Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 A co jeśli? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: A co jeśli?
Typowe odwracanie kota ogonem i próbą redefiniowania słów. Pokolenie ma określone znaczenie.
Mt 16:
28 Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w królestwie swoim»
Tutaj też przedefiniujesz słowa? Jezus miał wrócić za życia co najmniej części apostołów.

Jezus był akaliptycznym prorokiem i zapowiadał rychły koniec świata.


Śr mar 24, 2021 8:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: A co jeśli?
afilatelista napisał(a):
Mt 16:
28 Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w królestwie swoim»
Tutaj też przedefiniujesz słowa? Jezus miał wrócić za życia co najmniej części apostołów.

Jezus był akaliptycznym prorokiem i zapowiadał rychły koniec świata.

"Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: jeśli kto zachowa moją naukę, nie zazna śmierci na wieki" J 8,51
"Jam jest chleb życia (...) Kto go spożywa, nie umrze. Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki" J 6,48-51
"Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie" J 11
Prawdę mówił.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr mar 24, 2021 8:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: A co jeśli?
Przeczytaj ostatni cytat. Powoli i wyraźnie. Choćby umarł.
Założenie było takie, że Jezus wróci za ich życia, dlatego nie umrą. A jeśli nawet umrą to zmartwychwstaną.

Twierdzisz że ludzie którzy przez ostatnie 2000 lat umarli tak naprawdę nie umarli?
Znowu zmienianie definicji słów?


Śr mar 24, 2021 8:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: A co jeśli?
Swołocz napisał(a):
George45, czemu jesteś niepoważny? Nie trzeba udowadniać, że końca świata nie było, gdyż dowodem na to jest istnienie naszego świata.

Co do tego, że końca świata nie będzie - afilateliście chodziło o to, że nie będzie końca świata w formie przewidzianej przez Jezusa. Możemy czekać miliardy lat, aż wybuchnie Słońce, ale to nie będzie koniec świata zapowiadany przez Jezusa, bo ten miał nadejść jeszcze za jego pokolenia.

Czemu jestem nie poważny – bo powaga jest chorobą, tylko chory umysł jest poważny.

No tak, nie trzeba udowadniać istnienia Adama i Ewy, gdyż dowodem na to jesteśmy my, a że Jezus zmartwychwstał wystarczy zobaczyć jaka religia na ziemi ma najwięcej wyznawców.

Jeśli, jak twierdzisz, afilatelista miał na myśli końca świata w formie przewidzianej przez Jezusa, nie napisałby „Końca świata nie było i nie będzie”, lecz „ Końca świata nie było”, bo ten, jak piszesz miał nadejść za Jego pokolenia.

Ps
Alus, tłumaczy to po swojemu, gdzieś wyczytała, lub sobie w inny sposób wykombinowała, że: "Pokolenie" Jezusa to Jego wyznawcy, pokolenie duchowe, a nie cielesne spłodzone przez konkretnego rodzica.”

Saqura prawdę widzi w przytoczonych cytatach: „jeśli kto zachowa moją naukę, nie zazna śmierci na wieki” , „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”, „Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie

I jak tu być poważnym. ;)


Śr mar 24, 2021 8:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: A co jeśli?
afilatelista napisał(a):
Założenie było takie, że Jezus wróci za ich życia, dlatego nie umrą. A jeśli nawet umrą to zmartwychwstaną.

Już zmartwychwstali, "zmartwychwstanie pierwsze"kto w nim ma udział śmierć druga go nie dosięgnie i już żyje na wieki :)
afilatelista napisał(a):
Twierdzisz że ludzie którzy przez ostatnie 2000 lat umarli tak naprawdę nie umarli?

Wierzę że "kto spożywa ten chleb żyje na wieki"
Wiesz co to namiot? Wiesz jakie znaczenie tego słowa przedstawia Biblia?Więc powinieneś wiedzieć iż zmiana mieszkania z jednego na drugie to nie śmierć.
afilatelista napisał(a):
Jezus był akaliptycznym prorokiem i zapowiadał rychły koniec świata.

Nie taki rychły, nie wierzę że uważał swoich słuchaczy za naiwnych skoro Jego mowy (o niby rychłym końcu świata) poprzedzały lub kończyły słowa-"Lecz najpierw musi być głoszona Ewangelia wszystkim narodom."Mk 13,10, "A ta ewangelia o królestwie głoszona będzie na całej ziemi na świadectwo dla wszystkich narodów. I wtedy nastąpi koniec."Mt 24,13
Tylko ufność potrafi dostrzec te słowa, natomiast szukanie i wytykanie błędów je pomija.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr mar 24, 2021 9:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: A co jeśli?
george45 napisał(a):
Saqura prawdę widzi w przytoczonych cytatach: „jeśli kto zachowa moją naukę, nie zazna śmierci na wieki” , „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”, „Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie”

I jak tu być poważnym.


Podstawą w dyskusji jest m.in. szacunek do partnera w dyskusji i szacunek do świętych ksiąg, obojętnie jakiej religii. Ty tego szacunku nie masz a ponadto trolujesz, także w innych wątkach.
Dostajesz za to ostrzeżenie.

_________________
ksiądz


Śr mar 24, 2021 10:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: A co jeśli?
Alus napisał(a):
"Pokolenie" Jezusa to Jego wyznawcy, pokolenie duchowe, a nie cielesne spłodzone przez konkretnego rodzica.

Właśnie, poza tym Biblia jest ponadczasowa i mówi do nas teraz. Zastanówmy się czy to dzisiejsze pokolenie nie przeminie aż wszystko się stanie.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr mar 24, 2021 11:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: A co jeśli?
Andy72 napisał(a):
Właśnie, poza tym Biblia jest ponadczasowa i mówi do nas teraz. Zastanówmy się czy to dzisiejsze pokolenie nie przeminie aż wszystko się stanie.
Chyba żartujesz, Andy. A poprzednie pokolenia, gdyby miały tak sobie brać to do serca, również nie napotkały powtórnego przyjścia.


Śr mar 24, 2021 15:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: A co jeśli?
afilatelista napisał(a):
Typowe odwracanie kota ogonem i próbą redefiniowania słów. Pokolenie ma określone znaczenie.


Oni muszą sobie to odwracać, bo dzięki temu łatwiej jest im żyć, żyć w oczekiwaniu na koniec świata :mrgreen:

Saqura napisał(a):
"Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: jeśli kto zachowa moją naukę, nie zazna śmierci na wieki" J 8,51


To zdanie samo w sobie to jakieś kuriozum, bo czy apostoł Piotr nie zmarł? nie został pochowany? nie został pochowany blisko 2 tyś. lat temu? nie zaznaje śmierci która trwa już wieki?

Saqura napisał(a):
"Jam jest chleb życia (...) Kto go spożywa, nie umrze. Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki" J 6,48-51


To katolicy przyjmujący komunie, nie umierają? serio?

Andy72 napisał(a):
Jeśli obecnie żyjemy w czasach końcowych?
Przez dwa tysiące lat oczekiwano tych czasów, aż przestano, że skoro do tej pory Chrystus powtórnie nie przyszedł, to teraz już nie przyjdzie przez setki czy tysiące lat?


Ja w ogóle nie czekam, nie ma sensu robić sobie niepotrzebnych nadziei :mrgreen: bo to tak jakby czekać, że w mój domu przywali asteroida, niby jest jedna szansa na trylion, ale kto rozumny by brał to na poważnie? ktoś wygląda za okno i patrzy w niebo, rozglądając sie za asteroidą która zmierza w jego kierunku? no jakoś wątpię czy ludzie tak robią.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr mar 24, 2021 22:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: A co jeśli?
george45 napisał(a):
I jak tu być poważnym.

Nie zauważyłeś pomiędzy wypowiedzią Alus a cytatami z mego postu znaku równości? To dokładnie to samo.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz mar 25, 2021 7:32
Zobacz profil
Post Re: A co jeśli?
afilatelista napisał(a):
Typowe odwracanie kota ogonem i próbą redefiniowania słów. Pokolenie ma określone znaczenie.
Mt 16:
28 Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w królestwie swoim»
Tutaj też przedefiniujesz słowa? Jezus miał wrócić za życia co najmniej części apostołów.

Jezus był akaliptycznym prorokiem i zapowiadał rychły koniec świata.

Królestwo Chrystusa duchowe rozpoczęło się zmartwychwstaniem Jezusa.
Królestwo Boga nie zasadza się na pałacach, złotych koronach, rzeszach służbie, nawet nie na wypasionych świątyniach i kapłanach, ale mieszka w ludzkich sercach, tych, którzy uwierzyli i starają się żyć wedle Ewangelii Jezusowej.


Cz mar 25, 2021 8:40

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: A co jeśli?
Saqura napisał(a):
Nie zauważyłeś pomiędzy wypowiedzią Alus a cytatami z mego postu znaku równości? To dokładnie to samo.

Tak, masz rację, odpowiednio zaprogramowany umysł uzna to za równości.

Alus, tłumaczy to po swojemu, gdzieś wyczytała, lub sobie w inny sposób wykombinowała, że: "Pokolenie" Jezusa to Jego wyznawcy, pokolenie duchowe, a nie cielesne spłodzone przez konkretnego rodzica.”

Saqura prawdę widzi w przytoczonych cytatach: „jeśli kto zachowa moją naukę, nie zazna śmierci na wieki” , „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”, „Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie”


Odpowiednio zaprogramowany umysł wytłumaczy również, jakie pokolenie miał na myśli Jezus mówiąc: „Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie”.
Twój, uważa, że w tym przypadku, Jezus miał na myśli pokolenie duchowe, czy cielesne spłodzone przez konkretnego rodzica, a może jakieś inne pokolenie?


Cz mar 25, 2021 9:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: A co jeśli?
george45 napisał(a):
Tak, masz rację, odpowiednio zaprogramowany umysł uzna to za równości.

Zaprogramowany? Dlaczego porównujesz mnie do np.programu wgranego do komputera :roll: Czy on coś może sam od siebie, czy może działać na przekór temu który tak a nie inaczej go zaprogramował? Uprawia samowolkę, decyduje po swojemu?
george45 napisał(a):
Twój, uważa, że w tym przypadku, Jezus miał na myśli pokolenie duchowe, czy cielesne spłodzone przez konkretnego rodzica, a może jakieś inne pokolenie?

Ludzi którzy należeli do pokolenia w którym żył Jezus, konkretnych ludzi, tych co nie przeminą.
"Jeśli Ja chcę, aby pozostał aż przyjdę, co tobie do tego?"J 21,23

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz mar 25, 2021 9:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: A co jeśli?
Mam wrażenie, że migasz się od odpowiedzi i wprowadzasz pojęcie jeszcze jednego „pkolenia”, a mianowicie „pokolenia” tych co nie przeminą. Ponawiam pytanie, duchowe pokolenie czy cielesne (stworzone przez konkretnego rodzica).
PS
Co do zaprogramowanego umysłu, umieść post w odpowiednim dziale, gdyż mimo, że jesteśmy dziećmi jednego Boga, jesteśmy, jak pisałaś "różni duchem", tym samym odpowiedź może zostać potraktowana jako obraza … no tak właściwie to sam nie wiem czego, ale dla świętego spokoju…


Cz mar 25, 2021 11:16
Zobacz profil
Post Re: A co jeśli?
george45 napisał(a):
Saqura napisał(a):
Nie zauważyłeś pomiędzy wypowiedzią Alus a cytatami z mego postu znaku równości? To dokładnie to samo.

Tak, masz rację, odpowiednio zaprogramowany umysł uzna to za równości.

Alus, tłumaczy to po swojemu, gdzieś wyczytała, lub sobie w inny sposób wykombinowała, że: "Pokolenie" Jezusa to Jego wyznawcy, pokolenie duchowe, a nie cielesne spłodzone przez konkretnego rodzica.”

Saqura prawdę widzi w przytoczonych cytatach: „jeśli kto zachowa moją naukę, nie zazna śmierci na wieki” , „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”, „Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie”


Odpowiednio zaprogramowany umysł wytłumaczy również, jakie pokolenie miał na myśli Jezus mówiąc: „Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie”.
Twój, uważa, że w tym przypadku, Jezus miał na myśli pokolenie duchowe, czy cielesne spłodzone przez konkretnego rodzica, a może jakieś inne pokolenie?

Alus sobie nic nie kombinowała, ale bazuje na słowach Jezusa Królestwo Boze nie przyjdzie dostrzegalnie i nie powiedzą: oto "tu jest", albo "tam". OTO BOWIEM KRÓLESTWO BOZE POŚRÓD WAS JEST (Łk 17, 20-21), A skoro JEST, to czego ludzie jeszcze oczekują????
I nic w tej kwestii nie zmienia złośliwości w rodzaju "zaprogramowany umysł", bo taki argument działa w obie strony.


Pt mar 26, 2021 7:28
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL