Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:33



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Kto rządzi tym światem? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Felek pisze:
Cytuj:
Zaraz, bo czegoś tu nie rozumiem, to Jezus jest księciem, czy królem?


Jezus był księciem teraz jest Królem. Jezus jest królem od chwili gdy go zamordowano i poszedł do nieba. Czyli królestwo Boże jest w niebie. Sam mówił że jego królestwo nie jest stąd

Jana 18:36Jezus odpowiedział: „Moje Królestwo nie jest częścią tego świata. Gdyby było jego częścią, moi słudzy walczyliby, żebym nie został wydany Żydom. Ale moje Królestwo nie jest stąd”.

Natomiast Izajasz spisał to proroctwo około roku 700 p.n.e i opisywał w nim stan rzeczy na tamten czas. W tamtym czasie "Jezus" był w randze księcia czyli syna króla. Podobnie gdy był już na ziemi mówił o sobie że jest synem Bożym


N mar 28, 2021 20:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Kto rządzi tym światem?
SemenBedryszko napisał(a):
Jezus był księciem teraz jest Królem. Jezus jest królem od chwili gdy go zamordowano i poszedł do nieba. Czyli królestwo Boże jest w niebie. Sam mówił że jego królestwo nie jest stąd

Skoro Jezus jest teraz Królem w niebie, to gdzie jest i jakie ma stanowisko Bóg?


N mar 28, 2021 21:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kto rządzi tym światem?
To Jezus nie jest Bogiem?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N mar 28, 2021 21:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Wg. Świadków Jehowy nie.


N mar 28, 2021 21:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Kto rządzi tym światem?
SemenBedryszko napisał(a):
Natomiast Izajasz spisał to proroctwo około roku 700 p.n.e (...)
No właśnie. Nie chce mi się wierzyć, że proroctwo Izajasza dotyczy Jezusa, który żył 700 lat później. Jaki sens miałoby dla ludzi, do których przemawiał prorok, prorokowanie o zdarzeniach mających się wydarzyć aż za 700 lat. Jeżeli proroctwo Izajasza coś w ogóle znaczyło, to mówiło o czasach współczesnych Izajaszowi. Odnosiło się prawdopodobnie do Ezechiasza, którego wkrótce miała urodzić młoda małżonka króla Achaza.

A odnośnie tematu wątku: światem rządzą prawa fizyki, biologii i chemii. Bóg raczej nie może rządzić światem, bo to by zaprzeczało wolnej woli ludzi. Poza tym - że użyję tu przykładu podawanego przez afilatelistę - jeśli w pożarze płonie człowiek, to gdyby rządził światem Bóg, oznaczałoby to, że Bóg wrzuca tego człowieka w płomienie.


Pn mar 29, 2021 1:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Swołocz napisał(a):
No właśnie. Nie chce mi się wierzyć, że proroctwo Izajasza dotyczy Jezusa, który żył 700 lat później. Jaki sens miałoby dla ludzi, do których przemawiał prorok, prorokowanie o zdarzeniach mających się wydarzyć aż za 700 lat. Jeżeli proroctwo Izajasza coś w ogóle znaczyło, to mówiło o czasach współczesnych Izajaszowi.


Prorok prorokuje tylko o tym, co się dzieje w jego aktualnych czasach? :D ty poważny jesteś?

Swołocz napisał(a):
A odnośnie tematu wątku: światem rządzą prawa fizyki, biologii i chemii.


Pieniądze żądzą światem, jak mam kase to mogę wszystko 8)

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn mar 29, 2021 12:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Robek napisał(a):
Prorok prorokuje tylko o tym, co się dzieje w jego aktualnych czasach? :D ty poważny jesteś?
Poważny jestem. Proroctwa dla ludzi muszą mieć znaczenie. Nieważne dla mnie jest proroctwo, które zapowiada coś, co się wydarzy dopiero za 700 lat. Przecież to kpina.
Robek napisał(a):
Pieniądze żądzą światem, jak mam kase to mogę wszystko 8)
Czego dowodem jest film "Niemoralna propozycja". :-)


Pn mar 29, 2021 15:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Swołocz napisał(a):
Poważny jestem. Proroctwa dla ludzi muszą mieć znaczenie. Nieważne dla mnie jest proroctwo, które zapowiada coś, co się wydarzy dopiero za 700 lat. Przecież to kpina.


No jakoś nie widzę w tym powagi, to Jezus nie mógł mówić o tym co się będzie działo za kilkaset lat? co to za jakaś cudaczna filozofia, już nawet nie wiem jak to komentować.

Swołocz napisał(a):
Czego dowodem jest film "Niemoralna propozycja". :-)


Filmy nie przedstawiają prawdziwego świata, nie są na nic dowodem, to dowodem na to że muminki istnieją, jest film o muminkach?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn mar 29, 2021 17:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Robek napisał(a):
No jakoś nie widzę w tym powagi, to Jezus nie mógł mówić o tym co się będzie działo za kilkaset lat?
A jaki to miałoby sens dla ludzi, do których mówił?

Zauważ, że w Ewangelii Jezus zapowiada coś, co się miało wydarzyć jeszcze za życia ówczesnego pokolenia.


Wt mar 30, 2021 14:04
Zobacz profil
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Swołocz napisał(a):
Robek napisał(a):
No jakoś nie widzę w tym powagi, to Jezus nie mógł mówić o tym co się będzie działo za kilkaset lat?
A jaki to miałoby sens dla ludzi, do których mówił?

Zauważ, że w Ewangelii Jezus zapowiada coś, co się miało wydarzyć jeszcze za życia ówczesnego pokolenia.

Po raz enty powtórzę - ewageliczne "ówczesne" pokolenie to wszyscy, którzy uwierzyli w Chrystusa i wierzą przez wieki.
Proroctwo o Mesjaszu z rodu Izreala Żydzi znali przed Izajaszem.
Mylisz proroka z wróżbitą.


Śr mar 31, 2021 6:59

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Swołocz napisał(a):
Zauważ, że w Ewangelii Jezus zapowiada coś, co się miało wydarzyć jeszcze za życia ówczesnego pokolenia.
Alus napisał(a):
Po raz enty powtórzę - ewageliczne "ówczesne" pokolenie to wszyscy, którzy uwierzyli w Chrystusa i wierzą przez wieki.
A czemu po raz enty powtarzasz coś, co nie ma żadnej podstawy ani uzasadnienia?
Cytuj:
Proroctwo o Mesjaszu z rodu Izreala Żydzi znali przed Izajaszem.
Mylisz proroka z wróżbitą.
Tylko to proroctwo do Żydów dotyczyło jakiegoś innego mesjasza, bo Żydzi Jezusa nie uznali.

A co do wróżbity, to jak myślisz, czego może dotyczyć proroctwo w Izajaszu, jeżeli jest skierowane do króla Achaza? Chyba jakiejś najbliższej jego przyszłości.


Śr mar 31, 2021 11:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Swołocz napisał(a):
Poważny jestem. Proroctwa dla ludzi muszą mieć znaczenie. Nieważne dla mnie jest proroctwo, które zapowiada coś, co się wydarzy dopiero za 700 lat. Przecież to kpina.

A jaki sens miało proroctwo wypowiedziane przez Boga do Adama i Ewy? Ogłoszone im tyle tysięcy lat wstecz..
Swołocz napisał(a):
A odnośnie tematu wątku: światem rządzą prawa fizyki, biologii i chemii. Bóg raczej nie może rządzić światem, bo to by zaprzeczało wolnej woli ludzi

Bóg podtrzymuje cały wszechświat, Ziemię pozostawił ludziom(oczywiście po poddaniu jej marności, bo tego chciał człowiek, tak wybrał)
Swołocz napisał(a):
Zauważ, że w Ewangelii Jezus zapowiada coś, co się miało wydarzyć jeszcze za życia ówczesnego pokolenia.

Tak też to wszystko się wydarzyło; są już takie tematy, proponuję zajrzeć.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr mar 31, 2021 12:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Swołocz napisał(a):
Proroctwa dla ludzi muszą mieć znaczenie. Nieważne dla mnie jest proroctwo, które zapowiada coś, co się wydarzy dopiero za 700 lat. Przecież to kpina.
Saqura napisał(a):
A jaki sens miało proroctwo wypowiedziane przez Boga do Adama i Ewy? Ogłoszone im tyle tysięcy lat wstecz..
Po pierwsze, ta historia jest zmyślona, gdyż - jak zauważył afilatelista - nie było dwojga pierwszych ludzi. Po drugie, nawet jeśli chcesz czytać tę opowieść jako autentyczną, to proroctwo ogranicza się do tego, że węże będą kąsać ludzi w piętę, a z kolei ludzie zmiażdżą głowę wężom. To dotyczy zwykłych zwierząt - węży - a nie jakiegoś szatana.
Swołocz napisał(a):
Zauważ, że w Ewangelii Jezus zapowiada coś, co się miało wydarzyć jeszcze za życia ówczesnego pokolenia.
Cytuj:
Tak też to wszystko się wydarzyło; są już takie tematy, proponuję zajrzeć.
To może mi zarzucisz linka?


Śr mar 31, 2021 17:20
Zobacz profil
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Swołocz napisał(a):
Swołocz napisał(a):
Zauważ, że w Ewangelii Jezus zapowiada coś, co się miało wydarzyć jeszcze za życia ówczesnego pokolenia.
Alus napisał(a):
Po raz enty powtórzę - ewageliczne "ówczesne" pokolenie to wszyscy, którzy uwierzyli w Chrystusa i wierzą przez wieki.

Cytuj:
A czemu po raz enty powtarzasz coś, co nie ma żadnej podstawy ani uzasadnienia?

Dla Ciebie nie ma podstaw, bo ty usiłujesz rozeznawać Biblię jedynie w kategoriach materialnych, a Jezus mówi o sferze duchowej, czyli o Jego wyznawcach.


Cytuj:
Proroctwo o Mesjaszu z rodu Izreala Żydzi znali przed Izajaszem.
Mylisz proroka z wróżbitą.

Cytuj:
ylko to proroctwo do Żydów dotyczyło jakiegoś innego mesjasza, bo Żydzi Jezusa nie uznali.

I Żydzi nadal oczekują swojego mesjasza potężnego króla, który świat podda ich władzy.

Cytuj:
A co do wróżbity, to jak myślisz, czego może dotyczyć proroctwo w Izajaszu, jeżeli jest skierowane do króla Achaza? Chyba jakiejś najbliższej jego przyszłości.

Powiadasz, że skierowaną do Achaza zapowiedź - Słuchajcie wiec domu Dawidowy...Dlatego Pan sam da wam znak. Oto Panna pocznie i porodzi Syna i nawie Go imieniem Emmanuel (Iz 7,10-14) - odczytujesz, że w najbliższej przyszłości Achaz urodzi sie ponownie jako syn panny????


Cz kwi 01, 2021 7:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Swołocz napisał(a):
Po pierwsze, ta historia jest zmyślona, gdyż - jak zauważył afilatelista - nie było dwojga pierwszych ludzi.

Którą historię masz na myśli, pierwszą czy drugą; Biblię rozpoczynają dwie. A słyszałeś kiedykolwiek o "Mitochondrialnej Ewie"? (to takie pytanie poboczne)
Swołocz napisał(a):
Po drugie, nawet jeśli chcesz czytać tę opowieść jako autentyczną, to proroctwo ogranicza się do tego, że węże będą kąsać ludzi w piętę, a z kolei ludzie zmiażdżą głowę wężom. To dotyczy zwykłych zwierząt - węży - a nie jakiegoś szatana.

Pomieszałeś stworzenie świata z ofiarowaniem Ducha, nie widzisz różnicy i dlatego padło z Twojej strony powyższe pytanie.
Swołocz napisał(a):
To może mi zarzucisz linka?

Przecież jednym z nich jest Twój własny(nie tak dawno dodany) temat na podstawie ew.Jana :roll:

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz kwi 01, 2021 7:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL