Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Katolickie wychowanie seksualne 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
@inga_hp - masz rację, skrupuły świadczą o tym, że należy skorzystać z pomocy lekarza lub psychologa, a forum nie pomoże. Źle zrozumiałem wypowiedź.

_________________
MODERATOR


Śr kwi 22, 2020 18:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 28, 2019 20:47
Posty: 46
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
Dlaczego nie odpowiecie na to pytanie? Jak wy sobie radzicie z takimi problemami.jednak mimo wszystko wkleiłem jakiś tekst przemówienia wszystkiego mimo wszystko...


Śr kwi 22, 2020 20:39
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
tunini napisał(a):
Dlaczego nie odpowiecie na to pytanie? Jak wy sobie radzicie z takimi problemami.jednak mimo wszystko wkleiłem jakiś tekst przemówienia wszystkiego mimo wszystko...


A jak brzmi pytanie?
Zamieściłeś fragment przemówienia. Sam nie skomentowałeś zacytowanego przemówienia, ale chcesz, żebyśmy my je zrecenzowali? Oczekujesz jakiejś konkretnej odpowiedzi?

_________________
MODERATOR


Cz kwi 23, 2020 9:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 28, 2019 20:47
Posty: 46
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
Tu jest to pytanie - "Czy bierzemy odpowiedzialnośc za to jeśli ktoś będzie miał "złe podniety" itp ?

Pytałem się księdza kiedyś i mówił że grzech jest wtedy jeśli osoba chce wywołać pożądanie u innej osoby to ona grzeszy,natomiast jeśli wywoła a nie chce wywoływać to nie grzeszy,bo w sumie zawsze powinien meżczyzna i kobieta panować nad myślami.A to robi takie coś że w sumie niewiemy czy coś wywoła podnietę ,nawet strój zakonnicy bo dalej jest kobietą..."


Tutaj fragment z tego przemówienia '...A jeśli, dla zwykłej przyjemności osobistej nikt nie ma prawa narażać cielesnego życia innych, to czyż nie mniej jeszcze wolno zaprzepaszczać zbawienia, czyli samego życia dusz? Jeśli, jak utrzymują niektóre, zuchwała moda nie wywiera na nich żadnego złego wrażenia, to cóż wiedzą o wrażeniu jakie inni z tego powodu odczuwają? Któż je upewnia, że inni nie wynoszą z tego złych podniet? "


"...Dlatego każde przywrócenie przyzwoitości do stylu musi zaczynać się od intencji tych, którzy projektują i tych, którzy noszą. W obu przypadkach musi nastąpić przebudzenie sumienia co do ich odpowiedzialności za tragiczne konsekwencje, które mogą wynikać z nadmiernie odważnej odzieży, zwłaszcza jeśli jest noszona publicznie"
https://www.ecatholic2000.com/cts/untitled-295.shtml


Cz kwi 23, 2020 10:04
Zobacz profil
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
tunini napisał(a):
Tu jest to pytanie - "Czy bierzemy odpowiedzialnośc za to jeśli ktoś będzie miał "złe podniety" itp ?

Pytałem się księdza kiedyś i mówił że grzech jest wtedy jeśli osoba chce wywołać pożądanie u innej osoby to ona grzeszy,natomiast jeśli wywoła a nie chce wywoływać to nie grzeszy,bo w sumie zawsze powinien meżczyzna i kobieta panować nad myślami.A to robi takie coś że w sumie niewiemy czy coś wywoła podnietę ,nawet strój zakonnicy bo dalej jest kobietą..."


Tutaj fragment z tego przemówienia '...A jeśli, dla zwykłej przyjemności osobistej nikt nie ma prawa narażać cielesnego życia innych, to czyż nie mniej jeszcze wolno zaprzepaszczać zbawienia, czyli samego życia dusz? Jeśli, jak utrzymują niektóre, zuchwała moda nie wywiera na nich żadnego złego wrażenia, to cóż wiedzą o wrażeniu jakie inni z tego powodu odczuwają? Któż je upewnia, że inni nie wynoszą z tego złych podniet? "
Jezus odpowiedział 2 tys lat temu - Z serca ludzkiego pochodzi zło- gdy ktoś nakieruje się na erotykę, to nawet zasłonięta muzułmanka będzie w nim budziła fantazje erotyczne.


"...Dlatego każde przywrócenie przyzwoitości do stylu musi zaczynać się od intencji tych, którzy projektują i tych, którzy noszą. W obu przypadkach musi nastąpić przebudzenie sumienia co do ich odpowiedzialności za tragiczne konsekwencje, które mogą wynikać z nadmiernie odważnej odzieży, zwłaszcza jeśli jest noszona publicznie"
https://www.ecatholic2000.com/cts/untitled-295.shtml


Cz kwi 23, 2020 10:47
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
W dzisiejszych czasach ciężko jest żyć po katolicku. Wstyd się przyznać np. do tego że się nie uprawia miłości. A jak ktoś ma 30 lat i nigdy nie współzył to uważa się taką osobę ze ma coś z głową. No cóż, ja np. nie czuję potrzeby szukania sobie baby a mimo to juz niektórzy się ze mnie śmieją a jakiś stary nie jestem


Śr mar 24, 2021 10:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
Quinque napisał(a):
W dzisiejszych czasach ciężko jest żyć po katolicku. Wstyd się przyznać np. do tego że się nie uprawia miłości.

No tak, bo czasy są wybitnie ekshibicjonistyczne. Co na sercu, to na fejsbuku. W przeciwnym razie jakiś dziwny jesteś ;) Tymczasem Twoje życie intymne to jest przestrzeń prywatna, dostępna tylko dla tych, którym zechcesz ją udostępnić. To nie jest informacja, która się szeroko rozumianemu otoczeniu należy, jak na przykład psu należy się buda. Zawsze "ciężko się żyje" temu, kto w jakiś sposób odstaje od reszty, ale w tym wypadku chyba warto zakreślić granice.

_________________
Tylko Bogu chwała


Śr mar 24, 2021 11:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
Quinque napisał(a):
W dzisiejszych czasach ciężko jest żyć po katolicku. Wstyd się przyznać np. do tego że się nie uprawia miłości. A jak ktoś ma 30 lat i nigdy nie współzył to uważa się taką osobę ze ma coś z głową. No cóż, ja np. nie czuję potrzeby szukania sobie baby a mimo to juz niektórzy się ze mnie śmieją a jakiś stary nie jestem

Quinque, w dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest żyć po katolicku. Nikomu nie musisz się do niczego przyznawać, na żadne łamanie kołem czy próbę wody nie zostaniesz wystawiony. A jak ktoś ma 30 lat i nie współżył, to okres najwyższego libido jest już poza nim.
No i jeszcze jedno Quinque, baby to są w nosie i wcale się nie dziwię, że nie masz ochoty ich szukać. Te piękne w swych sukienkach w kolorach pastelowych to cud stworzenia. To za zgodą kobiety, a nie baby przychodzi Jezus na świat. To nie baby, lecz kobiety stały pod krzyżem. Pod sercem kobiety a nie baby rozwijałeś się Ty i każdy człowiek na świecie.
Ludzie się śmieją z tych co szukają baby, cieszą się z tymi i pomagają tym, którzy szukają kobiety.
Przed Tobą wiosna, posłuchaj, popatrz, jakie piękno Cię otacza. Tam nikt nie szuka baby czy chłopa, tam wszyscy poszukują miłości. Natura żyje po katolicku, bez żadnego wysiłku.


Śr mar 24, 2021 14:14
Zobacz profil
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
białogłowa napisał(a):
Quinque napisał(a):
W dzisiejszych czasach ciężko jest żyć po katolicku. Wstyd się przyznać np. do tego że się nie uprawia miłości.

No tak, bo czasy są wybitnie ekshibicjonistyczne. Co na sercu, to na fejsbuku. W przeciwnym razie jakiś dziwny jesteś ;) Tymczasem Twoje życie intymne to jest przestrzeń prywatna, dostępna tylko dla tych, którym zechcesz ją udostępnić. To nie jest informacja, która się szeroko rozumianemu otoczeniu należy, jak na przykład psu należy się buda. Zawsze "ciężko się żyje" temu, kto w jakiś sposób odstaje od reszty, ale w tym wypadku chyba warto zakreślić granice.


No ale nadal żyje się ze świadomością ze jest się dziwadłem. Poza tym, nie znam nikogo kto trwałby w czystości przedmałżeńskiej. Tutaj mam na myśli ludzi urodoznych w latach 90'tych. A nawet jeśli są to nieliczni. Po prostu nie mam takiej potrzeby, no ale wstyd się przyznać przed kolegami. tak samo nie mam potrzeby mieć żony(uważam że jakbym miał to ok ale jakoś starać się o to nie zamierzam)


Śr mar 24, 2021 20:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
Quinque napisał(a):
Poza tym, nie znam nikogo kto trwałby w czystości przedmałżeńskiej. Tutaj mam na myśli ludzi urodoznych w latach 90'tych.


Spoko, kiedyś też nie żyli, tylko dzieci rodziły się 6 miesięcy po ślubie. Same "wcześniaki". Jeśli coś się zmieniło, to już się z tym nie kryją, antykoncepcję stosują no i jak już śluby biorą, to za dwa lata albo dłużej.

Quinque napisał(a):
Po prostu nie mam takiej potrzeby, no ale wstyd się przyznać przed kolegami. tak samo nie mam potrzeby mieć żony(uważam że jakbym miał to ok ale jakoś starać się o to nie zamierzam)


No to ty się ciesz, masz mniej zmartwień w życiu. :D . Możesz dzięki temu skoncentrować się na ważniejszych sprawach w życiu. Newton umarł jako dziewica, więc wszystko przed tobą.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz mar 25, 2021 12:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
O ile się nie mylę to tematem dyskusji jest katolickie wychowanie seksualne ew. jego brak i jego konsekwencje a nie kontakty z prostytutkami. Posty będące OT wylądowały tam gdzie ich miejsce czyli w koszu.

_________________
ksiądz


Wt kwi 13, 2021 15:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
Dla mnie katolickie wychowanie seksualne to oksymoron. W mocno katolickich rodzinach nie jest przekazywana żadna wiedza, wpajana jest nierealistyczna wstrzemięźliwość i stereotypy. Na katechezach o samo.

Co gorsza katolicy są hamulcowymi da rzetelnej edukacji seksualnej.


Wt kwi 13, 2021 17:47
Zobacz profil
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
afilatelista napisał(a):
Dla mnie katolickie wychowanie seksualne to oksymoron. W mocno katolickich rodzinach nie jest przekazywana żadna wiedza, wpajana jest nierealistyczna wstrzemięźliwość i stereotypy. Na katechezach o samo.

Co gorsza katolicy są hamulcowymi da rzetelnej edukacji seksualnej.

Zależy którzy katolicy, małżeństwo Gajdów prowadzi od lat edukację psychologiczną dla rodzin, w tym poświęcają edukacji seksualnej. O. Ksawery Knotz prowadzi serię wykładów o seksie, co zebrane jest w książce "Seks jest Boski, czyli erotyka katolicka". I nie tylko oni.
To fundamentaliści katoliccy postrzegają seks jako spółkowanie z diabłem.


Śr kwi 14, 2021 7:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
Może ich sprawdzę. Ale to że mogą być wyjatki to jedno a oficjalna nauka KK to co innego.
Np oficjalne nauczanie o niedopuszczalności antynkoncepcji przyczynia się do szerzenia chorób, śmierci, nieszczęścia dzieci i matek.


Śr kwi 14, 2021 9:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
afilatelista napisał(a):
Może ich sprawdzę. Ale to że mogą być wyjatki to jedno a oficjalna nauka KK to co innego.


Wymieniane wyżej przykłady jak najbardziej zawierają się w oficjalnej nauce KK. BTW, Ja w starych 80-tych latach więcej dowiedziałem się na temat intymności międzyludzkiej z katechez przed bierzmowaniem niż ze szkolnych godzin na biologii. To znaczy, na tym drugim pokazywano genitalia i "aspekty techniczne", no ale to już wszystko. Zero o aspektach psychologicznych czy społecznych, czysty aspekt "zwierzęcy". Może od tego czasu coś się zmieniło, nie wiem.

Cytuj:
Np oficjalne nauczanie o niedopuszczalności antynkoncepcji przyczynia się do szerzenia chorób, śmierci, nieszczęścia dzieci i matek.


Gdyby to było jedynym elementem katolickiej nauki seksualnej, to miałbyś rację. Natomiast jeżeli jest to połączone z monogamią małżeńską, to już niekoniecznie. Równie dobrze można powiedzieć, że promowanie wysokiej aktywności seksualnej bez ograniczeń płciowych, małżeńskich czy (do pewnego stopnia) wiekowych przyczynia się do szerzenia chorób, śmierci, nieszczęścia dzieci i dorosłych.

Powiem więcej, seksualność nie może istnieć w oderwaniu od ogólnego stylu życia intymnego. Osoba o nastawieniu poligamicznym czy promiskuitywnym, ale odrzucająca używanie gumek czy pigułek to taki sam brak konsekwencji, jak nakaz dezynfekcji strzykawek używanych do wykonywania wyroków śmierci. Ektremalny przykład, ale niech pokaże, że krytyka katolickiego wychowania seksualnego w przypadkach osób nie zachowujących większości reguł katolickiego wychowania seksualnego, poza może jednym, to bezsens. Można krytykować całokształt (i zapewniam Ciebie, że są takie punkty w "całokształcie", które można krytykować), ale nie to.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr kwi 14, 2021 11:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL