Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:37



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Kto rządzi tym światem? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Swołocz napisał(a):
Po pierwsze, ta historia jest zmyślona, gdyż - jak zauważył afilatelista - nie było dwojga pierwszych ludzi.
Saqura napisał(a):
Którą historię masz na myśli, pierwszą czy drugą; Biblię rozpoczynają dwie.
Obie mam na myśli.
Cytuj:
A słyszałeś kiedykolwiek o "Mitochondrialnej Ewie"? (to takie pytanie poboczne)
Słyszałem. Mitochondrialna Ewa nie ma nic wspólnego z tym, że jakoby miałoby być dwoje pierwszych ludzi. Mitochondrialna Ewa to nie to samo co pierwszy człowiek.
Swołocz napisał(a):
Po drugie, nawet jeśli chcesz czytać tę opowieść jako autentyczną, to proroctwo ogranicza się do tego, że węże będą kąsać ludzi w piętę, a z kolei ludzie zmiażdżą głowę wężom. To dotyczy zwykłych zwierząt - węży - a nie jakiegoś szatana.
Cytuj:
Pomieszałeś stworzenie świata z ofiarowaniem Ducha, nie widzisz różnicy i dlatego padło z Twojej strony powyższe pytanie.
Jakie pytanie? Nie pomieszałem, tylko uwzględniam dosłowny sens przypowieści. Dosłowny sens najlepiej tłumaczy stosunek ludzi do węży.
Swołocz napisał(a):
To może mi zarzucisz linka?
Cytuj:
Przecież jednym z nich jest Twój własny(nie tak dawno dodany) temat na podstawie ew.Jana :roll:
Nic tam nie ma o tym, jakoby koniec świata przyszedł już za życia pokolenia współczesnego Jezusowi.


Cz kwi 01, 2021 13:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Swołocz napisał(a):
Obie mam na myśli.

Jedynie pierwsza dotyczy stworzenia widzialnego świata.
Swołocz napisał(a):
Słyszałem. Mitochondrialna Ewa nie ma nic wspólnego z tym, że jakoby miałoby być dwoje pierwszych ludzi. Mitochondrialna Ewa to nie to samo co pierwszy człowiek.

Skąd taka pewność że dwoje pierwszych ludzi jednak nie było?
Swołocz napisał(a):
Jakie pytanie? Nie pomieszałem, tylko uwzględniam dosłowny sens przypowieści. Dosłowny sens najlepiej tłumaczy stosunek ludzi do węży.

Druga historia nie dotyczy świata widzialnego.
Swołocz napisał(a):
Nic tam nie ma o tym, jakoby koniec świata przyszedł już za życia pokolenia współczesnego Jezusowi.

Jest o zmartwychwstaniu umarłych, którego też jakoby nie było, oczywiście mam na myśli czas tamtego pokolenia.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt kwi 02, 2021 6:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Saqura napisał(a):
Jedynie pierwsza dotyczy stworzenia widzialnego świata.
Ale obie mówią o stworzeniu dwojga pierwszych ludzi.
Cytuj:
Skąd taka pewność że dwoje pierwszych ludzi jednak nie było?
Z teorii ewolucji. Nowy gatunek, taki jak człowiek, powstał w wyniku ewolucji wielu osobników. Stąd wniosek, że pierwszych ludzi było wiele, a nie jedna para.
Cytuj:
Druga historia nie dotyczy świata widzialnego.
Przecież toczy się w ogrodzie Eden; czyżby on nie był na Ziemi?
Cytuj:
Jest o zmartwychwstaniu umarłych, którego też jakoby nie było, oczywiście mam na myśli czas tamtego pokolenia.
Nie wiem, co chcesz przekazać przez ten fragment. Napisane jest tam wcześniej (rzecz, której nie zacytowałaś), że "ożyli oni i tysiąc lat królowali z Chrystusem". Czego to niby jest dowód? Napisać sobie wszystko można, to nie oznacza, że rzeczywiście ktoś zmartwychwstał.


So kwi 03, 2021 20:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Feelek pisze

Cytuj:
Skoro Jezus jest teraz Królem w niebie, to gdzie jest i jakie ma stanowisko Bóg?

Trudno tu mówić o jakimś stanowisku. Jest po prostu Bogiem "Szefem". Jezus wykonuje dla niego zadanie przywrócenia ludziom życia wiecznego tak jak to było przed grzechem Adama i Ewy.


Jana 5:19 Dlatego Jezus powiedział do nich: „Zapewniam was, że Syn nie może nic zrobić z własnej inicjatywy, ale tylko to, co widzi, że robi Ojciec+. Cokolwiek robi Ojciec, podobnie robi i Syn[…] 30 Ja nie mogę nic zrobić z własnej inicjatywy. Osądzam zgodnie z tym, co słyszę od Ojca. Sąd mój jest prawy+, bo nie chcę spełniać własnej woli, tylko wolę Tego, który mnie posłał+.


Jana 5: 30 Ja nie mogę nic zrobić z własnej inicjatywy. Osądzam zgodnie z tym, co słyszę od Ojca. Sąd mój jest prawy+, bo nie chcę spełniać własnej woli, tylko wolę Tego, który mnie posłał+

Jana 6: 38 ponieważ zstąpiłem z nieba+ nie po to, żeby wykonywać wolę swoją, lecz wolę tego, który mnie posłał.+

Jana 6: 40 Bo wolą mojego Ojca jest, żeby każdy, kto uznaje Syna i w niego wierzy, zyskał życie wieczne+ i żebym go wskrzesił+ w dniu ostatnim”.

1 Koryntian 15:. 24 Na koniec, po usunięciu wszelkiego rządu, władzy i mocy+, przekaże on[Jezus] Królestwo swojemu Bogu i Ojcu. 25 Bo musi królować, aż Bóg położy wszystkich wrogów pod jego nogi+. 26 Jako ostatni wróg zostanie unicestwiona śmierć+. 27 Bóg przecież „wszystko położył pod jego nogi”+. Ale gdy powiedziano, że wszystko zostało mu podporządkowane+, jest oczywiste, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko podporządkował+. 28 A kiedy już wszystko będzie mu podporządkowane, wtedy też sam Syn podporządkuje się Temu, który mu wszystko podporządkował+, tak żeby Bóg był wszystkim dla każdego+.


Andy72 napisał(a):
To Jezus nie jest Bogiem?


Z tych fragmentów Biblii jasno wynika że Jezus jest podporządkowany swojemu Ojcu Bogu Jehowie bo wykonuje Jego wolę nie własną. Jest to wyraźna zasada zwierzchnictwa. Czyli Bóg Jehowa jest osobą nadrzędną a Jezus jest osobą podporządkowaną. A gdzie jest zasada zwierzchności nie ma mowy o równości. I tu upada dogmat o równości Jezusa z Bogiem Ojcem w Trójcy.
Poza tym Paweł sam mówi w wersecie 24 że Jezus przekaże królestwo swojemu Bogu i Ojcu. Gdyby Jezus był Bogiem w Trójcy to znaczyło by że przekaże królestwo samemu sobie, a to trochę bez sensu.
Zresztą sam Jezus powiedział to samo w ewangelii Jana 20:17

. 17 Na to on się odezwał: „Nie trzymaj się mnie tak kurczowo, bo jeszcze nie poszedłem do Ojca. Pójdź raczej do moich braci+ i powiedz im: ‚Idę do Ojca swojego+ i Ojca waszego, do Boga swojego+ i Boga waszego’”

Gdyby to Jezus był tym właściwym Bogiem to by znaczyło że idzie do samego siebie. I ponownie brak tu logiki i sensu.

W innym miejscu Paweł wyraźnie oddziela Boga Ojca od Jezusa Chrystusa

1 Koryntian 8: 6 dla nas jest tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego żyjemy. I jeden jest Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko powstało i dzięki któremu żyjemy.

I jest wiele innych fragmentów w Biblii które jednoznacznie odróżniają Jezusa od Boga Jehowy


Śr kwi 07, 2021 2:33
Zobacz profil
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Zasada podrzędności i nadrzędności to domena stworzona i obowiązująca u ludzi.
JA JESTEM - tak się przedstawia Bóg Mojżeszowi i tak przedstawia sie Jezus - Zanim Abraham stał się JA JESTEM.


Śr kwi 07, 2021 7:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Robek napisał(a):

Pieniądze żądzą światem, jak mam kase to mogę wszystko 8)


Pieniądze nie zaspokoją potrzeb wyższego rzędu, co wszyscy wiedzą i nie trzeba tego dowodzić, ale też wystarczy nieszczęśliwy splot wydarzeń i nie zaspokoisz nimi nawet zwykłych potrzeb fizjologicznych. Nie najesz się nimi, nie napoisz i nie wyśpisz (dzięki nim). Mogą dać chwilowo poczucie władzy, czy kontroli nad własnym życiem i to wszystko. Może to jest ten rodzaj nauki, którego się nie przyswoi od innych ;)
Może trzeba dać się wciągnąć w kierat hedoniczny księciu tego świata, żeby zrozumieć, że to jest droga donikąd.

_________________
Tylko Bogu chwała


Śr kwi 07, 2021 10:31
Zobacz profil
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Wystarczy włączyć TV i wiadomo kto/co rządzi tym światem. Obstawiam władzę, sex i pieniądze.

Co do zaspokojenia potrzeb wyższego rządu. Nie ma co się na nie porywać, gdy nie zaspokojone masz podstawowe potrzeby. Nie oszukasz wartości piramidy potrzeb Masłowa.


Śr kwi 07, 2021 11:52

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Kto rządzi tym światem?
SemenBedryszko napisał(a):
W innym miejscu Paweł wyraźnie oddziela Boga Ojca od Jezusa Chrystusa

1 Koryntian 8: 6 dla nas jest tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego żyjemy. I jeden jest Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko powstało i dzięki któremu żyjemy.

I jest wiele innych fragmentów w Biblii które jednoznacznie odróżniają Jezusa od Boga Jehowy

Chyba nie zaprzeczysz temu, że Bóg jest Panem? Cały Stary Testament o tym mówi. A skoro jedynym Panem jest Jezus Chrystus, to...

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr kwi 07, 2021 12:29
Zobacz profil
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Wybawiony napisał(a):
SemenBedryszko napisał(a):
W innym miejscu Paweł wyraźnie oddziela Boga Ojca od Jezusa Chrystusa

1 Koryntian 8: 6 dla nas jest tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego żyjemy. I jeden jest Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko powstało i dzięki któremu żyjemy.

I jest wiele innych fragmentów w Biblii które jednoznacznie odróżniają Jezusa od Boga Jehowy

Chyba nie zaprzeczysz temu, że Bóg jest Panem? Cały Stary Testament o tym mówi. A skoro jedynym Panem jest Jezus Chrystus, to...

Ewangeliści wychowani na ST nie do końca przyswajali to, czego byli świadkami i pisali o wskrzeszeniu Jezusa, dokonywali podziału "Bóg Ojciec i Syn". a najistotniejsze co mówił sam Jezus JA JESTEM.


Cz kwi 08, 2021 6:27

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Alus napisał(a):
Zasada podrzędności i nadrzędności to domena stworzona i obowiązująca u ludzi.
JA JESTEM - tak się przedstawia Bóg Mojżeszowi i tak przedstawia sie Jezus - Zanim Abraham stał się JA JESTEM.



W przekładzie zwanym Biblią Tysiąclecia (wyd. II) werset z Księgi Wyjścia 3:13, 14 oddano następująco: „Mojżesz zaś rzekł Bogu: «Oto pójdę do synów Izraela i powiem im: Bóg ojców naszych posłał mię do was. Lecz gdy oni mnie zapytają, jakie jest Jego imię, to cóż im mam powiedzieć?» Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: «JESTEM, KTÓRY JESTEM». I dodał: «Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was»”. W dziele pt. The Pentateuch and Haftorahs, zawierającym tekst hebrajski z tłumaczeniem i objaśnieniami angielskimi (wyd. dr J.H. Hertz), wspomniano, że zwrot „Jestem, który jestem (...) akcentuje aktywne ujawnienie Boskiego istnienia”. Użycie go jako tytułu bądź imienia Boga było stosowne, gdyż przez wybawienie swego ludu z niewoli egipskiej Bóg rzeczywiście miał w niezwykły sposób ujawnić swoje istnienie. Jak podaje Hertz, „większość współczesnych idzie w ślad za Rashim [słynnym francuskim komentatorem Biblii i Talmudu, żyjącym w średniowieczu] i przyjmuje wersję: ‛Będę, jakim będę’”. Harmonizuje to z brzmieniem owego fragmentu w Przekładzie Nowego Świata, gdzie czytamy: „OKAŻĘ, ŻE JESTEM, JAKIM SIĘ OKAŻĘ”. Zwrot „JA JESTEM” pojawiający się w Biblii Tysiąclecia w Ewangelii według Jana 8:58, gdzie Jezus mówi o sobie: „Zanim Abraham stał się, JA JESTEM”. Występuje tu w zupełnie innym znaczeniu niż w Księdze Wyjścia 3:14. Jezus nie posługuje się nim jako imieniem ani tytułem, lecz po prostu wyjaśnia, że istniał, zanim przyszedł na ziemię. Toteż poprawniej oddano ten werset w Przekładzie Nowego Świata: „Zanim się pojawił Abraham, ja cały czas jestem”.

Pozbawione sensu i logiki jest podpieranie się słowem "Jestem" na poparcie dogmatu o trójcy wyrywając go z kontekstu. W języku greckim, podobnie jak w innych językach, niektóre słowa mają różne znaczenie w zależności od kontekstu. Na przykład polskie słowo „zamek” oznacza: urządzenie do zamykania czegoś, część broni palnej lub warowną budowlę mieszkalną. I tak samo jest ze słowem "Jestem" w ewangelii Jn 8:58. co oznacza słowo "`Jestem" wskazuje kontekst, a nie dowolna interpretacja tego słowa na potrzeby doktryny o Trójcy. Bóg dał ludziom umysły po to by z nich robili użytek tj. myśleli co robią, a nie bezmyślnie interpretowali coś bo tak pasuje na poparcie dogmatu. Poza najbliższym kontekstem tłumaczenie tego wersetu musi on harmonizować z całością Biblii. Ty jednak pominąłeś podane prze zemnie wersety dowodzące że Jezus jest poddanym swojego Boga zatem nie może być tymże Bogiem bo to już byłby jakiś absurd.


Pt kwi 09, 2021 3:17
Zobacz profil
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Ja i Ojciec jedno jesteśmy - jedność Bóstwa, czyli jedna i ta sama natura.
https://piotrandryszczak.pl/ja_i_ojciec ... tesmy.html


Pt kwi 09, 2021 6:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Kto rządzi tym światem?
@SemenBedryszko, uzgodnijmy poglądy:
- nazwa Jehova to błędna transkrypcja, której autorem jest kataloński dominikanin Raymundus Martinus,
- na tym forum nie podważamy dogmatów (w tym wypadku Trójcy), jesteś tutaj gościem i proszę to uszanować.

_________________
ksiądz


Pt kwi 09, 2021 11:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Alus napisał(a):
Ja i Ojciec jedno jesteśmy - jedność Bóstwa, czyli jedna i ta sama natura.
https://piotrandryszczak.pl/ja_i_ojciec ... tesmy.html


A co to piotrandryszczak to jakiś prorok nieomylny? On i jeszcze ten Lewandowski to dwaj hopsztaplerzy opłacani przez… domyśl się przez kogo by dyskredytować ŚJ. Manipulują ludzkimi umysłami prymitywnymi tekstami pozbawionymi logiki prezentując marny poziom wiedzy. I mają w tym powodzenie bo ci którzy ich słuchają są zbyt leniwi żeby choć trochę myśleć samodzielnie jak w tym przypadku który przytoczyłeś "ja i Ojciec jedno jesteśmy".

Cytujesz ewangelię Jana 10:30 BT (30) Ja i Ojciec jedno jesteśmy.
Ale dalej Jan cytuje kolejne słowa Jezusa w 17: 11 - 21 (11) Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno[…] (21) aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał.

Jak widać ze słów Jezusa jego uczniowie mieli stanowić również "jedno" wraz z Ojcem i Jezusem. Czy to znaczy że uczniowie Jezusa również wchodzą w skład Trójcy? Przecież są "jedno" z Jezusem i Ojcem? Skoro jak twierdzisz słowa te z 30 wersetu świadczą o jedności Bóstwa -to jest- o jednej i tej samej naturze, a Jezus stawia znak równości między sobą Ojcem i uczniami to tym samym nadaje uczniom rangę Bogów? Tak wychodzi jeśli pójdziemy twoim -czy też Andryszczaka- tokiem myślenia. Pewnie zauważasz że zaczyna się z tego robić jakaś niedorzeczność. Zatem nie o jedność natury Jezusowi tu chodzi, a o Jednomyślność i jedność w działaniu. To znaczy że sam Jezus, jego Ojciec i uczniowie w myśleniu i działaniu są zjednoczeni jak jedna osoba są "Jednością" "jedno". Taki jest przekaz wypowiedzi Jezusa gdy się czyta kontekst słów z 30 wersetu, a nie wyrwane zdania z kontekstu i dorabianie do nich ideologii by dowieść dogmat o Trójcy. Mam dla ciebie koleżeńską radę. Nie wysługuj się wypocinami Andryszczaka bo to uwłacza twojej godności. Bóg dał ci rozum byś z niego robił użytek, więc trochę krytyki w stosunku do tego co ci ktoś próbuje wmanipulować, i myśl samodzielni.


So kwi 10, 2021 3:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Kto rządzi tym światem?
bramin napisał(a):
@SemenBedryszko, uzgodnijmy poglądy:
- nazwa Jehova to błędna transkrypcja, której autorem jest kataloński dominikanin Raymundus Martinus,
- na tym forum nie podważamy dogmatów (w tym wypadku Trójcy), jesteś tutaj gościem i proszę to uszanować.


Ja nie należę do ludzi którzy zamykają oczy gdy widzą nieścisłość, coś co się nie zgadza i udaje że wszystko jest dobrze. Tylko zadaje pytania i dociekam odpowiedzi. Jeśli uważasz że nie mam racji to przedstaw swoje argumenty. Porozmawiamy. A może ja właśnie się mylę, a ty otworzysz mi oczy i sprowadzisz mnie na właściwą drogę. Jeśli uważasz się za chrześcijanina to wręcz twój obowiązek nadany ci przez Pana Jezusa.

Mat 28: (19) BT Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. (20) Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.

Jestem otwarty na każdą wiedzę opartą na zasadach logiki i spójności. W kwestii Trójcy ja nikogo nie obrażam -raczej ty jesteś przewrażliwiony i dopatrujesz się obrazy tam gdzie jej nie ma. Osobiście nie zgadam się z dogmatem o Trójcy i jak się domyślasz z wieloma innymi naukami chrześcijaństwa. A od kiedy krytyka stała się narzędziem obrazoburczym? Gdybym w jawny sposób wyśmiewał się z nauk chrześcijaństwa, szydził z nich, naigrawał się, itp. Wówczas twoja nota miałby uzasadnienie, ale w tym przypadku - rozumiem że zapobiegliwie- przesadzasz. Zawsze powtarzam że z wiarą się nie dyskutuje, bo tylko idiota dyskutuje z wiarą. Natomiast nauki w tym dogmaty są dopiero podstawą wiary i sądzę że można powiedzieć " a dlaczego tak?" Albo " nie zgadzam się" i nikogo tym nie obrażam.

W kwestii imienia "Jehowa" chciałbym nadmienić że JP II w swojej poezji również używał imienia w formie "Jehowa" i nie robił z tego kwestii. Dlaczego więc ty robisz się bardziej święty od Papieża? ŚJ przyznają że imię "Jehowa" nie jest właściwym brzmieniem imienia Boga Ojca podobnie zresztą jak forma "Jahwe" . Nikt nie wie jak pierwotnie brzmiało to imię, ale taką formę przyjęliśmy i już. Ty na pewno uważasz że Jezus jest Bogiem wszechmocnym i używasz formy imienia "Jezus" a najwybitniejsi uczeni -zapewne tacy są dla ciebie autorytetem - zgodnie przyznają że tak samo jak dziś nikt nie wie jak pierwotnie brzmiało imię "Jezus". Bardziej prawdopodobnie było to Jeszuła, lub Jehoszuła, ale na pewno nie "Jezus". Formę Jezus tak wieki temu przyjął kościół i tak został do dziś. Nikt nie robi z tego kwestii. To jest niemoralne żeby nie nazwać tego dosadniej bo na pewno byś się obraził-:). Sam robisz coś co wytykasz innym za błąd.


So kwi 10, 2021 4:27
Zobacz profil
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Cytuj:
A co to piotrandryszczak to jakiś prorok nieomylny? On i jeszcze ten Lewandowski to dwaj hopsztaplerzy opłacani przez… domyśl się przez kogo by dyskredytować ŚJ. Manipulują ludzkimi umysłami prymitywnymi tekstami pozbawionymi logiki prezentując marny poziom wiedzy. I mają w tym powodzenie bo ci którzy ich słuchają są zbyt leniwi żeby choć trochę myśleć samodzielnie jak w tym przypadku który przytoczyłeś "ja i Ojciec jedno jesteśmy".

Cytujesz ewangelię Jana 10:30 BT (30) Ja i Ojciec jedno jesteśmy.
Ale dalej Jan cytuje kolejne słowa Jezusa w 17: 11 - 21 (11) Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno[…] (21) aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał.

Jak widać ze słów Jezusa jego uczniowie mieli stanowić również "jedno" wraz z Ojcem i Jezusem. Czy to znaczy że uczniowie Jezusa również wchodzą w skład Trójcy? Przecież są "jedno" z Jezusem i Ojcem? Skoro jak twierdzisz słowa te z 30 wersetu świadczą o jedności Bóstwa -to jest- o jednej i tej samej naturze, a Jezus stawia znak równości między sobą Ojcem i uczniami to tym samym nadaje uczniom rangę Bogów? Tak wychodzi jeśli pójdziemy twoim -czy też Andryszczaka- tokiem myślenia. Pewnie zauważasz że zaczyna się z tego robić jakaś niedorzeczność. Zatem nie o jedność natury Jezusowi tu chodzi, a o Jednomyślność i jedność w działaniu. To znaczy że sam Jezus, jego Ojciec i uczniowie w myśleniu i działaniu są zjednoczeni jak jedna osoba są "Jednością" "jedno". Taki jest przekaz wypowiedzi Jezusa gdy się czyta kontekst słów z 30 wersetu, a nie wyrwane zdania z kontekstu i dorabianie do nich ideologii by dowieść dogmat o Trójcy. Mam dla ciebie koleżeńską radę. Nie wysługuj się wypocinami Andryszczaka bo to uwłacza twojej godności. Bóg dał ci rozum byś z niego robił użytek, więc trochę krytyki w stosunku do tego co ci ktoś próbuje wmanipulować, i myśl samodzielni.

Aby stanowili jedno - jak Ty we mnie a ja w Tobie - czyli aby trwali wszyscy w miłości.
Bóg jest Miłością - czyli JA JESTEM jest niepodzielne, jak niepodzielna jest Miłość. Bo Miłości sie nie stopniuje.
Aby stanowili jedność - co ewangelista tłumaczy Kto trwa w miłości, trwa w Bogu(1 I 4,16) - TRWA W BOGU, przy czym żaden wierzący nie powie o sobie Ja jestem w Bogu, a tym samym uzurpując sobie naturę Boga Stworzyciela. Stworzenie z samej wiary nie staje sie Stworzycielem.


So kwi 10, 2021 7:10
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL