Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Seriale 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Seriale
@białogłowa

Flixuję od nieco ponad roku, z kryminałów wybieram raczej te "nieklasyczne" jak Breaking Bad lub Fargo. Oba to produkcje własne. A Retribution i Line of Duty są akurat produkcjami BBC, więc jeżeli już chcesz bojkotować, to może bardziej ich?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr kwi 07, 2021 14:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Seriale
Subadam, dzięki, ale w Polsce chyba za dostęp do tej platformy trochę trzeba zapłacić, a ja nie jestem aż takim amatorem tv :)
bert04 napisał(a):
@białogłowa

Flixuję od nieco ponad roku, z kryminałów wybieram raczej te "nieklasyczne" jak Breaking Bad lub Fargo. Oba to produkcje własne. A Retribution i Line of Duty są akurat produkcjami BBC, więc jeżeli już chcesz bojkotować, to może bardziej ich?

Nie mam nic przeciw Line of Duty, wprost przeciwnie. A decyzja o rezygnacji z netflixa była przemyślana, to nie kwestia pomylenia producenta jednego serialu.

_________________
Tylko Bogu chwała


Śr kwi 07, 2021 15:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Seriale
Nie kwestionuję wyboru lub odrzucenia tej lub innej platformy, dziwiły mnie tylko przykłady akurat kryminałów. Trochę tak, jakbym uzasadniał mój bojkot TVP Info ich tendencyjną i propagandową prognozą pogody. Wydaje mi się też, że motyw nawiedzonych pseudo-chrześcijańskich morderców nie jest akurat przyklejony do tej platformy, ani seria "Millenium" (Sveriges Television / Sony), ani film "Siedem" (NLC) nie powstały na ich zamówienie, a w "Zabójczych Umysłach" (ABC) całkiem sporo było różnych księży, pastorów, kaznodziejów i innych. Trzeba by telewizor zbojkotować, albo tylko "07 zgłoś się" oglądać.

Ale dobra, może ja jestem podatny na "subtelne zwodzenie", przecież nie widzę go nawet w Harry Potterze ;)

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr kwi 07, 2021 15:44
Zobacz profil
Post Re: Seriale
bert04 napisał(a):
@białogłowa

Flixuję od nieco ponad roku, z kryminałów wybieram raczej te "nieklasyczne" jak Breaking Bad lub Fargo. Oba to produkcje własne. A Retribution i Line of Duty są akurat produkcjami BBC, więc jeżeli już chcesz bojkotować, to może bardziej ich?


4blocks, Gamorra, Ślepnąc od świateł, Zakazane Królestwo

Erased piękne anime. Ale oglądanie anime inaczej niż po japońsku to profanacja. Kiedyś chciałem obejrzeć jedną serię akurat chińska była i nie dałem rady. W klimatach szkolnych dobre tez jest Koe No Katachii

https://m.youtube.com/watch?v=IGADP2i1ItQ


Śr kwi 07, 2021 17:32
Post Re: Seriale
Aha, jeszcze propo kryminałów to dobra jest też Rodzina Soprano. Tylko nie mogę przeboleć jednej rzeczy iż umierały tam postacie które nie zasłużyły na śmierć. A ten pajac Tony przeżył i miał się świetnie. Dodac tez należy ze RP jest inspirowane prawdziwymi wydarzeniami. I przynajmniej kilka postaci z tego serialu miało swoje odpowiedniki w życiu realnym np. Salvatore Bonpensiero inspirowany Frankiem Bompensiero


Śr kwi 07, 2021 17:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Seriale
Quinque napisał(a):
4blocks, Gamorra, Ślepnąc od świateł, Zakazane Królestwo


W kontekście mojej wymiany zdań z białogłową, to są polecenia? Czy przykłady negatywne? I co to ostatnie robi na tej liście, ani to kryminał, ani anime, ani serial.

Cytuj:
Ale oglądanie anime inaczej niż po japońsku to profanacja.


Być może, ale ja już od lat próbuję na różne sposoby nauczyć się tego języka. I nie wchodzi. Po prostu nie wchodzi. Musiałbym cały czas czytać z napisów (nie-japońskich). Poza tym akurat głosy żeńskie w większości anime są po prostu okropne, pisk jak u pięciolatek kłócących się o zabawkę w przedszkolu. Da się znieść, ale przyjemne to nie jest. Dlatego zostaję już przy mojej profanacji, niestety.

PS: Poza tym przecież oglądanie anime po japońsku wynika z tego, że w Polsce te filmy są albo sprowadzane "lewymi kanałami" z jakimiś chałupniczo tłumaczonymi napisami, albo nawet te legalnie oglądane nie są dubbingowane. Więc to nie żadna cnota ale prosta konieczność.

EDIT: I tak przy okazji sprawdziłem, że netfliksuję już od ponad trzech lat... jak ten czas szybko mija...

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr kwi 07, 2021 17:50
Zobacz profil
Post Re: Seriale
Racja, chodziło o serial Zakazane Imperium. I tak to są polecenia. W ogóle akcja 4blocks toczy się w Berlinie i porusza min. wątek imigracyjny

Ja nie dam rady oglądać anime inaczej niż po angielsku i z napisami(choć musze przyznać że dubbing Króla Szamanów był świetny lepszy niż oryginalny- chodzi o polski dubbing. Nie był zly też w Sinbadzie). Rozumiem że żeńskie głosy w anime są irytujące ale to zależy od gatunku jaki się ogląda. Np. Saromi Hayami ma przyjmeny głos

https://m.youtube.com/watch?v=EWu4Hh42NOM

Nie mam Netflixa ani innych kanałów streamingowych. Wszystko oglądam za darmo np. Na CDA chociaż od kilku lat się wycwanili i żeby oglądać lepsze filmy trza mieć premium. Drażni mnie to bo chciałem obejrzeć jeden film mianowicie Greenbook ponoć wybitne dzieło


Śr kwi 07, 2021 19:41

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Seriale
Tak jest wybitne, tyle ze dochodzi to do widza tak od polowy filmu.


Cz kwi 08, 2021 1:23
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 8:34
Posty: 299
Post Re: Seriale
Przed tegorocznym Wielkim Postem też zrezygnowałam z netflixa, całkowicie skasowałam swoje konto na tym portalu i nie zamierzam do niego wracać. Coraz trudniej było znaleźć dobry film czy serial bez wszędzie wciskanych nachalnie scen seksu i propagandy neomarksistowskiej. Jak z netflixa usunięto "Władcę Pierścieni", nie miałam już czego tam szukać :) skoro zniknął jedyny wartościowy film na tej platformie. Doszłam też do wniosku, że samo wspieranie netflixa poprzez płacenie subskrypcji jest grzechem, bo w ten sposób finansujemy powstawanie produkcji prezentujących światopogląd całkowicie sprzeczny z chrześcijaństwem i katolicyzmem. Praktycznie odkąd skasowałał netflixa, nie oglądam już seriali, bo w zasadzie HBO i inne platformy VOD mają na sumieniu to samo, co netflix. Dobrą alternatywą dla seriali są chyba audiobooki, osobiście polecam, zarówno jako rozrywkę, jak i do nauki języków.

_________________
Poezjo, pod twoją obronę...
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska


[img]http://games.onego.ru/lastfm/ladysherlockian.png[/img]

Striving to better, oft we mar what's well.
William Shakespeare


Wt kwi 13, 2021 10:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Seriale
ladysherlockian napisał(a):
Przed tegorocznym Wielkim Postem też zrezygnowałam z netflixa, całkowicie skasowałam swoje konto na tym portalu i nie zamierzam do niego wracać. Coraz trudniej było znaleźć dobry film czy serial bez wszędzie wciskanych nachalnie scen seksu i propagandy neomarksistowskiej.


Jejku, rezygnujcie z netfliksa, bojkotujcie mBank, nie pijcie napojów energetycznych z pentagramami, jak sobie chcecie. Ale proszę, jeżeli już piszecie o tym, że netflix to, sio lub owo, to potwierdzcie to choć jednym przykładem. Konkretem. A nie "długotrwałymi przemyśleniami, wieloletnią analizą, dogłębnymi wnioskami".

ladysherlockian napisał(a):
Dobrą alternatywą dla seriali są chyba audiobooki, osobiście polecam, zarówno jako rozrywkę, jak i do nauki języków.


Zapewne TVP ma sporo dobrych seriali bez takich mankamentów. Mają też jakąś platformę VOD (nigdy nie korzystałem, ale reklamują się tym). Ojciec Mateusz, M jak Miłość i tak dalej. No i nasz rodzimy polski serial o Wiedźminie. Bez scen seksu (przynajmniej nie tylu) i neomarksistowskich czarnych elfów i/lub krasnoludów, co w netfliksowej wersji.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt kwi 13, 2021 13:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Seriale
PS: Niemieckie państwowe telewizje mają fajne mediateki. Przykładowo ARTE, program niemiecko-francuski ma wiele świetnych seriali... brytyjskich. House of Cards (BBC), czy Detecorists, te polecam. Ten pierwszy stawia w cień amerykański remake. Ten drugi... jest po prostu genialny w formie i treści.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dom_z_kart_(serial)

https://www.bbc.co.uk/programmes/b06l51nr

A najlepsze to, że wszystko za darmo. Nie wiem, czy mają ograniczenia geolokalizacji, w zasadzie nie powinni mieć w UE.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt kwi 13, 2021 14:01
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 8:34
Posty: 299
Post Re: Seriale
Dzięki za info, @bert04, ale obchodzenie blokady regionalnej raczej nie jest etyczne, to po prostu oszukiwanie lub kradzież, tak jak przy ściąganiu pirackich plików, bo bierzemy coś, co nie jest dla nas przeznaczone. Zresztą, chyba źle zrozumiałeś mój wpis, bo wcale nie użalam się nad swoim losem, że nie mam co oglądać, tylko cieszę się, że wreszcie jestem wolna od tego, co stało na przeszkodzie mojemu rozwojowi duchowemu i większemu posłuszeństwu Panu Bogu. Jak już wcześniej pisałam na tym forum, miałam problem z serialami i nie mogłam się od nich uwolnić, dopiero podczas ostatniego Wielkiego Postu udało mi się pokonać te serialowe pokusy.

_________________
Poezjo, pod twoją obronę...
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska


[img]http://games.onego.ru/lastfm/ladysherlockian.png[/img]

Striving to better, oft we mar what's well.
William Shakespeare


Wt kwi 13, 2021 17:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Seriale
ladysherlockian napisał(a):
Dzięki za info, @bert04, ale obchodzenie blokady regionalnej raczej nie jest etyczne


Zle mnie zrozumiałaś. W zasadzie wewnątrz Unii Europejskiej geoblocking nie powinien być stosowany, jest zakazany przez prawo unijne. Niektóre platformy nadal go stosują w ten czy inny sposób ograniczając technicznie dostęp do pewnych treści, ale to one są nieetyczne. Jeżeli nie mieszkasz w UK albo USA, nie powinnaś mieć wyrzutów sumienia przy tym.

ladysherlockian napisał(a):
Zresztą, chyba źle zrozumiałeś mój wpis, bo wcale nie użalam się nad swoim losem, że nie mam co oglądać, tylko cieszę się, że wreszcie jestem wolna od tego, co stało na przeszkodzie mojemu rozwojowi duchowemu i większemu posłuszeństwu Panu Bogu.


Dobra, przepraszam. Poleciałem ostrym sarkazmem, był nie na miejscu. Netflix stał się trochę obiektem żalów i skarg na jakość platform streamingowych, jak swego czasu onet był w Polsce synonimem najgorszego internetu. Jakby reszta była lepsza. Jeżeli ogólnie rezygnujesz z tego typu rozrywek, to trochę inna sprawa. Chociaż to nie byłoby dla mnie. Ale Tobie gratuluję postanowienia i trzymam wirtualnie kciuki za wytrwałość.

:ok:

(Nie było ikonki z "trzymanym kciukiem", dlatego dałem tę)

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr kwi 14, 2021 11:23
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 8:34
Posty: 299
Post Re: Seriale
Dziękuję za wsparcie @bert04. Na początku nie jest mi łatwo, bo bardzo lubiłam oglądać seriale, wielu z nich nie dokończyłam, czy też zbliżają się nowe sezony takich, które oglądałam, więc jeszcze od czasu do czasu mnie kuszą. Ale doszłam do wniosku, że wypływa z nich więcej złego niż dobrego w moim życiu, a uważając, że w ten sposób uczę się języków obcych było oszukiwaniem samej siebie. Trudno pogodzić oglądanie seriali, gdzie bohaterowie postępują zupełnie sprzecznie z moralnością katolicką, jak np. Wiedźmin czy temu podobne, z rozwojem duchowym i zbliżaniem się do Boga oraz posłuszeństwu Jego woli, w najlepszym wypadku jest to obłudne zakłamanie, bo przecież grzechy powinny budzić we mnie wstręt, a oglądanie grzeszników nie powinno być uważane za rozrywkę. Na pewno w przyszłości, jeśli będę umiała bardziej dojrzale podejść do filmów i seriali, będę oglądać te wartościowe, zgodnie z katolicką moralnością produkcje (oczywiście po wcześniejszej lekturze recenzji pisanych z katolickiego punktu widzenia), ale na razie, skoro dopiero niedawno zerwałam z serialowym nałogiem, wolę trzymać się z dala od seriali i filmów (może z wyjątkiem tych religijnych). W przeglądarce zablokowałam wszystkie strony z newsami o serialach, jakie kiedyś śledziłam. Dzisiaj przeanalizowałam sobie treści w serialach, jakie do niedawna oglądałam, i włos mi się jeży, jak mogłam oglądać takie bezbożne produkcje, których głównym tematem jest grzech...

_________________
Poezjo, pod twoją obronę...
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska


[img]http://games.onego.ru/lastfm/ladysherlockian.png[/img]

Striving to better, oft we mar what's well.
William Shakespeare


Cz kwi 15, 2021 15:12
Zobacz profil
Post Re: Seriale
Recenzja serialu "Czarnobyl" w mistrzowskim wydaniu Tomasza Raczka.


So kwi 24, 2021 8:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL