Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25  Następna strona
 Gdzie jest Królestwo Boże? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Alus napisał(a):
Cytuj:
Ale wiesz, że Jezus ani ewangeliści nie mówili po polsku? Tam w ogóle nie ma słowa "Kościół", wskazującego na chrześcijaństwo, na nową religię, odmienną od judaizmu. Tam jest słowo "ekklesia", odpowiednik hebrajskiego "kahal": zgromadzenie.

Cytuj:
A wiesz, że "Kościół" to wspólnota, zgromadzenie wierzących w Jezusa Chrystusa?"

Cytuj:
A wiesz, że chociaż każdy pies jest ssakiem, to nie każdy ssak jest psem?

Przeogromna wiedza :brawo: :brawo:

@Alus, zachłysnęłaś się tą „wiedzą”, każdy ssak jest psem, tylko ludzie nadali im inna nazwę.


Śr gru 16, 2020 9:23
Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 05, 2020 23:51
Posty: 85
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Alus napisał(a):
Cytuj:
Ale wiesz, że Jezus ani ewangeliści nie mówili po polsku? Tam w ogóle nie ma słowa "Kościół", wskazującego na chrześcijaństwo, na nową religię, odmienną od judaizmu. Tam jest słowo "ekklesia", odpowiednik hebrajskiego "kahal": zgromadzenie.

Cytuj:
A wiesz, że "Kościół" to wspólnota, zgromadzenie wierzących w Jezusa Chrystusa?"

Cytuj:
A wiesz, że chociaż każdy pies jest ssakiem, to nie każdy ssak jest psem?

Przeogromna wiedza :brawo: :brawo:
No wiec TAK SAMO, drogie dziecko, co prawda Kościół jest zgromadzeniem, ale nie każde zgromadzenie to Kościół. I kto tu nie umie czytać ze zrozumieniem?


Śr gru 16, 2020 17:41
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
@stuck
Proszę ze zrozumieniem przeczytać regulamin działu "Prawdy wiary" i stosować się do niego,albo przestać pisać w tym dziale.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz gru 17, 2020 20:36
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Tu skupiamy się na Objawieniu, a nie dyskutujemy o rzekomym zmartwychwstaniu. Posty, które nie wpisują się w regulamin tego działu usuwam.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn mar 22, 2021 8:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
@proteom

Powiedziałeś, że wg Ciebie impuls tekstów w Ewangelii o tym, że królestwo niedługo nadejdzie, pochodzi od samego Jezusa. Ja natomiast postawiłem hipotezę, że teksty te mogą pochodzić od gminy chrześcijańskiej, a Jezus ich nie wypowiedział.

Okazuje się, że znany i ceniony biblista w swojej książce z lat 90-tych - Joachim Gnilka - zalicza te teksty do tradycji popaschalnej.

Uważa on, że następujące logia:

1) Mk 13,30 "Zaprawdę powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie",

2) Mt 10,23 "Zaprawdę, powiadam wam: Nie zdążycie obejść miast Izraela, nim przyjdzie Syn Człowieczy",

3) Mk 9,1 "Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą królestwo Boże przychodzące w mocy"

- nie pochodzą od Jezusa.

Co do pkt 1) - argumentuje on, że logion pochodzi z niewielkiego pisma apokaliptycznego rozpowszechnianego w środowisku gminy judeochrześcijańskiej.

Co do pkt 2) - argumentuje, że ten zapis miał przynieść pociechę prześladowanym chrześcijańskim Żydom, którzy rozpowszechniali wiarę popaschalną w Izraelu.

Co do pkt 3) - wskazuje, że logion ten jest sprzeczny z nauczaniem Jezusa o królestwie, jako już obecnym.

Informacje te podaję za dziełem Joachima Gnilki "Jezus z Nazaretu". Powinno być dostępne w bibliotekach w większych miastach. Jest też dostępne na pdf w internecie. W księgarniach internetowych brak.


N kwi 18, 2021 13:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Swołocz napisał(a):
@proteom

Powiedziałeś, że wg Ciebie impuls tekstów w Ewangelii o tym, że królestwo niedługo nadejdzie, pochodzi od samego Jezusa. Ja natomiast postawiłem hipotezę, że teksty te mogą pochodzić od gminy chrześcijańskiej, a Jezus ich nie wypowiedział.

Okazuje się, że znany i ceniony biblista w swojej książce z lat 90-tych - Joachim Gnilka - zalicza te teksty do tradycji popaschalnej.

Uważa on, że następujące logia:

1) Mk 13,30 "Zaprawdę powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie",

2) Mt 10,23 "Zaprawdę, powiadam wam: Nie zdążycie obejść miast Izraela, nim przyjdzie Syn Człowieczy",

3) Mk 9,1 "Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą królestwo Boże przychodzące w mocy"

- nie pochodzą od Jezusa.

Co do pkt 1) - argumentuje on, że logion pochodzi z niewielkiego pisma apokaliptycznego rozpowszechnianego w środowisku gminy judeochrześcijańskiej.

Co do pkt 2) - argumentuje, że ten zapis miał przynieść pociechę prześladowanym chrześcijańskim Żydom, którzy rozpowszechniali wiarę popaschalną w Izraelu.

Co do pkt 3) - wskazuje, że logion ten jest sprzeczny z nauczaniem Jezusa o królestwie, jako już obecnym.

Informacje te podaję za dziełem Joachima Gnilki "Jezus z Nazaretu". Powinno być dostępne w bibliotekach w większych miastach. Jest też dostępne na pdf w internecie. W księgarniach internetowych brak.


Mnie się wydaje, że pan Gnilka nie rozumie tego, co Jezus powiedział i dlatego kwestionuje, że to powiedział. Łatwiej jest zakwestionować, jak się przyznać, że się nie rozumie.


N kwi 18, 2021 14:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Mnie się wydaje, że pan Gnilka nie rozumie tego, co Jezus powiedział i dlatego kwestionuje, że to powiedział. Łatwiej jest zakwestionować, jak się przyznać, że się nie rozumie.
A możesz przedstawić, jak Ty te słowa rozumiesz?


N kwi 18, 2021 20:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Swołocz napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Mnie się wydaje, że pan Gnilka nie rozumie tego, co Jezus powiedział i dlatego kwestionuje, że to powiedział. Łatwiej jest zakwestionować, jak się przyznać, że się nie rozumie.
A możesz przedstawić, jak Ty te słowa rozumiesz?


Mogę się wypowiedzieć tylko co do trzeciego punktu:

3) Mk 9,1 "Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą królestwo Boże przychodzące w mocy"

Królestwo Boże jest tu i teraz. Jezus je otworzył i dał Piotrowi klucze do królestwa. Czyli dał człowiekowi klucze, żeby można było tu i teraz wchodzić do królestwa. No a ta moc, o której jest tutaj mowa, to jest wsparcie Ducha Bożego, którego Jezus daje każdemu, kto wchodzi do Jego królestwa. To nas uzdalnia do walki z szatanem.


N kwi 18, 2021 22:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Dziękuję za wyjaśnienie.


N kwi 18, 2021 23:32
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Królestwo Boże jest tu i teraz. Jezus je otworzył i dał Piotrowi klucze do królestwa. Czyli dał człowiekowi klucze, żeby można było tu i teraz wchodzić do królestwa. No a ta moc, o której jest tutaj mowa, to jest wsparcie Ducha Bożego, którego Jezus daje każdemu, kto wchodzi do Jego królestwa. To nas uzdalnia do walki z szatanem.


Czy istnieją kryteria, wymagania, które należy spełnić, aby wejść do Królestwa Bożego, lub otrzymać klucze?

Czy dostaje je każdy na zawołanie?

Reszta tekstu jest dla mnie jasna i oczywista!


Cz kwi 22, 2021 20:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
J3
3 W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwa Bożego». 4 Nikodem powiedział do Niego: «Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się?» 5 Jezus odpowiedział: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego.


Czyli narodzenie z wody i z Ducha uprawnia do wejścia do królestwa Bożego. Można powiedzieć, że to powtórne narodzenie jest tym kluczem, który otwiera królestwo.
No a co może oznaczać to narodzenie z wody i z Ducha?

W innym miejscu Jezus powiedział, że Bóg jest Bogiem Żywych, a więc należy sądzić, że żeby należeć do królestwa, to trzeba być Żywym (nie chodzi tutaj o nasze doczesne życie ale o Życie duszy)

J6
53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.


Więc aby mieć w sobie Życie, to należy spożywać Ciało i Krew Jezusa.

Narodzenie z wody oznacza obmycie z grzechów. (Jezus przed ostatnią wieczerzą obmywa uczniom nogi. Obmywa ich z grzechów i bierze ich grzechy na siebie) Mówi im żeby sobie nawzajem nogi obmywali. To tak samo jak Jezus obmył uczniom nogi (wziął ich grzechy na siebie), to i my mamy tak samo sobie nawzajem nogi obmywać.
Później Jezus dał swoim uczniom do spożycia swoje Ciało (pod postacią Chleba) i swoją Krew (pod postacią Wina). W ten sposób Jezus przywraca nam utracone Życie na skutek grzechu.
To jest właśnie nowe narodzenie z wody i z Ducha. (Narodzenie z Ducha następuje na skutek spożycia Ciała i Krwi Jezusa). W ten sposób wchodzimy do królestwa z którego wypadamy na skutek grzechu. W ten sposób Jezus obdarza nas swoim Życiem. To w ten sposób zstępuje na nas Duch Boży. Ja tak rozumiem „klucze królestwa”. Tak się wchodzi do królestwa Bożego. No a czuwanie, to powtarzanie tego, aby cały czas mieć w sobie Zycie.


Cz kwi 22, 2021 22:21
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
krzysiekniepieklo napisał(a):
(Jezus przed ostatnią wieczerzą obmywa uczniom nogi. Obmywa ich z grzechów i bierze ich grzechy na siebie) Mówi im żeby sobie nawzajem nogi obmywali.

Nie. Na sprzeciw Piotra odpowiada, że "wykąpany potrzebuje tylko nogi umyć" i dodaje "wy jesteście czyści". Umycie nóg oznaczało służbę i Jezus pokazał, że mimo iż jest Nauczycielem i Panem służy apostołom. Polecenie wzajemnego umywania nóg, to polecenia służby innym ludziom.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt kwi 23, 2021 7:26
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Pytanie do krzysiekniepieklo: kiedy Pan Jezus wyraznie mowil o odpuszczaniu grzechow przez uczniow?


Pt kwi 23, 2021 7:50

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Małgosiaa napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
(Jezus przed ostatnią wieczerzą obmywa uczniom nogi. Obmywa ich z grzechów i bierze ich grzechy na siebie) Mówi im żeby sobie nawzajem nogi obmywali.

Nie. Na sprzeciw Piotra odpowiada, że "wykąpany potrzebuje tylko nogi umyć" i dodaje "wy jesteście czyści". Umycie nóg oznaczało służbę i Jezus pokazał, że mimo iż jest Nauczycielem i Panem służy apostołom. Polecenie wzajemnego umywania nóg, to polecenia służby innym ludziom.


J13
4 wstał od wieczerzy i złożył szaty. A wziąwszy prześcieradło nim się przepasał. 5 Potem nalał wody do miednicy. I zaczął umywać uczniom nogi i ocierać prześcieradłem, którym był przepasany. 6 Podszedł więc do Szymona Piotra, a on rzekł do Niego: «Panie, Ty chcesz mi umyć nogi?» 7 Jezus mu odpowiedział: «Tego, co Ja czynię, ty teraz nie rozumiesz, ale później będziesz to wiedział». 8 Rzekł do Niego Piotr: «Nie, nigdy mi nie będziesz nóg umywał». Odpowiedział mu Jezus: «Jeśli cię nie umyję, nie będziesz miał udziału ze Mną». 9 Rzekł do Niego Szymon Piotr: «Panie, nie tylko nogi moje, ale i ręce, i głowę!». 10 Powiedział do niego Jezus: «Wykąpany potrzebuje tylko nogi sobie umyć, bo cały jest czysty. I wy jesteście czyści, ale nie wszyscy»2. 11 Wiedział bowiem, kto Go wyda, dlatego powiedział: «Nie wszyscy jesteście czyści».
12 A kiedy im umył nogi, przywdział szaty i znów zajął miejsce przy stole, rzekł do nich: «Czy rozumiecie, co wam uczyniłem? 13 Wy Mnie nazywacie "Nauczycielem" i "Panem" i dobrze mówicie, bo nim jestem. 14 Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi. 15 Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem.


To myślisz Małgosiu, że tych jedenastu przyszło prosto z łaźni i byli wykąpani? No a Judasz nie był i to Jezus miał na myśli jak mówił - nie wszyscy jesteście czyści? Przy takim rozumowaniu to faktycznie mogło by chodzić o usługiwanie. No ale Jezus odnosił się do tego, co Judasz sobie zaplanował i dlatego nie był czysty, jak pozostali Apostołowie.

A jak Jezus mówił do Piotra:
"""«Jeśli cię nie umyję, nie będziesz miał udziału ze Mną»"""
To miał na myśli brudne nogi Piotra i to od czystości nóg zależy udział z Chrystusem?


Pt kwi 23, 2021 8:30
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
krzysiekniepieklo napisał(a):
To myślisz Małgosiu, że tych jedenastu przyszło prosto z łaźni i byli wykąpani? No a Judasz nie był i to Jezus miał na myśli jak mówił - nie wszyscy jesteście czyści? Przy takim rozumowaniu to faktycznie mogło by chodzić o usługiwanie. No ale Jezus odnosił się do tego, co Judasz sobie zaplanował i dlatego nie był czysty, jak pozostali Apostołowie.

Jezusowi nie chodziło o fizyczną kąpiel, ale czystość duszy i stąd powiedział, że nie wszyscy są czyści, bo Judasz planował zdradę.
Jesteś w dziale "Prawdy wiary", więc proszę pisać zgodnie z regulaminem działu lub nie udzielać się tutaj. W przeciwnym razie Twoje posty będą usuwane. Dostałeś możliwość pisania swoich rewelacyjnych odkryć w Hydre Parku i skoro nie potrafisz inaczej, proszę nie wychodzić poza tamten dział.
ps. Tekst pisany na czarno - jako user, na czerwono - moderator.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt kwi 23, 2021 8:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL