodobieństwo zachorowania na raka prostaty ( https://www.nature.com/articles/nrurol.2009.34 ) oraz polepszać jakość spermy ( https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2946931/ )
Ale to nie odpowiedziało na moje pytanie o mechanizm snów erotycznych i polucji nocnych...serio fajniej jest sztucznie wzbudzać fizykalnie ejakulację niż przeżyć erotyczne uniesienia we śnie? Ja tam jednak wolę to drugie, jest bardziej holistyczne, aktywuje większą ilość i to bardziej różnorodnych przyjemnych błogich uczuć :D

A co do konsensusu, to śmiem wątpić, bo to z rakiem prostaty było kwestionowane.
Poza tym piszesz "obniżać prawdopodobieństwo" oraz "polepszać jakość spermy". Ale...obniżać i polepszać w stosunku do jakich sytuacji? W stosunku do snów erotycznych i polucji nocnych?

_________________
Pokój wam.


Pn mar 01, 2021 11:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: onanizm
Neuro napisał(a):
Po prostu szczerze rozważam różne spojrzenia na ten temat z perspektywy własnych doświadczeń, wyborów i ich efektów.


Dlaczego te Twoje "własne doświadczenia, wybory i ich efekty" miałyby mieć znaczenie dla kogokolwiek poza Tobą?

Neuro napisał(a):
Serio fajniej jest sztucznie wzbudzać fizykalnie ejakulację niż przeżyć erotyczne uniesienia we śnie? Ja tam jednak wolę to drugie, jest bardziej holistyczne, aktywuje większą ilość i to bardziej różnorodnych przyjemnych błogich uczuć


Przecież nikt Ci tego nie zabrania – rób sobie co chcesz ze swoim życiem. Jeśli wolisz się budzić rano z pobrudzoną bielizną i nie przeszkadza Ci utrzymująca się erekcja to Twoja sprawa. Nie każdy jednak musi podzielać Twoje preferencje w tej kwestii, szczególnie że wciąż nie widzę żadnych argumentów za szkodliwością masturbacji jako takiej.

Neuro napisał(a):
A co do konsensusu, to śmiem wątpić, bo to z rakiem prostaty było kwestionowane.


"Konsensus" odnosił się do stwierdzenia, iż "masturbacja jest zachowaniem prozdrowotnym i psychologicznie normalnym". Względem raka prostaty wyraźnie napisałem, że "może" obniżać prawdopodobieństwo. Badania wskazują na taką zależność przyczynowo-skutkową, a materiał dowodowy wciąż się powiększa, lecz ta kwestia nadal jest eksplorowana przez naukę.

Neuro napisał(a):
Poza tym piszesz "obniżać prawdopodobieństwo" oraz "polepszać jakość spermy". Ale...obniżać i polepszać w stosunku do jakich sytuacji? W stosunku do snów erotycznych i polucji nocnych?


W stosunku do osób nie masturbujących się i nie prowadzących aktywnego życia seksualnego z partnerką/partnerem.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pn mar 01, 2021 12:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: onanizm
No_Pasaran napisał(a):
Dlaczego te Twoje "własne doświadczenia, wybory i ich efekty" miałyby mieć znaczenie dla kogokolwiek poza Tobą?
A dlaczego w ogóle czyjeś wybory miałyby mieć znaczenie dla innych? A wydaje mi się że jednak mogą mieć - trochę obserwujemy innych, patrzymy jakie im coś przynosi efekty i są to dla nas jakieś heurystyki.

Niczego nikomu nie narzucam - dzielę się tylko swoimi przemyśleniami i propozycjami - na tym polega forum dyskusyjne.

Cytuj:
W stosunku do osób nie masturbujących się i nie prowadzących aktywnego życia seksualnego z partnerką/partnerem.
Nie bardzo wiem dlaczego masturbacja miałaby być pod tym kątem lepsza od polucji nocnych.

_________________
Pokój wam.


Pn mar 01, 2021 13:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: onanizm
Neuro napisał(a):
A dlaczego w ogóle czyjeś wybory miałyby mieć znaczenie dla innych? A wydaje mi się że jednak mogą mieć - trochę obserwujemy innych, patrzymy jakie im coś przynosi efekty i są to dla nas jakieś heurystyki.


Od tego mamy coś takiego jak metoda naukowa by z tych "obserwacji innych" wyciągać wnioski przy jednoczesnym ograniczeniu błędów poznawczych. Czym innym jest jednak naukowa analiza szkodliwości/pozytywów jakiejś czynności, a czym innym jest anegdotka jakiegoś anonima przeczytana na forum dyskusyjnym.

Neuro napisał(a):
Niczego nikomu nie narzucam - dzielę się tylko swoimi przemyśleniami i propozycjami - na tym polega forum dyskusyjne.


Forum dyskusyjne polega na dyskusji. Ty dzielisz się swoimi "przemyśleniami i propozycjami" a ja wchodzę w dyskusję i wskazuję, że te Twoje "przemyślenia i propozycje" niekoniecznie mają wartość dla kogokolwiek poza Tobą, ze względu na ich bardzo wątpliwą podstawę dowodową.

Neuro napisał(a):
Nie bardzo wiem dlaczego masturbacja miałaby być pod tym kątem lepsza od polucji nocnych.


Więc przeczytaj źródła, które podawałem za każdym stwierdzeniem, a być może będziesz wtedy wiedział.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pn mar 01, 2021 13:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: onanizm
No_Pasaran napisał(a):
Więc przeczytaj źródła, które podawałem za każdym stwierdzeniem, a być może będziesz wtedy wiedział.
Użyłem wyszukiwania na tych 2 ostatnich źródłach i nie znalazłem w nim słowa "nocturnal".

_________________
Pokój wam.


Pn mar 01, 2021 13:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: onanizm
Chodzi o częstotliwość ejakulacji w obu modelach.

the mean frequency ranges from 0.36 times per week (about once every three weeks) for single 15-year-old males to 0.18 times per week (about once every five-and-a-half weeks) for 40-year-old single males. For married males, the mean ranges from 0.23 times per week (about once per month) for 19-year-old married males to 0.15 times per week (about once every two months) for 50-year-old married males.
https://en.wikipedia.org/wiki/Nocturnal_emission

Tłumaczenie: średnia częstotliwość waha się od 0,36 razy w tygodniu (mniej więcej raz na trzy tygodnie) dla samotnych 15-letnich mężczyzn do 0,18 razy w tygodniu (mniej więcej raz na pięć i pół tygodnia) dla 40-letnich samotnych mężczyzn . W przypadku żonatych mężczyzn średnia waha się od 0,23 razy w tygodniu (mniej więcej raz w miesiącu) dla 19-letnich zamężnych mężczyzn do 0,15 razy w tygodniu (mniej więcej raz na dwa miesiące) dla 50-letnich zamężnych mężczyzn.

Ejakulacja raz/max kilka razy na miesiąc przy polucjach nocnych w mniejszy sposób może obniżać prawdopodobieństwo zachorowania na raka prostaty, niż ejakulacja o większej częstotliwości występująca przy masturbacji. (źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15069045/)

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pn mar 01, 2021 14:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: onanizm
Czyli dla zdrowia lepiej zmuszać się do częstszej ejakulacji, nawet jeśli nie ma się na to ochoty?

_________________
Pokój wam.


Pn mar 01, 2021 15:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: onanizm
To kwestia indywidualna i bynajmniej nie do rozstrzygania przez laików w internecie. Jeśli ktoś nie odczuwa popędu seksualnego usprawiedliwiającego częstszą ejakulacje, a jednocześnie chce dbać o własne zdrowie, to najlepiej jeśli skonsultuje się z lekarzem w celu obrania optymalnego dla niego kierunku działań.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pn mar 01, 2021 15:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: onanizm
No_Pasaran napisał(a):
To kwestia indywidualna i bynajmniej nie do rozstrzygania przez laików w internecie. Jeśli ktoś nie odczuwa popędu seksualnego usprawiedliwiającego częstszą ejakulacje, a jednocześnie chce dbać o własne zdrowie, to najlepiej jeśli skonsultuje się z lekarzem w celu obrania optymalnego dla niego kierunku działań.
I wystarczy wybrać pierwszego lepszego lekarza? Czy też może ich opinie będą się różnić między sobą? A jeśli tak to której słuchać?

_________________
Pokój wam.


Pn mar 01, 2021 15:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: onanizm
No_Pasaran napisał(a):
Jeśli ktoś nie odczuwa popędu seksualnego usprawiedliwiającego częstszą ejakulacje
I jak odróżnić popęd seksualny od innych powodów? Na przykład można jeść z głodu, można jeść z nudów, można zajadać problemy.
Czy z masturbacją nie może być podobne? Po czym poznać czy rzeczywiście to popęd seksualny każe się masturbować? Czym tak właściwie jest popęd seksualny, bo ja nie wiem czy coś takiego w ogóle istnieje.

_________________
Pokój wam.


Pn mar 01, 2021 15:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 591 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL