Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 10:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Akademia filozoficzna Dydymusa 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 19:52
Posty: 103
Post Akademia filozoficzna Dydymusa
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Moje pytanie brzmi czt ktoś czytał może jakiejś artykuły Pana Dydymusa? Ja swoje przeczytałem i z niektórymi ciężko się nie zgodzić. Jesli tak to co o nim myślicie? Zapraszam do rzeczowej dyskusji.


N kwi 18, 2021 15:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Akademia filozoficzna Dydymusa
Jakaś sekta?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N kwi 18, 2021 15:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 19:52
Posty: 103
Post Re: Akademia filozoficzna Dydymusa
Proszę stronę odwiedzić i przeczytać co kolwiek. Ale jak juz pytanie bylo to odpowiem: nie


N kwi 18, 2021 15:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Akademia filozoficzna Dydymusa
Fragment:
Człowiek w swej pierwotnej formie duchowej, akumuluje, czyli pobiera z zewnątrz – energię od archontów – ciał niebieskich (3), która pozwala mu wytworzyć postępujący wraz z kolejnymi wcieleniami fizycznymi – ekosystem, posiadający pamięć rzeczywistą i ukrytą w jaźni – pamięć wsteczną (a także równoległą i alternatywną), opartą na wcześniejszych doświadczeniach, które tworzą odrębne rozdziały, dostępne tylko dla duchowej jaźni pierwotnej, która dba o brak powtarzalnych zdarzeń doświadczalnych, potrzebnych do przebudowy kreacji w kreatora.

Do jaźni pierwotnej (zwanej też duszą), wspólnej dla kopi danego bytu, mamy dostęp, za pomocą techniki – świadomego snu (4), która to pozwala nam przeglądać rzeczywiste i wsteczne relacje pochodzące od różnych kopi naszego bytu, utkwionego w odmiennej, równoległej, alternatywnej czasoprzestrzeni, co łączy w teraźniejszości danego bytu – przeszłość z przyszłością.

Wygląda mi na New Ageowskie gadki guru.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N kwi 18, 2021 16:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 19:52
Posty: 103
Post Re: Akademia filozoficzna Dydymusa
Przerabiałem new age, i to co on mowi, nie ma z tym nic wspólnego, chociaż może to tak wyglądać . New age jest dla niego kolejną paplanina, którą chcą się ogłupić ludzi, pozbawiając ich samych siebie.
Zapewne znajdą się osoby, które do sekty tego pana i jego poglądy przypiszą (choć wiedza i informacje zawarte na stronie mogą być kontrowersyjne to pochodzą one ze środowisk masońskich, które taką wiedzę strzegą) do jakiejś sekty. Zapytacie, jeśli to taka tajemnica to dlaczego ta wiedza wypłynęła na zewnątrz. Otóż sa ludzie, którzy, organizacje masońskie i podobne do tego typu rzeczy chcą zniszczyć dla życia i dobra ludzi.
Musiałbyś przeczytać historie świata tego pana. A dokładnie artykuł pt. Kult śmierci i zlota era człowieczeństwa. Ale ostrzegam artykuł długi i nie dla każdego


N kwi 18, 2021 16:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Akademia filozoficzna Dydymusa
Alum89 napisał(a):
Moje pytanie brzmi czy ktoś czytał może jakiejś artykuły Pana Dydymusa?

Nie, nie czytałem.

Alum89 napisał(a):
Ja swoje przeczytałem i z niektórymi ciężko się nie zgodzić.


Czyli krótko mówiąc zgadzasz się z artykułami Dydymusa. Problem w tym, ze Ty zapraszając nas do dyskusji nic konkretnego nie powiedziałeś na temat poglądów tego pana. Więc o czym mamy dyskutować?
Jak zaczynasz dyskusję to powinieneś podać tezy lub przynajmniej główną tezę owego jegomościa, podeprzeć to cytatem/cytatami z jego twórczości oraz uzasadnić dlaczego się z nim zgadzasz lub nie zgadzasz i wtedy możemy dyskutować.

Alum89 napisał(a):
Proszę stronę odwiedzić i przeczytać cokolwiek.

Dyskusja nie polega na zapraszaniu na jakąś stronę :)

Alum89 napisał(a):
Zapraszam do rzeczowej dyskusji.

Ja zapraszam do rzeczowego przedstawienia argumentów, które będą podstawą do dyskusji :D .

_________________
ksiądz


Pn kwi 19, 2021 12:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 19:52
Posty: 103
Post Re: Akademia filozoficzna Dydymusa
Hmm. Pytanie kierowałem raczej do ludzi, którzy go czytali. O czym mam z tobą dyskutować jeśli nie wiesz o czym ten człowiek pisze. Nawet jeśli przedstawię tutaj jakiejś cytaty itp. to jaki to będzie mialo sens? Bedziemy dyskutować o jakimś fragmencie jego myśli. Jesli nie znasz chociaż zarysu jego idei to jak możemy dyskutować.
"Słabi ludzie, będą musieli zniszczyć w swej jaźni obraz fałszywego Boga, będą musieli odrzucić idee hierarchii i powoli wspinać się do własnego człowieczeństwa, budować górę i szczyt swojej wolnej duchowości .

Duchowość nie leży w absurdzie religii, ustroju ... lecz w was samych"
"Mesjasz nigdy nie przyszedł i nigdy nie przyjdzie, nie ma i nie było żadnych religijnych proroków ...

" Potrzebowaliście świata baśni i otrzymaliście go, jako słabi, gotowi do poddaństwa, pracy i wyzysku niewolnicy, wolnych kształtujących swój świat cwaniaków, uważających, że mają prawo was wykorzystywać przez wyższość swego umysłu nad strachliwym umysłem niewolnika ... "
Tu jest tylko ułamek tego o czym on mówi, i jak myśli. Jest osobą antysystemową, dekonstruuje systemy hierarchiczne takie jak panstwo, religia itp. Uważa że jedyny Bóg jaki istnieje jest w nas. Poprzez doprowadzenie do jedności słów - myśli - czynów, człowiek po śmierci staje sie kreatorem i tworzy swoj własny wszechswiat. Sen dla niego jest na narzędziem do komunikacji miedzy naszymi kopiami tego samego jestestwa. Swiadomy sen pozwala nam na wgląd w doświadczenia nas samych w różnych sytuacjach ale w innych wymiarach. Możemy rozwiązać problem tutaj w taki sposob jaki rozwiazalismy go w innym wymiarze. W ten sposób nie musimy sie jako tako głowic nad rozwiązaniem problemu.
A tutaj link do cytatów :
https://ligaswiata.blogspot.com/2016/03 ... a.html?m=1


Pn kwi 19, 2021 15:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 19:52
Posty: 103
Post Re: Akademia filozoficzna Dydymusa
Jeśli ktoś go czytał, to co mysli o jego koncepcji duchowości, życiu po smierci i samego Boga(właściwie to on jest pewny ze tak to właśnie wyglada)


Pn kwi 19, 2021 15:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Akademia filozoficzna Dydymusa
Jeszcze jeden mający swoje przemyślenia , tak chociażby jak Joanna Rajska i Jacek Czapiewski, którzy gadali o reinkarnacji i kosmitach, a niegdyś chętnie ich słuchałem (gdy byłem zbuntowany na chrześcijaństwo)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn kwi 19, 2021 17:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 13, 2018 19:52
Posty: 103
Post Re: Akademia filozoficzna Dydymusa
Nie porównywał bym tego do jakiś "przemyśleń", za gościem raczej stoi potężna wiedza. Zresztą potwierdzona na stronie. I nie stawiałbym go, z jakimiś "jutuberami", którzy bzdurzą o jakiś kosmitach, jeszcze wciskając kit że to oni nas stworzyli. Wolne żarty. Ten Pan jest wykształconym, elokwentym człowiekiem, filozofem byłym politykiem, a za info za swoich stronach wielokrotnie go straszyli, były również próby pobicia i jak samego zabójstwa.
Zamykamy temat, rozmowa o technice jazdy samochodem offroad mija sie z celem, rozmawiając z kimś kto nigdy za kółkiem nie siedział :) pozdrawiam


Wt kwi 20, 2021 10:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL