Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 432, 433, 434, 435, 436, 437, 438 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Powyżej widzimy jak wygląda obrona swej wiary, nic dodać nic ująć.
Może jednak poszukalibyście Prawdy?


So mar 27, 2021 14:19

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
nolda napisał(a):
Może jednak poszukalibyście Prawdy?
Jeśli Prawda po prostu jest, to po co ją szukać? Powinna być oczywista.


So mar 27, 2021 14:44
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Mimo tej oczywistości radziłbym poszukać Prawdy, bo Prawda "jest tylko sposobem powiedzenia; nie ma czegoś oznaczonego jako "Truth", które pewnego dnia znajdziesz i otworzysz pudełko, zobaczysz zawartość i powiesz: "Świetnie! Znalazłem prawdę."


So mar 27, 2021 15:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Morfeusz: Pozwól, że powiem Ci dlaczego tu jesteś. Jesteś tu bo wiesz o czymś. Tego co wiesz nie możesz wyrazić, ale czujesz to. Czułeś to przez całe swoje życie, że ze światem jest coś nie tak. Nie wiesz co to jest, ale to jest jak drzazga w twoim umyśle, doprowadzająca Cię do szaleństwa. To właśnie uczucie przywiodło Cię do mnie. Czy wiesz o czym mówię?

Neo: O Matrixie.

Morfeusz: Czy chcesz wiedzieć co to jest? Matrix jest wszędzie wokół nas, nawet w tym pokoju. Widzisz to kiedy wyglądasz przez okno, albo kiedy włączasz telewizor. Czujesz to kiedy idziesz do pracy, do kościoła, kiedy płacisz podatki. Jest to świat, który został rozciągnięty przed twoimi oczami żeby odgrodzić Cię od prawdy.

Neo: Jakiej prawdy?

Morfeusz: Że jesteś niewolnikiem, Neo. Jak wszyscy inni urodziłeś się w niewoli, w więzieniu, którego nie możesz poczuć, posmakować ani dotknąć. Więzieniu twojego umysłu...


So mar 27, 2021 15:19
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
To jest temat wzajemnych uwag i nie jest przeznaczony do dyskusji w konkretnym temacie, choćby nim była Prawda.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So mar 27, 2021 15:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
krzysiekniepieklo napisał(a):
Już nie raz w dyskusjach ze mną powoływano się na tą regułę Loyoli. No i dostawałem ostrzeżenie, jak mówiłem, że kłamie. Najwyraźniej w KRK to już dawno ustalono, co jest białe, a co czarne, bez względu na to, co ludzie widzą. No a to, co jest w Piśmie, to nie ma już żadnego znaczenia. No i dokładnie tak ze mną postępujecie. Nie chcecie słuchać tego, co Bóg powiedział, a wolicie słuchać tego, co taki Loyola wymyślił.


Jak dla mnie to ty tutaj jesteś zupełnie zbędny, kiedyś coś sie do ciebie odzywałem, to jedyne na co cie stać, to opowiadanie żeby się modlić :mrgreen: sam sobie odpowiedz jaką to ma wartość? przecież to nie ma żadnej przewagi wzglądem jakiegoś księdza który głosi kazanie w kościele, w obu przypadkach nie ma żadnej dyskusji, jest jednostronna ewangelizacja, która w żadnym stopniu mi nie jest tutaj potrzebna, w końcu to jest forum a nie kościół.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So mar 27, 2021 16:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
krzysiekniepieklo napisał(a):
To pewnie dlatego moje tematy zostały skanalizowane w działach, gdzie jest rozmowa o wierzeniach nieprawilnych według Was.


Krzysiek, żeby sytuacja była jasna. Od czasu do czasu i ostatnio niektórzy użytkownicy pytają mnie na PW jak jest z Hyde Park.
Jest to dział gdzie ma się więcej swobody w dyskusji ale nie oznacza to, ze nie ma żadnych ograniczeń.
W londyńskim Hyde Park są tablice informujące o zakazie wygłaszania mowy na temat królowej i rodziny królewskiej.
Na forum wiara takie ograniczenia wynikają z regulaminu (m.in. zakaz głoszenia sekciarskich poglądów, obrażanie wiary gospodarzy, itp.).
Jeśli będziesz je łamał nastąpi uroczyste pożegnanie.

_________________
ksiądz


Pn mar 29, 2021 20:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
bramin napisał(a):
Jeśli będziesz je łamał nastąpi uroczyste pożegnanie.


Za pierwszym razem, jak mnie wyrzucaliście, to nie zrobiono z tego tytułu żadnej uroczystości.
Wyleciałem z dość dużym hukiem, no i chyba na mój temat jednomyślności nie było. Miło mi, że obiecujesz mi jakieś uroczystości. No i znowu pewnie jednomyślności nie będzie, bo jestem mocno kontrowersyjny. Yarpen do dziś twierdzi, że to nie on mnie wyrzucił ale to moderacja zadecydowała. A że głosował za wyrzuceniem, to nie jest dla niego ważne. No, wyrzucał ale nie wyrzucił.


Pn mar 29, 2021 22:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
krzysiekniepieklo napisał(a):
Miło mi, że obiecujesz mi jakieś uroczystości.

Jak będę miał czas to może nawet przygotuję jakąś uroczystą laudację.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Wyleciałem z dość dużym hukiem

Widzisz, wielcy ludzie, artyści, charyzmatycy i prorocy wylatują z wielkim hukiem.

krzysiekniepieklo napisał(a):
No i znowu pewnie jednomyślności nie będzie, bo jestem mocno kontrowersyjny.


Grunt to dobre samopoczucie i schlebianie sobie.
Jesteś gwiazdą naszego forum i celebrytą :D .
Tak czy owak, nawet wielkich ludzi, romantycznych bohaterów i proroków, którzy tutaj piszą obowiązuje regulamin.

_________________
ksiądz


Wt mar 30, 2021 11:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
bramin napisał(a):
Tak czy owak, nawet wielkich ludzi, romantycznych bohaterów i proroków, którzy tutaj piszą obowiązuje regulamin.


To tak wyglądają wielcy prorocy? :mrgreen: to są ludzie głoszący swoje mądrości, z którymi nie ma żadnej dyskusji? nie odpowiadają na żadne pytania, nie ma z nimi kontaktu, na co mi taki ktoś na forum, jaki z tego pożytek? praktycznie żaden.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt mar 30, 2021 12:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Robek napisał(a):
bramin napisał(a):
Tak czy owak, nawet wielkich ludzi, romantycznych bohaterów i proroków, którzy tutaj piszą obowiązuje regulamin.


To tak wyglądają wielcy prorocy? :mrgreen: to są ludzie głoszący swoje mądrości, z którymi nie ma żadnej dyskusji? nie odpowiadają na żadne pytania, nie ma z nimi kontaktu, na co mi taki ktoś na forum, jaki z tego pożytek? praktycznie żaden.


To dość samolubne podejście Robek. Cały czas masz w głowie swój osobisty pożytek. I to do tego chciałbyś mieć pożytek natychmiast, tu i teraz. Ja rozumiem, że nauka Jezusa przy takim nastawieniu do Ciebie nie trafia. No bo Jezus swoim uczniom obiecywał, że będą ich prześladować. No a prześladowanie, to pewnie dla Ciebie jest strata, a nie zysk.


Wt mar 30, 2021 13:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
krzysiekniepieklo napisał(a):
No a prześladowanie, to pewnie dla Ciebie jest strata, a nie zysk.


Bycie prześladowanie to najwspanialsza rzecz na świecie :D jak ja bym mógł myśleć inaczej :D :D :D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt mar 30, 2021 16:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Robek napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
No a prześladowanie, to pewnie dla Ciebie jest strata, a nie zysk.


Bycie prześladowanie to najwspanialsza rzecz na świecie :D jak ja bym mógł myśleć inaczej :D :D :D


Wiem Robek, że wolisz płynąć z prądem, jak pod prąd. Twój wybór Robek.


Wt mar 30, 2021 22:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
krzysiekniepieklo napisał(a):
Wiem Robek, że wolisz płynąć z prądem, jak pod prąd. Twój wybór Robek.


Jak ci to jest potrzebne to mogę cie na tym forum prześladować? jeśli od tego zrobi ci się lepiej, to czemu nie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr mar 31, 2021 14:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Robek napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Wiem Robek, że wolisz płynąć z prądem, jak pod prąd. Twój wybór Robek.


Jak ci to jest potrzebne to mogę cie na tym forum prześladować? jeśli od tego zrobi ci się lepiej, to czemu nie?


Widzę w Tobie kiełkujące chrześcijańskie myślenie Robek.


Śr mar 31, 2021 15:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 432, 433, 434, 435, 436, 437, 438 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL