Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Mat. 5:39 Lecz ja wam mówię: Nie sprzeciwiajcie się złemu, ale jeśli ktoś uderzy cię w prawy policzek, nadstaw mu i drugi.
.
Łuk. 6:29 Temu, kto cię uderzy w policzek, nadstaw i drugi, a temu, kto zabiera ci płaszcz, i szaty nie odmawiaj..

Mat. 5:40 40 Temu, kto chce się z tobą procesować i wziąć twoją szatę, zostaw i płaszcz. 41 A jeśli ktoś cię przymusza, żebyś szedł z nim jedną milę, idź z nim i dwie. 42 Temu, kto cię prosi, daj, a od tego, kto chce od ciebie pożyczyć, nie odwracaj się.


Zastanawia mnie czy ktoś kieruje się tymi niezwykłymi słowami Jezusa, jeżeli tak, to interesuje mnie jak to wygląda praktycznie?

Czy faktycznie nadstawicie drugi policzek, jeżeli ktoś was spoliczkuje?
Czy oddajecie szaty, jeżeli ktoś wam je zabiera?


Śr kwi 28, 2021 14:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 933
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
A Jezus nadstawił drugi policzek, gdy Go spoliczkowano? Nie? To widać jest to jakaś przesłanka, by nie traktować tych słów dosłownie, bo można zachować literę, a zagubić ducha.

_________________
Tylko Bogu chwała


Pn maja 03, 2021 9:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Dowiar napisał(a):
Zastanawia mnie czy ktoś kieruje się tymi niezwykłymi słowami Jezusa, jeżeli tak, to interesuje mnie jak to wygląda praktycznie?

Czy faktycznie nadstawicie drugi policzek, jeżeli ktoś was spoliczkuje?
Czy oddajecie szaty, jeżeli ktoś wam je zabiera?


Na tej zasadzie, to nie tylko bym musiał oddać ludziom wszystko co mam,(bo ktoś chce żeby oddał mu swój dom, to przecież według tego musze to zrobić) ale i jakby siłą wycieli mi nerkę, to muszę nadstawić drugi policzek, i tak samo oddać drugą nerkę, a nawet bez oddawania nerki, to jako ktoś bezdomny bez ubrania, daleko bym w Polsce nie zaszedł.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn maja 03, 2021 10:08
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Bardzo jesteś bojaźliwy, widać jak boisz się wszystkiego, naśladowanie Jezusa nie może być schematyczne i tępym powtarzaniem - "małpowaniem" lecz wynika z odwagi i zaufania Jezusowi, kto nie spróbował zrobić co Jezus podpowiada, nigdy się nie przekona jak to działa, tylko będzie "smęcił" teoretycznie i narzekał jak stara baba!


Pn maja 03, 2021 16:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
My szaty oddajemy bez zabierania, jako ze z czasem zawsze zbyt wiele ciuchow sie nagromadzi. :)
Oprocz tego stara elektronike, meble czy duze artykuly gospodarstwa domowego ( pralka, suszarka, zmywarka ) i zwykle ktos z tego korzysta.
I to bez specjalnej checi "nasladowania Jezusa".


Pn maja 03, 2021 16:56
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
W Radio Maryja jest taka cenna inicjatywa, że ludzie oddają różne rzeczy potrzebującym, jakoś inne radia wolą robić konkursy, na których zarabiają krocie, a zwycięzcy oddają mały procencik. Ile to czasu tracą ludzie na to dodzwanianie się do studia radiowego, mogliby za ten czas pomóc bliźniemu i mieć plus u Boga. Karmiąc za darmo różnych kombinatorów cieszą tylko diabła.


Pn maja 03, 2021 17:02
Zobacz profil
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
subadam napisał(a):
My szaty oddajemy […]
Oprocz tego stara elektronikę[…]

Dowiar napisał(a):
W Radio Maryja jest taka cenna inicjatywa, że ludzie oddają różne rzeczy potrzebującym […]

Szmaty, złom, elektrośmieci oddajemy, by się pozbyć nie płacąc za utylizację. Ducha swego zanieczyszczamy, plusik u Boga sobie zaskarbić pragniemy. Taki mały handelek, Boże ja biednemu szmaty, elektrośmieci, a Ty tam na Sądzie Ostatecznym… .


Pn maja 03, 2021 19:20

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
nolda napisał(a):
Szmaty, złom, elektrośmieci oddajemy, by się pozbyć nie płacąc za utylizację. Ducha swego zanieczyszczamy, plusik u Boga sobie zaskarbić pragniemy. Taki mały handelek, Boże ja biednemu szmaty, elektrośmieci, a Ty tam na Sądzie Ostatecznym… .


Szyderstwo nie daje plusów u Boga na pewno, raczej minusy, kto się nabija z tego, kto daje co może w piekle się poniewiera, diabły wytykają takiego paluchami i rżą ze śmiechu że trafił do piekła, a biedak skręca się od tego śmiechu diabelskiego z bólu i przypomina mu się jak nabijał się niezdrowo z innych ludzi, ich poczynań i płacze z tego powodu, że był taki głupi.

Liczy się intencja czysta. Wg Ciebie Jadłodzielnie to też kupa śmiechu. Albo kontenery na zużyte ubrania. Widziałem jak bezdomni się potrafią cieszyć z nawet z takich darów. Powinieneś stawać przy takich kontenerach i wyśmiewać tych biednych, którzy to biorą, jeszcze mocniej odreagujesz jakieś swoje problemy, pewnie związane z relacjami z innymi ludźmi! Nie lubisz innych?


Pn maja 03, 2021 19:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Dowiar napisał(a):
W Radio Maryja jest taka cenna inicjatywa, że ludzie oddają różne rzeczy potrzebującym, jakoś inne radia wolą robić konkursy, na których zarabiają krocie, a zwycięzcy oddają mały procencik. Ile to czasu tracą ludzie na to dodzwanianie się do studia radiowego, mogliby za ten czas pomóc bliźniemu i mieć plus u Boga. Karmiąc za darmo różnych kombinatorów cieszą tylko diabła.


Na co ci te plusy u Boga? chcesz za nie kupić sobie Niebo? czyżby kolejny forumowo Niebiański biznesmen :mrgreen: nie wstyd ci?
A w Radiu Maryja faktycznie nastawiają drugi policzek, nie raz dzwonili do nich wyjątkowo agresywni ludzie, i zawsze dano im sie wypowiedzieć,

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn maja 03, 2021 20:41
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Robek napisał(a):
Na co ci te plusy u Boga? chcesz za nie kupić sobie Niebo? czyżby kolejny forumowo Niebiański biznesmen :mrgreen: nie wstyd ci?
A w Radiu Maryja faktycznie nastawiają drugi policzek, nie raz dzwonili do nich wyjątkowo agresywni ludzie, i zawsze dano im sie wypowiedzieć,


Ty jak oceniasz swój poziom agresji? Chętnie bijesz innych po policzkach, żeby sprawdzić czy podstawią drugi?

Bóg ocenia ludzi, i zapisuje każdy ich uczynek, twoje też i nie widzę w tym, żadnej komercji. Ty masz jakieś niezdrowe podejście do tego tematu, wietrzysz wszędzie jakiś podstęp, to może być chorobliwe, fobiczne!


Pn maja 03, 2021 20:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Nolda, mamy tu w Ameryce takie powiedzenie: "Cos co dla kogos jest smieciem, dla kogo innego moze byc skarbem".


Pn maja 03, 2021 21:27
Zobacz profil
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Dowiar napisał(a):
Albo kontenery na zużyte ubrania. Widziałem jak bezdomni się potrafią cieszyć z nawet z takich darów.

Z czego się cieszył, że włamał się do kontenera? Kontenery to biznes, a nie pomoc.
Bezdomnemu ofiarować chcesz elektrośmieci, stary energochłonny sprzęt i patrzeć jaką mu radość sprawia telewizor kineskopowy. Porozmawiałeś z nim, wszedłeś w relację, wczułeś się w jego rolę, poznałeś co czuje?
Czym się różnisz od tego żebraka, chyba tylko tym, że żebrzesz o coś innego. O nowy telefon, telewizor, samochód, szmaty, którą nikt przed tobą nie nosił. Czy nie cieszysz się tym, tak samo jak ten żebrak, którego obserwowałeś?
subadam napisał(a):
Nolda, mamy tu w Ameryce takie powiedzenie: "Cos co dla kogos jest smieciem, dla kogo innego moze byc skarbem".

Przyszedłem na ten świat bez niczego, odejdę nic nie zabierając, o jakim śmiecio/skarbie mówisz?


Pn maja 03, 2021 21:52

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
nolda napisał(a):
Przyszedłem na ten świat bez niczego, odejdę nic nie zabierając, o jakim śmiecio/skarbie mówisz?



Nic nie zrozumiałeś, kontenery, które wystawia gmina, aby można je było w nie składać rzeczy dla biednych. Słychać w Tobie okrucieństwo i złośliwość wobec biednych ludzi. i nazywasz mnie żebrakiem, licz się ze słowami.
Mylisz się, odejdziesz oblepiony grzechami, albo czysty! Grzechy to śmieci, czystość to skarb.


Ostatnio edytowano Pn maja 03, 2021 22:22 przez Dowiar, łącznie edytowano 2 razy



Pn maja 03, 2021 22:13
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
subadam napisał(a):
Nolda, mamy tu w Ameryce takie powiedzenie: "Cos co dla kogos jest smieciem, dla kogo innego moze byc skarbem".


Bardzo praktyczne powiedzenie i mądre. Posiadanie praktyczności + mądrości odsłania rozumienie tego powiedzenia.


Pn maja 03, 2021 22:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Nolda wstawilbym ci obrazek, ale nie chce mi sie wymiarowac zdjec do 600 pikseli czego wymaga to forum.


Wt maja 04, 2021 0:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL